Високий Вал

Последнее обновление 20:48 пятница, 21 июня

Укр Рус

Сергей ЧЕРНЯКОВ

Учений секретар Національного заповідника «Чернігів стародавній»

На жаль, історія нічому не вчить...

Сьогодні в Україні продовжується політична криза. Народні обранці, політики "розхитують човен" української державності. Відсутня єдність у демократичному таборі.

Разом з тим, на численних наукових конференціях, "круглих столах", що відбуваються за участю керівників держави, місцевих чиновників наголошується на необхідності вчити українську історію, не робити помилок минулого.

Нині історики велику увагу приділяють національно-визвольній боротьбі в Україні на початку ХХ ст. Для політиків і керівників держави є досить цінним період становлення Української держави Павла Скоропадського.

Безуспішне намагання гетьмана та керівників уряду створити дієздатний та коаліційний Кабінет Міністрів дає змогу провести аналогію. Бо, у 1918 році, як і в наш час "трагічна відсутність єдності національно-демократичних сил, істинного патріотизму чи свідомості не дає змогу поставити державні інтереси вище партійних, групових, заважає успішному подоланню труднощів у розбудові української держави".

Як наголошує видатний український історик Станіслав Кульчицький: "перешкоди на шляху утвердження України як незалежної і сильної держави багато в чому такі самі, як і в часи Павла Скоропадського: нездатність української політичної еліти знайти спільну мову, її невміння або небажання полегшити життя народу реформами".

У 1918 році, незважаючи на спроби П.Скоропадського спільно з лівими політичними силами творити українську державу, соціалістичні партії оголосили опозицію тодішньому уряду і гетьману. Вони шляхом збройного повстання повалили гетьманську владу. А згодом Україна була окупована російськими військами...

Тож, час задуматися українським політикам і припинити чвари.

Комментарии (4)

Meriley | 2013-12-07 15:39

That's an inventive answer to an inienesttrg question

Ответить | С цитатой

Souka | 2013-12-06 21:31

Finding this post has anweersd my prayers

Ответить | С цитатой

Сергій Черняков | 2008-06-21 12:32

Русский

Україна - демократична держава, на відміну від північної сусідки - Росії. У нас кожен має право вільно висловлювати свою думку.
У статті "На жаль, історія нічому не вчить..." йдеться про необхідність єдності керівників української держави, врахування помилок минулого.

Ответить | С цитатой

Русский | 2008-06-21 11:32

Мне жаль тот народ, который позволяет себя зомбировать во время выборов. А потом ругать тех, кого избрали.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: