Високий Вал

Последнее обновление 21:25 воскресенье, 16 июня

Укр Рус

Ирина СОЛОМАХА

Начальник ВЗГ Чернігівської міськради

14.07.2008 15:37 Ирина СОЛОМАХА

Дозвілля влітку, або інтелектуальне "чтиво"

Нарешті до нас у місто присунуло літо, а з ним щось схоже на спеку. Ділова активність спадає, як вода після паводку, а разом з тим приходить спрага "чи то книжку почитати, чи то….".

Таке воно бажання пізнати непізнанне і відчути подих вічності. Сильно сказано, але на жаль не мною. Вічністю в сучасній літературі звичайно і не пахне, в ній скоріше відчувається фльор бажань, егоцентричності і ще чогось суто піарівського. Але… За останній час мені все-таки вдалося вишкребти декілька творів, книг, які не скажу щоб вразили мене в саме серце, проте щось тіпнули чи то в мозку , чи то в душі, блін!

На мій погляд, доволі нестандартним прийомом у літературі є філософський аналіз, або як стверджує сама авторка – Оксана Забужко – спроба філософського аналізу – "Шевченків міф України". Робота штилева, системна, майже наукова, яка дозволяє собі розкіш бути доступною освіченому читачеві. Для мене Шевченко в її роботі чітко вималювався крізь призму штампів і нашарованості псевдонаціоналізму. Щиро рекомендую прочитати, але не на пляжі і ні в якому разі після шашлику чи юшки – печія забезпечена. Шлунок і мозок не зможуть одночасно все це переварювати. Тільки, як радив професор Преображенський у "Собачому серці", після відпочинку і не на зовсім ситий шлунок.

Літо, літо… Ну як же без детективу, який так чудово скоротить час та прикрасить поїздку у будь-який кінець світу? Агата Крісті, Артур Конандойль і вся класика світового детективу принаджують темний бік нашого єства. Україна теж почала народжувати цікавих особистостей у написанні детективу. Рекомендую, як то кажуть у гарних рестораціях, скуштувати цього літа романи Лариси Денисенко. Мені ж особисто до душі припав її сатиричний роман "Корпорація ідіотів". Якщо вас не нудить від новин, жовтих політичних скандалів, засідань всіх рівнів влади, то цей роман для вас. Ще і ще ви будете впізнавати в головних героях знайомі до болю обличчя, а головне, відчуєте сентенцію в тих правилах гри в "цікаве ділове життя" що розвиваються на сторінках роману. Особливо цікаве "воно" чи то диявол, чи то хвороблива уява, чи то просто життя, яке диктує правила і вимагає існувати, а не по-справжньому жити. Гірко від блюзнірства, але без нього неможливе існування естеблішменту. Варто дочитати роман до кінця, аби в тому пересвідчитися.

І, як мовиться, десерт для жіноцтва, або "нишком з'їдене морозиво" для чоловіків – роман Ірини Хакамади "Любовь, вне игры: история одного политического самоубийства" Чомусь авторку останнім часом сприймають як політика-невдаху, яка кинулася пописувати романчики та викладати. Категорично не згодна! Сатиричний роман про все, що називають життям політика. Стиль легкий, і чесно-чесно зовсім не нудотний.  Хакамада доволі об'єктивно описує життя сучасної російської номенклатури з усіма "за" і "проти", а головне – відчувається, що хвороби під назвою "гендер" вона в коридорах влади не підчепила. Авторка просто розумна і далекоглядна жінка, що не вагаючись називає все своїми іменами.

Чому всі три роботи жіночого авторства – не знаю. Хотілося чогось свіжого, нового зі своїм присмаком і фантазією В цих роботах все це знайдено і зась комусь карати за пошук . В наступному "словоблудії" розкажу байку і про чоловічі роботи, які заманюють у свої тенета . А ти, як кролик до удава, йдеш, не дозволяючи собі відвернути.

Гарну книгу можна знайти незалежно від того, чи це книгарня, бібліотека, ринок ( у старої бабуні). Якщо шукаєш – знайдеш.

Спека, спрага, що ви робите з людьми?...

Комментарии (9)

asOld6aaqi | 2016-06-06 06:40

purchase motrin 600 fluoxetine hcl 20 mg capsule rogaine mobic buy buspar celexa

Ответить | С цитатой

Sailor | 2011-10-05 09:39

At last, smoenoe comes up with the "right" answer!

Ответить | С цитатой

Melissa | 2011-10-04 04:09

Wow! Great tinhinkg! JK

Ответить | С цитатой

222 | 2010-08-12 11:59

схоже, начальнику не пишеться... мабуть, підшукує вже роботу, адже скоро вибори

Ответить | С цитатой

111 | 2009-07-06 08:18

Ирина, а как вы оцениваете новую книгу Бузины "Верните женщинам гаремы"?

Ответить | С цитатой

Я | 2009-07-04 15:29

Це ти на роботі в міськраді стільки напрочитувала? А чому так коряво пишеш, аж читати гидко: "присунуло літо, вишкребти декілька творів", а ще "принаджують темний бік нашого єства, словоблуддя". що це і для чого? Подумай і поясни. Для піару? І правильно буде істеблішмент а не естеблішмент.

Ответить | С цитатой

seva | 2008-07-24 23:42

Самая тупая статья, которую я читал)))
Вы где это содрали? Копировать куски чужих трудов надо с умом.
Вроде и не блондинка, а...

Ответить | С цитатой

seva | 2008-07-21 08:53

Сергій

Неплохо написала, давай дальше. А что касается предыдущего комента, то, по моему, это из серии "в огороде бузина, а в Киевев дядка". Какое отношение имеет чиновник такого ранга, представляющий всего лиш прес-службу, к земельным вопросам и вопросам застройки города? Ну знает она, напимер о строительстве возле библиотеки, ну и что? Что дальше? Забастовку ей обьявлять? так ей это присяга госчиновника запрещает.

Ответить | С цитатой

Сергій | 2008-07-14 18:49

Щодо бібліотек, то в контексті останніх подій і тенденцій говорити про них напевно неактуально. Одну спалять, іншу підкопом завалять. А там диви, і до інших доберуться. Та ви ж напевно знаєте. Чернігів у нас того... будується, "розвивається"!

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: