Високий Вал

Последнее обновление 19:28 пятница, 10 мая

Укр Рус

Петр АНТОНЕНКО

журналіст

28.07.2012 13:20 Петр АНТОНЕНКО

Пляжі на Канарах, Дніпрі і Десні

    Я не про вибори,  про пляжі. Днями мене здивувало ось це повідомлення, розміщене на сайтах.    

«У столиці заборонено купатися на всіх пляжах.
Про це повідомили у санепідемслужбі Києва, передає 5 канал.
Усього на початок сезону планувалося відкрити 11 пляжів, утім паспорт змогли отримати лише сім.Однак, купатися не можна й на них.
«СЕС пояснює: через спеку у воді надто швидко розмножуються бактерії, які можуть бути небезпечними для здоров'я. Встановити попереджувальні знаки біля води уже зобов'язали комунальників", - йдеться в повідомленні.
"Це пов`язано з нетиповою для України жаркою погодою. І заборона на купання буде до того часу, поки не нормалізуються показники якості води", - уточнив заступник головного санітарного лікаря Києва Юлій Жигалов.»
 
    Подібну страшилку в середині липня поширила і санітарна служба Чернігова —  стосовно купання в Десні, причому, поширила заднім числом, через кілька днів після встановленої службою заборони.
    Перше запитання— що взагалі означає така заборона? Звичайно, людям не заборониш доступ до води, в тому числі й на пляжах (втім, тут ще якось можна встановити «кордони» з парканів і міліції). Але заборона таки ж тягне за собою певні наслідки. Наприклад, з пляжів можуть зняти  рятувальні служби, припинити обстежувати і чистити дно, прикрити туалети, заборонити тут торгівлю—аякже, пляж же офіційно закритий.
   Але цікавіше інше питання: чому  взагалі в розпал літа закривають пляжі? Пояснення санслужб не дуже переконливе. Особливо щодо «нетипової для України жаркої погоди», Якщо вже бути точним, то якраз перед отим рішенням санітарним служб, посеред липня, на Україну, принаймні, Київщину і Чернігівщину, якраз прийшло суттєве похолодання. Вночі температура опускалася до 13—14 градусів. Любителі купання взагалі зажурилися: погода більш як на тиждень зіпсувала найкращі для купання дні. Хоч на погоду, звісно, нарікати не варто.
 Але й без цього нетривалого похолодання, після якого настала ще більша спека, що воно взагалі означає оте твердження про «нетипову» жару? Та у нас ще з радянських часів (а ми живемо в пострадянських) все нетипове — спека, мороз, дощі, повінь. І стало вже звичним , киваючи на цю «нетиповість», пояснювати, наприклад,  провали в аграрному секторі. Хоча все це «типове» і давно відоме, всі ці природні явища.
   А якщо нині і з`являється щось нетипове, то, скоріше, з вини самого суспільства, людей, держави, якщо тут звикли жити за принципом «Після нас — хоч потоп». Тому хотілося б дізнатися не так про «нетипові», як про інші причини забруднення вод. Чи не є цими причинами загальне забруднення природи, особливо в містах  і довкола них, а особливо в таких потворних мегаполісах, як Київ? Чи не забруднюють Десну, а відтак і Дніпро, в який впадає наша ріка, десь вище за течією, на   Брянщині в Росії?
    Всі ці запитання схожі до  тих, які стосується ситуації, коли в останні роки дуже слабка повінь на Десні. В моєму селі Авдіївка Куликівського району, яке лежить на Десні і має розкішні придеснянські луки, вже третю весну підряд на ці луки в отаку малу повінь не виходить деснянська вода. Луки сохнуть, страждають від безводдя численні озерця на них. В народі називають дві причини. Одна — це забір води у верхів`ях Десни, на Брянщині, для якихось промислових потреб. Друга, мабуть, ще більш суттєва,  — скидання весною , в повінь, води з-під Києва, через каскад дніпровських водосховищ. А скидають тому, що в останні роки олігархи нахабно забудовують узбережжя Дніпра довкола Києва, мурують свої маєтки мало не на березі рік, заплав, озер. А потім бояться, щоб велика весняна повінь не змила їхні маєтки. І ось щоб догодити купці олігархів від влади, роблять так, що потерпають сотні тисяч людей, які живуть по Десні і Дніпру.
 Ось дві причини,  і доволі небезпідставні, які, повторю, гуляють в народі. Можливо, це й не так, то чому б владі, через свої численні структури, насамперед, екологію ( до речі, столична її служба вже заявляла, що треба розбиратися з нахабним  забудовуванням берегів під Києвом), й не  розповісти населенню, як воно є насправді. І що ж є причиною зникнення нормальних повеней, а натомість забруднення води і закриття пляжів улітку? Невже спалахи на Сонці, Місячна активність чи землетрус у Мексиці? Чи щось ближче, реальніше?
   Але чи дочекаємося ми від влади таких роз’яснень, які вона б зобов’язана була дати народові, що її й обрав, цю владу, найняв на службу і якому вона повинна служити?  Питання риторичне, відповідь очевидна: не дочекаємося. Від такої влади, представники якої далекі від народу, а в цю літню пору далекі навіть географічно. Це простолюдини,  посполиті мають відпочивати  у своєму  місті, селі, на своїх ріках та озерах. Ті, хто при владі, зараз лежать на інших пляжах — від Криму до Канарських островів.
   Але це вже не про пляжі — про вибори.
 
 

Комментарии (4)

yzgubpbpbtd | 2012-08-19 02:11

iI0sDD tcfijuhgcstc

Ответить | С цитатой

Niall | 2012-08-15 23:02

It's always a pleasure to hear from semoone with expertise.

Ответить | С цитатой

Лаврентий Палыч | 2012-07-29 22:37

Массовые расстрелы могут спасти Родину.
Списки уже готовы.
Их найдете в этом вашем интернете.
Вот, например:
http://uk.wikipedia.org/wiki/Списки_народних_депутатів_України_за_скликаннями
http://uk.wikipedia.org/wiki/Категорія:Списки_міністрів_України

Ответить | С цитатой

Головатенко | 2012-07-29 14:53

Напевно, тут ще більш глибинна причина - коли торговці на базарі прив'язують ціну на лимон чи помідор до курсу долара))). Причому лише тоді, коли той курс росте. Так само як малі ц/га пояснювалися битвою за врожай, зараз все спихують на "нетиповість". Цікаво, на яку нетиповість киватимуть, коли почнуть виходити з ладу радянські комунікації за умов всезагального пограбунку, паразитування і зникнення спеціалістів як явища природи? Погано тільки те, що це питання піднімає все рідше і все менша кількість "божевільних". То мабуть від всезагальної дебілізації. Бо раніше радянська сатира за умов цензури нам таки розповідала, що "лопухи у нас найбільші - у деяких міністерствах і відомствах двох метрів сягають". Зараз зміст усього гумору - це коли звєздульки, звіздяшки та інші звіздуни у якому-небудь "95-му кварталі" доходять від слова "ср*ка". Ну поки типове паразитування дозволяє підтримувати такі от морально нетипові речі.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: