Високий Вал

Последнее обновление 19:28 пятница, 10 мая

Укр Рус

Главная черниговская газета

Официальный блог "Главной черниговской газеты"

Рано чи пізно...

 Рано чи пізно, але людина, що так чи інакше має відношення до бізнесу в місті, стає на шлях, що обов’язково приводить його до стін управління архітектури та містобудування. Для багатьох літніх людей в Чернігові ця назва невідривно була пов’язана з досить відомим прізвищем в місті, що для багатьох навіть стало ім’ям загальним, - з прізвищем Тетяни Мазур. Кінець «епохи» Тетяни Геннадіївни подарувала місту виборча компанія 2006-го року, коли керманичем Чернігова було обрано Миколу Рудьковського. Нажаль, місто знову чекає боротьба за крісло головного архітектора – минулого тижня не стало людини, що останні п’ять років впевнено та професійно обіймала цю посаду, Людмили Вікторівни Павлинської.

 Серед людей, особливо серед тих, хто має відношення до будівельного руху в місті вже починають ширитись розмови про можливі кадрові призначення та перерозподіл векторів впливу в галузі. Якщо проаналізувати події останніх років, то ситуація виглядає досить прозорою. Будівельну галузь можна поставити на перше місце серед інтересів діючого мера Олександра Соколова. За цей напрямок відповідає віддана міському голові людина, його «будівельний» заступник Олександр Вікторович Сердюк. Отже, скоріш за все, саме йому буде віддана ініціатива з підбору кадрів на вакантну посаду. Якщо прослідкувати коло впливу Олександра Вікторовича, то можна з невеликою долею ризику припустити, що прізвище кандидата на посаду головного архітектора в місті безпосередньо буде пов’язане з компанією «Укрсівербуд». На бік таких припущень стає увага, що приділяється міськрадою підприємству в питанні надання землі під забудову, а також той факт, що останній керманич улюбленого створіння Олександра Сердюка – підприємства «Чернігівбудінвест» теж є вихідцем з цієї компанії. Виникає питання, чи має підприємство потужного фахівця, що зміг ви задовольнити інші зацікавлені сторони?

Однією з таких сторін залишається сильно пошарпана результатами останніх виборів, та збільшеною конкуренцією в місті фірма «Вена». Свого часу ходили чутки про зацікавленість фірми в просуванні на головну роль в управлінні власного архітектора Віктора Миколайовича Бережного. Хоча, правду кажучи, він сам і не палав від бажання зайняти це крісло. Але в нинішніх умовах, якщо вдасться таке кадрове призначення, у «Вени» з’явиться не тільки повний доступ до величезного інформаційного ресурсу, а й дуже потужний аргумент для впливу на конкурентів. При цьому Віктору Миколайовичу закон не забороняє залишатись депутатом міської ради. Чи потрібна меру підтримка самої міської ради при вирішенні цього питання? – Навряд. Ймовірність об’єднання депутатів нинішнього скликання для того щоб запропонувати свою кандидатуру міському голові майже дорівнює нулю. Якщо велика частина депутатського корпусу ради минулого скликання змогли свого часу об’єднатись навколо, нині, нажаль покійної, Людмили Вікторівни, то досвід вивчення рішень останніх сесій Чернігівської міської ради показує, що на рішучі дії проти міського голови депутати сьогодні нездатні.

Не слід виключати також можливість впливу на рішення з приводу призначення головного архітектора Чернігова і з боку обласної державної адміністрації. На сторону такого припущення стає зацікавленість в будівництві в місті та області, структур, що мають відношення до різних рівнів обласної влади. Зокрема, знов починає набирати оберти питання забудови другого та третього мікрорайонів «Масани». Свого часу земля була відведена КП «Чернігівбудінвест», а проектом забудови під пильним оком Олександра Сердюка зайнялась контора, яку очолює згадувана в тексті Тетяна Мазур. Саме до неї «на уклін» почали ходити представники місцевих і, навіть столичних забудовників, щоб отримати можливість зайти на ділянку. Однак світова криза, що неминула і Україну відкинула на невизначений термін будівельні плани міста. І ось, знову починають говорити про забудову Масанів, але серед головних претендентів називають київський «жилбуд», що має зв’язки безпосередньо у владних кабінетах Чернігівської області.

 Для людини, що претендує на посаду головного архітектора міста дуже важливо  бути сприйнятим місто-будівельною радою, що зібрала в своїх лавах практично всіх практикуючих архітекторів міста. Заручитись підтримкою ради, це перш за все мати самий вагомий аргумент для призначення претендента. Кого б могла запропонувати сама рада? Джерела називають прізвище Олександра Султанова, що задовольнив би майже всі зацікавлені сторони. Хоча самому архітектору зважитись не цей крок може не дозволити проблеми зі здоров’ям. Так що залишається лише чекати та спостерігати за можливими  напруженнями навколо цього питання. В будь-якому випадку час покаже…

Алекс ОРЛОВ

Комментарии (6)

Opeck | 2013-12-09 08:03

That's a smart answer to a diuficflt question.

Ответить | С цитатой

Mario | 2013-12-07 14:28

This is way more helpful than anhiytng else I've looked at.

Ответить | С цитатой

Hamo | 2013-12-06 10:15

Well done to think of sontheimg like that

Ответить | С цитатой

rivishmnnue | 2012-06-11 22:17

zqKyje eqltzfrxdbtu

Ответить | С цитатой

fxwnsc | 2012-06-07 14:39

6ZkQQK vrxxtyvofbsq

Ответить | С цитатой

Raul | 2012-06-07 08:02

Great post with lots of iomptrnat stuff.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: