Високий Вал

Последнее обновление 19:28 пятница, 10 мая

Укр Рус

Петр АНТОНЕНКО

журналіст

27.10.2010 09:51 Петр АНТОНЕНКО

В ИБОРИ ПЕРЕВЕРТНІВ

    Заголовок треба трактувати ширше, ніж просто «вибори кого»? Звісно, це є   також, тобто перевертнів на цих виборах балотується доволі. Досить глянути, як у нас на Чернігівщині очільники міст, районів, області безсовісно поміняли свої політичні кольори (дехто і кількакратно), особливо в останні місяці, і тим не менше, спокійно балотуються на виборах. Але граматика дозволяє ширше трактування заголовка: не лише «кого» , а й «у кого». Ну, як, скажімо, ми говоримо «пісні італійців», «футбол іспанців», «звичаї японців». Не кажемо ж ми «звичаї у японців»,

    Отже вибори перевертнів, тобто нас, українців, «у нас», якщо хочете. А перевертні, бо живемо в якомусь перевернутому суспільстві, із затуманеними перевернутими мізками, в суспільстві кривих дзеркал, де абсолютно очевидне чомусь затягнуте туманом. Один приклад я вже навів у першому абзаці: ивовижа не в тому, що перевертні спокійно балотуються, а насамперед у тому, як  це люди голосуватимуть, і, звичайно ж, проголосують за перевертнів.

    Можна навести хоча б кілька прикладів якогось тотального затуманення при очевидних речах.
   Приклад перший: про Партію регіонів. Боже збав, я зовсім не збираюсь вступати в дискусії стосовно того, гарна чи погана це політсила? Дивує інше. Нащо вести довгі дискусії, опозиції, опонентам цієї партії вихлюпувати силу-силенну аргументів, слів і словес, щось доводячи виборцям,  коли всі аргументи, вся характеристика може вкластися в одне коротке речення з чотирьох слів. Ось воно. «Партія регіонів — це Янукович». І все, і крапка. Бо це звичайна, проста, абсолютно очевидна річ, невидима хіба що в затуманеному перевернутому суспільстві.
   Приклад другий: про партію Сергія Тігіпка. Знову ж не збираюся дискутувати стосовно цієї партії. Скажу про інше. Ця партія, її лідер (а їх ніхто ж з нас не тяг за язика) обрали за бренд, «фішку», основний виборчий «слоган» партії на цих виборах поняття «сильна». Гляньте хоча б на виборчу агітацію, на плакати, де лідер партії тисне руку кандидатові, і напис гласить : «Сильна Україна —сильний Чернігів» ( в інших містах відповідно «…сильний Бердичів, Коростень, Жмеринка, Шостка і т.д.»).
    Що ж, раз такий бренд, «фішка», то тоді треба сказати одну-єдину річ: саме на тему «сильної». І навести всього одну цитату Сергія Тігіпка, сказану весною, за кілька днів до того, як у парламенту було здійснено антиконституційний переворот: узаконено коаліцію з додаванням «тушок», тобто перебіжчиків. Чим повністю перекреслювалися результати виборів, на яких у 2007 році був обраний цей парламент. Так от, під час передачі на телеканалі ТВі на запитання ведучого Віталія Портнікова, як Тігіпко ставиться до нової процедури формування коаліції, майбутній віце-прем'єр відповів:  « це пряме порушення Конституції, в якій чітко написано, що більшість у парламенті створюють фракції і стоїть крапка. Ні одна чесна людина не підтримає таку владу. Це означає, що знову ніяких реальних змін не вдасться зробити, тому що для того щоб зробити реформи, потрібно пояснювати їх і потрібна підтримка громадськості…Це такий же метод, який використовують сьогодні рейдери в Україні. Спочатку зайдемо, а після цього звертайтесь до Конституційного суду...
Якщо це буде, я вважаю, що буде дуже така велика консолідація демократичних сил і проти Януковича і проти Партії регіонів і проти такої більшості. Ні одна порядна людина з ними співпрацювати не буде.
 —  Ви в такий уряд, який буде створений в такій коаліції не підете? – перепитав Пртніков.
    —Ніколи! Ніколи! Інакше я б не поважав тих людей, які замене голосували – більше трьох мільйонів двохсот тисяч людей. Я би вважав, що я просто зрадив їм.»
    Через кілька днів Тігіпко спокійно йде в уряд, на посаду заступника прем`єра, уряд,  утворений «політичними рейдерами»,  за його ж визначенням —  антиконституційною коаліцією. Воістину, СИЛЬНА політична позиція.
        Я не вступаю в дискусії щодо суті тих чи інших політичних сил. Просто наводжу кілька прикладів (читачі можуть додати свої) якогось тотального суспільного затуманення, коли абсолютно  очевидні речі раптом чомусь стають «складними», «неоднозначними». Та годі-бо! Все просто, як Божий день. Але для цього просто треба розплющити очі і  перевернути мізки в нормальний стан. Тоді у нас будуть не вибори перевертнів, у всіх сенсах, а нормальні демократичні вибори і нормальне демократичне суспільство.
   


Комментарии (13)

Eri | 2015-09-09 23:29

That's 2 clever by half and 2x2 clever 4 me. Thsank!

Ответить | С цитатой

ccnucmv | 2011-10-07 18:06

Z8mNcQ lupkunrreofw

Ответить | С цитатой

dzspegm | 2011-10-06 14:36

sMvudU rcanlkjmkmwh

Ответить | С цитатой

qxocden | 2011-10-05 11:47

xw5wua faioshkcxkaz

Ответить | С цитатой

Matty | 2011-10-05 07:47

Good job mkanig it appear easy.

Ответить | С цитатой

biarmyis | 2011-10-04 13:39

f2Mt91 visqzlphvcdk

Ответить | С цитатой

Peerless | 2011-10-03 16:11

Boy that rellay helps me the heck out.

Ответить | С цитатой

Патріот | 2010-10-29 10:29

Може чесних політиків і не буває. Але потрібно додержуватися хоча б якоїсь направленності в своїх світоглядах. Ну не можна піддержувати ліві ідеї в соціалістичній партії, а потім перебігати в ліберальну партію чи іншу партію, яка на 180 градусів відрізняється від лівої. Я б ще зрозумів перебігти в комуністичну із соціалістичної. Але на жаль в житті буває інше. І бігають наші "слуги народа" по партіям, не важно яких, головне попасти в прохідний список. Деякі видатні, поважні особистості чернігівщини поміняли за 3-4 роки по стільки ж партій. Що це за люди, я не розумію. Мабуть їм і матір свою рідну продати раз плюнути. Якщо повернутися до 1941-1942 рр., то вказані "слуги народа" на 100 відсотків, зустрічали з хлібом і сіллю солдатів німечини. Але народ не вчиться на своїх помилках і дальше віддає свої голоси на виборах перевертням. Прикро.

Ответить | С цитатой

Алекс | 2010-10-28 14:40

Можна продовжити і зробити частину ІІ і т.д. але людей не змінити. Ми (умовно кажучи) це зрозуміли але їм це непотрібно, нецікаво, незрозуміло. До того ж є технологія не класти яйця в одну крзину - наприклад "династія" романових (саме з маленької літери) хтось під ПР хтось під НДП, а в цілому всеодно у виграші.

Ответить | С цитатой

argo | 2010-10-28 12:07

Дякую, Петро Якович, за чесну, громадянську позицію. Аркадій Семенович.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: