Високий Вал

Последнее обновление 20:48 пятница, 21 июня

Укр Рус

Юрий ПАПЕРНЫЙ

керівник проекту "Чернігівський монітор"

19.05.2010 09:24 Юрий ПАПЕРНЫЙ

ЗУСТРІЧ ВЕЛИКОЇ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ДВАДЦЯТКИ (GCN 20) – НОВА АМБІТНА ІНІЦІАТИВА ?

Зібрати всіх впливових людей Чернігова в одному місці і в один час для вироблення конкретних механізмів розв’язання найболючіших проблем нашого міста – таку амбітну мету проголосили ініціатори проведення в Чернігові Першої всеукраїнської зустрічі Вeликої Чернігівської Двадцятки (Gcn 20). 

На переконання ініціаторів зустрічі Чернігівської Двадцятки (Gcn 20) сьогодні досягти головної мети, записаної у Стратегії розвитку міста – зробити Чернігів екологічно чистим туристичним центром України з активно працюючою економікою та високим рівнем життя людей – можливо лише через об’єднання навколо ідеї місцевого розвитку всіх без виключення політичних, громадських, релігійних сил, місцевих державних структур і органів самоврядування.
Під час зустрічі Великої Чернігівської Двадцятки планується розглянути та розробити реальні механізми втілення ініціатив в таких сферах: ефективна робота галузей економіки, задоволення потреб населення у послугах соціальної сфери та забезпечення правопорядку, поліпшення стану навколишнього середовища в місті Чернігові.
В ході презентації ініціативи було підписано відкрите звернення до впливових чернігівців із закликом зібратися для обговорення найважливіших питань соціально-економічного розвитку Чернігова

                                                                                       Відкрите звернення. Текст

Архієпископу Амвросію Атрошенку Владиславу Анатолійовичу Дубілю Валерію Олександровичу Городньому Максиму Аркадійовичу Єпископу Іларіону Лещенку Володимиру Олексійовичу Косих Віталію Анатолійовичу Кучмі Леоніду Даниловичу Маньковському Григорію Володимировичу Михайлику Олександру Григоровичу Обушному Олегу Олексійовичу Плющу Івану Степановичу Прутніку Едуарду Анатолійовичу Романовій Наталії Андріївні Рудьковському Миколі Миколайовичу Сехіну Віктору Олександровичу Соколову Олександру Володимировичу Ткаченку Віктору Вікторовичу Шиянову Борису Анатолійовичу Хоменку Володимиру Миколайовичу

Вельмишановні пані та панове, саме від Вас залежить розвиток нашого рідного міста, саме Ви в повній мірі можете носити почесне звання «батьків міста». В умовах світової економічної кризи тільки об'єднання навколо ідеї місцевого розвитку всіх без виключення політичних, громадських, релігійних сил, місцевих державних структурі органів самоврядування дозволить в короткі терміни досягти мети, записаної в Стратегії розвитку міста, та зробити Чернігів екологічно чистим туристичним центром України з активно працюючою економікою та високим рівнем життя людей.
В необхідності об'єднання громади навколо ідеї місцевого розвитку переконує саме життя та весь світовий досвід і практика. Першим кроком на такому шляху об'єднання має стати Ваша спільна зустріч для обговорення найважливіших питань соціально-економічного розвитку Чернігова. Закликаємо Вас зібратися на Першій всеукраїнській зустрічі Великої Чернігівської двадцятки (Gсn20), що стане відправною точкою нового життя Чернігова та дозволить сформувати реально діючі механізми реалізації Ваших ідей розвитку міста.
Ви маєте унікальну можливість першими в Україні показати, що ідея місцевого розвитку та благополуччя городян є важливішою за будь-які короткострокові політичні амбіції та суперечки.


                                                                                           Що на сьогодні?

Зараз проект Першої всеукраїнської зустрічі Великої Чернігівської Двадцятки (Gcn 20) має, на мою думку, ознаки звичайної піар-акції, наслідки якої не мають жодних реальних перспектив. Чому?

1. Вже зараз єдиним «спонсором» проекту є недержавна організація «Громадська думка» з незрозумілими джерелами фінансування. І фінансування це доволі значне, а суми навіть можна порівняти із сумами місцевого бюджету. Наприклад, як вони повідомили на власному сайті «Загальний бюджет проекту «Чернігів має таланти» становить 200 000 гривень. Всівитрати по організації даного заходу взяла на себе «Громадська Думка». І це лише одного останнього заходу. Вони і не приховують, що ця «громадська організація Чернігова все робить з розмахом».
І головну мету діяльності ця організація не приховує – отримати владу у місті. Навіть на початку діяльності спеціальну прес-конференцію з цього приводу провели. А у проект Gcn 20 ввели власного представника Віктора Сехіна, який жодним чином до останнього часу не був публічною та впливовою особою, а лише є насправді провідником волі, того, хто залишився у «тіні» – господаря фірми «Вена» і головного спонсора «Громадської думки». Він чомусь до складу Gcn 20 не увійшов.

2. Жодних спільних дій стосовно реалізації проекту не відбувається: ні засідань оргкомітету (так і не зрозуміло – створений він чи ні), ні розробки інформаційно-аналітичних матеріалів, які допоможуть учасникам зустрічі з перших кроків налагодити конструктивну розмову. Хто обрав «модератора» з Києва, не знайомого з місцевими умовами і особливостями – також невідомо. Мабуть це була чиясь примха.
Навіть у «Зверненні», наприклад, на пряму вказано, що запланована «спільна зустріч для обговорення найважливіших питань соціально-економічного розвитку Чернігова». А хто їх на сьогодні окреслив? А якщо невідомо точне коло питань, то як розробляти механізм їх вирішення.
Питань багато…

3. Проводити рейтингове голосування або спеціальне соціологічне дослідження, хто мав потрапити до «чернігівської двадцятки» ініціатори Gcn 20 мабуть не наважилися, тому що до переліку могли не потрапити бажані особи (згадаємо того ж пана Сехіна). Або потрапили б ті, кого «піарити недоцільно». 
Їх можна зрозуміти, але вже такий початок і певна «кілейність» говорить багато про що.


                                                               Gcn 20: хто і чому до цього списку включені?

Однією із головних загадок цього проекту став відбір учасників. 
Для того, щоб «заспокоїти» громаду, один із організаторів проекту екс-секретар міської ради Віталій Голець доповів, що за основу були взяті рейтинги, які складалися проектом «Чернігівський монітор» та ЧММГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» наприкінці 2009 - початку 2010 років. 
Але аналіз запропонованого складу будь-якому фахівцю скаже, що це не так.

Скоріше цей склад можна розподілити на декілька груп: 

І – представники православної церкви, 
ІІ – міський голова та екс-мери Чернігова,
ІІІ – обласне керівництво (але багатьох не включено – мабуть невпливові),
IV – народні депутати України, які працюють на Чернігівщині,
V – керівники великих політичних партій області,
VI – її можна назвати як «представники великого бізнесу, пов’язаних з політикою»,
VIІ – просто «потрібні» люди.

Тепер детальніше:

І. Архієпископ Амвросій та Єпископ Іларіон – мабуть представники церкви повинні «освятити» захід та легалізувати його серед прихожан… Також, підтримувати конструктивний напрямок та згладжувати можливу «конфліктність»?

ІІ. Міський голова і екс-мери – мабуть найбільш бажані особи, яких слушно запросити на зустріч, заплановану на 12 червня. 
Олександр Соколов не приховує, що йому зустріч вигідна. Він і сам планував дещо схоже. Мабуть такий захід під егідою міського голови був би більш доцільним, ніж той який зараз планують. І організаційний потенціал був би значно вищим, але мабуть Олександру Соколову вигідно тримати дистанцію, підкреслюючи свою рівність всім запрошеним. Якщо проект провалиться, то він не буде крайнім. 
Віталій Косих, який зараз є керівником міського відділення партії Яценюка, мабуть повинен зіграти роль дуайену, одного з найстаріших, який буде виступати «совістю зібрання». 
Перший секретар СПУ Микола Рудьковський, хоча свого часу і «кинув» чернігівців, але за останній час значно підвищив свій вплив у регіоні. Він зараз скоріше відноситься до групи осіб, які, як він підкреслює, «працюють на благо Чернігова» і не важливо є Gcn 20 чи немає. Мабуть він один з не багатьох для кого поява в цій акції дуже вигідна і певним чином легалізує його повернення до чернігівської великої політики. 
Цікаво, чому до цього списку не було включено Валентина Мельничука, який у жовтні 1990 року був призначений головою Чернігівської міськради, або Миколу Літвінова, який був головою виконавчого комітету міської ради на початку 90-х?

ІІІ. Романова Наталія, Хоменко Володимир, Обушний Олег, Михайлик Олександр – цю групу можна назвати можновладці, бо якщо назвати керманичі області, то керівник УМВС буде виглядати в ній доволі цікаво.
Чому до списку цих людей не було додано прокурора області, або інших заступників керманичів облради та облдержадміністрації не відомо. 
Якщо Олега Обушного включено до списку як керівника обласного осередку «Фронту Змін», то створюється певний політичний перекос, враховуючи, що до списку вже потрапив Віталій Косих. Враховуючи останні події в обласній раді, коли керівник опозиційної структури перейшов до провладного блоку мабуть недоцільно включати цю фігуру до списку. А «Фронт змін» залишається представляти Віталій Косих.

IV. З народними депутатами все більш менш зрозуміло. І Іван Плющ, і Валерій Дубіль, і Григорій Маньковський, і Едуард Прутнік без заперечень є впливовими особами, які можуть лобіювати інтереси Чернігова в українському парламенті.
Чому до цього списку організаторами не включено народних депутатів, які постійно присутні і в області, і в обласному центрі – Михайла Чечетова, Олега Ляшка, Івана Куровського або кураторів Чернігівщини від Блоку Литвина та Компартії – невідомо.
Свого часу один із губернаторів області екс-нардеп Валентин Мельничук робив спробу об’єднати депутатський корпус та створити певну парламентську лобістську структуру на користь Чернігівщини. Мабуть саме його досвід в цьому напрямку був би цікавим для учасників зустрічі.

V. Залучення керівників великих політичних партій області до Gcn 20 підвищує фактор заполітизованості проекту, особливо якщо враховувати, що більшість політичних сил активно діє лише напередодні виборів та і рейтинг політичних сил Чернігівщини на сьогодні невідомий. Хоча і в цій групі відсутній керівник блоку Юлії Тимошенко Іван Куровський, або керівник міської організації політичної сили, яка за результатами останніх виборів значно випередила всіх інших. 
Якщо цю групу керівників політичних сил виключити взагалі, то мабуть це було б доцільно. Насамперед з точки зору того, щоб інші, хто не потрапив до залучених, не блокували прийняті ініціативи. Бо політики дуже вразливі, коли про них забувають. 
Мабуть скоріше потрібно включити тих з них, кого можна віднести до наступної групи і хто власним фінансовим потенціалом може допомогти розвитку міста. Керманичі політичних сил, які є народними депутатами, до Gcn 20 можуть потрапити за «депутатською квотою».
Але тоді до списку не потрапить ні Володимир Лещенко, ні Олег Обушний, які включені до списку, як представники політичних сил.

VI. До представників великого бізнесу, пов’язаних з політикою, можна віднести насамперед Владислава Атрошенка, Максима Городнього і Бориса Шиянова. Правда про останнього важко сказати який у нього бізнес в Чернігові та і він вже не нардеп. Скоріш за все його включено до списку за протекцією одного з «кукловодів» громадської організації, яка і є основним ініціатором зібрання. Нагадаю, що головний спонсор цієї організації чомусь до списку не потрапив, хоча він повністю відповідає попередньо окресленим критеріям відбору. 
Можливо багато хто не потрапив за цією квотою, хоча насправді є представником великого бізнесу, який значно впливає на розвиток міста. Мабуть організаторам було б доцільніше вже в продовження ідеї Gcn 20 створити елітний бізнес-клуб, до якого включити якомога більше багатих і впливових бізнесменів та створити фонд розвитку Чернігова, куди б вони могли вносити кошти, будучи впевненими, що їх використають за призначенням.

VIІ. Просто «потрібні» люди. Це насамперед екс-президент України Леонід Кучма та керівник Чернігівського земляцтва в Києві Віктор Ткаченко. Мабуть вони за своїм статусом та походженням і могли б очолити лобіювання інтересів Чернігова у столиці. Але скоріш за все організатори включили їх «для галочки». Особливо якщо згадати, наприклад, що Леонід Данилович проігнорував «Форум Чернігівців», який свого часу проводила інша громадська організація. 
А от що було б доцільно, то це провести дослідження і з’ясувати, хто з колишніх мешканців Чернігова зайняв вагомі посади або має значний капітал і мешкає за кордоном. Саме цим людям могло стати цікаво взяти участь у цьому проекті. Вони б і стали реальним гарантом, що це не одноразова піар-акція, а їх кошти допомогли розвивати Чернігів.
 

Комментарии (6)

Юрій ПАПЕРНИЙ | 2010-05-19 14:32

Лже-чемер...
Кто-то сильно обижен на всех? Так зачем отрываться в флрумах как медоте самореализации?
Про Шиянова
Он был долго "совместителем", будучи замминистра, что можно и забыть... А как нардеп... дай бог, может и поможет Чернигову.
Сергею Соломахе
В датах, возможно и несостыковка. Спасибо за уточнение. Но Мельничук реально управлял городом, да и Литвинов о периоде своего руководстства несколько лет назад вспоминал в прессе.

Ответить | С цитатой

Преподаватель | 2010-05-19 11:58

Студент

Олександр НасачевскийБориса Шиянова. Правда про останнього важко сказати який у нього бізнес в Чернігові та і він вже не нардеп
Юра, ти как вседа облажался, не позорься и прочитай ссылку - ггггг, http://gska2.rada.gov.ua/pls/site/p_deputat?d_id=11582.
Позрище.

Ссылка работает. Только надо в конце точку удалить, тогда все получится. Учись, студент!

Ответить | С цитатой

Сергій Соломаха | 2010-05-19 11:53

Цікаво, чому до цього списку не було включено Валентина Мельничука, який у жовтні 1990 року був призначений головою Чернігівської міськради, або Миколу Літвінова, який був головою виконавчого комітету міської ради на початку 90-х?

Щодо М.І.Літвінова.
Після обрання нового складу міськради на виборах, що відбулися починаючи з 4 березня 1990 року, він невдовзі добровільно і демостративно пішов з посади голови міськвиконкому, яку займав десь з 1988 року.
Тож ствердження "на початку 90-х" не дуже коректне.

Ответить | С цитатой

Студент | 2010-05-19 11:43

Олександр НасачевскийБориса Шиянова. Правда про останнього важко сказати який у нього бізнес в Чернігові та і він вже не нардеп
Юра, ти как вседа облажался, не позорься и прочитай ссылку - ггггг, http://gska2.rada.gov.ua/pls/site/p_deputat?d_id=11582.
Позрище.

Ошибка. Ссылка не работает.
Теперь точно ГЫ-гы!

Ответить | С цитатой

Олександр Насачевский | 2010-05-19 11:31

Бориса Шиянова. Правда про останнього важко сказати який у нього бізнес в Чернігові та і він вже не нардеп
Юра, ти как вседа облажался, не позорься и прочитай ссылку - ггггг, http://gska2.rada.gov.ua/pls/site/p_deputat?d_id=11582.
Позрище.

Ответить | С цитатой

Чемериський Павло | 2010-05-19 11:27

Юро, зупинись! Бо в усьому твоєму графоманському тексті чітким лейтмотивом йде твоя невсипуща жадоба до легкої наживи та образа на всіх і вся("венівців" в тому числі), що не підпустили тебе до корита покормитися дармовщинкою, бо твоє роздавання візитик по облраді та обладміністрації не даложодних фінансових зисків. Адже знають тебе як облупленого - підзатасканого та підзатертого МАНІторщика.
Ганьба!

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: