Високий Вал

Последнее обновление 14:29 четверг, 23 мая

Укр Рус

Алексей Демьяненко

Not bloger

2008 рік. Хто і що підсумує?

 

2008 минає. Кожен другий підсумує – "цей рік для мене"... “Я одружився”, “Кинув палити”, “Я стала мамою”, “Вона повернулась”. Підсумує, – бо це особисте. Підсумує, - це ж його життя. Підсумує наодинці. Досягненнями поділиться з близькими. Що не вийшло, таке собі внутрішнє сміття, так і залишиться в середині. І кожен має право так чинити – бо це особисте. Зазвичай, після цього – вимальовуються плани на близьке-далеке майбутнє. Ці плани виключно для близьких людей – це ж особисте. І не наврочить ніхто.

            Наврочили. Лише цим можна виправдати те, що наміри оголосити в Україні той чи інший рік під знаком “N”, далі проголошення не йдуть. Оголосили. Підписали указ. Написали в газеті/показали по TV. PR. Виділили кошти. Поговорили. Забули, або зробили вигляд що забули. Минає рік. Оголосили...минає рік. Про підсумки знають дуже близькі. Вочевидь, компонент – “виділили кошти” - дуже особистий. Та і навіщо внутрішнє сміття виносити з хати.

 

Сучасні проголошення для України:

2001 – рік охорони здоров’я

2002 – рік боротьби зі СНІДом

2003 – рік людей з інвалідністю

2003 – рік культури

2004 – рік сімї

2005 – рік ветеранів

2006 – рік захисту прав дитини.

2007 – рік Української книги

 

Чи стала медицина краща? Ми отримали страхову медицину? Рівень розповсюдженості СНІДу скоротився? Інваліди відчули себе людьми? Вони відчули себе часткою суспільства? Молоді родини отримали доступ до дешевих кредитів, а правоохоронці стали реагувати на насильство в сім’ях? Український кінематограф відзняв нові картини? А ветерани отримали підвищення своїх пенсій? І українська книга отримала податкові знижки?

Який сенс проголошувати? Навіщо певним соціальним групам, переважно вразливим, давати шанс без шансів?

2008 минає. Минає під знаком пам’яті жертв Голодомору та підтримки національного усиновлення.

Деякі регіони також намагаються йти в ногу з часом.  Івано-Франківськ оголосив 2008 – роком медицини, Дніпропетровськ – роком боротьби з нелегальними перевезеннями.  А, загалом,  сучасна мапа Українських років виглядає так:

 

 

1 - Західна Україна – рік Замків

2 – Івано-Франківськ  - рік медицини

3 – Західна Україна – рік Степана Бандери

4 – Київ – рік благодійності

5 – Харків – рік освіти

6 – Київський зоопарк – рік амфібій

7 – Дніпропетровськ -  рік боротьби з нелегальними перевезеннями

8 – Міністерство оборони - рік Військо - морських сил

9 – Кримська автономія – рік туризму

10 – Миколаїв – рік дитини

11 – Чернівці – рік доріг

…. Надію на пильну увагу до себе у 2009 році вже отримали наша молодь і Карпати. Залишається сподіватись, що ані економічна криза, ані виборчі перегони, не стануть на перешкоді майбутньому української нації і нашим українським легеням.

А може  оголосити 2009 роком виконання проголошених програм і обіцянок, виконання поставлених завдань та п'ятирічок? Але згадується тільки вислів Задорного - "Наши пятилетки - нам и выполнять". То нехай 2009 традиційно по-китайські залишається роком корови (або бика). Цей символ надає оптимізму. Ці тварини означають силу та працелюбство. Рік під рогатим знаком обіцяє процвітання та багатство.

Комментарии (3)

Evelyn | 2015-09-09 23:09

It was dark when I woke. This is a ray of suniesnh.

Ответить | С цитатой

qbusseiqw | 2013-02-05 09:42

V0IC8e xmdeexlcffrx

Ответить | С цитатой

Keyanna | 2013-02-02 13:57

Reading this makes my decisions eiaser than taking candy from a baby.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: