Високий Вал

Последнее обновление 19:28 пятница, 10 мая

Укр Рус

Петр АНТОНЕНКО

журналіст

28.01.2011 20:42 Петр АНТОНЕНКО

СВОБОДУ -- СЛОВУ !

 Це дещо незвична  для блогу публікація, Я просто роблю коротенький вступ і хочу звернути увагу читачів на дві українські публікації останніх днів про Білорусь. Їх об’єднує одна тема і проблема — свобода слова. З цим і там, і у нас не все гаразд.

 Одразу скажу: я дуже люблю цю невелику сусідню слов`янську країну, пов’язаний з нею родинно. Хочеться бачити обидва наші народи, обидві держави по-справжньому демократичними, європейськими. Для цього треба, щоб була оця сама свобода слова, для цього треба поінформованість одне про одного, чого нам ще бракує, в чому неважко пересвідчитися з цих публікацій.
    В Білорусі багато цікавого, цінного для нас, але водночас багато неприйнятного, насамперед в царині демократії. Ось навіть наше міністерство закордонних справ, зціпивши зуби, зазначило в заяві на адресу Білорусі, що не схвалює таких методів ставлення до опозиції. А чи набагато кращі у нас? А дехто ж хотів би бачити у нас в Україні суспільство на російський чи білоруський лад. Отже, два тексти.  
 
                                      ЗАЯВА
     Рух “Стоп цензурі!” та Громадська кампанія “Новий громадянин” підтримують Заяву Білоруської асоціації журналістів щодо масових порушень прав журналістів, що тривають від 19 грудня 2010 року — дня виборів президента Білорусі
Ми, українські журналісти та представники громадських організацій, вимагаємо звільнення з-під варти наших білоруських колег, припинення утисків, цькування та залякування журналістів, забезпечення права на вільне висловлення думок, а також отримання, зберігання і розповсюдження інформації. Крім того, ми вважаємо неприпустимим проведення обшуків, а також вилучення обладнання та носіїв інформації, й вимагаємо повернути білоруським журналістам їхнє майно.
Нагадаємо, що, за даними асоціації, як мінімум 27 журналістів були затримані, понад 20 журналістів постраждали внаслідок насильницьких дій співробітників міліції, 10 журналістів були притягнуті до адміністративної відповідальності та затримані на термін від 10 до 15 діб. Шестеро журналістів і членів Білоруської асоціації журналістів перебувають під вартою після звинувачення в організації масових заворушень та участі в них.
За ґратами утримують журналістку «Новой газеты» (Росія) Ірину Халіп, редактора сайту «Хартія-97» Наталію Радіну, публіциста Олександра Федуту, редактора газети «Товарищ», члена правління БАЖ Сяргєя Возняка, членів ради Білоруської асоціації журналістів Павла Севяринца і Дмитра Бондаренка. Їм загрожує покарання – до 15 років позбавлення волі.
Відбулися обшуки з вилученням техніки в редакції газети «Наша ніва» і помешканні її головного редактора, у білоруському ПЕН-центрі, у редакції газети «Борисовские новости» і в будинку її редактора, у квартирі гомельської журналістки телеканалу «Белсат» Лариси Щирокової, у редакції Інтернет-видання «Сильные новости», у помешканнях журналістів Катерини Ткаченко, Анджея Почобута (Gazeta Wyborcza), Віктора Федоровича (БелаПАН); були допитані редактор газети «Новы час» Олексій Король, шеф-редактор газети «Народная воля» Світлана Калінкіна, журналіст Ірина Чернявка тощо. Паралельно тривають процеси публічної дискредитації перелічених вище осіб.
Ми переконані, що такі дії матимуть серйозні негативні наслідки як для білоруського керівництва, так і для країни в цілому, оскільки можуть призвести до міжнародної ізоляції цієї держави.
 
Довідка
Громадська кампанія «Новий громадянин» - це позапартійна, політично незаангажована громадська ініціатива, що має на меті посилити вплив громадян на суспільні й політичні процеси в Україні. Ця платформа об’єднала майже 50 незалежних громадських організацій, що займаються захистом прав людини, обстоюванням свободи слова, моніторингом виборів, дослідженням актуальних питань державної політики, розв’язанням проблем місцевого самоврядування, довкілля та здоров’я, підтримкою молоді тощо. Основні завдання кампанії «Новий Громадянин»: координація діяльності громадських ініціатив; моніторинг виборчих перегонів та власне виборів; посилене інформування суспільства, а також українських та іноземних ЗМІ; публічний тиск для вирішення актуальних суспільних проблем. «Новий Громадянин» пропонує незалежним громадським організаціям та активним громадянам приєднатисядо ініціативи.
Контактна особа: Оксана Олексів 067 232 69 23, newcitizen.info@gmail.com
Громадський рух «Стоп цензурі!»
Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об’єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.
Це  ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.
Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.
Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128
Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship
Контактна особа: Артем Соколенко,координатор прес-центру050 440 46 08,censor.stop@gmail.com
 
 
       "Лукашенко. Политическая биография". Автор - за ґратами!
18.01.2011 Українська правда (Історична правда).  Вахтанг Кіпіані
Журналіст написав про дивовижне вміння майбутнього президента-диктатора - "смотрит на тебя Александр Лукашенко совершенно ясными глазами - и лжёт". Якщо цитувати його самого, - "где была совесть - там вырос хрен"...
Що читаємо? Книгу білоруського публіциста, політолога та літературознавця Олександра Федути "Лукашенко. Политическая биография" (Москва, видавництво "Референдум", 2005).
Сьогодні Федута, який під час останніх президентських виборів був одним із керівників Громадянської кампанії "Говори правду!" і підтримував кандидата в президенти Володимира Некляєва, разом із сотнями білоруських опозиціонерів потрапив під прес державної машини терору, нині перебуває в СІЗО КГБ Республіки Білорусь. Олександра звинувачують у спробі повалення державного ладу, санкція якої передбачає термін ув'язнення чи не до 15 років таборів.
Нехай цей огляд стане бодай моральною підтримкою йому та іншим сябрам, які воліли б бачити свою батьківщину вільною від лукашенківської версії фашизму.
Що цікавого? Федута - не просто сторонній спостерігач за тим, що відбувається в Білорусі, він багато років був активним політиком - першим секретарем ЦК Союзу Молоді Білорусі (організація виникла на руїнах комсомолу), був учасником першої переможної президентської кампанії президента Лукашенка, відтак отримав призначення на посаду начальника управління громадсько-політичної інформації адміністрації новообраного глави держави. Згодом, через небажання брати участь у становленні диктатури, пішов у відставку.
Отже, Олександр Григорович Лукашенко. Головний герой книги - "безотцовщина", народився 30 серпня 1954 року в селі Копись Оршанського району Вітебської області. Згодом мати повертається на свою малу батьківщину - у Шкловський район Могильовської області, де було, маючи родичів, легше ростити сина.
Дитинство байстрюка було не надто райдужним - "некому заступиться. Деревенские мальчишки, народ жестокий...". Грошей хронічно не вистачало, тому в педінституті Саша не тільки добре вчиться - це було умовою отримання підвищеної стипендії - але й стає "общественником", редагує стінну газету факультету, лектором обкому комсомолу, був членом штабу "Комсомольского прожектора" - за це теж доплачували, "я всегда стремился получить лишний рубль".
Відтак - армія, Брестський прикордонний загін. Вступ у Комуністичну партію. Робота в комсомолі. "Выступать Лукашенко научился, причём на любую тему". Відтак - повільне просування номенклатурною драбиною, від "звільненого" комсомольського секретаря продторгу до директора радгоспу "Городець" на Могильовщині. На останній посаді Лукашенко і зустрів перебудову.
У 1990-му за підписом директора радгоспу виходить книжка, звісно ним не написана, під назвою "Городецкие уроки", де журналіст від імені автора викладає його тодішню філософію - "Основные беды исходили от административно-командной системы ведения хозяйства и в связи с этим порочной организации труда. Командовали чиновники и по вертикали, и по горизонтали, щедро раздавая "полезные советы". По указанию сверху пахали, сеяли, убирали, сокращали или увеличивали количество голов скота... Бесконечными понуканиями и указаниями отучили людей думать". Власне, тоді Лукашенко критикував саме ту модель, яку згодом успішно побудував у вже незалежній Білорусі.
Готуючи книгу, Федута записав десятки людей, які знали його героя на різних етапах його життя. Характерний епізод - на початку 90-х прокуратура порушила справу за заявою побитого директором радгоспу тракториста. Кореспондент газети ЦК КПРС "Сельская жизнь" Анатолій Гуляєв, який тоді розслідував цю історію, з'ясував, що важкі кулаки Лукашенка - це був типовий спосіб аргументації, "оказалось, из двенадцати человек [працівників "Городця"] восемь человек он бил тоже".
Московський журналіст тоді першим написав про дивовижне вміння молодого директора-самоуправця - "смотрит на тебя Александр Лукашенко совершенно ясными глазами - и лжёт". Або, якщо цитувати його самого, - "где была совесть - там вырос хрен".
Справу про побиття тоді, на жаль, зам'яли. І вона не завадила Лукашенкові, який одягнув маску "борця з номенклатурою", виграти вибори до Верховної Ради Білоруської РСР. Тодішній перший секретар обкому Василь Леонов, майбутній міністр сільського господарства і майбутній політв'язень, згадує - "Лукашенко кричал о зажравшихся партократах, о машинах, пайках, резиденциях для отдыха... Он тогда удачно оседлал конька, который впоследствии и вывез его на самые верха".
В республіканському парламенті Лукашенко спочатку підтримав демократів - навіть ходив на засідання фракції антикомуністичного Білоруського Народного Фронту, аналогу Народного Руху. Він дуже хотів щось очолити, постійно висував себе у керівництво, але погляди та риторика були типово комуністичні - "отнять и поделить. И самому проникнуть во власть".
У 1990-му Лукашенко підтримував кандидата на посаду спікера вченого-фізика Станіслава Шушкевича. Однак, майбутній "біловезький зубр" вже тоді був невисокої думки про активного депутата - "это не тот уровень мышления, с каким можно работать, например, заместителем министра. Системно работать, а не устраивать хаос, этот человек не мог".
Анатолій Лебедько, екс-депутат Ради, лідер Об'єднаної демократичної партії і теж заарештований в кінці 2010 року, згадує слова колеги-депутата з трибуни - "Я вот не пойму Лукашенко. Утром он с коммунистами, вечером он с БНФ. Так с кем он?". Парламентарії реагували сміхом - бо так і було.
Оскільки Олександра Лукашенка не жалували - ні в комуністичній владі, ні в демократичній опозиції - він іде своїм шляхом, створюючи депутатську групу... "Комуністи за демократію". Нехай, що алогічно, аби народу, який із завмиранням серця тоді слухав радіо- і телетрансляції, подобалося - "он всегда говорил то, что все хотели услышать".
Пропагуючи свої погляди, він пише статті, які зараз читаються як насмішка - тоді він виступав за свободу, за підприємницьку ініціативу, за вільне фермерство, проти диктатури, проти репресій щодо опозиціонерів, проти одностайності в усьому. "Создаётся впечатление, что то ли он [читач] сошёл с ума, то ли президент Лукашенко претворил в жизнь ту программу, против которой так яростно выступал депутат Лукашенко".
Екс-директор радгоспу об'єднується з молодими тоді депутатами Віктором Гончаром і Дмитром Булаховим - "молодые волки", як атестує їх автор книги, однаково прагнули влади, їм здавалося, що після краху комунізму вона лежить під ногами і потрібно тільки нахилитись, щоб її взяти.
В умовах політичної конкуренції кожен політик шукає свою "фішку". Для лідера БНФ Зенона Позняка - це була білоруська мова та національна ідея, для глави уряду В'ячеслава Кебіча - зв'язки з Росією, економіка та добробут громадян, для спікера Станіслава Шушкевича - конструктивна робота парламенту та рівновіддаленість від основних політичних сил. Лукашенко довго шукав свою тему і знайшов-таки - боротьба з корупцією.
Ну, і відродження СРСР - мовляв, "была великая империя, создававшаяся тысячелетиями. Разрушили её в одночасье. Сделали это в Беловежской пуще, действительно, чуть ли не по пьяному делу... Но есть вековая тяга народов к братству, и поэтому мы все клянёмся Союз возродить на новой, практически неведомой основе более высокого уровня".
14 грудня 1994 року Лукашенко зачитав з трибуни Верховної Ради Білорусі доповідь, яка зробила його по справжньому знаменитим. За його наполяганням, до тексту вставили кілька "фітілів", щоб на емоційному, недоказовому рівні захопити аудиторію, змусити не думати, а переживати.
За законами жанру, Лукашенко заявив, що йому "заважали" Шушкевич і КГБ. Дісталося Кебічу, голові Нацбанку Станіславу Богданкевичу тощо. По правді кажучи, нічого незвичайного в тій доповіді не було. Глава комісії пообіцяв, що найголовніше буде оприлюднено "пізніше". Само собою, ніякого продовження, крім "піни", не було. І абсолютна більшість героїв "корупційного скандалу" благополучно працювали в команді вже президента Лукашенка аж до прем'єрської посади.
Були і відверто підлі моменти - того самого Шушкевича було звинувачено у спробі(!) отримати у власне користування (насправді - як службову) автомашину марки "форд". Пройде кілька років і в гаражі адміністрації президента Лукашенка буде виявлено контрабандний "Мерседес", незаконно конфіскований у громадянина ФРН і сердега буде роками судитись із владою "некорумпованого" лідера Білорусі.
І якщо на політикум доповідь по суті не вплинула, то прості люди в масі своїй були щасливі, коли почули через радіоточку-"брахучку" як Лукашенко крив "сволочей", які жирують...
Автор визнає, що, власне, й примкнув до його команди, не бачачи у Лукашенкові загрози - і не тільки собі, але й демократії, "очень уж хотелось победить". Тепер, чекаючи неправого суду в мінському ізоляторі КГБ, мій добрий приятель Олександр Федута, думаю, не раз прокручує в пам'яті ці та інші, зокрема - й ненаписані - сторінки політичної біографії Олександра Лукашенка. Впевнений, що продовження книги буде.
Фраза. "...И народ увидел в высоком, физически крепком 39-летнем мужике, работавшем директором совхоза, былинного героя, того, кто способен не только взять власть, но и сделать её народной. Собственно говоря, это и есть единственная чётко артикулированная белорусская мечта. Мечта о добром - вернее, справедливом - начальнике, который накажет обидчиков".
Джерело: портал tsn.ua
Вахтанг Кіпіані,
журналіст, історик, головний редактор сайту "Історична Правда".
 

Комментарии (21)

Leonkxr | 2021-06-02 23:11

Как и многие наши соотечественники искал как уехать в Польшу и найти работу.
Перечитал массу интернет страниц, пересмотрел много роликов на Ютубе, но больше всего мне понравился сайт https://hochuvpolshu.com/.
На нем я нашел несколько вариантов для работы, вычитал отзывы и опыт тех мужчин и женщин,
которые делятся своим опытом пребывания в Польше. Так же узнал как сделать документы.
И всегда это на одной сайте.
Вот одна из свежих и интересных статей: https://hochuvpolshu.com/rabota/rabota-v-polshe-na-skladax-otzyvy-i-vakansii.html

Ответить | С цитатой

Svetlanahxh | 2021-05-29 13:30

Рекомендую Вам отличную пасеку, на которой покупаю большой ассортимент пчелопродукции как для себя таки для своих родственников.
Пчеловоды делают всю продукцию пчеловодства на проффесионально, советы как пользоваться по важным вопросам дают. Очень много полезных статей на портале, Вот несколько из них:
https://med-na-dom.com/propolis/187-effektivnoe-lechenie-propolisom-eroziynogo-i-atroficheskogo-gastrita.html
https://med-na-dom.com/voskovaya-mol/171-sila-pzhvm-produkta-zhiznedeyatelnosti-voskovoy-moli.html
https://med-na-dom.com/propolis/478-lechenie-propolisom-zheludochno-kishechnogo-trakta.html
https://med-na-dom.com/propolis/481-kak-ochistit-propolis-ot-voska-i-primesej-v-domashnih-uslovijah.html
https://med-na-dom.com/pilca-perga/531-mozhno-li-prinimat-pergu-pri-onkologii.html
https://med-na-dom.com/propolis/441-lechenie-obychnoj-i-hronicheskoj-formy-faringita-propolisom.html
https://med-na-dom.com/pchelinyi-podmor/451-stoit-li-primenjat-pchelinyj-podmor-detjam.html

Одним словом они молодцы и я их советую.
Вот их портал где я заказывал продукцию - https://med-na-dom.com/

Ответить | С цитатой

Veronaets | 2021-05-26 20:36

Вы вообще понимаете что творится в Украине?!
Мне кажется нам подставляют какие то лживые новости и мы часто не читаем статьи из первых рук.
Перебрав множество источников попал на сайт https://ukrjizn.com/, где вижу что СМИ дают хоть какую то реальность в которой живем.
Очень важно в наше время отбирать настоящие СМИ.
Вот еще одна свежая статья, которая меня задела: https://ukrjizn.com/scenarij-dlya-novogo-roku-2021-roku/

Надеюсь Вам поможет.

Ответить | С цитатой

Igorxkp | 2021-03-12 05:03

Каждый из нас любит почитать новости или посмотреть Ютубчик, что узнать что делается в мире и Украине.
Но очень важно чтоб источник новостей был честный и Вы не получали вредную информацию.
Я нашел очень полезный сайт и рекомендую его Вам - https://ukr-life.com.ua/
Последнее время смотрю новости только здесь.
Так же вот несколько из свежих новостей, которые просто взрывает мозг:
https://ukr-life.com.ua/kogda-budet-soborovanie-v-2019-godu/
https://ukr-life.com.ua/edinyj-nalog-v-ukraine/
https://ukr-life.com.ua/predskazanie-globy-dlya-ukrainy/
https://ukr-life.com.ua/predskazanie-aleksandra-shepsa-dlya-ukrainy/
https://ukr-life.com.ua/povyshenie-zarplaty-policii-v-ukraine/

Ответить | С цитатой

Igorlvi | 2021-02-26 15:33

Каждый из нас любит почитать новости или посмотреть Ютуб, что узнать что делается в мире и Украине.
Но очень важно чтоб источник новостей был правдивый и Вы не получали вредную информацию.
Я нашел очень хороший сайт и советую его Вам - https://ukr-life.com.ua/
Последнее время смотрю новости только здесь.
Так же вот несколько из актуальных новостей, которые просто сбивает с ног:
https://ukr-life.com.ua/novye-tarify-vodafon-vodafone-v-ukraine/
https://ukr-life.com.ua/
https://ukr-life.com.ua/
https://ukr-life.com.ua/razmer-pensii-po-invalidnosti-dlya-12-i-3-gruppy-v-ukraine/
https://ukr-life.com.ua/tarifni-rozryadi-byudzhetnikiv-v-ukra%D1%97ni/

Ответить | С цитатой

Igorajd | 2021-02-03 02:22

Каждый из нас любит почитать СМИ или посмотреть Ютубчик, что узнать что происходит в мире и Украине.
Но очень важно чтоб источник новостей был правдивый и Вы не получали искаженную информацию.
Я нашел очень хороший источник новостей и советую его Вам - https://ukr-life.com.ua/
Последнее время читаю новости только здесь.
Так же вот одна из актуальных статей, которая просто взрывает мозг: https://ukr-life.com.ua/prognoz-nedvizhimosti-ukrain/

Ответить | С цитатой

Irinanuals | 2020-12-30 19:57

Вы читали последние новости? Вы видели что случилось? Я прочитала что будет увеличена зарплата работникам бюджетной сферы.
Это супер новость, но откуда получить столько денег?
Я прочитала на сайте https://ukrainatoday.com.ua/ информацию о свежих новостях в Украине, но до сих пор не могу понять откуда будут найдены деньги.
А еще вот одна свежая новость: https://ukrainatoday.com.ua/shtatnij-rozpis-dlya-pidpriyemstv/
Очень стоит прочитать!!!

Ответить | С цитатой

Valiksning | 2020-12-26 22:39

Каждый из нас любит почитать СМИ или посмотреть Youtube, что узнать что творится в мире и Украине.
Но очень важно чтоб источник новостей был честный и Вы не получали вредную информацию.
Я нашел очень полезный сайт и рекомендую его Вам - https://ukr-life.com.ua/
Последнее время смотрю новости только здесь.
Так же вот одна из последних статей, которая просто сбивает с ног: https://ukr-life.com.ua/prognoz-neruxomosti-ukra%D1%97ni/

Ответить | С цитатой

backlink service | 2012-04-15 07:43

Most powerful&cost effective SEO and website traffic service in world get up to 100’000 forum backlinks now! Get incredible web traffic using amazing backlink service available. We are able post your marketing message up to 100’000 forums worldwide, get thousands of backlinks and as a result large free, targeted web traffic from search engines in very short time. Most affordable and most powerful service for web traffic and backlinks in the world!!!! Your post will be published up to 100000 forums worldwide your website or blog will get instant traffic and massive increase in seo rankings just after few days or weeks so your site will get targeted long term traffic from search engines. Order now: http://increase-your-website-traffic.com

Ответить | С цитатой

high pr backlinks | 2012-03-29 00:00

hey there vip.newvv.net owner discovered your site via Google but it was hard to find and I see you could have more visitors because there are not so many comments yet. I have discovered site which offer to dramatically increase traffic to your site http://xrumerservice.org they claim they managed to get close to 1000 visitors/day using their services you could also get lot more targeted traffic from search engines as you have now. I used their services and got significantly more visitors to my website. Hope this helps :) They offer most cost effective backlinks Take care. Jason

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: