Високий Вал

Последнее обновление 16:50 вторник, 2 апреля

Укр Рус

Юрий ПАПЕРНЫЙ

керівник проекту "Чернігівський монітор"

06.07.2012 14:46 Юрий ПАПЕРНЫЙ

Округ 206: Яку мету переслідують потенційні кандидати?

Хоча офіційно виборча кампанія стартує 30 липня, але на сьогодні зрозуміло, що реально вона триває вже декілька місяців. І, мабуть, у 206 окрузі боротьба за голоси виборців розгорнулася найбільш гостро.


Першим її розпочав екс-нашоукраїнець, екс-тігіпковець Владислав Атрошенко, голова Наглядової ради ВАТ “Хліб Києва”, екс-губернатор Чернігівської області. Він уже на пасхальні свята активно розповсюджував подарунки по селах. Як повідомляли Інтернет-видання, майбутнім виборцям на півночі Чернігівщини та частково в обласному центрі було роздано більше 40 тисяч продуктових наборів, які складалися з двох кілограмів борошна і пляшки олії. Цю практику, як кажуть послідовники чесної передвиборчої боротьби, “підкупу виборців” він продовжив, розповсюджуючи в Чернігівському районі пакети з отрутою проти колорадських жуків, до яких входили два пакетики з речовиною, листівка від В. Атрошенка та інструкція з використання.

Роблячи професійний піар на локальних акціях, він позиціонує себе як “депутат обласної ради, меценат і безпартійний бізнесмен”. Цікаво, що навіть проводячи в обласному центрі власну діяльність, Владислав Атрошенко доволі чітко локалізується лише в Новозаводському районі Чернігова. Так, його приймальні працюють лише в цьому районі, газета “Дитинець” також розповсюджується лише там. Основні завдання, з якими пан Атрошенко планує йти до парламенту, – невідомі, так як на сьогодні майбутній кандидат у депутати обмежується лише загальними гаслами.

Піком “щедрості” потенційного кандидата став великий концерт на Красній площі. За підрахунками фахівців, він обійшовся (враховуючи гонорар таких артистів, як Вєрка Сердючка, підвіз глядачів з районів тощо) не менше ніж у сто тисяч доларів. Мабуть, якщо екс-губернатор насправді піклується про виборців, то ці кошти можна було витратити і на щось більш корисне для людей. Але витрати значних коштів до офіційного старту виборчої кампанії говорять про те, що Владислав Атрошенко піде на все, аби потрапити до парламенту, і, скоріше за все, переслідуючи виключно особисті цілі.

Провладним кандидатом в окрузі, без сумнівів, є перший заступник голови облдержадміністрації, керівник фракції Партії регіонів в обласній раді Станіслав Прокопенко. Як представник виконавчої гілки влади, він найбільш перспективний кандидат з точки зору виконання власної передвиборчої програми, основні пункти якої Станіслав Прокопенко вже окреслив у своїх виступах.

Це, насамперед, закони, які стосуються повернення на Чернігівщину території пріоритетного розвитку, що існувала в області в 2000 – 2005 роках, законодавче врегулювання ринку продажу молока тощо. На сьогодні завдяки першому заступнику голови облдержадміністрації не тільки на території 206 округу, але й на всій Чернігівщині ефективно використовуються територіальними громадами державні кошти на будівництво доріг та соціальну сферу.

Фахівці вважають, що належність до партії влади для Станіслава Прокопенка буде скоріше на користь, ніж заважати, так як опозиція досі, окрім постійної критики, нічого конструктивного й реального не пропонує. А позитивні зрушення в економіці, виконання соціальних програм реально показують виборцю, хто для нього працює. Враховуючи єдність дій усіх гілок влади – від сільради до парламенту, від районних адміністрацій до Президента України – перегодований політичними баталіями виборець може надати переваги стабільності, а не популізму.

На сьогодні Станіслав Прокопенко – єдиний потенційний кандидат в окрузі, на якого орієнтується місцева влада для лобіювання інтересів Чернігівської області у Верховній Раді.

Найбільша інтрига зберігається у стані опозиції. Єдиного кандидата ще нема, а можливо, і не буде.
Найбільш активно в окрузі працює директор комунального підприємства “Агентство інвестиційного розвитку Чернігівського району”, голова Чернігівської районної організації політичної партії “Фронт Змін” Володимир Поліщук. Ще в 2006 році він балотувався до обласної ради за списком СПУ. Позиціонує себе як меценат і досвідчений аграрник. У політичному плані скоріше займає нішу радикального борця, ніж досвідченого політика.
Йому в окрузі протистоїть представник ВО “Батьківщина” Віталій Корж. Народний депутат України 4, 5 та 6-го скликань, у 2007 році №48 у списку Блоку Ю.Тимошенко. Багато хто вважає: якщо він не зможе потрапити до прохідної частини списку, то буде намагатися потрапити у округ як єдиний кандидат від опозиції. Але не факт, що Володимир Поліщук прийме це і відмовиться взяти участь у виборах.
Що може запропонувати опозиційний кандидат чернігівським виборцям? Конкретних гасел немає.

Серед інших потенційних кандидатів по 206 округу називають також Юрія Тарасовця та Олександра Кириченка.

Юрій Тарасовець – голова міської організації політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”, комерційний директор ТОВ “Чернігівміськбуд”, голова постійної комісії Чернігівської міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин.

12 червня народний депутат України Олег Зарубінський представив нового голову Чернігівської обласної організації Народної партії. На цю посаду за годину до прес-конференції обрали Олександра Кириченка. На цій же прес-конференції було оголошено, що новообраний голова буде балотуватися по 206 округу. Олександр Кириченко вже намагався поборотися за місце міського голови Чернігова в 2010 році.

Вони обидва фактично ще не розпочали власної виборчої кампанії, хоча, за деякою інформацією, розгорнули діяльність власних штабів. Якщо “ударівець” буде ховатися за фігурою Віталія Кличка, то на кого сподівається представник Народної партії – невідомо. 

03.02.2012 10:47 Юрий ПАПЕРНЫЙ

Представників однієї “громадської організації” не пропустили на збори іншої?

Так повідомили представники “Команди Демократичного Альянсу”. Цікавий підпис…


І цікаве інтернет-посилання на інформаційний ресурс цієї структури. Де на одній сторінці це громадська організація, на іншій – політична партія.

Далі ще цікавіше. У своєї заяві “Влада мовчки спостерігала, як перевізник блокує облраду” повідомляється, що “Про зустріч завчасно було сповіщено представникам ЗМІ та громадськості”. Знову певна підміна понять – про сам захід офіційно не повідомлялося – анонсувався лише захід для ЗМІ – прес-конференція. Не круглий стіл, не семінар, а саме захід для мас-медіа.

Якщо у “Демократичного альянсу” існує власна газета, або журнал і журналістів цього видання не пустили на прес-конференцію – це вже питання не тільки до організаторів, але і до органів влади.

Куди не потрапила “Команди Демократичного Альянсу”? У інформації, яку “Демократичний альянс” розповсюдив для преси повідомляється, що “відбулася зустріч перевізників-монополістів Чернігова та представників влади”. Знову факти говорять інше. Звертаємося до інформаційного ресурсу Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників і з’ясовується, що 2 лютого відбувся в Чернігівський області збір регіонального відділення ВААП. Тобто збори громадської організації, яка сама вирішувала кого запрошувати, а кого ні. Так представники влади та народні депутати були запрошені. Бо кожна громадська організація у своїй діяльності лобіює власні інтереси, які виходять з її статутної діяльності.

Далі цікава цитата – “Зрозуміло, що Чернігівські перевізники-монополісти бояться питань громадськості, але зовсім не зрозуміло куди в той час, коли в приміщенні державної установи фізично не допускають одних та вибірково пускають інших, дивляться присутні можновладці, а це наші депутати ВРУ Андрос, Маньковский, Шкіря, заступник голови облради Мельничук, міський голова О. Соколов та інші.”.

Тобто заздалегідь “Демократичний Альянс” збирався задавати питання. Які? Мабуть, це були питання, які вже неодноразово ставилися і на значну кількість яких ще немає відповідей, які задовольнили би громадськість. Таким чином з’ясовується, що головна мета участі однієї громадської організації у зборах іншої – не вирішення питань, а звичайний піар.

Далі ще цікавіше.

Читаємо – “Кричущим фактом цієї зустрічі стало фізичне недопущення директором ДП “Пассервіс” В.Примак (за наявною інформацією це автобусні маршрути № 2, 2а, 3, 5, 7, 9, 14, 16, 18, 19, 20, 20-А, 22, 28, 29, 31, 32, 34, 36, 43, 44, 46, 47 та №11, 12 Пассервіс-Люкс – спільна власність сім’ї Вакуленка) на зустріч представника управління внутрішньої політики ОДА, представників Експертної комісії по питанням транспорту громадської ради при ОДА, чотирьох перевізників (неугодних) та намагалися не допустити деяких журналістів.”.

Мене зацікавив факт згадування про “чотирьох перевізників (неугодних)”. Цікаво – чи є ці перевізники членами Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників? Якщо ні, то їх намагання потрапити до зали, де проходили збори регіонального відділення ВААП нагадують звичайну провокацію.

В тому самому повідомленні, яке отримали ЗМІ від “Демократичного Альянсу” є така інформація. Дослівно “Трохи більше ніж через півроку відбудуться вибори до ВРУ, ОБЕРИ СВОГО ГЕРОЯ!”. Знову згадуємо, що “Демократичний Альянс” нещодавно став політичною партією. Навіщо у своїй політичний діяльності використовувати громадські організації та їх риторику? Посилатися про недопущення “представників Експертної комісії по питанням транспорту громадської ради при ОДА”? Питання є.

І ще одне. Цей матеріал написано не з метою зупинити обговорення транспортних проблем Чернігова та області, фактів порушення підприємствами-перевізниками. Навпаки. Лобіювати інтереси громади потрібно! Але не потрібно використовувати приводом для лозунгів та політичної діяльності. 

07.11.2010 11:05 Юрий ПАПЕРНЫЙ

УВАГА! ПРОДОВЖУЄТСЯ ПРОЕКТ "СТУДЕНТИ ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ"

ГО "Молодіжна Альтернатива" та ЧММГО "Молодіжний інформаційний центр" розпочинають черговий новий набір молоді на стажування в органах місцевого самоврядування на 2010 рік за проектом "Студенти для органів місцевого самоврядування".
Протягом п'яти місяців 100 студентів з 18 міст України (Львів, Чернівці, Тернопіль, Ужгород, Івано-Франківськ, Камянець-Подільський, Запоріжжя, Луганськ, Донецьк, Харків, Черкаси, Чернігів, Вінниця, Житомир, Кіровоград, Одеса, Севастополь, Сімферополь) пройдуть стажування у органах місцевого самоврядування.
Метою проекту є залучення молодих людей до активної участі у житті свого міста та надання можливості отримання професійного досвіду студентами, що планують у майбутньому працювати у органах влади. В кожному місті шляхом конкурсу буде відібрано 5-6 студентів, які пройдуть стажування в ОМС протягом 5 місяців.
Як стати учасником проекту:
Для того, щоб стати учасником проекту Молодіжної Альтернативи "Студенти для органів місцевого самоврядування" потрібно:
- бути студентом старших курсів (3 - 5 курсу) або аспірантом;
- розбиратися у сучасній політичній ситуації;
- мати аналітичні здібності.
Кандидат на участь у проекті заповнює анкету (дивись додаток)
Останній день подачі анкет - 23 година 59 хвилин 27 листопада 2010 року

З 29 листопада по 5 грудня 2010 року оргкомітет проводить співбесіди з кандидатами на участь у проекті.
Переможці стажуються у органах місцевого самоврядування протягом 5-ти місяців - з грудня 2010 по травень 2011.
Учасники програми забезпечуються стипендією на час проходження стажування.

За довідками звертатися до координатора проекту в Чернігові Оксани Стельмах за тел. 8-050-954-83-54, 8-093-641-02-99, e-mail: ok.stelmakh@gmail.com.

Анкети можна надсилати за адресою ok.stelmakh@gmail.com зі словом "Стажування" в темі листа.

Додаток
 

14.06.2010 16:32 Юрий ПАПЕРНЫЙ

ВМІЮТЬ ГОТУВАТИ, АЛЕ НЕ ВМІЮТЬ ПОДАВАТИ АБО ДЕЩО ПРО "ЧЕРНІГІВСЬКИЙ PR"

 Останнім часом на Чернігівщині багато говорять про зв'язки з громадськістю, стосунки з громадськістю, громадському взаємодії - про те, що скорочено-жаргонно називається "піар". 

Мабуть це пов'язано з низкою невдач, які останнім часом спіткали ряд державних структур і громадських організацій. 
Так, на слуху дві-три останні події, пов'язаних з обласною державною адміністрацією та громадською організацією "Громадська думка". 
1. Рейтинг губернаторів від тижневика "Коментарі:", в якому чернігівський губернатор посів друге місце з кінця.
2. Ситуація навколо районної ічнянської газети "Трудова слава".
3. Зустріч "Великої чернігівської 20-ки". 
Практично всі ці події для тих, кого вони є дуже важливими і значущими. Рейтинг може вплинути на долю губернатора, ситуація з газетою - на взаємини комунальної преси та виконавчої влади, а громадська ініціатива G-20 - на перспективу стосунків організації і тих, хто за нею стоїть, з реально впливовими людьми, які можуть і "образитися". 
 
 
Для характеристики успіхів і провалів виконавчої влади регіонів аналітики обрали 20 критеріїв, що належать до різних аспектів розвитку економіки і добробуту громадян (приріст промислового та с / г виробництва, залучення капітальних інвестицій, зменшення боргів населення з оплати ЖКП, приріст кількості працівників, народжуваність і ін ). 
Одна із самих найгірших стартових позицій - у губернатора Чернігівської області Володимира Хоменка. Саме для нього, єдиного з голів адміністрацій - це не стартова позиція, а проміжний підсумок його діяльності на посаді керівника області, яку він займає з липня 2007 року. У цьому році, як повідомляє тижневик "Коментарі:", Чернігівська область лідирує за смертністю населення, знаходиться на другому місці за рівнем прихованого безробіття на підприємствах, на третьому - серед регіонів з найменшим залученням капітальних інвестицій, на четвертому - серед регіонів з найнижчою народжуваністю і на п'ятому - по зниженню в промисловості та будівництві. 
А в чому лідирує? Не відомо. А, отже, саме для того, щоб показати і жителям області і та київським керівництву, що "нова влада працює і працює серйозно, на конкретних прикладах на Чернігівщини", треба було спрямувати інформаційну роботу відповідних служб в необхідному напрямку. 
Не треба чекати так званих "100 днів", адже не новачок прийшов ... Позитив більше вимагає належного інформаційного забезпечення. Про недоліки опоненти і так у будь-який спосіб  не забудуть заявити вголос. 
А така скромність дуже може нашкодити найближчим часом. Якщо він (час) ще  залишився ... 
 
 
Подарунком до Дня журналіста від влади назвав Олександр Назаренко, голова Асоціації регіональних ЗМІ, ліквідацію редакції Ічнянської районної газети "Трудова слава". Збори співзасновників Ічнянської районної газети "Трудова слава" першого червня ухвалили рішення про ліквідацію редакції. Спроби влади в різних районах Чернігівщини змінити організаційно-правову форму та статутні документи редакцій "районок" тривають вже не перший рік. Але до таких радикальних заходів вдалися вперше. Саме напередодні професійного свята редакцію ліквідували, а рішенням було передбачено попередження журналістів про звільнення. Натомість пропонується створити комунальне підприємство, яке буде повністю підконтрольне місцевій владі. 
Причому, завдяки колізії права (кожна сторона спирається на ті чинні закони, які їй вигідні) знайти винних виявляється неможливим. 
Ця ситуація зачіпає як мінімум дві лінії відносин: 
            - Обласна адміністрація - районні ради 
            - Комунальні газети - обласна адміністрація. 
Треба відзначити, що на конфлікт обласна влада відреагувала досить швидко. Призупинити конфлікт їм дозволила кадрова ситуація - призначення нового глави Ічнянської райдержадміністрації та "певне обурення" обласної прокуратури, "що їх використали". 
А от "повернути" ситуацію на свою користь так на сьогодні і не спромоглися. Хоча дві робочі групи із залученням представників журналістських організацій та силових структур провели, і процес ліквідації зупинили. Причому інформаційне забезпечення більш доцільно було направити на загальноукраїнські журналістські і новинні ресурси, наприклад, провівши брифінг і розмістивши новину на всеукраїнських профільних медійних сайтах. А інформації немає навіть на власному інформаційному ресурсі. Та й робоча зустріч (а не прес-конференція) з редакторами районок не завадила б ... 
 
 
Зустріч "Великий чернігівської 20-ки", яка проходила 12 червня, так само, вже з самого початку, викликала багато запитань. І за формою (як вона була організована) і за змістом (що на ній реально вирішувалося). 
Організаторам так і не вдалося максимально запросити всіх. Найбільш чітко причину неявки озвучив Голова Ради товариства "Чернігівське земляцтво" у Києві Віктор Ткаченко: "Я отримав запрошення, але це був лише лист. Ніхто зі мною не розмовляв конкретно, не приїжджав, не ділився ідеями, планами на перспективу. Знаю, що і багатьох інших "запросили так само ... Вони жодного поняття не мають про сам проект, про його мету, засоби роботи і т.п. Мені особисто здалося, що це елемент піару. Ідея дуже хороша, але яка методика дій?" 
Місцеві журналісти, як гостро підмітило телебачення "Новий Чернігів", назвали зустріч великий чернігівської 20-ки "Симаргл -2" або "крах проВЕНАвськіх проектів". 
Журналістам "дозволили поспілкуватися з учасниками вісімки при реєстрації та спостерігати за початком зустрічі протягом 25 хвилин. Потім все відбувалося за зачиненими дверима, а журналістів повезли на ... обід". 
Журналістам повідомили, що дізнатися про результати зустрічі можна буде лише на прес-конференції, яку організатори обіцяють провести через п'ять днів після зустрічі. 
У цьому випадку ми бачимо ситуацію "навпаки" - прагнення максимально обмежити інформаційні потоки і сформувати "узгоджену" з усіма учасниками інформацію, навіть на шкоду того, що вона не потрапить у свіжу пресу з точкою зору організаторів. А так, як саме інформації в ході заходу і не було, а були тільки загальні фрази і побажання, то можна уявити, що з'явиться в пресі. Та й вже з'явилося ... 
Безграмотна організація і "промоушен" практично під корінь вбивають благі наміри. І, що цікаво це у "Громадської думки" вже не вперше.

19.05.2010 09:24 Юрий ПАПЕРНЫЙ

ЗУСТРІЧ ВЕЛИКОЇ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ДВАДЦЯТКИ (GCN 20) – НОВА АМБІТНА ІНІЦІАТИВА ?

Зібрати всіх впливових людей Чернігова в одному місці і в один час для вироблення конкретних механізмів розв’язання найболючіших проблем нашого міста – таку амбітну мету проголосили ініціатори проведення в Чернігові Першої всеукраїнської зустрічі Вeликої Чернігівської Двадцятки (Gcn 20). 

На переконання ініціаторів зустрічі Чернігівської Двадцятки (Gcn 20) сьогодні досягти головної мети, записаної у Стратегії розвитку міста – зробити Чернігів екологічно чистим туристичним центром України з активно працюючою економікою та високим рівнем життя людей – можливо лише через об’єднання навколо ідеї місцевого розвитку всіх без виключення політичних, громадських, релігійних сил, місцевих державних структур і органів самоврядування.
Під час зустрічі Великої Чернігівської Двадцятки планується розглянути та розробити реальні механізми втілення ініціатив в таких сферах: ефективна робота галузей економіки, задоволення потреб населення у послугах соціальної сфери та забезпечення правопорядку, поліпшення стану навколишнього середовища в місті Чернігові.
В ході презентації ініціативи було підписано відкрите звернення до впливових чернігівців із закликом зібратися для обговорення найважливіших питань соціально-економічного розвитку Чернігова

                                                                                       Відкрите звернення. Текст

Архієпископу Амвросію Атрошенку Владиславу Анатолійовичу Дубілю Валерію Олександровичу Городньому Максиму Аркадійовичу Єпископу Іларіону Лещенку Володимиру Олексійовичу Косих Віталію Анатолійовичу Кучмі Леоніду Даниловичу Маньковському Григорію Володимировичу Михайлику Олександру Григоровичу Обушному Олегу Олексійовичу Плющу Івану Степановичу Прутніку Едуарду Анатолійовичу Романовій Наталії Андріївні Рудьковському Миколі Миколайовичу Сехіну Віктору Олександровичу Соколову Олександру Володимировичу Ткаченку Віктору Вікторовичу Шиянову Борису Анатолійовичу Хоменку Володимиру Миколайовичу

Вельмишановні пані та панове, саме від Вас залежить розвиток нашого рідного міста, саме Ви в повній мірі можете носити почесне звання «батьків міста». В умовах світової економічної кризи тільки об'єднання навколо ідеї місцевого розвитку всіх без виключення політичних, громадських, релігійних сил, місцевих державних структурі органів самоврядування дозволить в короткі терміни досягти мети, записаної в Стратегії розвитку міста, та зробити Чернігів екологічно чистим туристичним центром України з активно працюючою економікою та високим рівнем життя людей.
В необхідності об'єднання громади навколо ідеї місцевого розвитку переконує саме життя та весь світовий досвід і практика. Першим кроком на такому шляху об'єднання має стати Ваша спільна зустріч для обговорення найважливіших питань соціально-економічного розвитку Чернігова. Закликаємо Вас зібратися на Першій всеукраїнській зустрічі Великої Чернігівської двадцятки (Gсn20), що стане відправною точкою нового життя Чернігова та дозволить сформувати реально діючі механізми реалізації Ваших ідей розвитку міста.
Ви маєте унікальну можливість першими в Україні показати, що ідея місцевого розвитку та благополуччя городян є важливішою за будь-які короткострокові політичні амбіції та суперечки.


                                                                                           Що на сьогодні?

Зараз проект Першої всеукраїнської зустрічі Великої Чернігівської Двадцятки (Gcn 20) має, на мою думку, ознаки звичайної піар-акції, наслідки якої не мають жодних реальних перспектив. Чому?

1. Вже зараз єдиним «спонсором» проекту є недержавна організація «Громадська думка» з незрозумілими джерелами фінансування. І фінансування це доволі значне, а суми навіть можна порівняти із сумами місцевого бюджету. Наприклад, як вони повідомили на власному сайті «Загальний бюджет проекту «Чернігів має таланти» становить 200 000 гривень. Всівитрати по організації даного заходу взяла на себе «Громадська Думка». І це лише одного останнього заходу. Вони і не приховують, що ця «громадська організація Чернігова все робить з розмахом».
І головну мету діяльності ця організація не приховує – отримати владу у місті. Навіть на початку діяльності спеціальну прес-конференцію з цього приводу провели. А у проект Gcn 20 ввели власного представника Віктора Сехіна, який жодним чином до останнього часу не був публічною та впливовою особою, а лише є насправді провідником волі, того, хто залишився у «тіні» – господаря фірми «Вена» і головного спонсора «Громадської думки». Він чомусь до складу Gcn 20 не увійшов.

2. Жодних спільних дій стосовно реалізації проекту не відбувається: ні засідань оргкомітету (так і не зрозуміло – створений він чи ні), ні розробки інформаційно-аналітичних матеріалів, які допоможуть учасникам зустрічі з перших кроків налагодити конструктивну розмову. Хто обрав «модератора» з Києва, не знайомого з місцевими умовами і особливостями – також невідомо. Мабуть це була чиясь примха.
Навіть у «Зверненні», наприклад, на пряму вказано, що запланована «спільна зустріч для обговорення найважливіших питань соціально-економічного розвитку Чернігова». А хто їх на сьогодні окреслив? А якщо невідомо точне коло питань, то як розробляти механізм їх вирішення.
Питань багато…

3. Проводити рейтингове голосування або спеціальне соціологічне дослідження, хто мав потрапити до «чернігівської двадцятки» ініціатори Gcn 20 мабуть не наважилися, тому що до переліку могли не потрапити бажані особи (згадаємо того ж пана Сехіна). Або потрапили б ті, кого «піарити недоцільно». 
Їх можна зрозуміти, але вже такий початок і певна «кілейність» говорить багато про що.


                                                               Gcn 20: хто і чому до цього списку включені?

Однією із головних загадок цього проекту став відбір учасників. 
Для того, щоб «заспокоїти» громаду, один із організаторів проекту екс-секретар міської ради Віталій Голець доповів, що за основу були взяті рейтинги, які складалися проектом «Чернігівський монітор» та ЧММГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» наприкінці 2009 - початку 2010 років. 
Але аналіз запропонованого складу будь-якому фахівцю скаже, що це не так.

Скоріше цей склад можна розподілити на декілька груп: 

І – представники православної церкви, 
ІІ – міський голова та екс-мери Чернігова,
ІІІ – обласне керівництво (але багатьох не включено – мабуть невпливові),
IV – народні депутати України, які працюють на Чернігівщині,
V – керівники великих політичних партій області,
VI – її можна назвати як «представники великого бізнесу, пов’язаних з політикою»,
VIІ – просто «потрібні» люди.

Тепер детальніше:

І. Архієпископ Амвросій та Єпископ Іларіон – мабуть представники церкви повинні «освятити» захід та легалізувати його серед прихожан… Також, підтримувати конструктивний напрямок та згладжувати можливу «конфліктність»?

ІІ. Міський голова і екс-мери – мабуть найбільш бажані особи, яких слушно запросити на зустріч, заплановану на 12 червня. 
Олександр Соколов не приховує, що йому зустріч вигідна. Він і сам планував дещо схоже. Мабуть такий захід під егідою міського голови був би більш доцільним, ніж той який зараз планують. І організаційний потенціал був би значно вищим, але мабуть Олександру Соколову вигідно тримати дистанцію, підкреслюючи свою рівність всім запрошеним. Якщо проект провалиться, то він не буде крайнім. 
Віталій Косих, який зараз є керівником міського відділення партії Яценюка, мабуть повинен зіграти роль дуайену, одного з найстаріших, який буде виступати «совістю зібрання». 
Перший секретар СПУ Микола Рудьковський, хоча свого часу і «кинув» чернігівців, але за останній час значно підвищив свій вплив у регіоні. Він зараз скоріше відноситься до групи осіб, які, як він підкреслює, «працюють на благо Чернігова» і не важливо є Gcn 20 чи немає. Мабуть він один з не багатьох для кого поява в цій акції дуже вигідна і певним чином легалізує його повернення до чернігівської великої політики. 
Цікаво, чому до цього списку не було включено Валентина Мельничука, який у жовтні 1990 року був призначений головою Чернігівської міськради, або Миколу Літвінова, який був головою виконавчого комітету міської ради на початку 90-х?

ІІІ. Романова Наталія, Хоменко Володимир, Обушний Олег, Михайлик Олександр – цю групу можна назвати можновладці, бо якщо назвати керманичі області, то керівник УМВС буде виглядати в ній доволі цікаво.
Чому до списку цих людей не було додано прокурора області, або інших заступників керманичів облради та облдержадміністрації не відомо. 
Якщо Олега Обушного включено до списку як керівника обласного осередку «Фронту Змін», то створюється певний політичний перекос, враховуючи, що до списку вже потрапив Віталій Косих. Враховуючи останні події в обласній раді, коли керівник опозиційної структури перейшов до провладного блоку мабуть недоцільно включати цю фігуру до списку. А «Фронт змін» залишається представляти Віталій Косих.

IV. З народними депутатами все більш менш зрозуміло. І Іван Плющ, і Валерій Дубіль, і Григорій Маньковський, і Едуард Прутнік без заперечень є впливовими особами, які можуть лобіювати інтереси Чернігова в українському парламенті.
Чому до цього списку організаторами не включено народних депутатів, які постійно присутні і в області, і в обласному центрі – Михайла Чечетова, Олега Ляшка, Івана Куровського або кураторів Чернігівщини від Блоку Литвина та Компартії – невідомо.
Свого часу один із губернаторів області екс-нардеп Валентин Мельничук робив спробу об’єднати депутатський корпус та створити певну парламентську лобістську структуру на користь Чернігівщини. Мабуть саме його досвід в цьому напрямку був би цікавим для учасників зустрічі.

V. Залучення керівників великих політичних партій області до Gcn 20 підвищує фактор заполітизованості проекту, особливо якщо враховувати, що більшість політичних сил активно діє лише напередодні виборів та і рейтинг політичних сил Чернігівщини на сьогодні невідомий. Хоча і в цій групі відсутній керівник блоку Юлії Тимошенко Іван Куровський, або керівник міської організації політичної сили, яка за результатами останніх виборів значно випередила всіх інших. 
Якщо цю групу керівників політичних сил виключити взагалі, то мабуть це було б доцільно. Насамперед з точки зору того, щоб інші, хто не потрапив до залучених, не блокували прийняті ініціативи. Бо політики дуже вразливі, коли про них забувають. 
Мабуть скоріше потрібно включити тих з них, кого можна віднести до наступної групи і хто власним фінансовим потенціалом може допомогти розвитку міста. Керманичі політичних сил, які є народними депутатами, до Gcn 20 можуть потрапити за «депутатською квотою».
Але тоді до списку не потрапить ні Володимир Лещенко, ні Олег Обушний, які включені до списку, як представники політичних сил.

VI. До представників великого бізнесу, пов’язаних з політикою, можна віднести насамперед Владислава Атрошенка, Максима Городнього і Бориса Шиянова. Правда про останнього важко сказати який у нього бізнес в Чернігові та і він вже не нардеп. Скоріш за все його включено до списку за протекцією одного з «кукловодів» громадської організації, яка і є основним ініціатором зібрання. Нагадаю, що головний спонсор цієї організації чомусь до списку не потрапив, хоча він повністю відповідає попередньо окресленим критеріям відбору. 
Можливо багато хто не потрапив за цією квотою, хоча насправді є представником великого бізнесу, який значно впливає на розвиток міста. Мабуть організаторам було б доцільніше вже в продовження ідеї Gcn 20 створити елітний бізнес-клуб, до якого включити якомога більше багатих і впливових бізнесменів та створити фонд розвитку Чернігова, куди б вони могли вносити кошти, будучи впевненими, що їх використають за призначенням.

VIІ. Просто «потрібні» люди. Це насамперед екс-президент України Леонід Кучма та керівник Чернігівського земляцтва в Києві Віктор Ткаченко. Мабуть вони за своїм статусом та походженням і могли б очолити лобіювання інтересів Чернігова у столиці. Але скоріш за все організатори включили їх «для галочки». Особливо якщо згадати, наприклад, що Леонід Данилович проігнорував «Форум Чернігівців», який свого часу проводила інша громадська організація. 
А от що було б доцільно, то це провести дослідження і з’ясувати, хто з колишніх мешканців Чернігова зайняв вагомі посади або має значний капітал і мешкає за кордоном. Саме цим людям могло стати цікаво взяти участь у цьому проекті. Вони б і стали реальним гарантом, що це не одноразова піар-акція, а їх кошти допомогли розвивати Чернігів.
 

20.04.2010 20:39 Юрий ПАПЕРНЫЙ

ЧИ ЧЕКАЮТЬ ЗМІНИ ЧЕРНІГІВЩИНУ З НОВИМ-СТАРИМ ГУБЕРНАТОРОМ?

Сьогодні нарешті розв'язалась кадрова інтрига на Чернігівщині, яка останні тижні не давала спати багатьом місцевим політикам. В обласній державній адміністрації відбулася, як її анонсували, "Зустріч віце-прем'єр-міністра України Віктора Слаути з адміністративно-господарським активом Чернігівщини з актуальних питань соціально-економічного розвитку області". Насправді цей захід, на який зібралася керівницство зі всієї області, можна було провести за три хвилини - оголосив Укази Президента України Віктора Януковича № 551/2010 про звільнення голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка у зв'язку із закінченням строку повноважень Президента України та № 552/2010 про призначення Володимира Хоменка головою Чернігівської обласної державної адміністрації.
У своєму виступі Володимир Хоменко зазначив, що робитиме усе можливе, щоб виправдати виявлену керівництвом держави довіру очолити роботу обласної держадміністрації щодо реалізації в області державної політики по виведенню країни з кризи. Він також зауважив, що виконання наданих повноважень сприймає і як високий обов'язок перед жителями області щодо покращання рівня життя людей. "Хочу запевнити, що докладу максимум зусиль до мобілізації потужного потенціалу Чернігівщини на виконання завдань, передбачених Державною програмою економічного і соціального розвитку, щоб створити сприятливі умови для стабілізації і розвитку економіки краю."
У свою чергу віце-прем'єр-міністр України Віктор Слаута висловив впевненість у тому, що консолідація спільних зусиль і злагоджена робота усіх гілок влади дозволить піднятися аграрній Чернігівській області на щабель вище та покращити наявні показники соціально-економічного розвитку області.
Але більшість присутніх переймалася питанням - так що очікує Чернігівщину та їх самих?
  Зрозуміло, що певні зміни будуть. 
По-перше, очікується скорочення державного апарату приблизно на двадцять відсотків. Це вже задекларовано. Але скорочення для чиновників Чернігівщини буде реально значно більшим. І очікувати, що голів райдержадміністрацій судьба збереже, як губернатора не варто. Новому-старому голові ОДА випав шанс позбавитися "нелояльних" у виконавчій ланці, і як показують його дії, він його не проґавить.
По-друге, Володимиру Хоменко потрібно буде "імплантувати" у владу київських і місцевих регіоналів. Один вже з'явився у будівлі облдержадміністрації - Станіслав Прокопенко, людина Едуарда Прутніка, куратора Чернігівщини на минулих виборах. Мабуть, з'являться і інші.
З місцевими регіоналами ще складніше. Якщо с Петром Шаповалом та його "групою" у губернатора налагодилися гарні відносини ще у період, коли облрада намагалася зняти голову ОДА, то з обласним партійним керівництвом все набагато складніше. Фактично команда Григорія Маньковського поки що опинилася поза владними коридорами області. І, від того, як Володимир Хоменко налагодить співпрацю, напевно буде залежати, як довго він пропрацює в області. Мабуть, тут головне для нового-старого губернатора саме їх інтереси врахувати при призначенні голів райдержадміністрацій та ряду управлінь. Якщо цього не буде зроблено, то обласний партійний осередок, на мою думку, буде головним опонентом губернатора.
І, останнє. Травень - червень, День Перемоги та Сеньківка - перші публічні випробування для Володимира Хоменко. А не публічні - показники економічного розвитку Чернігівщини і уміння їх подати владі і громаді.
 

07.04.2010 17:54 Юрий ПАПЕРНЫЙ

ГОЛОВНА МЕТА - ЗРОБИТИ ЯКОМОГА БІЛЬШЕ ЧЛЕНІВ І… ВОРОГІВ

Майбутніми виборчими перегонами у Чернігові переймається не міська влада і депутати, ні політичні партії, а громадські організації.

На політичному полі міста зараз спостерігається три основних "громадських" гравця і два запасних. Серед основних безперечним лідером є "Громадська думка", основна мета якої заволодіти максимальною кількістю місць в міськраді. У організації "За Чернігів" основна мета інша - посада міського голови для її лідера. Громадське утворення "Народний контроль", виходячи з їх діяльності, цікавить лише одне - гроші. Всі ці організації об'єднує те, що вони постійно присутні у місті, більш-менш періодично розповсюджують власні друковані безкоштовні видання чималим тиражем і проводять деякі акції.

До більш пасивних громадських організацій, активність яких спонтанна, можна віднести такі організації як "Сила громади" та "Новий Чернігів". Перша за останній рік значно зменшила власну активність, зосередившись лише на невеликих лобістських кампаніях. Друга останнім часом знаходиться у пошуку молодих штиків, які могли б її реанімувати.

Взагалі загальною рисою цих організацій є саме відсутність в їх діяльності ознак того, що працюють саме недержавні неприбуткові громадські організації. Головна мета цих організацій не реалізація прав їх членів або захист якихось певних верств населення, а більш конкретна - влада. На фоні інших організацій вони, насамперед, виділяються величезними фінансовими витратами на власні проекти. Причому цікаво, що жодних публічних фінансових звітів цих організацій ніхто досі не бачив, хоча обіг коштів у деяких з них більший, ніж у ряду великих чернігівських підприємств. Єдина їх мета, яку можна зрозуміти і яку не приховують, це - реально впливати на події в місті, бути відомими, і на скільки це можливо популярними.

Організація "Громадська думка" розпочала свою активність рік тому. Спочатку започаткувавши випуск власного видання газети "Еспрессо", яка доволі довго була офіційним друкованим органом цієї організації. Потім мас-медійна активність змістилася на телебачення, серед найбільш затратних були акції по медогляду чернігівців та "Чернігів має таланти". Було ще декілька менш значущих акцій, які зараз згадати важко, тому що організація так і не спромоглася відзвітувати про власну діяльність ні по подіям, ні по коштам, щоб чернігівці "не забули про те, що для них зробили"
Звітувати - це не є обов'язком громадської організації. Але, коли навіть за наближеними підрахунками, витрати цієї організації за рік наближаються до 10 мільйонів гривень, виникає питання: хто ці "меценати", що дають організації гроші? Причому якщо кошти інвестуються, то, мабуть, очікується прибуток. І якщо представники цієї організації не приховують, що головна їх мета - максимальна кількість депутатських місць в міськраді, то повернення коштів можна очікувати лише коли ця мета буде досягнута. І головний шлях повернення коштів - лобіювання інтересів головного "інвестора", якого навіть не приховують, називаючи його "градостроительным" підприємством і відомим в народі як компанія "ВЕНА".
Останнім часом цю організацію переслідують певні невдачі. Найбільш резонансна навколо встановлення пам'ятного знака Симаргла - триметрової бронзової скульптури, яку планували поставити біля в'їзду в місто. Головним опонентом цього проекту виступила церква, а керівництво "Громадської думки" замість того, щоб швидко погасити конфлікт, розпочала неприховану інформаційну війну проти священнослужителів, що значно зменшує кількість прихильників та погіршує імідж організації.
Іншою тактичною помилкою організації є спроба певним чином (віртуально) розбудувати так звану "електоральну піраміду". Майже всі учасники акцій, на які витрачає кошти громадська думка записуються у члени організації з видачею "членського квитка". Вже зараз організація декларує більше 12 тисяч членів, яким пропонують деякі "знижки". Складається враження, що у гонитві за кількістю членів починається замилювання очей, а ті, хто це роблять, мають певний інтерес від розбудови цієї "піраміди". А тому зацікавлені у великих цифрах. Аналіз акцій організації та незаангажовані соціологічні зрізи показують, що реальна чисельність її прихильників на порядок менша. Хоча маючи близько двох тисяч реальних прихильників, ця організація є однією з найчисельніших в місті.
Мабуть інвестори "Громадської думки" побачать реальну картину за результатами виборів. Як показують останні події кількість їх дещо збільшилась за рахунок того, що декілька вагомих чернігівських бізнесменів почали "класти яйця" і в цю корзину, розраховуючи на включення своїх людей до прохідної частини "Громадської думки".

Ситуація навколо організації "За Чернігів" дещо інша. Ця організація стартувала майже на рік раніше "Громадської думки" і свою діяльність повністю побудувала на амбіціях її голови - банкіра Олексія Савченко.
Образившись на міського голову, він поставив за мету зайняти його місце у міськраді. Спочатку розгорнувши бурхливу діяльність "За Чернігів" провів доволі резонансний "Форум чернігівців", налагодив роботу громадських приймалень, провів загальноміський конкурс малюнку, а завершив свою діяльність фактично проведенням альтернативного загальноміського суботника.
Але ранній старт кампанії та дещо невдалий менеджмент змусили згорнути активну діяльність весною минулого року і реанімувати восени лише видання власної однойменної газети.
Потім була друга пауза пов'язана з президентськими виборами, а зараз вже триває третя пауза у зв'язку із перенесенням дати місцевих виборів. Хоча головна мета - стати відомою та "розкрутити" лідера в Чернігові - вже практично досягнута. Але рейтинги її постійно знижуються.
Представники цієї організації ще раніше "Громадської думки" також робили спроби побудови електоральних пірамід шляхом "роздачі гречки", повторюючи методику нині діючого київського міського голови.
На сьогодні зрозуміло, що організація "За Чернігів" перейшла на мобілізаційний принцип і якщо мета її лідера збережеться і стане відома дата виборів, вона мабуть зможе повноцінно розгорнути свою діяльність за декілька місяців. Були б кошти. А кошти у цієї організації є. І на відміну від "Громадської думки" керівник організації "За Чернігів" доволі відкрито розповідав скільки і на що витрачають вони в своїй виборчої діяльності.
Шанси на значну кількість депутатів у міський раді у організації "За Чернігів" значно менші на сьогодні, ніж у "Громадської думки", а посада міського голови буде більш реальною, якщо буде змінено правила проведення виборів міських голів і запроваджено їх вибори у два тури.

Громадська організація "Народний контроль" завдяки зниженню активності організації Савченка фактично порівнялася з нею в індексі активності. Розпочавши свою діяльність з ряду активних акцій, які мали зональний характер (Лесковиця, Савчука, тощо), вони поступово сконцентрували свої зусилля лише в медійній сфері: на телебаченні та випускаючи власне однойменне видання. Цікавою особливістю фінансування видання є те, що воно не має постійного спонсора, а знаходить їх під кожен окремий номер. Причому бути спонсором цієї організації один раз не означає, що проти тебе не буде надруковано матеріалу у іншому номері. В своїй валізі газета "Народний контроль" має багато матеріалів, які можуть бути оскаржені в суді. Діяльність цієї організації цілком залежить від завдань, які стоять на даний момент, і вона спроможна організовувати акції від "чорного" піару до масових акцій протесту. Певна безпринципність керівників цієї організації допомагає їй знаходити кошти на існування, використовуючи як економічні так і політичні конфліктні ситуації, які постійно виникають в Чернігові. Але на майбутніх виборах скоріш за все ця організація буде використана не для того, щоб отримати депутатські місця, а для того, щоб зменшити їх кількість у інших.

Що стосується організації "Сила громади" та "Новий Чернігів", то їх активність залежить від конкретної ситуації, яка складеться напередодні виборчої кампанії та того за якими правилами проходитимуть вибори. Вони не часто нагадують про своє існування, але це допомагає їм не бути забутими виборцями. Головною відмінністю цих організацій є те, що діяльність громадської організації "Новий Чернігів" залежить від волі та потреб однієї людини, а "Сили громади" - від того, як домовляться декілька її засновників. Головною перепоною в діяльності останньої є те, що на сьогодні ряд її засновників не зацікавлені в діяльності цієї організації і залишають її як резерв.

Більшість цих організацій були націлені на місцеві вибори, які повинні були проходити 30 травня. Були відомі правила. Також було відомо, що вибори міського голови Чернігова відбудуться через півроку після виборів до місцевих рад. Всім цим організаціям були потрібні політичні паровози для формування однойменних блоків з маргінальними політичними партіями. Майже всі вони реально розраховували на певну кількість місць. Але не сталося.
Перенесення виборів на невідомий термін (або осінь 2010, або весна 2011), висока ймовірність зміни правил виборчої кампанії (або повернення мажоритарної системи, або змішана) завели менеджмент цих організацій та їх спонсорів у "глухий кут". З однієї сторони вже витрачені великі кошти на "розкрутку" організації, зайняті певні "ніши", з іншої - все це може виявитися непотрібним. Особливо, якщо буде введена повна "мажоритарка".
Повернення "мажоритарки" призведе до того, що з одного боку посилиться вплив діючої місцевої влади на виборчі перегони, якій не потрібно буде домовлятися з лояльними бізнесовими структурами і яка сама зможе використовуючи владні ресурси та бюджетні організації привести до міської ради значну кількість залежних від неї депутатів. З іншого боку ті з бізнесменів, які мають зиск від лобіювання інтересів, більш доцільно буде організувати окрему кампанію для повністю залежних від них людей, які навіть можуть не асоціюватися з цими бізнесменами. Або ж самим стати депутатами, "купивши" певний округ. Залишиться і фактор політичних сил, які хоча і буде введена "мажоритарка", будуть намагатися провести якомога більше людей в депутати, використовуючи бренд політичної партії та її лідера.

11.02.2010 15:58 Юрий ПАПЕРНЫЙ

ХТО "МОЧИТЬ" "ГРОМАДСЬКУ ДУМКУ"?

Вчора через співробітника одного із телеканалів Чернігова чернігівські ЗМІ могли отримати інформацію під назвою "Антошин продовжує "мочити" "Громадську думку". Приводом для цього матеріалу стала одна із програм каналу, а точніше так і не проведені теледебати між начальником чернігівських комунальників та представниками громадських організацій. Перший стверджував, що громадська організація у своїх програмах його повністю дискредитує і що він на них подасть до суду. Представники громадськості, як вони повідомили "представляючи 14 тисяч жителів Чернігова, показали реальні справи у чернігівському комунальному господарстві".
Оскільки діалог не відбувся, то головний комунальник міста образив шившись поширив доволі конфіденційну інформацію про заборгованість за комунальні послуги одного із представників громадської організації. Він також задавав риторичне питання про те, хто фінансує організацію і хто насправді за нею стоїть. Цікаво, що назву спонсорів цієї організації назвав не гість, а ведучий програми.
Сама громадська організація, яка відмовилася від участі в дебатах, жодної офіційної заяви стосовно цієї події не оприлюднювала. Чомусь ці події продовжує "розкручувати" один із співробітників телеканалу з електронної адреси якого було розповсюджено матеріал "Антошин продовжує "мочити" "Громадську думку". А уважні читачі видання громадської організації знають, що ця людина нещодавно стала активним членом "Громадської думки".
Після такого своєрідного діалогу залишилося багато питань.
1. навіщо було розповсюджувати телеканалу інформацію про те, що хтось когось "мочить"?
2. Чому громадська організація, яка пишається власною медіа-активністю не прореагувала на цю публікацію, яка певною мірою дискредитує і її і її окремих членів? Чи "Громадський думці" вигідно показати, що "влада її переслідує"?
3. Матеріал на телеканалі інтерв'ю з головним комунальником міста рекламний (проплачений) чи ні? І якщо проплачений, то кім? Бо вже є досвід випуску газети ЖКХ з незрозумілими джерелами фінансування.

Питань можна задавати ще багато. Можливо відповіді лежать на поверхні, але зрозуміло одне. Така форма політичного піару не є цивілізованою, а якщо вона породжує багато питань, які можна трактувати неоднозначно, то вона і небезпечна для тих, кого вона стосувалася. Особливо, якщо один з чернігівських телеканалів активізує власними інформаційними матеріалами протистояння між громадськими організаціями і владою, перетворюючись на своєрідний "інформаційний смітник".

P.S. Цікаво, що головний комунальник став "разменной монетой" у боротьбі двох відомих громадських організацій за вплив на наше місто. Адже, матеріали цих дебатів частково відтворені на шпальтах іншого безкоштовного видання, фінансованого опозиційною НУО "За Чернігів". і спрямовані проти вище згаданої організації.

 

27.01.2010 11:56 Юрий ПАПЕРНЫЙ

ТЕЛЕКАНАЛ "ДИТИНЕЦЬ" ПОЧИНАЄ МАНІПУЛЮВАТИ СВІДОМІСТЮ ЧЕРНІГІВЦІВ?


 

 Вчора у випуску новин (хоча назвати новинами рекламні матеріали доволі важко) монопольного кабельного оператора нашого міста було показано матеріал про політичні амбіції громадського сектора та його лідерів. Цікавим був відбір і експертів для сюжету, і громадських організацій.

Про шанси потрапити до міської ради та на посаду міського голови висловлювала свою думку як експерт начальник відділу зв'язків з громадськістю Чернігівської міськради Ірина Соломаха. Вона давала рекомендації та аналізувала можливості як громадських організацій так і їх безпосередніх керівників у майбутніх місцевих виборах. Коментар експерта "розбавляється" власним відео-рядом каналу.

Те, що телевізійний матеріал мав ознаки маніпулятивності говорить такий факт, як перелік громадських організацій та їх характеристика (та, яку надавав саме телеканал, а не експерт).

До переліку громадських організацій не увійшли такі організації, як "Народний контроль" та "Сила громади". Мабуть про першу взагалі вирішили на телеканалі не згадувати, а от ситуація навколо другої організації потребує окремого аналізу.

Громадська організація "Сила громади" вже декілька років відома на політичному полі нашого міста і відома саме тим, що "лобіює" власні програми за рахунок міського бюджету. До цієї організації зараховують ряд діючих депутатів міської ради, а координатором (керівником?) організації є один з керівників саме ТРК "Дитинець".

Мабуть особиста сором'язливість не дала можливості включити у перелік власну структуру? Або у "Сили громади" немає планів на майбутні депутатські мандати?

Наскільки відомо - навпаки. Навіть, якщо регулярно переглядати інформаційні матеріали каналу бачимо знайомі обличчя, які саме асоціюються з громадською організацією "Сила громади". Це і Віталій Голець, і Костянтин Іванов, і ряд інших доволі відомих чернігівців. Цікаво, що всі вони так чи інакше залучені саме до безкоштовного сегменту, або навіть будуть вести власні програми на телеканалі.

Всі інші громадські організації, які мають власні програми, або до них залучені, як відомо, повинні платити за ефір. Це саме ті організації, які згадуються у вчорашньому матеріалі - "За Чернігів", яка "за останній місяць своєї бездіяльності втратила і той відсоток людей, яких "придбали" за продуктові набори", і "Громадська думка", у якої "слабка репутація". Цікаві порівняння для рекламодавців….

Це вже не перший приклад "маніпулювання" на телеканалі. Коли телеканал "Дитинець" розпочав новий проект про особистості "Невідоме про відомих", то першим героєм першої програми став народний депутат Анатолій Гриценко. Він у той час був кандидатом у президенти України і саме його інтереси в регіоні представляв вище згаданий керівник ТРК "Дитинець". Мабуть збіг обставин знову? Але збіг обставин, яке все більш нагадує систему.

13.01.2010 13:48 Юрий ПАПЕРНЫЙ

НА КОГО МОЖУТЬ РОЗРАХОВУВАТИ ПОЛІТИЧНІ “ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ” НА ЧЕРНІГІВЩИНІ?

 30 травня, якщо в Україні нічого не зміниться, відбудуться вибори до місцевих рад. І, якщо не зміняться правила, то громадським організаціям, які мріють про владу, потрібно буде підлаштуватися до діючого законодавства.

Згідно ст. 2 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” – “Вибори депутатів міських рад проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за виборчими списками кандидатів у депутати від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному окрузі, межі якого збігаються з межами міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм.”. А ст. 10. право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови реалізується насамперед через місцеві організації партій (блоки).
Згідно ст. 15 виборчий процес розпочинається за 90 днів до дня виборів, тобто до початку залишилося доволі мало часу, який вже рахується щотижнево офіційним друкованим органом однієї з чернігівських громадських організацій.
 
Що робити громадським організація, метою яких є влада?
 
Створювати місцеві блоки. На сьогодні практика проведених у 2006 році виборів, та позачергових виборів 2007 – 2008 років показує, що для громадських організацій, метою яких є влада, існує тільки шлях створення Виборчого блоку місцевих організацій з назвою власного, вже розкрученого бренда. Тільки у Чернігові таких “брендів” можна назвати декілька – “Громадська думка”, “За Чернігів”, “Сила громади”, “Народний контроль”.
Порядок утворення виборчого блоку місцевих організацій партій доволі детально описано у статті 35 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.
Виборчий блок місцевих організацій партій може бути утворений місцевими організаціями одного рівня двох або більше партій. Виборчий блок місцевих організацій партій, утворений на рівні відповідно області, району чи міста обласного значення, поширюється на всі місцеві вибори в межах цієї адміністративно-територіальної одиниці, у тому числі у районах чи територіальних громадах, де відсутні місцеві організації однієї чи кількох партій, що входять до складу блоку. В останньому випадку від імені блоку виступають місцеві організації партій (місцева організація партії), що входять до блоку, які діють у відповідних адміністративно-територіальних одиницях.
Угода про утворення виборчого блоку місцевих організацій партій повинна визначати: назву блоку, яка не може використовувати назви партій, що не входять до складу цього виборчого блоку; керівні органи виборчого блоку та умови їх функціонування; норми представництва на міжпартійних зборах (конференції) місцевих організацій партій, що входять до блоку; порядок проведення міжпартійних зборів (конференції) щодо висування кандидатів у депутати; порядок прийняття рішень міжпартійними зборами (конференцією); інші питання, які суб’єкти блоку вважають за потрібне передбачити в угоді.
Про утворення виборчого блоку для участі у місцевих виборах відповідна територіальна виборча комісія повідомляються не пізніш як за 45 днів до дня виборів.
 
Хто може стати “донором” громадських організацій?
 
Великі політичні утворення, звісно у виборах приймуть участь самі. Головним завданням для громадських організацій, метою яких є влада, буде знайти і “домовитися” з представниками не менш двох місцевих партійних осередків, які не будуть задіяні у загальноукраїнських політичних процесах та коаліціях.
Згідно інформації офіційного сайту Чернігівської облдержадміністрації на Чернігівщині зареєстровано 130 обласних політичних партій.
Чернігівська міська рада розмістила інформацію про 86 міських організацій політичних партій. І саме у обласному центрі і буде найбільше всього місцевих блоків, враховуючи чисельність “громадських брендів”.
Ніжин та Прилуки найбільше можуть розраховувати на один – два громадсько-політичних блока, та й то, значної “розкутки” на сьогодні політичних організацій, метою яких є політична влада у цих містах не спостерігається.
Скоріше за все керівництву громадських організацій домовлятися про блок потрібно буде на столичному рівні. Наступним кроком буде потрібно налагодити відносини з обласним керівництвом партійних осередків і потім вже – з міським. Цікаво, що зараз, як скаржаться у структурах, чиновники що “працюють” по налагодженню зв’язків з осередками політичних партій, доволі важко знайти керівників зареєстрованих політичних структур, а багато з тих, на кого існують документи в органах юстиції вже керують іншими політичними новоутвореннями.
Скоріше за все результатом домовленостей буде включення керівництва місцевих осередків політичних партій у прохідну частину списку.
Спробуємо приблизно перерахувати потенційних “донорів”, з допомогою яких можливе створення місцевих блоків:
Всеукраїнська партія Народної Довіри
Всеукраїнська політична партія “Братство”
Всеукраїнська партія трудящих
“Всеукраїнська Чорнобильська народна партія за добробут народу”
Громадянська партія “ПОРА”
“Жінки за майбутнє” Всеукраїнського політичного об єднання
Зелена партія України – XXI
Комуністична партія робітників та селян
Конгрес українських націоналістів
Ліберальна партія України
Ліберальна партія України (оновлена)
Молодіжна партія України
Народна партія вкладників і соціального захисту
Народний Рух України “За Єдність”
Народно-демократична партія України
Національно-демократичне об’єднання “Україна”
“Наш Дім Україна”
Партія ВО лівих “Справедливість”
Партія “Відродження”
Партія “Демократичний союз”
Партія державного нейтралітету України
Партія захисту пенсіонерів України
Партія “Київська Русь”
Партія “Молода Україна”
Партія Мусульман України
Партія “Народна влада”
Партія національно-економічного розвитку України (ПНЕРУ)
 Партія освітян України
Партія патріотичних сил України
Партія пенсіонерів України
Партія “Прагматичний вибір”
Партія приватної власності
Партія реабілітації тяжко хворих України
Партія розбудови, правозахисту недержавних організацій України – “Партія правозахисту”
Партія “Руський блок”
Партія Русько-Український Союз (Русь)
Партія “Свободи”
Партія “Солідарність”
Партія Соціального Захисту
Партія “Соціал-демократичний союз”
Партія “Союз”
Партія “Союз анархістів України
Партія “Союз Лівих Сил”
Партія “Союз Труда”
Патріотична партія України
Політична партія “Віче”
Політична партія “Вперед Україно!”
Політична партія “Всеукраїнський патріотичний союз”
Політична партія “Держава”
Політична партія малого і середнього бізнесу
Політична партія “Совість України”
Політична партія “Нова генерація України”
Політична партія “Партія екологічного порядку “ЕКО + 25%”
Політична партія “Третя Сила”
Республіканська партія України
СДПУ(о)
Селянська партія України
Слов’янська партія України
Слов’янський народно-патріотичний союз
Соціально-екологічна партія “Союз.ЧорнобильУкраїна”
Соціал-націоналістична партія України
Соціально-Християнська партія
Українська національно-консервативна партія
Українська республіканська партія “Собор”
Українська селянська демократична партія (УСДП)
Українська партія “Єдність”
Українська партія “Зелена Планета”
Християнсько – демократична партія України
Чернігівська міська організація політичної партії “Народно-трудовий союз України”