Високий Вал

Последнее обновление 15:53 четверг, 22 марта

Укр Рус

19.03.2018 21:41    Татьяна РОМАНОВА

Скільки коштує уніформа для водіїв у Чернігові?

 Наявність уніформи мала б сприяти підвищенню культури обслуговування в громадському транспорті, ідентифікації автотранспортного підприємства і водія/кондуктора. З прийняттям нового договору на пасажирські перевезення, з’явилась нова вимога до абсолютно всіх перевізників міста – це уніформа для водіїв та кондукторів. Причому це мав би бути єдиний зразок форми водіїв міських автобусних маршрутів в усіх транспортних засобах, незалежно від типу.

Представники Агенції міських ініціатив в рамках реалізації проекту «Громадський транспорт: ефективність використання бюджетних коштів» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» проаналізували сьогоднішню ситуацію з дотриманням умов договору та скільки було витрачено коштів з міського бюджету на уніформу для водіїв.

По факту на сьогодні тільки два перевізники дотримуються даної вимоги і змогли забезпечити уніформою своїх водіїв. Решта – чи то «неспроможні» на таку «розкіш», чи то просто таким чином проявляють свою неповагу і до свого персоналу, і до пасажира. Хоча всі перевізники зобов’язались виконувати цю вимогу, підписавши договір на перевезення.

Дещо з історії…

Ще в січні 2017 року було проведено ряд конкурсів на всі маршрути міста та підписані нові договори на перевезення з 13-ма перевізниками Чернігова. В цих договорах прописано ряд нових умов, за якими дві сторони домовились працювати. Однією з вимогою в новому договорі стало забезпечення уніформою водіїв та кондукторів в усьому громадському транспорті за єдиним зразком, який мало б розробити профільне управління. На жаль, Управління транспорту та зв’язку Чернігівської міської ради тоді ще з начальником Горбанем Ю.В. не спромоглися запропонувати перевізникам єдиний зразок. Тут й почалась плутанина. Хто, що з перевізників собі придумав – то й вдягли на водія. В кращому випадку це була футболка, в гіршому – жарка, незручна та дуже яскрава жилетка. З приходом холодів, уніформа майже зникла з водіїв громадського транспорту.

Сорочка для водія тролейбусу обійшлася місту в 250 грн

Отже, Комунальне підприємство «Чернігівське тролейбусне управління» забезпечило своїх водіїв повним комплектом уніформи на різні пори року: футболка, сорочка, куртка (синього кольору). За інформацією системи публічних електронних закупівель Prozorro, 17 липня 2017 року ТОВ «Козятинська швейна фабрика» виграло тендер на закупівлю сорочки для водіїв тролейбусу вартістю в 45 тис. грн за 180 шт. Тобто одна сорочка для водія тролейбусу обійшлася місту в 250 грн. До речі, це найвища запропонована ціна учасниками. Найнижча запропонована ціна - 29 160 грн за 180 шт, тобто 162 грн за сорочку з вишитим логотипом підприємства.  Всього участь у тендері взяли 4 учасники.

Приватні перевізники

Серед 13 приватних перевізників, котрі обслуговують 95% автобусних маршрутів міста, тільки 1 приватне підприємство поставилось відповідально до вимоги з уніформою для водіїв. Це ПрАТ «Таксосервіс» (17, 27 та 37 маршрути). Своїм водіям вони забезпечили повний комплект уніформи: футболка з логотипом підприємства, кепка, сорочка, куртка (синього кольору).

Про вартість уніформи

– Футболка з логотипом – орієнтовно до 70 грн за шт (60-65 грн футболка+6-7грн нанесення логотипу). Зі збільшенням тиражу зменшується вартість за футболку з нанесенням.

Орієнтовна вартість сорочки – 140-200 грн в залежності від тканини.

Окрім цього, деякі водії залюбки готові допомогти придбати уніформу спільним коштом, але за умови, що вона буде дійсно якісною. Тому при бажанні можна привести в порядок зовнішній вигляд водіїв в місті, якщо перевізники дійсно дбають не тільки про себе.

Висновок

Тим же самим договором передбачено стягнення штрафу з перевізника в разі виходу на лінію водія без уніформи у розмірі 170 грн. Тож, сьогодні відбувається така картина: перевізник не виконує свій обов’язок прописаний в договорі, а місто робить вигляд, що цього не помічає. 

Стаття підготовлена в рамках проекту «Громадський транспорт: ефективність використання бюджетних коштів», який реалізується Громадською організацією «Агенція міських ініціатив» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Прес-служба

ГО «Агенція міських ініціатив»

13.03.2018 12:31    Татьяна РОМАНОВА

Що таке розклад руху громадського транспорту у Чернігові?

 Можливість впровадження електронного квитка у міському пасажирському транспорті Чернігова як у переважної частини населення, так і у транспортних експертів викликає певний скепсис. Попри перспектив електронного квитка, наближення громадського транспорту у Чернігові до таких категорій, як «безпечний» та «комфортний» дуже і дуже повільне. Справа в тому, що в місті залишилась купа проблем з транспортом, які накопичувались десятиліттями. І тільки впровадження електронного квитка не вирішить всі проблеми. В цій статті поговоримо саме про комфорт під час перевезень.

Однією з причин відсутності комфортних умов у користуванні громадським транспортом є відсутність зручного та зрозумілого (а в більшості випадків - хоча б якогось) розкладу руху. Отже, давайте пройдемось по тому, що Чернігів має у цьому розрізі.

Комунальне підприємство «Чернігівське тролейбусне управління»

Зараз розклад руху муніципального громадського транспорту в Чернігові (тролейбуси) можна подивитися онлайн на сайті КП «ЧТУ». Але він не позначений для кожної конкретної зупинки.

Приватні перевізники

Що стосується приватних перевізників, то серед 13 перевізників тільки у одного в салонах транспортних засобів знаходиться розклад руху громадського транспорту. Це – ФОП Корень (маршрут №15 та 1). На цьому список закінчується.

Поповнення електронних табло на зупинках громадського транспорту

У Чернігові облаштовано поки 4 зупинки громадського транспорту електронним табло з інформацією про час руху.

Окрім цього, на останній сесії міської ради (28 лютого 2018 року) депутатами було підтримано виділення коштів з міського бюджету у розмірі 1,5 млн. грн на встановлення електронних табло на зупинках громадського транспорту. На жаль, у документі не було вказано орієнтовну кількість табло на цю суму. Але за даними Прозоро є більш-менш актуальна інформація, що ціна на електронні табло - 49 500 грн за одиницю. Тому, за цими даними не важко порахувати, що на закладену суму вийде 30 електронних табло. І з’явитись вони мають в 2018 році.

Проте на електронних табло зазначається час прибуття лише наступного тролейбуса чи автобуса, що також не можна вважати повноцінним розкладом. 

Мобільний додаток і сайт моніторингу руху транспорту

Більш точно за курсуванням транспорту можна слідкувати на сайті city.dozor.tech або за допомогою мобільного додатку DozoR City. Це поки найбільш зручний спосіб відслідковування руху транспорту і можливість зрозуміти, чи варто чекати той чи інший автобус. Але й тут є свої недоліки. Адже в системі ми бачимо, що з транспортом відбувається по факту. А як мало б бути – інформація відсутня.

Сайт Громадський контроль за роботою громадського транспорту (bus.cn.ua)

Розкажемо ще про один сайт, котрий належить нашій організації і який, можливо, буде вам корисний – http://www.bus.cn.ua/

Це єдиний сайт, на якому ви зможете знайти договори по всім перевізникам. В договорах вказаний інтервал, з яким має працювати перевізник, а також перший та останній рейс по кожному маршруту. Окрім цього, на сайті розміщені контакти всіх перевізників і приклад скарги у випадку порушення з боку перевізників.

Відсутність стендів з розкладом руху громадського транспорту

Таким, чином, на абсолютній більшості чернігівських зупинок немає табло з детальним та актуальним розкладом руху, що спричинює безліч незручностей для містян, не кажучи про іноземних туристів. Немає і роздрукованих розкладів, які б могли вільно поширюватись на зупинках чи у туристичних вузлах.

До слова, це має бути максимально простий і зрозумілий розклад руху. Пасажир не має стояти на зупинці і півгодини розбиратись з тією інформацією, що вказана на стендах з розкладом руху. В ідеальному випадку, це має бути тактовий розклад, тобто на стенді вказаний інтервал руху, наприклад, через 5 або 10, або 15, або 20, чи 30 хвилин має прийти транспорт на тому чи іншому маршруті.

Натомість, у Чернігові нещодавно з’явились дивні пусті стенди з надписом «Розклад руху», які поки що не зрозуміло, як мають функціонувати.

Проблема

Частково проблема полягає у тому, що автобуси й тролейбуси не їздять за графіком (про це писали у попередньому матеріалі). Чернігівці, яких турбують проблеми громадського транспорту, часто звертають увагу на нерівномірний розподіл транспортних засобів на маршруті. Таким чином можна довго чекати на потрібний автобус чи тролейбус, хоча він має ходити кожні десять (п’ятнадцять, двадцять) хвилин. Інша проблема полягає у небажанні створювати стенди з розкладом і гарантувати появу громадського транспорту на зупинці за графіком. Навіть, якщо у Чернігові впровадять єдиний е-квиток, питання дотримання графіку руху і створення максимально зручного і комфортного перевезення залишається відкритим. Хоча е-квиток вирішить ряд інших питань і він, безумовно, потрібен.

Є, в чому повчитись у сусідів…

Якщо брати до уваги досвід тієї ж Польщі у розрізі рівня комфорту пасажирських перевезень, то в них дійсно є, в чому повчитись. Візьмемо до прикладу Варшаву. На кожній автобусній зупинці громадського транспорту у Варшаві розміщений розклад руху окремо по кожному номеру автобусу. Причому розклад руху окремо вказано для робочих, вихідних та святкових днів. Тобто, користуючись такою навігацією, пасажир розуміє, коли саме має прийти той чи інший автобус і куди він направляється. А також на зупинках є схема руху із зазначенням переліку зупинок та напрямком руху транспорту по кожному маршруту. Якщо в розкладі відбуваються зміни, то їх розміщують окремим оголошенням на зупинках та в салоні міського транспорту. Додатково в салонах транспорту є озвучка з назвами зупинок, візуальна інформація про зупинки та відображення назв зупинок на екрані монітору. Окрім цього, на зупинках розміщені електронні табло з розкладом руху і є різні мобільні додатки, котрі будують маршрут і показують рух громадського транспорту та час його прибуття на зупинку.

Стаття підготовлена в рамках проекту «Громадський транспорт: ефективність використання бюджетних коштів», що реалізовується ГО «Агенція міських ініціатив» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

                                                                                                                    Тетяна Романова,

ГО «Агенція міських ініціатив»

07.03.2018 17:22    Леонид ЩУКИН

ДАМЫ, с 8-м!)

Вот не мог я, просто не имел права, временно не выйти из информационного Поста и не поздравить вас, дорогие и любимые женщины, с праздником 8-го марта. Есть даже анекдот по этому поводу, когда прихожанин приходит к священнику и спрашивает: Батюшка! А женщину в Пост можно?» На что батюшка отвечает: «Можно, сын мой, только не жирную»…

Ну это все шутки.) Ровно год назад я писал, что в нашей семье не принято праздновать 8-е марта. И причина этому такова, что моя вторая половинка изъявила желания ощущать себя женщиной не раз в году по принудиловке и общегосударственной установке, а целый год непрерывно. Сложно поспорить… Однако за последний год мне пришлось скорректировать свое отношение к этому празднику. В моем сознании он перестал быть исключительно женским. Он стал днем-напоминалкой о том, как должен быть устроен этот мир в реальности: без однополых браков, без пяти видов полов, без женщин-добытчиков и инфантильных женомужчинок, без мужского хамства в адрес женщин и без циничного юзания мужчин со стороны женщин, без чуждого нашему менталитету гендерного равенства, без всех этих гор мусора, которые стеной стали между мужчиной и женщиной. Именно так я сегодня воспринимаю этот праздник.

Слава Богу, что несмотря на все «европейские устремления» Украины, несмотря на всяких Вятровичей, несмотря на мощнейшее ЛГБТ-шное давление, все мы из последних сил пытаемся сохранять здравый смысл.

Именно поэтому, дорогие женщины, я поздравляю вас с этим замечательным праздником весны. Будьте ЖЕНЩИНАМИ, чувствуйте себя ЖЕНЩИНАМИ и постоянно и неустанно напоминайте нам, что вы – ЖЕНЩИНЫ. И может быть тогда и мы будем помнить, что мы МУЖЧИНЫ!

Люблю ВАС!!!;)

21.02.2018 20:30    Татьяна РОМАНОВА

Чи існує громадський транспорт увечері – розбирались активісти у Чернігові.

 Не так давно на весь міський громадський транспорт у Чернігові була встановлена система GPS-моніторингу. Це суттєво поліпшило пасажирські перевезення в розрізі зручності очікування громадського транспорту для пасажирів. Тепер за допомогою даної системи можна легко зрозуміти, чи варто чекати на транспорт чи краще йти пішки.

Однак, на жаль, скарг на незадовільну роботу перевізників надходить ще багато. Справа в тому, що далеко не всі приватні перевізники, котрі обслуговують левову частину міських маршрутів, сумлінно ставляться до виконання своїх обов’язків. Вигравши конкурс на право перевезення пасажирів, деякі з них чомусь відразу починають страждати на «амнезію» – забувають про свої обов’язки, котрі прописані в угодах. Забувають про те, що графік роботи маршрутів необхідно дотримуватись й у вечірній час, і у вихідні дні. Забувають про те, з яким інтервалом має працювати міський транспорт. Про це свідчать постійні скарги на незадовільну роботу перевізників від мешканців Чернігова.

Але не одними скаргами. Окрім цього, люди активно користуються й сучасними інструментами: суттєва кількість скарг було зареєстровано через електронні петиції, повідомлення у Фейсбуці, дзвінки в міський колл-центр та інше. Але ситуація, на жаль, не покращується.  

Ось, до прикладу, текст однієї з електронних петицій: «Подивіться ввечері DozoR city. Наприклад, транспорт на мікрорайон Масани. О 21:30 в дорозі 2 маршрутки №20, 1 – №15, 1 – №21, 1 – №23 та один тролейбус №6. О 22:30 в дорозі лише 2 маршрутки №20 і все. Впевнений, на інших маршрутах не краще. Тобто після 21:00 всі повинні сидіти дома? Зранку з мікрорайону не виїдеш. Населення району зростає, а транспорту не додається. Впевнений, керівництву Чернігова треба щось робити з транспортом у місті», – пише автор петиції Геннадій Лозицький.

 

Факти говорять самі за себе

В минулому місяці ми провели аналіз щодо роботи деяких маршрутів громадського транспорту через систему GPS-моніторингу. Запитом на отримання публічної інформації запитали про 3 дні роботи 5-ти міських маршрутів: №20, 21, 23, 25 та 35. Найбільше скарг надходить й по сьогодні на 25 та 35 маршрути (див. зведену таблицю по результатам аналізу).


З даних системи моніторингу напрошуються кілька очевидних висновків:

-  Відсутність транспортних засобів на маршруті у вечірній час, не допрацьовуючи годину-дві до закінчення робочого дня.

-  А якщо транспорт начебто допрацьовує до часу закінчення свого робочого дня, то тієї кількості, що залишається на лінії  у вечірній час взагалі не вистачає для дотримання задекларованого інтервалу. А тому людям доводиться годинами чекати на зупинках в мороз.

-  Кількість транспортних засобів на маршруті – вона значно менша, аніж мало б бути згідно умовам договору.

-  На деяких маршрутах працюють одні й ті ж транспортні засоби – про це говорять дані, отримані за допомогою gps-системи. Це є також причиною, чому автобус є на лінії, а в системі його немає, наприклад. Чи навпаки.

Як бути?

Вихід є – це чіткий, узгоджений розклад руху громадського транспорту зі всіма сторонами, про який знають, а точніше, який добре розуміють пасажири.

По-друге, це той же зручний і зрозумілий розклад, розміщений на зупинках громадського транспорту. В ідеалі, звичайно, це електронні табло. Але і просто розклад теж не завадить.

І тільки тоді, коли він буде зрозумілим як для пасажирів, так і для водіїв та перевізників – все стане на свої місця.

Тому саме зараз Громадська організація «Агенція міських ініціатив» спільно з національними експертами в рамках проекту «Громадський транспорт у Чернігові: ефективність використання бюджетних коштів» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» випрацьовує пропозиції щодо ефективного розкладу руху для обговорення їх з перевізниками і представниками міської влади.

 

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»

05.02.2018 12:27    Леонид ЩУКИН

ДИЛЕММА С ТРУПОМ

Я часто стал задавать себе вопрос: что лучше – приложить максимум усилий, чтобы спасти государство Украина, но при этом допустить, что огромная часть населения так и не поймет содеянных ею же ошибок, либо расслабиться и стать свидетелем краха всего вокруг себя, но при этом четко быть уверенным, что все это прочувствует самый последний алкаш из самого далекого аула? Интересный вопросик, правда?
Последнее время я довольно интенсивно езжу по селам нашей области. Встречаюсь я в основном с простыми людьми, у которых нет ни сбережений, ни тайных коррупционных доходов, да и особо богатых родственников в Киеве или закардоном у них тоже нет. И вот винят они во всем Путина, Порошенко, олигархов, Россию и депутатов. Да! Еще каждый из них винит какого-то близкого соседа, который им лично мешает жить. Рецепт выхода из кризиса у всех один – революция! Но уже правильная революция, а не та, что была, потому, что та была неправильная.
Мне недавно попалась публикация в «Зеркале недели» под названием «Кровотечение». В ней приводятся социологическое исследование КМИСа, где затронут, в частности, и поднимаемый мною вопрос. Нужно признать, что сами авторы этой публикации оказались в шоке от полученных данных. Приведу один пример: 49,4% жителей Западной Украины (в других регионах цифры гораздо красноречивее) допускают возможность работы в РФ, а еще 15,8% затруднились ответить на этот вопрос. Представляете? Затруднились! И это в условиях русофобской пропаганды из утюгов, пылесосов и стиральных машин. Таким образом около 65,2% жителей «патриотической» кузницы Украины допускают мысль о выезде в РФ на заработки. При этом вопрос виновности Путина и РФ в бедах украинцев очевиден и даже не обсуждается. Социологические данные соответствуют действительности, так как практически каждая моя встреча с людьми подтверждает полученные результаты.
Так вот я также, в догонку, людям на местах задаю вопрос: а что по поводу Януковича? Нужно было его свергать и проводить революцию или же надо было его оставить у власти? Ответ поражает своей новизной: конечно нужно было, потому что мы обрели свободу, достоинство, мы свергли кровавый режим, мы показали власти, что ее можно свергнуть. На мой логичный вопрос о корреляции мыслей о заработке в РФ, виновности Путина, уровнем жизни при Януковиче и результатах Майдана наступает молчание, сопровождающееся паром из ушей. 
Люди не понимают! У людей напрочь отбита причинно-следственная связь. «Ветер дует, потому что деревья качаются» – это не только фраза О. Генри, это доминирующая система мышления граждан Украины. Объяснять людям, что кое-кто запросил кое у кого денег для свержения власти, при этом пообещав передать Крым под военную базу, а Украину переделать под боевой таран, бактериологическую лабораторию и бездонный источник органов для трансплантологии, - бесполезно и бесперспективно! Высшая математика! 
Для того, чтобы заставить теперь людей думать логически нужна перезагрузка мозгов. А она возможна только после всеобщего тотального краха, обнищания, голода и смертей, которые в конечном итоге приведут к смерти Украины. Дилемма, однако…

03.02.2018 16:52    Татьяна РОМАНОВА

Роздуми про формування бюджету Чернігова

 Те, що бюджет міста Чернігова планується своєчасно – це, звісно, добре. Однак, через поспіх бюджет планується неточно і змінюється практично щомісяця.

По-друге. Бюджет формується із дотриманням формальностей, але не всіх. Цього разу знову ігнорувався бюджетний регламент, не відбулися громадські слухання, будь-які інші консультації, до робочої групи не залучилась громадськість. Тобто на сьогоднішній день можна сказати, що бюджетний регламент відсторонює громадськість від процесу, електронні консультації особливо не афішуються.

Бюджет міста є відкритим і доступним – він розміщений на сайті міської ради у вільному доступі. Проте, розібратися у щомісячних змінах купи тексту та таблиць для пересічного оглядача не так-то й просто. Та вихід є. Це візуалізації бюджетів OpenBudget. Чернігів користується цією платформою, вона є зручною та зрозумілою для більшості рядових користувачів. Хоча варто зазначити, що оновлюються дані на платформі не систематично.  

У Чернігові є партиципаторний бюджет, що дозволяє членам громади безпосередньо долучитися до розподілу коштів.

Та протягом минулого року були реалізовані далеко не всі проекти-2016. І досі не оголошені результати реалізації проектів 2016 року, котрі реалізовувались в 2017 році і до яких з боку громадськості є ряд питань.

Отже, в плані налагодження бюджетних процесів у Чернігові треба ще багато працювати. 

01.02.2018 16:53    Татьяна РОМАНОВА

Бюджет на 2018 рік у Чернігові прийняли, а про відкритість забули

 Процедура бюджетування чітко прописана в бюджетному кодексі, а у деяких містах – і серед них і Чернігів – на додаток ще й у бюджетному регламенті. Хоча бюджетний регламент прийняли, але слідувати його вимогам чомусь, певно, забули.


Знову на ті ж граблі – бюджет приймався без участі громадськості

В цілому процес прийняття бюджету міста Чернігова на 2018 рік можна оцінити як задовільний. Хоча й варто зазначити, що міська влади при складанні та прийнятті бюджету цього року знову наступила на ті самі граблі, що і в попередні роки – до процесу з розробки проекту бюджету-2018 знову залучили тільки чиновників, проігнорувавши норму бюджетного регламенту про включення цього процесу депутатів та представників громадськості. Влада продовжує вважати, що їй краще знати, куди витрачати кошти платників податків. Бюджет, на жаль, знову готувався виключно всередині департаменту фінансів, так що які саме потреби розпорядників врахувати у проекті бюджету, а які ні - вирішували виключно фінансисти. Ми не є винятком, у нашому місті розпорядники теж зазвичай у бюджетному запиті свідомо просять більше, щоб отримати вдвічі менше. Але хто вирішує, що саме попаде в проект бюджету? Згідно яких пріоритетів? Чи публічний цей процес? Відповідь, зрозуміло, негативна.

Щодо доступності проекту бюджету на 2018 рік, то була лише презентація проекту бюджету на 2018 рік під час засідання виконавчого комітету за 2 тижні до сесії міської ради. Громадських слухань не було, навіть про це й мова не йшла. .

 

30 листопада досить швидко депутатами був прийнятий бюджет на 2018 рік. Основні статті про бюджет на 2018 рік можна переглянути на сайті міської ради

 

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»

01.02.2018 16:53    Татьяна РОМАНОВА

Бюджет на 2018 рік у Чернігові прийняли, а про відкритість забули

 Процедура бюджетування чітко прописана в бюджетному кодексі, а у деяких містах – і серед них і Чернігів – на додаток ще й у бюджетному регламенті. Хоча бюджетний регламент прийняли, але слідувати його вимогам чомусь, певно, забули.

Знову на ті ж граблі – бюджет приймався без участі громадськості

В цілому процес прийняття бюджету міста Чернігова на 2018 рік можна оцінити як задовільний. Хоча й варто зазначити, що міська влади при складанні та прийнятті бюджету цього року знову наступила на ті самі граблі, що і в попередні роки – до процесу з розробки проекту бюджету-2018 знову залучили тільки чиновників, проігнорувавши норму бюджетного регламенту про включення цього процесу депутатів та представників громадськості. Влада продовжує вважати, що їй краще знати, куди витрачати кошти платників податків. Бюджет, на жаль, знову готувався виключно всередині департаменту фінансів, так що які саме потреби розпорядників врахувати у проекті бюджету, а які ні - вирішували виключно фінансисти. Ми не є винятком, у нашому місті розпорядники теж зазвичай у бюджетному запиті свідомо просять більше, щоб отримати вдвічі менше. Але хто вирішує, що саме попаде в проект бюджету? Згідно яких пріоритетів? Чи публічний цей процес? Відповідь, зрозуміло, негативна.

Щодо доступності проекту бюджету на 2018 рік, то була лише презентація проекту бюджету на 2018 рік під час засідання виконавчого комітету за 2 тижні до сесії міської ради. Громадських слухань не було, навіть про це й мова не йшла. .

 

30 листопада досить швидко депутатами був прийнятий бюджет на 2018 рік. Основні статті про бюджет на 2018 рік можна переглянути на сайті міської ради

 

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»

29.01.2018 16:55    Татьяна РОМАНОВА

Бюджетний процес у Чернігові очима громади

 Формування бюджету – річ зовсім не проста. Адже це треба розуміти потреби міста у всіх сферах, все розпланувати і скласти такий бюджет, який буде максимально задовільнять потреби міста протягом наступного року. В ідеалі – такий бюджет має пройти через громадське обговорення. І потім вже майже ідеальний бюджет затвердити на сесії міської ради. Але й тоді можуть бути розбіжності в поглядах, політиках чи в чомусь іншому. Після того, як бюджет затвердили і почали використовувати на різні потреби міста, тоді варто ще й звітувати, куди і в яких обсягах були витрачені кошти. Уся ця діяльність регламентоване нормами бюджетного права і покладена на плечі народних обранців на рівні територіальних громад та держави, якщо мова йде про державний бюджет.

Але ми хочемо розвіяти міфи про те, що бюджетні справи занадто складні для пересічного громадянина. І тому бюджетом мають займатись навчені люди. Ну, наприклад, політики, котрі чомусь постійно приймають неправильні рішення. Так може тому й приймають неправильно, бо їх ніхто не контролює?

Підсумовуючи, нам було б дуже цікаво дізнатись думку про бюджетний процес у Чернігові. Чи вчасно планується бюджет міста? Чи долучаєтесь ви до цього процесу? Чи відкритий бюджет для громадськості?

Друзі!
Закликаємо усіх поділитися своїми враженнями стосовно бюджетного процесу міста Чернігова. 

 

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»

24.01.2018 13:16    Леонид ЩУКИН

Децентралізація в нас, як незалежність – це коли від людей вже нічого не залежить!

Як ви думаєте, що спільного між історичними явищами електрифікацією, індустріалізацією, колективізацією та сьогоднішньою децентралізацією. Правильно! Нічого! Так само як нема нічого спільного між реформами та суцільним обманом.

Ми з вами отримали, окрім війни, непідйомних тарифів та здорожчення практично усіх сфер життя, черговий головний біль – децентралізацію. А що ми взагалі про неї знаємо? В теорії – це надання більшої адміністративної та фінансової свободи місцевим громадам. Прекрасна річ, правда? Особливо, якщо мова йде про гроші. Питання надання більших повноважень на місця постійно піднімалися з моменту отримання Україною незалежності. Говорили всі, але ніхто не робив ніяких кроків: нікому з тих, хто доривався до центральної влади не хотілося віддавати її на місця. І це, насправді, – природньо. А тут у нас вже тривалий час стоїть справжній бум, нам розповідають про “українське диво”, після якого жителі громад заживуть, як у Швейцарії. Президент минулого року заявив, що “бюджети територіальних громад зросли в 6-8 разів, а частка місцевих бюджетів в бюджеті країни повинна становити щонайменше 50%”. А ще він сказав, що "бюджети місцевих рад виросли в рази для того, щоб перетворити місцеві бюджети, місцевих депутатів та лідерів громад в лідерів, які здатні вирішувати проблеми села, селища, міста". А ось тут вже пішла правда. Місцеві бюджети зросли не для місцевих громад, а для… місцевих лідерів!

А тепер невтішна правда про нашу децентралізацію. Ключовими словами цієї реформи є: адміністративні витрати, нова місцева еліта та земля. Стосовно адміністративних витрат. Їх треба скоротити до мінімуму! Таке завдання. При чому, не важливо, чи буде це ефективним. Головне – скоротити. Щодо місцевої еліти, то тут все зрозуміло: потрібні були нові, відносно молоді, а головне – цинічні особистості, які підуть по головах з однією метою – забезпечення “правильного” волевиявлення на чергових президентських і парламентських виборах. Ну і останнє – земля. Тут все просто: нові еліти мають забезпечити прихід ринку землі. Хочу одразу ж висловити свою позицію з даного питання. Я не проти того, щоб власник сільськогосподарської землі мав можливість реалізовувати свою землю, але я категорично проти, коли той самий власник продає свою землю за копійки, бо нема чого їсти його сім’ї. Я проти цього! А знаючи, що всі останні “реформи” направлені тільки на знищення людей, я виступаю проти такої реформи, такого ринку землі.

Але повернемося до децентралізації. Гроші. Так дійсно, громади отримали гроші. І нам радісно кажуть, що бюджети будуть тільки зростати. Люди дійсно у це вірять? Держава – на порозі соціально-економічної катастрофи, підприємства знищуються, люди масово виїжджають закордон у пошуках роботи, а місцеві бюджети будуть тільки зростати?! Ні, шановні, це – відверта брехня! Збільшене фінансування місцевих бюджетів припиниться у 2020 році після всіх виборів. Чому? Бо більше не буде сенсу так просто роздавати гроші на місця. Це так, як із субсидіями: надали, потім почали відмовляти, скорочувати. А настане день, коли субсидії будуть відмінені. Таке в нас майбутнє...

Справа в тому, що справжня децентралізація передбачає зміну податкової системи. Ці зміни передбачають автоматичний поділ податків між центром та регіонами. А те, що є зараз – це подачки з держбюджету. Децентралізація в нас, як незалежність – це коли від людей вже нічого не залежить!

Що ж робити? Почати робити висновки і використовувати якомога ефективніше наявні гроші задля розвитку місцевих громад. Возведення або реставрація пам’ятників, будівництво парків, площ, або навіть пляжів (як в одному з районів Чернігівщини) є, м’яко кажучи, дивним. А корупція, відкати або відверте розкрадання – взагалі неприйнятним та злочинним для країни, яка знаходить у китичному стані. Люди на місцях мають почати контролювати ці гроші. Якщо громади не знають, куди витратити гроші, то хай вкладають у майбутнє – у дітей! Хай відремонтують школи, дітсадки, придбають нові якісні підручники, комп’ютерні класи, відродять програми якісного шкільного харчування, вкладуть в оздоровлення дітей. Бо гроші, які кинули з барського плеча, скоро закінчаться, і якщо до влади прийдуть ті ж самі люди, то місцеві громади знову опиняться у розбитого корита. А так хоч діти отримають якусь вигоду, бо вони – це дійсно наше майбутнє!

Самое главное

1

Цены: кидать курить или есть?

Опубликовано – 05.01.17 12:42

2
4
5

Мерзнуть с 6 января готовы?

Опубликовано – 05.01.17 11:04