Високий Вал

Последнее обновление 21:25 воскресенье, 16 июня

Укр Рус

Юрий ПАПЕРНЫЙ

керівник проекту "Чернігівський монітор"

27.01.2010 11:56 Юрий ПАПЕРНЫЙ

ТЕЛЕКАНАЛ "ДИТИНЕЦЬ" ПОЧИНАЄ МАНІПУЛЮВАТИ СВІДОМІСТЮ ЧЕРНІГІВЦІВ?


 

 Вчора у випуску новин (хоча назвати новинами рекламні матеріали доволі важко) монопольного кабельного оператора нашого міста було показано матеріал про політичні амбіції громадського сектора та його лідерів. Цікавим був відбір і експертів для сюжету, і громадських організацій.

Про шанси потрапити до міської ради та на посаду міського голови висловлювала свою думку як експерт начальник відділу зв'язків з громадськістю Чернігівської міськради Ірина Соломаха. Вона давала рекомендації та аналізувала можливості як громадських організацій так і їх безпосередніх керівників у майбутніх місцевих виборах. Коментар експерта "розбавляється" власним відео-рядом каналу.

Те, що телевізійний матеріал мав ознаки маніпулятивності говорить такий факт, як перелік громадських організацій та їх характеристика (та, яку надавав саме телеканал, а не експерт).

До переліку громадських організацій не увійшли такі організації, як "Народний контроль" та "Сила громади". Мабуть про першу взагалі вирішили на телеканалі не згадувати, а от ситуація навколо другої організації потребує окремого аналізу.

Громадська організація "Сила громади" вже декілька років відома на політичному полі нашого міста і відома саме тим, що "лобіює" власні програми за рахунок міського бюджету. До цієї організації зараховують ряд діючих депутатів міської ради, а координатором (керівником?) організації є один з керівників саме ТРК "Дитинець".

Мабуть особиста сором'язливість не дала можливості включити у перелік власну структуру? Або у "Сили громади" немає планів на майбутні депутатські мандати?

Наскільки відомо - навпаки. Навіть, якщо регулярно переглядати інформаційні матеріали каналу бачимо знайомі обличчя, які саме асоціюються з громадською організацією "Сила громади". Це і Віталій Голець, і Костянтин Іванов, і ряд інших доволі відомих чернігівців. Цікаво, що всі вони так чи інакше залучені саме до безкоштовного сегменту, або навіть будуть вести власні програми на телеканалі.

Всі інші громадські організації, які мають власні програми, або до них залучені, як відомо, повинні платити за ефір. Це саме ті організації, які згадуються у вчорашньому матеріалі - "За Чернігів", яка "за останній місяць своєї бездіяльності втратила і той відсоток людей, яких "придбали" за продуктові набори", і "Громадська думка", у якої "слабка репутація". Цікаві порівняння для рекламодавців….

Це вже не перший приклад "маніпулювання" на телеканалі. Коли телеканал "Дитинець" розпочав новий проект про особистості "Невідоме про відомих", то першим героєм першої програми став народний депутат Анатолій Гриценко. Він у той час був кандидатом у президенти України і саме його інтереси в регіоні представляв вище згаданий керівник ТРК "Дитинець". Мабуть збіг обставин знову? Але збіг обставин, яке все більш нагадує систему.

Комментарии (26)

не политолог | 2010-02-02 14:32

Иванов - у тебя "рыльце в пушку". В 7 днях тупой опус "политологический" на 2 странице намалевал. Так что других не марай, а на себя посмотри.

Ответить | С цитатой

ДЯДЯ | 2010-02-02 10:22

приємно, що костя іванов так розтрандівся. на жаль, це тілька гра на публіку, адже все він робить не свої гроші, а кошти родича. до речі, фотка цього родича була вчора в новинах ВВ, де на фото було видно дошку з витратами на заказухи в ЗМІ. правда, цей матеріал вже зник зі стрічки новин.

Ответить | С цитатой

Юрій ПАПЕРНИЙ | 2010-02-01 23:13

Іванов Костянтин....і Костянтин Іванов, і ряд інших доволі відомих чернігівців. Цікаво, що всі вони так чи інакше залучені саме до безкоштовного сегменту, або навіть будуть вести власні програми на телеканалі.
Юріє, а може просто зустрінимось у Суді, і Ви надасте докази про те що я веду (?) власну (?) програму на "Дитинці"?

Вам так "просто встретится в суде"? Если пан Иванов нашел в материале повод для суда, то поступайте как желаете.
Подход к критике очень интересный, особенно, если учесть, что программа с Вашим участием вышла уже. А платная или нет - канал на программе "пометок" вроде не делал.
И зачем запугивать судом в комментариях - Вы мой телефон знаете, позвоните, побеседуем при личной встрече, если хотите - при свидетелях (чтобы было удобней потом подавать в суд...)

Ответить | С цитатой

Іванов Костянтин | 2010-02-01 23:12

Novyi ChernigovА что за передачу ведет Иванов и Голец. Я не разу не видела их на этом телеканале.

Мені теж було б дуже цікаво дізнатися про те у кого і з якого місця Ю. Паперний так уміло висмоктав цю "сенсаційну" інформацію...Ще раз упевнився, що професійні журналісти, а тим більше Репортери, напрацьовують інформацію дикттофоном і працею із Його Величністю Словом...А є ще і такі ось "смоктуни", на зразок Паперного Ю. ...

Ответить | С цитатой

Іванов Костянтин | 2010-02-01 23:03

....і Костянтин Іванов, і ряд інших доволі відомих чернігівців. Цікаво, що всі вони так чи інакше залучені саме до безкоштовного сегменту, або навіть будуть вести власні програми на телеканалі.
Юріє, а може просто зустрінимось у Суді, і Ви надасте докази про те що я веду (?) власну (?) програму на "Дитинці"?

Ответить | С цитатой

Н.Тягнирядно | 2010-02-01 22:39

Найкращі в світі чернігівські експерти та критики просто "знающие" та "смотрящие" і найвишуканіші глядачі ТРК "Дитинець", бережіть свої сили для обговорення наступних наших сюжетів!!!! Врахувавши усі висловлені "побажання", ми збираємося випустити не менш цікаві матеріали. А доки Ви у нас є - їх буде ще багато! Дякую за те, що продовжили життя цьому сюжету аж на стільки...

Ответить | С цитатой

Ломако | 2010-01-31 21:26

Знающий

Трестер Юлия

Если бы ты был "знающий", то не боялся бы написать свою фамилию. А так ты просто трус. Тебя нет, ты никто, пустое место

Ответить | С цитатой

Знающий | 2010-01-30 13:06

Трестер Юлия

"Но Саша движется в верном направлении - основная масса "смотрящих" и в этом сюжете не почувствовала подвоха"
Ну, если уровень интелекта равен уровню Сашиного тогда правильно))))) А так мы все поняли, улыбнулись и пошли дальше))))
У парня крышу снесло на почве денег, хотя раньше подавал большие надежды....

Ответить | С цитатой

Трестер Юлия | 2010-01-29 11:25

Вынуждена отметить что сюжет, о котором идет речь, был с большой претензией на незаметную, грамотно простроенную манипуляцию... ведь если манипуляция раскрыта - это уже не манипуляция)))так что не дотянули) Но Саша движется в верном направлении - основная масса "смотрящих" и в этом сюжете не почувствовала подвоха. Обидно другое... деньги правят миром....

Ответить | С цитатой

111 | 2010-01-28 19:11

давно не зрительЯ о том говорил, что все привыкли к правилам неконкурентной среды. И спорить с этим сложно.
Смело утверждать, что конкуренция где-либо преобладает в отечественном бизнесе, по крайней мере тяжело. Конкуренцию давно вытеснило лоббирование и клановые корпоративы.

Вот с этим я с вами полностью согласен.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: