Високий Вал

Последнее обновление 19:28 пятница, 10 мая

Укр Рус

Петр АНТОНЕНКО

журналіст

23.08.2012 22:54 Петр АНТОНЕНКО

Маски скинуто

     Підписання одіозного мовного закону Ківалова—Колесніченка—Литвина—Януковича викликало,окрім іншого, й дивну реакцію з боку тих, хто начебто ж вболіває за нашу державну мову. Як то кажуть, ні сіло, ні впало, дехто мало не всю вину за з`яву цього новітнього валуєвсько-емського указу приписав…групі представників інтелігенції, яка напередодні підписання закону Януковичем мала з ним зустріч у Криму. До цих людей  радикалами  вже озвучено таку претензію: чого це Драч, Мовчан, Жулинський та інші учасники зустрічі  не заблокували підписання цього закону? Треба було, мовляв, мало не взяти Президента за барки, виставити йому суворий ультиматум, а вони, наївні, повірили, що Янукович — у глибоких сумнівах  щодо закону і таки його не підпише.

  До таких гучноголосих мудрагелів можна б пред`явити контрпретензію:  чого ж  це вони два з половиною роки тому «не заблокували» прихід до влади відверто антиукраїнських сил в особі Януковича і його команди?  Напевно ж, одні з  теперішніх крикунів голосували за самого Януковича, інші за декоративних кандидатів, виставлених  регіоналами, треті  стали «противсіхами» або зовсім не прийшли на вибори, на радість  мастакам виборчих фальсифікацій.   

    Весь цей лемент дещо нагадує модні в останні тижні нападки на об`єднану опозицію, які викликають лише  велике задоволення у влади.  Ура-патріоти пред’являють опозиції претензії, що та, значить, не змогла «заблокувати» ухвалення цього закону в залі парламенту.  Найпростіше відповів на це один з лідерів опозиції Анатолій Гриценко, ще в день так званого «голосування» в Раді: всі ті «блокування» і «ламання мікрофонів» — просто ігри. Ну, поламали мікрофона Мартинюкові, він спокійно протяг «голосування» з крісла Литвина. Заблокували трибуну — Мартинюк всядеться в залі у крісло котрогось з депутатів і проведе голосування звідти, і так же було, пригадайте, при приведенні до присяги омбудсмена. Врешті, зазначив Гриценко, якщо заблокуємо двері і вікна парламенту, то так звана правляча коаліція збереться на Банковій і проголосує що завгодно в Адміністрації Президента (філією якої вона і є  -  можна додати).   

    Так що питання в іншому, в тому, яка це Верховна Рада. І стократ права Юлія Тимошенко, як би хто до неї не ставився, яка заявила: треба просто негайно переобрати цю Раду на осінніх виборах і новому парламенту тут же скасувати  одіозний мовний закон.

    А якщо хтось ставить на чільне місце саме мовне питання, що цілком логічно, то  ухвалення і підписання цього мовного закону владою означає не що інше, як оголошенняч війни народові. А війну доводиться приймати. навіть якщо ти б її не хотів.Тому радикалам краще б заявити:  цей закон - остання крапля, після цього залишається одне - йти на вибори і міняти на них цю владу. Але про вибори, справжні вибори,  схоже, всі вже потроху забувають,  як це не парадоксально звучить.

     Зустріч же  представників інтелігенції з Януковичем у Криму викликала нападки  й з іншого флангу, від відвертих україножерів. Вони розродилися заявою на адресу Президента, в якій дорікнули йому, що то зовсім не та інтелігенція, з якою йому треба щось обговорювати. Точніше, окрім цієї інтелігенції є й інша, яка палко підтримує скандальний мовний закон.

   Хочеться одразу погодитися з тим, що інтелігенція є різна. Є, наприклад, народна артистка України, котра йде на вибори  другим номером у списку партії регіоналів, що готова запродати і народ, і Україну. Є всякі…

    Але час назвати поіменно цю компанію, що  виступила недавно зі  зверненням до Президента. На чолі списку йдуть відомі україножери. Це журналіст Олександр Чаленко,це,  звісно ж, Олесь Бузина,  Володимир Корнілов -  директор Української філії Московського  Інституту країн СНД. Нещодавно цей заклад отримав державний статус,  що відтепер  у нашій столиці діє російська   пропагандистська установа на кошти держбюджету Росії. А ще —  політологи Ростислав Іщенко і Олег Бондаренко, композитор Володимир Бистряков, письменник Михайло Загребельний. Нарешті Мирослава Бердник, журналіст і блогер, давно помічена в проросійських зібраннях. Так, це донька Олеся Бердника, письменника, дисидента, політв’язня, який стільки зазнав від комуно-російського режиму,  і прихильником якого раптом стала його донька. Взагалі-то, як бачимо, інтелігенція досить сумнівного ґатунку, але, як то кажуть, чим багаті…   

    Це зібрання цікаве хіба тим, що холопи інколи вимелюють язиками те, про що пан волів би промовчати. Так от, ця публіка відверто нагадала Януковичу, хто він є у мовному і загалом національному плані. І навіть  дорікнула йому  за зустріч у Криму (цитую звернення до Президента  в оригіналі, на ріднішій цим інтелігентам мові): «Почему же при обсуждении языкового закона Вы удостаиваете вниманием лишь одну точку зрения?» І далі  «Мы, представители интеллигенции Украины, обращаемся к Вам с призывом встретиться не только с теми, кто является однозначным противником официального двуязычия в этой стране, но и со сторонниками этой идеи, благодаря которой Вы, собственно, и стали Президентом».  Ось так прямо й нагадали Януковичу, що він, власне,  став президентом,  не в останню чергу завдяки підтримуваній ним ідеї «двоязичія», 

  Далі ще пряміше: «Помните, господин Президент, что Вы и Ваша партия обещали своим гражданам на протяжении пяти избирательных кампаний подряд! Напомним, что речь шла и, насколько мы понимаем, уже идет в ходе предвыборной кампании нынешнего года, о равном государственном статусе для украинского и русского языков! Потому в нашей среде вызывают удивление какие-то колебания и даже возражения, высказываемые членами Вашей команды по поводу половинчатого языкового закона, который лишь в незначительной степени приближает общество к поставленной Вами же цели.»

   І правда, нащо вона, ота «половинчастість», якісь хитання? Обіцяли двоязичіє — виконуйте. А то ще імітуєте якісь сумніви щодо одіозного закону. Може, він дійсно недостатньо «двоязичний»? Тоді треба негайно ж, у вересні, внести до нього потрібні зміни.

     Ось так палкі прихильники влади  мимоволі зривають з неї ж маски.

    А дехто зриває маски з самого себе. Наприклад, Віктор Медведчук, цей релікт кучмізму, який раптом  виринув з політичного нафталіну і вже більше року  розкошує  на величезній кількості  недешевої вуличної агітації, проповідуючи якийсь «Український вибір».  Якщо комусь цей «вибір» видається  затуманеним та абстрактним, то Медведчук вніс ясність. Він так прокоментував новопідписаний  мовний закон, що, напевно, викликав невдоволення у своїх внутрішніх і зовнішніх хазяїв —ну, нащо ж так відверто?  Цитую:

    «Віктор Медведчук: Двомовність як факт встановлено законом.

... І той факт, що тепер російська мова має законодавчо закріплений статус,   важливий крок в напрямі надання йому статусу державної». І далі : «Громадський рух «Український вибір» буде продовжувати займатися просвітницькою роботою в суспільстві, присвяченій ролі і місцю російської мови в Україні…Саме освічене і толерантне ставлення до мови, якою говорять десятки мільйонів українців, стане основою для того, щоб російська мова отримала зафіксований в Конституції Україні статус державної».

   Просто, цинічно і відверто:  російській мові треба надати статус другої державної і закріпити це в Конституції України. А фактично вже й зараз, згідно з Медведчуком, двомовність встановлена новоприйнятим законом.  Маски «радєтєлєй» за мови національних меншин можна вже скинути…

 

 

 

Комментарии (14)

asOl8wvw2c | 2016-09-19 03:23

diflucan prednisone purchase celexa

Ответить | С цитатой

asOlbqbeb9 | 2016-06-11 09:00

http://buy-cafergot.date/ - cafergot generic http://motrinib.party/ - motrin http://buy-levaquin.trade/ - buy levaquin

Ответить | С цитатой

GeorgeWoni | 2014-11-12 23:40

http://satinet.info/sputnikovoe-tv-nastrojka-antenny/ - настройка антенны спутникового тв

Сегодня в РФ существует уже довольно много компаний, которые предоставляют официально сервисы- цифрового спутникового ТВ для индивидуальных абонентов. Спутниковое телевидение уже давно зарекомендовало себя только с отличной стороны, особенно это касается таких регионов, где обычное эфирное вещание всегда шло с различными помехами. Все последние годы прослеживалось развитие и крупный рост данного направления. Все это, конечно же, самым положительно сказалось на пользователях. Улучшилась и финансовая составляющая, и появился богатый выбор хорошей фирмы для установки ТВ и спутникового Интернета.

http://satinet.info/kachestvo-sputnikovogo-televideniya/ - качество спутникового тв

Буквально не так давно спутниковые антенны были показателем статуса, позволяя уже с конца прошлого века наслаждаться богатым выбором и отечественных, и зарубежных ТВ-станций со всей планеты. Именно посредством спутникового ТВ имели возможность узнать последние события, происходящие в мире, могли смотреть самые новые видеофильмы и самые популярные музыкальные ролики.

http://satinet.info/sputnikovoe-televidenie-v-krymu/ - спутниковое телевидение в крыму

Вебресурс satinet.info представляет полную информацию о всех российских провайдерах, которые предлагают воспользоваться спутниковым ТВ и интернетом в доме, на даче, в самых труднодоступных районах.

Ответить | С цитатой

Zacharyter | 2014-09-13 18:11

как называется большие изделие из гранита

Не знаете, как правильно и быстро оформить юридическую документацию для вашей фирмы? Есть вопросы в сфере получения каких-нибудь сертификатов, разрешительных документов и лицензий? Сомневаетесь в правильности ваших действий с точки зрения юриспруденции и закона? Тогда добро пожаловать в ООО «ПОДОЛСПЕЦПОСТАЧ».

ввод в эксплуатацию после реконструкции

Наша фирма занимается не только решением всех подобных вопросов. Мы ещё помогаем в регистрации разного вида бизнеса, вне зависимости от объемов и порядка налогообложения, мы знаем, как грамотно вести бухгалтерию любых организаций. Мы сможем представлять вашу позицию в судах, мы готовы целиком сопровождать бизнес.

гаск днепропетровской области

Кроме этого, наша фирма также является производителем и продавцом товаров из мрамора и гранита. Плитка, брусчатка, бордюр – все это вы сможете купить в нашей компании оптом. Различные варианты цветов, форм, фактур, красочные фотографии и грамотные менеджеры помогут вам сделать свой выбор быстро, сидя дома или на рабочем месте.

бордюр тротуарный херсон

Область деятельности ООО «ПОДОЛСПЕЦПОСТАЧ» огромна. Но, несмотря на это, вы можете не сомневаться в нашем профессионализме, ответственности и качестве наших услуг и товаров.

Ответить | С цитатой

WilliamPa | 2014-09-06 16:03

программа для андроид

Вы стали счастливым владельцем нового телефона или планшета с ОС Андроид? Поздравляем! Но без отдельных приложений, софта и игр, ваш гаджет так и остается лишь средством связи, не более. Как же сделать его мультифункциональным и занятным? Сегодня масса сайтов в Интернете предлагают загрузить программы для Андроид. Но, не все так просто. Часто пользователей ожидает много подводных камней, таких, например, как необходимость регистрации, загрузка только после оплаты, а также зараженные вирусами программы.

ігри для андроїда

Сайт androvip.ru – это портал, где вы совсем бесплатно можно скачать любые приложения, игры и программы для своего гаджета, работающего на базе ОС Андроид. Для того, дабы начать скачивание, вам даже не понадобится проходить процедуру регистрации. Но если вы все же отыщете свободное время на это действие, то вас ожидает множество приятных сюрпризов. Каких? Узнаете сами!

www play market

Аркады, бродилки, логические игры, девочек и мальчиков, поиск предметов, квесты и ребусы, полезные приложения и красочные живые обои – вот те подразделы, где прячется огромное количество интересностей и полезностей для вашего гаджета.

Ответить | С цитатой

DennisOi | 2014-07-04 07:06

період прорізування зубі у малят

Наш ресурс позволяет всем мамам не только узнать о беременности и родах, уходе за детьми, готовке вкусных и полезных блюд ребенку, но и даёт возможность общаться с единомышленниками, научиться чему-то новому, узнать интересное и необычное, не быть далёкой от жизни и друзей.

16 tijden vagitnosti

Сайт для мам позволит вам задавать вопросы касающихся текущих проблем, прочитать советы – как вкусно готовить, как быть здоровой и красивой.

як набирає вагу дитина до року

Если ваш ребёнок уже немного вырос, вы можете начинать уже заниматься с ним, рассказывать ему сказки, разговаривать, знакомить с игрушками. В этом наш ресурс также окажет вам посильную помощь. Мы имеем массу интересных детских мультфильмов и чудесных аудиосказок. Добрые веселые сказки понравятся вашему ребенку и содержанием, и соответствующей интонацией.

скільки раз на день повинна мити груди годуюча мама?

Быть мамой, безусловно, тяжело. Это работа без выходных и отпуска. Зачастую молодые мамы теряются, не зная, как нужно надеть подгузник, организовать режим малышу, чтобы он давал отдыхать и родителям, сделать кашу, которую малыш стал бы кушать. Вы всему научитесь, зайдя на наш замечательный вебсайт karapuz-club.com!

Ответить | С цитатой

RobertDus | 2014-06-21 04:38

купит кингтропин

Настоящим бумом в медицине, косметике и особенно в фитнесе становятся пептиды, которые при применении человеком воздействуют на мозговые центры и рецепторы. Таким образом они вызывают изменение в биохимии человека, которое полезно для тела. При этом эти процессы проводятся естественно для человеческого организма при сравнении с другими медикаментами.

гормон роста купить в украина инсулин

Наша компания является официальным дилером фирмы «Canada Peptides», реализуя ее продукцию в Украине. Своим клиентам мы можем предоставить удобные варианты доставки и оплаты, при предоплате у нас предлагается бесплатная доставка. Всю купленную у нас продукцию мы привезём вам в любой район Украины.

thymosin beta 4

На нашем ресурсе представлен большой ассортимент пептидов, из него вы имеете возможность подобрать для себя наилучший вариант для себя. Перед использованием мы настоятельно просим основательно почитать инструкцию.

гормоны роста купить в аптеке украина

Для наших клиентов мы предлагаем уменьшение стоимости флакона с приобретением определенного количества пептидов – это выгодно и комфортно.

Ответить | С цитатой

kjezqi | 2012-11-04 15:52

n9MotI fqicwjtuvmns

Ответить | С цитатой

voukxzgou | 2012-11-02 16:41

Fft4TP pzpsotxbdmlr

Ответить | С цитатой

ksktaidme | 2012-11-01 17:16

KhxIIK qtphlbnvurtv

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: