- Блог Петра АНТОНЕНКО
- Все авторы
15.05.2010 20:46 Петр АНТОНЕНКО
ДЕГРАДАЦІЯ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ПОЛІТИКИ
Переформатування Чернігівської обласної ради на її сесії 14-го травня потребує серйозного осмислення. Адже під великий сумнів поставлено тезу про те, що саме в регіонах, в областях, народжується нова політична еліта, яка прийде на зміну гнилій еліті столичній. На жаль, гниль роз`їдає все згори донизу.
Що ж, власне, відбулося? Було проголошено утворення нової більшості в Чернігівській обласній раді на основі фракцій, які утворили коаліційну більшість і у Верховній Раді.
Комментарии [ 4 ]
10.05.2010 19:32 Петр АНТОНЕНКО
ОПОЗИЦІЯ БЕЗ ПОЗИЦІЇ...
Що далі? Як бути? Ці вічні запитання постали не просто перед опозицією та її лідерами, а перед суспільством, яке, схоже, вже саме опинилося, і дуже швидко, в опозиції до обраної ним же влади. Розкид думок, відповідей на ці запитання — від штурму Верховної Ради — до тихого інтелектуального опору. Ошелешене подіями 27-го квітня в парламенті, цією ратифікацією пакту Януковича — Медведєва, точніше, ФАЛЬСИФІКАЦІЄЮ РАТИФІАЦІЇ, суспільство має якнайшвидше дати відповідь.
Комментарии [ 4 ]
27.04.2010 16:15 Петр АНТОНЕНКО
БАТЬКІВЩИНУ - НА ПРОДАЖ ?
Пакт Януковича—Медведєва як тест для українців
Комментарии [ 8 ]
14.04.2010 15:35 Петр АНТОНЕНКО
Проклята Катинь ( І проекція на Україну)
Доля іноді змушує повірити і в містику, і в саму цю долю навіть людей, не схильних до цього. Президент Польщі Лех Качиньськи, його дружина і представники найвищої політичної еліти країни загинули в авіакатастрофі, прямуючи не на якусь іншу акцію, а саме на відзначення 70-річчя трагедії Катині.
Комментарии [ 8 ]
07.04.2010 17:19 Петр АНТОНЕНКО
Парканотерапія
Комментарии [ 0 ]
23.03.2010 20:49 Петр АНТОНЕНКО
У ПОШУКАХ ОПОЗИЦІЇ
Українська опозиція, в ролі якої опинилися і національно-демократичні сили, поки що, схоже, шукає саму себе: невміло. болісно, в суперечках, це якщо не вжити звичного терміну — чварах, важко відходячи від погрому на недавніх президентських виборах. Поки що точаться суперечки, хто більший опозиціонер, повинен бути єдиний опозиційний центр чи декілька? Сподіваємося, все ж вималюється нормальний варіант доволі широкого опозиційного об’єднання, фронту, блоку — річ не в назві. Щось подібне до коаліції “Сила народу” на президентських виборах 2004 року. Тобто Блок Віктора Ющенка “Наша Україна” з 10-ти партій і Блок Юлії Тимошенко (БЮТ). Коаліція, яка й перемогла на виборах.
Звичайно, повна аналогія тут не підходить. Бо те об’єднання опозиційних сил формувалося на підтримку конкретного кандидата на президентські вибори. Нині все частіше чуються голоси — відмовитися від формування партій, блоків, інших політичних об`єднань “під когось”. Та й поки що невідомо, під кого щось формувати і під які саме вибори ? Тож з досвіду тої коаліції 2004-го року варто запозичити хіба що певні принципи, форми діяльності, консолідації. Але до консолідації, схоже, поки що далеко.
Комментарии [ 8 ]
17.03.2010 10:57 Петр АНТОНЕНКО
"НОВА КОМАНДА": ветерани кабінетів, кучмісти. комуністи, рейдери, сепаратисти
Отже, новий Уряд України, бозна-який за ліком, десь кільканадцятий. Представимо ж, бодай коротко, урядовців, призначених новою коаліцією регіоналів та їх сателітів— литвинівців і комуністів, які теж щось отримали дещо по квоті.
“— На мій погляд, це буде колосальна помилка і Януковича, якщо він підпише цей закон, і більшості, і Партії регіонів, якщо вони підуть на це. Тому що це пряме порушення Конституції, в якій чітко написано, що більшість у парламенті створюють фракції і стоїть крапка. Ні одна чесна людина не підтримає таку владу. Це означає, що знову ніяких реальних змін не вдасться зробити, тому що для того щоб зробити реформи, потрібно пояснювати їх і потрібна підтримка громадськості. Якщо підуть вони на це, зразу втратять підтримку Західа, а я говорю про західних інвесторів, про міжнародний валютний фонд, про світовий банк. А ця підтримка потрібна.
Це такий же метод, який використовують сьогодні рейдери в Україні: “Спочатку зайдемо, а після цього звертайтесь до Конституційного суду...”Я вважаю тут абсолютно все чітко: в Конституції записано і до цього часу влада так і діяла, що все ж таки більшість створювали фракції...
Якщо це буде, я вважаю, що буде дуже така велика консолідація демократичних сил і проти Януковича і проти Партії регіонів і проти такої більшості. Ні одна порядна людина з ними співпрацювати не буде.
— Ви в такий уряд, який буде створений в такій коаліції не підете?, – перепитав Пртніков.
—Ніколи! Ніколи! Інакше я б не поважав тих людей, які за мене голосували – більше трьох мільйонів двохсот тисяч людей. Я би вважав, що я просто зрадив їм.”
Комментарии [ 13 ]
02.03.2010 21:24 Петр АНТОНЕНКО
Злагода? Переляк? Байдужість?
Схоже, інтелектуальна еліта України, вважаючи, що вловлює загальні суспільні настрої, чи то стомилася від політичних перипетій останніх років, чи й трохи залякана ними, але в середовищі цієї еліти поволі визріває філософія героя одного з мультфільмів — “Хлопці, давайте жити дружно!”.
Принаймні таке враження склалося від обговорення нещодавно в столичній агенції Укрінформ двох важливих гуманітарних тем : концепції викладання історії України у наших навчальних закладах та ризиків пропонованої відомими політсилами двомовності (читай — надання статусу державної й російській мові).
Комментарии [ 4 ]
23.02.2010 13:03 Петр АНТОНЕНКО
МІСЦЕВЕ "НАРОДОВЛАДДЯ" БЕЗ ВЛАДИ ?
Спроба відкласти місцеві вибори в Україні
В напрузі останніх баталій президентської виборчої кампанії минулого тижня було “протягнуто” постанову Верховної Ради про відкладення місцевих виборів, призначених восени рішенням того ж парламенту на 30 травня ц.р. За відкладення виборів, причому, при не встановленні їх нової дати, проголосували фракція Партії регіонів та, схоже, їхні сателіти, з яких і спробують скомпонувати нову парламентську більшість, — Блок Литвина і частина фракції НУ—НС. Ця подія — в руслі зміни влади, розпочатої президентськими виборами, що й констатували учасники “круглого столу” в агенції Укрінформ. А це були представники громадських організацій, зокрема, голова Комітету виборців України Олександр Черненко, народні депутати, політологи, експерти.
В центрі обговорення опинилися два основні аргументи ініціаторів відкладенні виборів. Перший і головний, конкретний — досі нема Державного бюджету на 2010 рік, а відтак і коштів на вибори. Другий аргумент більш загального плану — недосконала виборча система.
Щодо браку коштів, то присутні зійшлися на думці, що це не більш як одговірка. Прикро, звичайно, що вже не вперше країна починає рік без Державного і місцевих бюджетів. Тим не менше, відсутність бюджету не завадила провести в цьому році півтора завершальні місяці президентської виборчої кампанії, притому, найбільш затратні, з обома турами голосування. Відсутність бюджету, який невідомо коли буде прийнятий, не повинна зупиняти суспільне життя. Врешті, це ж не заважає, наприклад, отримувати зарплати немалій чиновній раті держслужбовців, у тому числі й депутатів.
Дивним виглядає й мотивація стосовно недосконалості виборчого законодавства. Вдосконалювати його можна безкінечно, але це ж не означає відкладення виборів до нескінченності. Багато нарікань на вперше введену на минулих місцевих виборах у 2006 році пропорційну систему, тобто вибори за списками партій і блоків. А її ж вводили, як продовження політичної структуризації суспільства, доповнення до подібної системи на парламентських виборах. Що ж, скасувати її, як дехто закликає, можна. А можна й вдосконалити. Скажімо, ввести змішану пропорційно-мажоритарну систему, відкриті списки кандидатів, багатомандатні округи. Є різні прийнятні варіанти. Врешті, якщо пропорційна система видається поганою через слабкість місцевих партійних структур, безлад в партосередках, треба просто навести тут порядок: провести перереєстрацію партій, встановити чітке фіксоване членство, звітність. Така “чистка” пішла б лише на користь та й зменшали б кількість так званих “партій”. Словом, працювати є над чим. Але щоб через це відкладати вибори? Ще й невідомо, на скільки. Бо ініціатори затії пропонують “вдосконалювати ” виборчу систему, цебто відтягувати вибори, хто півроку, хто й рік, до наступної весни.
Але головне навіть не в цих дискусіях. А в абсолютній антиконституційності цієї постанови, якою парламент ще раз показав своє ставлення до Конституції, до законів, які сам же приймає. Всілякі дебати про бюджет та виборчу систему просто зайві, коли відкрити Конституцію України, яка чітко визначила: місцеві органи владни, обрані в березні 2006 року, повноважні рівно 4 роки. Сумновідомими змінами до Конституції, внесеними 8 грудня 2004 року, отою так званою “конституційною реформою”, повноваження місцевих рад було встановлено у 5 років. Але ці зміни вступили в силу лише з початком повноважень обраної тоді ж, в березні 2006-го, Верховної Ради України, тобто у травні того року, уже ПІСЛЯ місцевих виборів. А на момент вибрів діяла інша норма Конституції, а отже місцева влада була обрана рівно на 4 роки. І термін її повноважень завершується цієї весни, залежно від того, коли 4 роки тому зібралась на першу сесію та чи інша рада, коли приступив до роботи той чи інший голова громади. Отже, максимум, з 1 червня цього року вся місцева влада України стає нечинною. Ось що означає відкладенні виборів бодай на місяць-два, не кажучи вже на бозна-коли. Виникає правовий параліч всієї системи самоврядування України, всієї місцевої влади, будь-які дії, рішення якої можна буде оскаржувати в суді.
Чи розуміли все це ініціатори затії з відкладенням виборів? Поза сумнівом. Але вкотре вже у нас продемонстровано принцип верховенства не права, не закону, а так званої “політичної доцільності”.
Кому ж “політично доцільний“ такий правовий хаос, такий параліч місцевої влади? Учасники “круглого столу” відповіли на це питання так: потрібне головним ініціаторам затії —регіоналам. Одразу з кількох причин. Одна з них — на президентських виборах майже дві третини областей віддали перевагу не лідеру Партії регіонів Януковичу, а Юлії Тимошенко. Відтак, декому не дуже хочеться зміцнювати самоврядування. Місцеві вибори дуже ймовірно виведуть на політичну арену, в депутати й голови громад представників нових політичних сил. Крім того, саме в регіонах, на місцевому рівні, підростає нова політична еліта, яка готова прийти на зміну заяложеним політичним обличчям. Всі ці фактори й викликають побоювання у регіоналів та їх союзників за результати місцевих виборів. Звідси й прагнення блокувати наскільки можливо місцеве самоврядування, представницькі органи влади.. Натомість буде спроба, відтерши представницьку владу, посилити виконавчу на місцях — обласні і районні державні адміністрації, адже ті призначаються і підконтрольні президентській гілці влади. Як сказав один з учасників заходу, “ось вам обіцяне регіоналами у президентську виборчу кампанію народовладдя “вже сьогодні”.
Але все не так просто. Не мовчатиме місцевий політикум, громадськість. Вже на “круглому столі” представник одної з незалежних профспілок зачитав свій судовий позов до Верховної Ради з вимогою скасувати одіозну постанову про відкладення виборів, якою порушено права громадянина України обирати і бути обраним. Було згадано також рішення Конституційного суду України стосовно спроби Верховної Ради торік відкласти вибори Тернопільської обласної ради: тоді КСУ дав чітке роз’яснення, що парламент взагалі не має права відкладати визначені Конституцією терміни тих чи інших виборів в Україні.
Народний депутат від БЮТ Сергій Власенко повідомив на заході, що понад 50 депутатів його фракції, яка не дала жодного голосу за оту постанову про відкладення виборів, подають депутатське подання в Конституційний Суд з вимогою визнати те рішення парламенту неконституційним. І це, зазначив депутат, буде найчіткішим правовим вирішенням питання про місцеві вибори, яких чомусь так бояться деякі політичні сили.
Комментарии [ 12 ]
17.02.2010 12:52 Петр АНТОНЕНКО
Перший крок до демократії
Вибори -- школа демократії
В столичній інформагенції УНІАН пройшла прес-конференція представників громадськості південно-східних регіонів України щодо масштабних фальсифікацій на виборах команди Януковича — якраз у тих областях, які й дали перевагу в голосах кандидатові регіоналів. У заході взяли участь Тарас Жуков, Сергій Пасхалов, Ігор Сокольченко, Михайло Соколов (Дніпропетровськ), Пилип Квітка (Крим), Анатолій Хорошайло, Олеся Прокоф’єва, Кирило Іванов (Запорізька область). Серед учасників прес-конференції — члени окружних і дільничних виборчих комісій, депутати місцевих рад, представники від кандидата в президенти Юлії Тимошенко. Взяв участь також народний депутат України з фракції БЮТ Сергій Власенко. Він доповнив сказане про три названі регіони тим, що коїлося на виборах в Донецькій області.
Висновок присутніх був однозначний: в південно-східних областях представники Партії регіонів вчинили масові фальсифікації в другому турі голосування , які суттєво вплинули на його результат. Мова йшла не лише про порушення у веденні виборчої агітації або про те, як проводилася “мобілізація ” виборців на голосування. Щодо останнього, тобто масованого підвезення до дільниць, то важко було провести грань, де це виглядало, як “допомога виборцям” дістатися на голосування, а де супроводжувалося підкупом громадян або їх залякуванням. І наслідок таких “десантів” був далеко не дріб’язковим: по одній лише Дніпропетровській області подібним чином було доставлено до дільниць десь 500 тисяч виборців. Не менше й по Донецькій.
Але якщо стосовно таких методів ще можна вести якісь дискусії, то було оприлюднено численні факти грубих порушень, які явно поза межами закону. Сергій Пасхалов повідомив, як на виборчій дільниці голова дільничної комісії самочинно і одноосібно заносив виборців у список в день голосування. Вже сама ця норма про занесення в списки самою комісією більш ніж сумнівна, а що вже казати, коли це робилося навіть не колегіально, комісією, а одноосібно. Результат — немало виборців, звичайно, таких, які були потрібні регіоналам, проголосували двічі. Ще масштабніше порушення навів К.Іванов. Голова одної з окружних виборчих комісій Дніпропетровська так само одноосібно приймав протоколи дільничних комісій, що є одним з найгрубіших порушень закону, адже ці протоколи приймаються винятково колегіально окружкомом. Між тим, голова ОВК прийняв протоколи аж 50-ти дільничних комісій, самочинно вписуючи в протокол ОКВ “результати голосування” на цих дільницях. Писав, що хотів. А член окружної виборчої комісії одного з округів Криму П.Квітка повідомив, як голова ОВК просо забрала з собою печатку комісії і поїхала з нею в Київ, повезла в ЦВК документацію комісії з підсумками голосування. Це при тому, що печатку взагалі заборонено виносити з приміщення комісії. Але з печаткою в кишені, видно, протокол голосування здавати вигідніше.
В Мелітополі на Запоріжжі, розповіла О. Прокоф`єва, на її дільниці навіть там, де виборці, котрі голосували вдома, пред`являли медичні довідки про неможливість прибути на дільницю, ці довідки в багатьох випадках виявилися фальшивими. Від них відмовилися самі лікарі, які, начебто, видавали ці папери. Не кажучи вже, що на так званих “довідках” не було ні номерів, ні дат.
Народний депутат С. Власенко повідомив, що коли представники БЮТ добилися перевірки на одній з дільниць округу № 44 в Донецькій області, кого ж саме комісія занесла в додатковий список у день голосування, то виявилося, що більшість з цих людей значаться в обох списках — і в цьому додатковому, і в основному. Тобто, виборці отримали по два бюлетені і голосували по двічі.
Там, де не вистачало й таких методів, вдавалися ще до брудніших. Коли через суд представники БЮТ добилися перерахунку голосів на деяких дільницях Криму, виявилося, що бюлетені з голосуванням за Юлію Тимошенко просто перекладали в папку голосів за Віктора Януковича. Причому, не один чи два бюлетені: кількість таких сфальшованих голосів сягала від 1 до 8 відсотків.
Не варто й перебільшувати роль міжнародних спостерігачів на наших виборах. По-перше, їм важко було збагнути, наскільки недемократичним є сам наш закон про президентські вибори та ще й численними його спотворенням і “трактуваннями”. По-друге, їхній контроль за дотриманням навіть такого закону був більш ніж ілюзорним. Ось факти. На мільйонне місто Дніпропетровськ, де аж 6 виборчих округів (стільки, як в багатьох областях) і де було 469 виборчих дільниць, прибуло…дві групки міжнародних спостерігачів по три чоловіки в кожній. Про яке спостереження і контроль мова!
Відповідаючи на запитання журналістів стосовно фіксації названих і багатьох подібних фактів, учасники прес-конференції повідомили, що всі такі порушення задокументовано, складено відповідні акти, є зйомки на відео, є свідки, в тому числі виборці, члени комісій, які дали свідчення і готові дати ці покази в судах. І загалом БЮТ, виборчий штаб Юлії Тимошенко готовий до перерахунку голосів на всіх виборчих дільницях, щоб встановити справжній результат голосування громадян. України.
А що далі?
Центрвиборчком у неділю похапцем оголосив результати виборів. Тобто вже через день після отримання останнього протоколу з окружних комісій, при незавершених судових розглядах по багатьох округах. Але заяви, про які йдеться нижче, зроблено ще не Президентом і навіть до оголошення результатів виборів. Зате одразу по завершенню другого туру. Нічого несподіваного у цих заявах Януковича, де йдеться, по суті, про зраду національних інтересів України, нема. Дивує хіба що поспішність і відвертість цих випадів. Отже…
ГАЗО-ТРАНСПОРТНУ СИСТЕМУ — РОСІЇ. Як і прогнозувалося, одним з перших кроків нової влади стане спроба передачі газотранспортної системи України в управління міжнародному газовому консорціуму, тобто практично Росії. І Янукович вже озвучив цю ідею, за якою Україні належатиме лише третина нашої газотранспортної системи, а ще по третині — Росії і зарубіжним споживачам російського газу. Знаючи, як Росія задобрює або шантажує Захід своїм газом, можна не сумніватися, хто буде реальним господарем системи. Одна з мотивація Януковича — Росія, мовляв, тоді відмовиться від будівництва газогонів у Європу в обхід України, так званих Північного і Південного потоків. Примарна ілюзія. Тим паче, що команда регіоналів і не збирається доводити Європі й тій же Росії переваги нашої газотранспортної системи, а, скоріше, навпаки: чого варта заява Януковича, що Україна сама повинна взяти участь у здійсненні тих російських проектів, тобто сама собі вдягати економічний зашморг.
ВІЙСЬКОВІ БАЗИ — РОСІЇ. Друга резонансна заява Януковича стосується можливості продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Україні й після 20127 року. Нагадаємо, що перебування іноземних військових баз на території України заборонено нашою Конституцією. Тимчасовим винятком є базування Чорноморського флоту Росії в Криму, згідно підписаної у 1997 році міждержавної Угоди, розрахованої на 20 років. За цей час Росія мала провести всю роботу по підготовці переведення свого флоту на інші бази, а з території України він мав бути однозначно виведений у 2017 році. Досі це положення не викликало жодного сумніву чи дискусій в самій Україні та й в Росії. І ось пробний камінь. Проімперська верхівка нинішньої Росії закидає ідею продовжити базування свого флоту в Україні відомо кому і відомо, з якими сподіваннями. І ось уже зазвучали нотки про обговорення “такої можливості”.
МОВУ — РОСІЙСЬКУ. Намір впровадити в Україні другу державну мову — російську був задекларований Януковичем відкрито ще у виборчу кампанію. А чим більше наближався кандидат регіоналів до президентської посади, тим відвертішими ставали дії україноненависників. На очах оживають колесніченки, табачники, й інші їм подібні. Приклад подає їхній лідер, який хутко перейшов в основному на російську. Характерним симптомом стало й прийняте за кілька днів до другого туру рішення Конституційного суду України про скасування постанови Уряду щодо обов’язковості державної української мови у навчальних закладах. Словом, наміри щодо чергового витка зросійщення сумнівів не викликають.
СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ БРЕХНІ. Якщо дехто з громадян скаже, що питання енергетики, військових баз чи мовні для них далекі від буденних житейських проблем, то ось приклад, ближчий до цих реалій. На тому тижні фракція регіоналів “завалила” прийняття в парламенті закону про підвищення соціальних стандартів. Того, про що регіонали так багато говорили у виборчу кампанію. Отже, кампанія завершилася, про красиві слова й обіцянки можна забути. Щоб якось мотивувати таке голосування, регіонами пояснили його великою кількістю поправок до закону, які треба розглянути. А на наступному тижні (це значить, на цьому) вони за закон проголосують. Що ж, побачимо. Але навіть якщо проголосують, то від закону до його виконання у нас буває дуже далеко. Принаймні, навряд чи прості громадяни побачать оті обіцяні по 200—300 гривень добавки до пенсій, мінімальних зарплат. Громадяни ці були потрібні в попередні тижні, на голосуванні, а тепер не дуже.
Висновок очевидний. Нічого іншого від команди, яка рвалася до влади, чекати й не випадало. Але на якій підставі регіонами будують такі плани? Це при уряді, який не відправлено у відставку, при несформованому ними новому уряді, при відсутності своєї владної коаліції в парламенті. Врешті, при не таких вже й великих повноваженням Президента, урізаних 4 роки тому конституційною реформою. Чи у нас повноваження, розподіл влади залежить від прізвищ політиків і назви кланів? І, може, у регіоналів уже є в парламенті і проста, і конституційна більшість? Адже деякі з цих їхніх затій явно виходять за рамки Конституції, скажімо, стосовно мови чи військових баз. Та й газотранспортна система України захищена законом від її роздачі. То ж чи не рано сідають регіонами верхи на трубу і суспільству на голову?
Доповнення про рівень інформації в суспільстві,
одну з важливих складових демократії
В одному з попередніх богів я вже писав про роль мас-медіа на виборах. І загалом про рівень наших медіа. Насамперед стосовно рівня інформації в цих засобах масової ІНФОРМАЦІЇ. Є і свіжі приклади. Спробуйте знайти навіть у всезнаючому Інтернеті, заваленому тисячами найрізноманітніших текстів, дві інформації дуже важливого плану. Перше. При офіційному оголошенні підсумків президентських виборів Центрвиборчкомом у неділю було заявлено, що 5 членів ЦВК, включно з обома заступниками голови, підписали підсумковий протокол виборів з так званими окремими думками. Це дуже серйозно, адже в цих доповненнях, очевидно, йдеться про незгоду членів ЦВК з деякими позиціями більшості комісії. Риторичне запитання: невже громадяни держави не повинні знати змісту цих «особливих думок», адже йдеться про членів, навіть двох заступників голови, найвищого державного органу по проведенню всіх виборів у державі. А тепер спробуйте знайти тексти цих особливих думок. Навіть «канал чесних новин», 5-й канал, який ще називають «каналом чесних новин Порошенка», обірвав на півслові пряму трансляцію того засідання ЦВК, як тільки дійшло до цих особливих думок. До речі, на тому засіданні ж була сила-силенна журналістів. Хто і через які медіа оприлюднив ці особливі думки ?
Друге. Виявляється, є маловідома загалові постанова ЦВК № 197 від 1 лютого ц.р. про те, що всі так звані додаткові списки виборців, тобто ті, куди заносилися виборці в день голосування на дільницях, дільничні комісії мають протягом 15-ти днів передати в органи державного реєстру. Мотивація — для внесення поправок у списки для наступних виборів. Запитується: нащо така поспішність, коли до наступних виборів ще не один місяць і коли ще не завершено виборчу кампанію? Невже це для того, щоб замести сліди? Адже в цих додаткових списках було зафіксовано чимало фальсифікацій, зокрема, подвійне голосування, занесення в списки без заяв або з фальшованими заявами. І витребувати ці списки для перевірки вже неможливо до завершення виборчої кампанії, тобто до інавгурації президента. Що відомо в наших медіа про цю постанову і про передачу списків у органи реєстру?
Може виникнути запитання: а чого ж про це мовчить сторона, яка програла вибори і яка заявила про масові фальсифікації? Тобто БЮТ. Чому б їм не оприлюднювати все це, наприклад. ті ж особливі думки? До речі, обидва заступники голови ЦВК, і Магера, і Усенко-Чорна, обрані до ЦВК від БЮТ. Чому ця політсила мовчить? «Тому що…» як казав 5 років тому один кандидат? Невже тому, що без демократії можна обійтися? Як обійшлися без неї, гуртом спотворюючи влітку виборчий закон.
Резюме. До демократичного суспільства нам ще далекувато. Зроблено лише перший крок до нього, і це дійсно є чи не головним результатом президентства Ющенка. А «дорога в тисячу лі починається з першого кроку», як казали у давнину китайці. Тим і втішимося.
Комментарии [ 6 ]
Ваш пасспорт: пройдите авторизацию
Впервые на сайте? Зарегистрируйся!Ваш пасспорт: пройдите авторизацию
Впервые на сайте? Зарегистрируйся!Другие Блоги
Самое главное
Не включается стиральная машина: что делать
Опубликовано – 29.03.23 08:16
Лучший загородный ресторан премиум-класса CHALET EQUIDES
Опубликовано – 29.03.23 08:04
Как таргетированная реклама и SMM помогают увеличить продажи в социальных сетях
Опубликовано – 21.03.23 08:32
Кофемолка Bosch: Качество и надежность для идеального кофе
Опубликовано – 16.03.23 14:41
Что такое депозит и как им пользоваться?
Опубликовано – 24.02.23 09:49
© 2001-2023 newVV.net.
При любом использовании материалов ссылка на newVV.net является обязательным. Перепечатка в газетах и озвучивание электронными СМИ - исключительно при наличии письменного соглашения с Редакцией!
Редакция может не разделять мнение авторов и не несет ответственности за содержание републикаций. / Редакция / Проект
* PR, * Имидж - имиджевые публикации, не является позицией редакции.
"ВВ" на Facebook, Twitter, / E-mail редакции: news@svoboda.fm / Тел. в Чернигове: 922-922; в Киеве: 232-79-79.
Уважаемые комментаторы! Редакция сайта не намерена ограничивать свободу слова, но оставляет за собой право удалять высказывания с употреблением нецензурной лексики и оскорблений в адрес авторов материалов и их фигурантов.
Черниговские новости, Интернет газета Чернигова: политика, экономика, культура, спорт, криминал, ИТ. Чернигов фото новости