Високий Вал

Последнее обновление 21:25 воскресенье, 16 июня

Укр Рус

Юрий ПАПЕРНЫЙ

керівник проекту "Чернігівський монітор"

14.06.2010 16:32 Юрий ПАПЕРНЫЙ

ВМІЮТЬ ГОТУВАТИ, АЛЕ НЕ ВМІЮТЬ ПОДАВАТИ АБО ДЕЩО ПРО "ЧЕРНІГІВСЬКИЙ PR"

 Останнім часом на Чернігівщині багато говорять про зв'язки з громадськістю, стосунки з громадськістю, громадському взаємодії - про те, що скорочено-жаргонно називається "піар". 

Мабуть це пов'язано з низкою невдач, які останнім часом спіткали ряд державних структур і громадських організацій. 
Так, на слуху дві-три останні події, пов'язаних з обласною державною адміністрацією та громадською організацією "Громадська думка". 
1. Рейтинг губернаторів від тижневика "Коментарі:", в якому чернігівський губернатор посів друге місце з кінця.
2. Ситуація навколо районної ічнянської газети "Трудова слава".
3. Зустріч "Великої чернігівської 20-ки". 
Практично всі ці події для тих, кого вони є дуже важливими і значущими. Рейтинг може вплинути на долю губернатора, ситуація з газетою - на взаємини комунальної преси та виконавчої влади, а громадська ініціатива G-20 - на перспективу стосунків організації і тих, хто за нею стоїть, з реально впливовими людьми, які можуть і "образитися". 
 
 
Для характеристики успіхів і провалів виконавчої влади регіонів аналітики обрали 20 критеріїв, що належать до різних аспектів розвитку економіки і добробуту громадян (приріст промислового та с / г виробництва, залучення капітальних інвестицій, зменшення боргів населення з оплати ЖКП, приріст кількості працівників, народжуваність і ін ). 
Одна із самих найгірших стартових позицій - у губернатора Чернігівської області Володимира Хоменка. Саме для нього, єдиного з голів адміністрацій - це не стартова позиція, а проміжний підсумок його діяльності на посаді керівника області, яку він займає з липня 2007 року. У цьому році, як повідомляє тижневик "Коментарі:", Чернігівська область лідирує за смертністю населення, знаходиться на другому місці за рівнем прихованого безробіття на підприємствах, на третьому - серед регіонів з найменшим залученням капітальних інвестицій, на четвертому - серед регіонів з найнижчою народжуваністю і на п'ятому - по зниженню в промисловості та будівництві. 
А в чому лідирує? Не відомо. А, отже, саме для того, щоб показати і жителям області і та київським керівництву, що "нова влада працює і працює серйозно, на конкретних прикладах на Чернігівщини", треба було спрямувати інформаційну роботу відповідних служб в необхідному напрямку. 
Не треба чекати так званих "100 днів", адже не новачок прийшов ... Позитив більше вимагає належного інформаційного забезпечення. Про недоліки опоненти і так у будь-який спосіб  не забудуть заявити вголос. 
А така скромність дуже може нашкодити найближчим часом. Якщо він (час) ще  залишився ... 
 
 
Подарунком до Дня журналіста від влади назвав Олександр Назаренко, голова Асоціації регіональних ЗМІ, ліквідацію редакції Ічнянської районної газети "Трудова слава". Збори співзасновників Ічнянської районної газети "Трудова слава" першого червня ухвалили рішення про ліквідацію редакції. Спроби влади в різних районах Чернігівщини змінити організаційно-правову форму та статутні документи редакцій "районок" тривають вже не перший рік. Але до таких радикальних заходів вдалися вперше. Саме напередодні професійного свята редакцію ліквідували, а рішенням було передбачено попередження журналістів про звільнення. Натомість пропонується створити комунальне підприємство, яке буде повністю підконтрольне місцевій владі. 
Причому, завдяки колізії права (кожна сторона спирається на ті чинні закони, які їй вигідні) знайти винних виявляється неможливим. 
Ця ситуація зачіпає як мінімум дві лінії відносин: 
            - Обласна адміністрація - районні ради 
            - Комунальні газети - обласна адміністрація. 
Треба відзначити, що на конфлікт обласна влада відреагувала досить швидко. Призупинити конфлікт їм дозволила кадрова ситуація - призначення нового глави Ічнянської райдержадміністрації та "певне обурення" обласної прокуратури, "що їх використали". 
А от "повернути" ситуацію на свою користь так на сьогодні і не спромоглися. Хоча дві робочі групи із залученням представників журналістських організацій та силових структур провели, і процес ліквідації зупинили. Причому інформаційне забезпечення більш доцільно було направити на загальноукраїнські журналістські і новинні ресурси, наприклад, провівши брифінг і розмістивши новину на всеукраїнських профільних медійних сайтах. А інформації немає навіть на власному інформаційному ресурсі. Та й робоча зустріч (а не прес-конференція) з редакторами районок не завадила б ... 
 
 
Зустріч "Великий чернігівської 20-ки", яка проходила 12 червня, так само, вже з самого початку, викликала багато запитань. І за формою (як вона була організована) і за змістом (що на ній реально вирішувалося). 
Організаторам так і не вдалося максимально запросити всіх. Найбільш чітко причину неявки озвучив Голова Ради товариства "Чернігівське земляцтво" у Києві Віктор Ткаченко: "Я отримав запрошення, але це був лише лист. Ніхто зі мною не розмовляв конкретно, не приїжджав, не ділився ідеями, планами на перспективу. Знаю, що і багатьох інших "запросили так само ... Вони жодного поняття не мають про сам проект, про його мету, засоби роботи і т.п. Мені особисто здалося, що це елемент піару. Ідея дуже хороша, але яка методика дій?" 
Місцеві журналісти, як гостро підмітило телебачення "Новий Чернігів", назвали зустріч великий чернігівської 20-ки "Симаргл -2" або "крах проВЕНАвськіх проектів". 
Журналістам "дозволили поспілкуватися з учасниками вісімки при реєстрації та спостерігати за початком зустрічі протягом 25 хвилин. Потім все відбувалося за зачиненими дверима, а журналістів повезли на ... обід". 
Журналістам повідомили, що дізнатися про результати зустрічі можна буде лише на прес-конференції, яку організатори обіцяють провести через п'ять днів після зустрічі. 
У цьому випадку ми бачимо ситуацію "навпаки" - прагнення максимально обмежити інформаційні потоки і сформувати "узгоджену" з усіма учасниками інформацію, навіть на шкоду того, що вона не потрапить у свіжу пресу з точкою зору організаторів. А так, як саме інформації в ході заходу і не було, а були тільки загальні фрази і побажання, то можна уявити, що з'явиться в пресі. Та й вже з'явилося ... 
Безграмотна організація і "промоушен" практично під корінь вбивають благі наміри. І, що цікаво це у "Громадської думки" вже не вперше.

Комментарии (5)

ua-Chernigiv | 2010-06-20 16:44

Розумний матеріал. До автора варто прислухатися

Ответить | С цитатой

Аватара | 2010-06-15 20:55

А в чому проблема? РДА заявило ми виходимо із засновників і все. Тобто "Трудова слава" живіть собі зат гроші передплатників. А ті завили "Утиски свободи слова!". Ні!!!
Досить утримувати на своїй шиї ціих дармоїдів іх комунальних ЗМІ.

Ответить | С цитатой

Вредний | 2010-06-15 10:20

Ольга

А чому б і Вам, шановна, хоча б раз, отак відверто і відкрито не спробувати відстояти свої "шкурні інтереси", як це робить Мастєрова? У Вашої "шкури", як на мене, набагато більше інтересів, ніж у Мастєрової.

Ответить | С цитатой

Ольга | 2010-06-14 17:09

Мастерова себе на уме и защищает свои "шкурные интересы" и зарплату. Скорей появление Тканка в ОДА так повернуло события.

Ответить | С цитатой

5 | 2010-06-14 16:54

еслибы не открытое письмо в интернете мастэровой так сидел бы молча ваш назаренко и получал бы награду от власти. он вместе с ириной мельник зашевелились после обращения мастэровой к коллегам. будьте честными и не передергивайте

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: