Високий Вал

Последнее обновление 20:48 пятница, 21 июня

Укр Рус

Виктория ГАВРИК

Журналіст

Людина як частина інтер’єру

В одному чернігівському кафе вирішили зробити ремонт. Замінити сантехніку, перефарбувати стіни, придбати нові меблі. Офіціантів, скоріше за все, також замінять. І зовсім не тому, що ті не справляються зі своїми обов’язками.

Про це мені розповіла знайома Марина. У свої 37 років вона боїться  залишитись без роботи, адже після ремонту кав’ярні роботодавець скоріше за все візьме інший персонал: молодих дівчаток на її місце не бракує.

Марина від закінчення школи працює офіціанткою. Робота не легка, але більш-менш прибуткова. За сімейними клопотами жінка не знаходила часу на те, щоб здобути  освіту чи будувати кар’єру, швидкий заробіток більш-менш влаштовував. І ось тепер трапилося те, про що намагалася раніше не думати: її хочуть замінити на молодих і струнких. Намагалася знайти інше місце: ситуація всюди схожа. Там, де є шанс влаштуватися, пропонують дуже низький заробіток – 700-800 гривень. А в неї дитина…

Така історія у наш час трапляється часто. Варто зайти до будь-якого «бутіка», салону краси, ресторану, іншого закладу цієї великої імперії гламуру - всюди працюють молоді і привабливі дівчата, такі собі барбі. Вони – як частина інтер’єру, від їх вигляду залежить імідж закладу, настрій клієнтів, тож мають бути спокусливо молодими. Ці дівчата – потенційні безробітні у майбутньому. Комусь, може, пощастить знайти собі заможного чоловіка, хтось закінчить навчання і знайде більш перспективну роботу, чи зробить кар’єру у тому ж закладі, але багато хто з них так і працюватиме, допоки роботодавець не забажає придбати собі новий персонал.

Такий ось у нас капіталізм. Можливо ця тенденція не стосується лікарів, архітекторів чи педагогів, але більша частина населення задіяна саме у сфері обслуговування і торгівлі, тож їй і загрожує така поступова маргіналізація, виключення зі сфер нормального професійного життя. А якщо ще згадати той горезвісний закон про підвищення пенсійного віку для жінок, залишається тільки глибоко співчувати тим, хто не встигне «вписатися» у життя, будоване за законами ринку. До речі, у Греції та інших європейських країнах, де влада намагається впровадити підвищення пенсійного віку, громадяни відстоюють свою незгоду під час численних демонстрацій. Натомість в Україні, де стільки людей не можуть знайти собі пристойної роботи вже після 35 років, щось не помітно яких-небуть проявів активності щодо захисту своїх прав.

 

Комментарии (8)

Gregorydog | 2014-08-25 05:53

установка подоконных досок

Если вы любите трудиться руками, обустраивать свой собственный дом, делая его комфортнее, роскошней и лучше, то наш портал http://shkolaremonta.net будет вам помогать буквально ежедневно. У нас можно узнать не лишь о многих строительных материалах, которые используются при ремонтных работах, но и узнать возможные технологии установки полов, потолков, инсталляцию различной техники в квартире или в доме.

все о унитазах

Полезные советы в разных сферах, которые кассаются дома и ремонта, сделают из вас настоящего мастера. Если вы в сомнениях, какую выбрать плиту, как необходимо пользоваться керамогранитом, как сделать жалюзи в комнате, наша Школа ремонта будет настоящей энциклопедией деталей ремонта, подсказывая, как лучше, эффективнее и дешевле сделать те или иные работы в доме.

насос для повышения давления воды в квартире как выбрать

Полезные публикации, которые опубликованы на сайте, дадут представление о всех аспектах улучшения собственной жизни: как купить квартиру, чем лучше для жилища деревянный дом, как подобрать лучшие обои, не переплачивая немалые деньги.

как сделать навес

Читайте наш портал и делайте все самостоятельно, чтобы ваш дом всегда радовал вас и вашу семью!

Ответить | С цитатой

Doaa | 2013-12-09 08:29

A million thanks for posting this inirfmatoon.

Ответить | С цитатой

Mukesh | 2013-12-07 15:08

These pieces really set a standard in the inurdtsy.

Ответить | С цитатой

Anden | 2013-12-06 16:47

Alhigrt alright alright that's exactly what I needed!

Ответить | С цитатой

Streamripper for Winamp player | 2010-10-26 12:35

Бо в нас таких громадян, які протестують, відразу міліція поб'є або просто ніхто не прислухається.Україна - не Европа!

Ответить | С цитатой

A007 | 2010-10-11 17:55

Звичайно ж цю пані шкода, як і будь-яку людину, яка втрачає роботу. Але в даному конкретному випадку особа сама багато в чому вина. Слід було думати та здобувати освіту. Адже подібна робота практично в жодній країні ніякої перспективи не дає.
А ейджизм, сексизм та непотизм в нас дійсно жахливі. Спробуй влаштуватися в Чернігові на достойну роботу без зв’язків? Це реально не можливо навіть молодій людині з відміною освітою

Ответить | С цитатой

Сергій Колесник | 2010-10-11 13:19

Погоджуюся з авторкою (крім того, що у нас капіталізм), але це тільки вехівка айсбега назва якому ейджізм (дискримінація за вікомим принципом). Спробуйте влаштуватися на роботу, коли вам буде за 40, а за 50?
Тепер про капіталізм. Ви помиляєтесь, коли стведжуєте, що у Україні капіталізм. Колись була псевдонаука, що викладалась в усіх вишах и називалась "науковий комунізм", одним з пунктів якого була критика теорії конвергенції, тобто злиття соціалізму і капіталізму. Хибність "наукового комунізму" як раз і полягає, зокрема, в тому, що зараз в Україні успішно будується конвергентне суспільство, що гармонійно поєднує соціалізм і капіталізм. Розвинути думку?

Ответить | С цитатой

Олег Головатенко | 2010-10-11 10:38

Влучно написано.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: