Високий Вал

Последнее обновление 21:25 воскресенье, 16 июня

Укр Рус

Геннадий Максак

керівник аналітичного центру "Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень"

Самміт Східного партнерства слід перейменувати в Самміт Західної абстиненції

 
Перед відкриттям Самміту Східного партнерства, який має розпочатись 7 травня в Празі, вже декілька лідерів країн ЄС відмовились від участі у ньому. Це ще раз показує неоднозначність сприйняття цієї політики ЄС членами союзу.

З різних приводів від участі у Самміті, за даними порталу "EUobserver", відмовились премєр-міністри Великобританії Гордон Браун та Іспанії Хосе Луїз Сапатеро, які спростили рівень до міністреського. Такого ж кроку очікують і від президента Франції Ніколя Саркозі, який має певні питання до чеського грави уряду, що в свій час не приїхав на Саміт Середземноморського Союзу.

Не буде на Самміті і призидента Польщі Леха Качинського, який не може ніяк розібратись з керівником польского уряду щодо своєї компетенції у зовнішній політиці. Да й сам Дональд Туск не вирішив остаточно (що для нього цілком природньо) щодо своєї участі у роботі Самміту, оскільки ця подія йде перед очікуваною зустріччю з російським прем'єром Володимиром Путіним, який досить сенситивно відноситься до починань ЄС на пострадянському просторі.

Не очікують на Самміті і президентів двох потенційних учасників Східного партнерства - Білорусі і Молдови. Якщо Олександра Лукашенка там особливо і не чекають, то Володимир Воронін - цілком бажаний гість на празьких килимах.

Що ж, початок СхП і не обіцяв бути райдужним. Але наразі він має всі можливості обернутись черговим прикладом того, що ЄС не готовий йти далі, ніж того дозволяє Кремль.

 

закрытьДобавить комментарий: