Високий Вал

Последнее обновление 19:28 пятница, 10 мая

Укр Рус

Петр АНТОНЕНКО

журналіст

27.04.2010 16:15 Петр АНТОНЕНКО

БАТЬКІВЩИНУ - НА ПРОДАЖ ?

Пакт Януковича—Медведєва як тест для українців

    Перші 50 днів нової зради, тобто нової влади,— встигли багато:
—утворено антиконституційну парламентську коаліції та її уряд,
—скасовано місцеві вибори,
—почато торги суверенітетом.
      Перша прес-конференція Президента Віктора Януковича для  журналістів регіональної преси України, за участю і столичних медіа, називалася  “50 днів нової влади”. Янукович пояснив, що відійшов від традиції   в політиці  звітування  влади за перші 100 днів, оскільки, ситуація, мовляв, така напружена, що день іде за два.
    Що правда, то правда. Нова влада поспішає так, наче  перед потопом. Враження  — щоб швидше розпродати   державу, але  за версією самої влади — щоб швидше вибратися в ями, в якій опинилася країна. Аналізу цієї “ями” і була присвячена перша третина прес-конференції. І тут  досить навести цитату Президента, сказану при самому початку : “Ми прийняли країну в жахливому стані”.
     Зекономимо час на переповіданні цього “стану”. Нічого нового. Всі ці бідкання пополам з гнівними тирадами ми й чуємо  останні тижні, всі оці “50 днів”, починаючи з шабашу   на засіданні парламенту 11 березня, коли оформлялась  узурпація влади у вигляді коаліції “тушок” і призначення нею “тушкованого” Уряду. А що ж зроблено за цей час, за ці 50, а за запропонованою методою “дня за два”— то й за всі “сто днів”? Схоже, це  дві речі : “економічні реформи” та “боротьба з корупцією”. Не поспішайте радіти : ці речі просто ЗАДЕКЛАРОВАНО одними з перших   Указів Януковича. Мова   про утворення двох національних комітетів, які очолив сам глава держави, — комітету з реформ і комітету боротьби з корупцією. Ну то  що ще треба цим посполитим? Їм  же кинуто дві основні “фішки”, які люд так любить чути, а влада і претенденти на неї  так люблять кидати в маси : “реформи” і “порядок”, читай — “боротьба з корупцією”.
    Власне, звітувати ще не було про що, окрім того, що йде “консолідація” влади та що вона розбирається із “завалами” влади старої. Та, чесно кажучи,  й не до цього  звітування було, бо всі  учасники прес-конференції наелектризовано чекали основного — аналізу того, що сталося напередодні, 21-го квітня,  в Харкові. Президентові  довелося таки перейти до цієї теми , до пакту Януковича—Медведєва. За  останні  дні  про це вже стільки сказано. Але та прес-конференція —   то, по суті, був перший публічний виступ Януковича після того, що він накоїв у Харкові. Основна його мотивація  — все це задля порятунку економіки країни, а відтак самої країни. І все це, знову таки, є виправленням жахливих діянь попередньої влади.
   Щодо попередньої влади, то  доведеться копнути дещо  далі від помаранчевої. Річ у тім, що  чи не вперше главою держави було офіційно повідомлено те, що всі підозрювали. Янукович оприлюднив СПРАВЖНЮ вартість оренди Росією  бази Чорноморського флоту в Криму.  Виявляється, на момент підписання у 1997 році  угоди про перебування Чорноморського флоту Росії в Україні, тобто про оренду кримської бази для цього флоту,  Україна  мала борг Росії за її газ у розмірі 2 мільярдів доларів. Цей борг розділили на 20 років оренди, і вийшли близько ста мільйонів на рік, точніше 98,7 мільйона. Цю суму Росія і стала нам платити¸ притому, не грошима, а бартером, тим же газом. Так і платить всі 13 років. А тепер —  справжня ціна оренди для флоту і його велетенської інфраструктури, вирахувана за всіма міжнародними правилами й тарифами: 1,3 мільярда доларів на рік. Тобто, у 13 разів більше! Ця цифра була виведена ще тоді, була давно відома всім, кому треба, окрім громадян України. Янукович з гордістю повідомив, як “розшукали” цю цифру і  тих, хто працював над цими розрахунками. Ще з більшою гордістю повідомив, як він оперував цим справжнім тарифом на нелегких переговорах з Росією в Харові. Правда, чомусь промовчав, яка ж “попередня” влада підписала ту ганебну угоду 1997 року? Бо треба було б тоді назвати зовсім не помаранчеву владу, а свого політичного батька Кучму. Того самого, котрий зараз сміє просторікувати про “конституційність” Харківського пакту.
    І ще один, останній абзац на економічно-політичну тему. Справа в тому, що більш конкретною мотивацією підписання угоди “флот на газ” Янукович назвав попередню газову угоду з Росією, підписану на початку минулого року в Москві Юлією Тимошенко. Цю угоду було названо не просто ганебною, а такою (цитую),  “що кладе Україну в могилу”. Он звідки доводиться витягувати її регіоналам, а ви про флот…Аналіз тої так і не проаналізованої суспільством,  у значній мірі втаємниченої від нього угоди — окрема тема. Так от Янукович заявив, що нова харківська угода  замінить оту підписану торік здирницьку для України. І здешевлення газу — проти торішньої угоди — дасть Україні прибуток у кілька мільярдів доларів щорічно. Точніше, не прибуток, а зменшення витрат.
    А тепер час перейти від політичної економіки до геополітики. Бо  теревені про “здешевлення” нагадують недавно бачену мною базарну сценку. Немолоді вже жіночки товпилися у черзі, де “викинули” цукор “всього” по 8 гривень. А в магазині ж він по 9. Те, що ще торік він коштував 4 гривні, вже забуто. Все відносне. Отак і з цією газово-флотською арифметикою. Спершу продається Крим  за 13-ту частину вартості. Потім купується газ,  на третину дорожчий, ніж купує Європа. А потім нас ощасливлюють “здешевленням”, правда,  за розпродаж держави.
   Це вже не економіка, це щось інше. Не кажучи вже про такі речі, як газова наркоманія України, коли ми закуповуємо газу мало не вдвічі більше потреби. І, до речі,  в Харкові наша влада підписала й доповнення до отої торішньої газової угоди з Росією. Так от в ній Україна зобовязалася закупити цього року газу ще більше, ніж за угодою, підписаною торік. Аж на 3 мільярди кубометрів, тобто вже не 36, а майже 39 мільярдів. Не кажемо  вже, що задеклароване здешевлення буде здешевленням насамперед для олігархів, спонсорів партії регіонів і нової влади, які, попри кризи, жирують і далі.
   Але навіть і не це головне, а готовність 50-денної влади в наступні 50 днів допродати Україну  Московії до останньої нитки. Бо до чого тут математика, коли в нормальному суспільстві, нормальній державі є речі, які не продаються. Але, схоже, ми таки ненормальні. Ми не прибалти, які в схожій ситуації, при хамському шантажі Росії,  заявили, що готові жити в злиднях, але не будуть торгувати матір’ю. У нас ненормальна опозиція, яка мовчки проковтувала все, що передувало тому, до чого ми прийшли 21-го квітня:  фальш, демагогію, узурпацію і топтання Конституції.       
     …Деякі речі в історії здаються якщо не містичними, то принаймні символічними. Хіба не символічно, що Харків, де був підписаний пакт,  самі підписанти та  їх холопствующі “ідеологи” вперто називають “першою столицею України”, очевидно, маючи на увазі першу столицю загарбаної  після московської окупаційної війни 1917—1920 років колонії — України.. А чим не символічне те, що підписання пакту відбулося між днями народження Гітлера і Лєніна? Або те, що в рік завершення угоди про перебування російського флоту в Україні, тобто у 2017-у, буде якраз 100-річчя Жовтневого перевороту. І чим не подарунок комуно-московській імперії до цього ювілею — загнати ржавий гвіздок в тіло України ще на десятки років. Втім, яка тут містика. Бронзовий більшовицький фюрер, єдиний пам’ятник на центральній вулиці столиці незалежної держави, позирає через наші голови якраз у той бік, де підписувався АКТ ЗРАДИ.    
 
У продовження теми
В ДИМУ САМОРОЗТОПТАНОГО ПАРЛАМЕНТУ
     У вівторок 27 квітня 2010 року, на другий день по річниці Чорнобиля, в Україні стався Чорнобиль політичний. Між 10.00 і 10.30, ранком, згорів наш парламент, Верховна Рада України, яка сама себе спалила і сама себе розтоптала.
     Все відбувалося на очах кількох сотень людей в сесійному залі Верховної Ради, де в ложі преси був і ваш кореспондент, і перед мільйонами телеглядачів по всій Україні, а тисячі людей у ці хвилини стояли протестуючи під стінами парламенту.
    Ми, наївні громадяни держави, ще не знали, якими можуть бути вершини (чи прірви) політичного цинізму. Виявляється, вони є. Це коли голова Верховної Ради Литвин зачитує результат офіційної реєстрації народних депутатів для сесійного засідання, і проголосивши, що “в залі зареєструвалося 211 народних депутатів”, спокійно починає це засідання. Абсолютно неправочинне, адже зареєструвалося депутатів МЕНШЕ навіть від простої більшості складу парламенту. Замість того. щоб оголосити, що засідання через відсутність кворуму не відкривається чи бодай оголосити повторну реєстрацію, спікер починає це брутальне шоу. Набагато брутальніше, ніж кидання яєць прямо в президію парламенту, в голову спікеру, котрого, правда, тут же служки закрили , очевидно, зарані заготовленими парасольками.
    І далі ганебне дійство було продовжено внесенням “на розгляд” порожніх депутатських крісел (регіонали блокували трибуну) закону про ратифікацію Харківського пакту Януковича—Медведєва. Під неймовірний шум і скандування “Ганьба!” не лише опозиційних фракцій, а й журналістів у ложі преси. Під спровоковану якимись незрозумілими типами в сесійній залі бійку. Під шматування цими ж типами і регіоналами державного прапора України, яким фракції БЮТ і НУ—НС накрили свої місця в залі. Нарешті, під кількаразово кинуті на підлогу сесійного залу димові шашки. Густий дим оповив залу, в ньому не було видно ні табло, ні президії, нічого. І в цьому несусвітті прикритий парасольками спікер ставить “на голосування” закон про ратифікацію харківської угоди. І оголошує “За — 236 голосів. Рішення прийнято”.
   Як можна було набрати 236 голосів “за”, коли на засідання зареєструвалося 211 депутатів, це зостанеться ганебним пам’ятником нашому парламентаризму. Питання навіть не в тому, що жменька депутатів-регіоналів, яка бігала по сектору своєї фракції, натискала по кілька кнопок кожен. До цього всі давно звикли. Навіть не в тому, що “проголосували”, наприклад, такі сумновідомі депутати, як Сергій Ківалов та Сергій Головатий, які в цей момент були у Страсбургу. Питання в тому, що 211 зареєстрований і з них — 236 “за”. Відтак абсолютно нелегітимне рішення неправочинного засідання парламенту скасовується в будь-якому районному суді.
   А правильніше сказати так: 27 квітня 2010 року Верховна Рада України не ратифікувала харківську угоду між Україною і Росією по Чорноморському флоту. Не міг цього парламент зробити фізично. Він згорів і роптав сам себе.
Х                х                     х
 Буквально за кілька хвилин по цьому дійству беру коментар у лідера депутатської групи “За Україну” (фракція НУ—НС) і голови однойменної партії В`ячеслава Кириленка.
     —Пане Вячеславе, в залі зареєструвалися 211 депутатів…
    — Отже, це засідання абсолютно неправочинне. І будь-які прийняті ним рішення нелегітимні. Ми будемо їх оскаржувати і добиватися скасування. 
      
 
 

Комментарии (8)

РусХантер. | 2010-05-01 10:27

Редактор новин"Московская база. Новая игра:"Поймай родню свидомита"
Пане Петре, це чудова нагода скористатися можливістю знищувати коментарі в блозі

Гюльчатай,открой личико.
Нет?
Так не гавкай из-под лавки.

Ответить | С цитатой

Чемериський Павло | 2010-04-29 11:17

офицерПетя! Нас всех давно с потрохами продали вместе с будущим наших детей и как только уйдет Российский флот из Севастополя,все там порежут на металлолом,Отправят китайцам или туркам,и на вырученные деньги построят очередные хатынки на мальдивах или канарах.А тебе конечно кинут 30 серебрянников.А и ты же был справным членом КПСС? Не так-ли?Оборотень еще и не блещущий умом.

Якби в Україні було менше такої мерзоти як ти і зек, то дивись би Севастополь із згаженої металобрухтом мертвої території переторився в курортну зону, а так маємо політично недлеку мерзоту як у владі, так і в простолюдді!

Ответить | С цитатой

офицер | 2010-04-28 19:30

Петя! Нас всех давно с потрохами продали вместе с будущим наших детей и как только уйдет Российский флот из Севастополя,все там порежут на металлолом,Отправят китайцам или туркам,и на вырученные деньги построят очередные хатынки на мальдивах или канарах.А тебе конечно кинут 30 серебрянников.А и ты же был справным членом КПСС? Не так-ли?Оборотень еще и не блещущий умом.

Ответить | С цитатой

Редактор новин | 2010-04-28 16:56

"Московская база. Новая игра:"Поймай родню свидомита"
Пане Петре, це чудова нагода скористатися можливістю знищувати коментарі в блозі

Ответить | С цитатой

росич | 2010-04-28 16:01

Каб. Сергей

до кого, до кого ОБРАТИТСЯ? та вони Голодомор вже гуртом заперечують, НАТО язик в дупу запхало, а ПАРЄ кричить, що Бандера вбивця. А те, що за роки республіки померло більше, ніж за роки Голодомору! Ющенки, тимошенки, яценюки, януковичі - скільки ще їх буде цих ліберастів заїжджих? все йде до революції...... наш час - 14,88!

Ответить | С цитатой

Чемериський Павло | 2010-04-28 13:06

Зеківска мерзота -янукович, за бабло раден і на могилу матері плюнути,для цих покидькив немає нічого святого, а все що існує для їхньої кодли, це те з чого можна злупити бабло. А автором цієї ганьби є пасічник, убогий та лукавий, який їм здав Україну з ласного маразму та хуторянського світоглядіу.

Ответить | С цитатой

Каб. Сергей | 2010-04-28 10:55

Нужно обратиться к мировой общественности,пусть помогут нам разобраться.

Ответить | С цитатой

Аналітик | 2010-04-27 16:45

"Нова влада поспішає так, наче перед потопом".

Не перед потопом, а перед стабілізацією щоб жити по-прежнєму, "как прі Брежнєву".
Невже, не помітно, що "браткам" потрібний Брєжнєв.
Тому і поспішають, бо втомилися гвалтувати, вбивати, грабувати, красти - хочеться відпочити від "роботи".

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: