Високий Вал

Последнее обновление 20:48 пятница, 21 июня

Укр Рус

Геннадий Максак

керівник аналітичного центру "Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень"

ЗАЯВА МЕРЕЖІ З ПРИВОДУ РАТИФІКАЦІЇ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ УГОДИ ПРО ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ ПЕРЕБУВАННЯ ЧОРНОМОРСЬКОГО ФЛОТУ РФ В АР КРИМ

27 квітня 2010 року Верховною Радою України було ухвалено Закон  України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України».

Мережа підтримки реформ  висловлює глибоке занепокоєння змістом угоди та способом, у який вона була прийнята й ратифікована.

Зокрема, представники Мережі звертають увагу на такі аспекти:

 

1.            Підготовка міждержавної угоди відбулася у спосіб, що не відповідає демократичним традиціям та принципам. Фактично, рішення щодо суспільно важливої проблеми було ухвалене не у публічному режимі, без попереднього оприлюднення основних положень угоди та за відсутності обговорень і врахування позицій громадян України.

2.            Ратифікація угоди закладає небезпечний потенціал для подальшого внутрішнього протистояння та поляризації населення України, оскільки вона є гостро конфліктною з точки зору різних територіальних та політичних суспільних груп.

3.            Відсутні офіційні експертні висновки щодо наслідків, економічної і політичної доцільності угоди. Владою були озвучені лише потенційно можливі доходи від угоди, в той час як замовчується інформація про неминучі збитки, серед яких: погіршення інвестиційної привабливості регіону, неможливість розвитку його інфраструктури в перспективі, подальше погіршення екологічного стану екосистем півострова.

4.            Створено небезпечний прецедент поєднання військово-політичних та економічних питань й прийняття важливих суспільно-політичних рішень, виходячи з ситуативних економічних інтересів.

5.            Зважаючи на значний суспільний резонанс та високу конфліктність питання, існує небезпека майбутньої денонсації ратифікованої угоди Верховною Радою України, що призведе до створення негативного іміджу України на міжнародній арені, як країни, що не дотримується взятих на себе зобов’язань.

6.            Підписання та ратифікація угоди створює додаткові ризики для української економіки у зв’язку з можливими масовими акціями протесту економічного та політичного порядку.

7.            Ратифікація Угоди відбувалася з суттєвим порушенням регламенту.  На засіданні 27 квітня 2010 року за ратифікацію проголосувало більше депутатів, ніж було зареєстровано. Документально підтвердженим є факт голосування депутатів, які перебували закордоном або неучасть яких була публічно зафіксованою.

 

У зв'язку з підписанням Угоди Мережа підтримки реформ:

 

1.            Публічно звертається  до Президента України та Міністра закордонних справ України  щодо надання широким колам громадськості для ознайомлення усіх документів, що стосуються  домовленостей України та РФ  про умови перебування  ЧФ РФ.

2.            Вимагає від Міністерства закордонних справ України  надання  повної інформації про процес  підготовки Угоди, наявності експертних та правових висновків.

3.            Пропонує народним  депутатам України звернутися до Конституційного Суду щодо роз’яснення ст. 17 Конституції України  та її Перехідних положень, задля уникнення подвійних трактувань.

4.            Пропонує народним  депутатам України заслухати у Верховній Раді України Міністра закордонних справ щодо виконання Чорноморським флотом Російської Федерації умов дислокації, пересування та ведення господарсько-економічної діяльності.

5.            Пропонує народним  депутатам України  заслухати у Верховній Раді Міністра оборони України  щодо стану фінансування та програми розвитку  Військово-морських сил України.       

Мережа підтримки реформ також пропонує провідним громадським та експертним організаціям України спільними зусиллями підготувати аналітичну доповідь під робочою назвою «Безпекові, зовнішньополітичні та соціально-економічні ризики для України в умовах перебування на її території іноземних військових формувань».

 

Ми наголошуємо на тому, що це питання має надзвичайну суспільно-політичну вагу і потребує якнайширшого громадського обговорення, спрямованого, перш за все, на досягнення суспільного консенсусу щодо даного питання, а також – на об’єднання суспільства задля формування зваженого та об’єктивного погляду на ситуацію, що склалася, на противагу теперішнього методу ухвалення та прийняття рішень, що формує підстави для конфронтації та поляризації українського суспільства .

 

Оприлюднено 28 квітня 2010 року від імені:

 

Лабораторії законодавчих ініціатив

Центру Політичного аналізу та виборчого консалтингу (Луцьк)

Донецького обласного відділення ВГО «Комітет Виборців України»

Центру Досліджень регіональної політики (Суми)

Львівської обласної організації «Комітет Виборців України»

Одеської обласної організації «Комітет Виборців України»

Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень (Чернігів)

Фонду «Місцевої демократії» (Харків)

Херсонського обласного відділення ВГО «Комітет Виборців України»

закрытьДобавить комментарий: