Високий Вал

Последнее обновление 17:10 четверг, 22 октября

Укр Рус

Павел ПУЩЕНКО

Чернігівський освітній Центр "Ініціатива", голова Ради

26.10.2008 20:30 Павел ПУЩЕНКО

Мама анархія, а батько Махно

 Трохи про постать батька Махна для України в його ювілей. Символ та практик українського анархізму на мою думку навряд чи можна підносити до рівня національного героя. Адже боровся Нестор Іванович за свою Гуляйпільську анархічну вольницю, плюючи на національну революцію, українську ідею та націю. Боровся проти Центральної ради, Петлюри, Директорії – словом проти всіх хто бажав зліпити будь-яку українську державу в буремні революційні роки 1917-1920 років. Щоправда так само боровся він і проти більшовиків, проти білих і проти інших тогочасних отаманів – боровся проти всіх. І боровся треба відзначити вправно. Це в армії Махна вперше застосували знамениту тачанку з кулеметом „Максим”.
Відомий такий епізод діяльності Махна коли він, висловлюючись сучасним сленгом, „жорстко кинув” Петлюру на початку 1918 року. Спочатку вони домовились про співпрацю і Петлюра передав кілька вагонів зброї та амуніції анархістам. Та отримавши все „батько” наказав розстріляти представників Центральної ради, що супроводжували військовий провіант.
Тож думаю як символ, феномен революції, найзнаменитішого практика анархізму в Україні Махна варто вивчати та досліджувати, але підносити до рівня національного героя не варто.


 

Комментарии (3)

Бондарев Олександр | 2008-10-27 11:27

Класна заческа! А-ля Паша-Махно.

Ответить | С цитатой

Паша | 2008-10-27 09:25

А тепер Паша Пущенко :)

Ответить | С цитатой

Опа! | 2008-10-26 22:59

Pardon, а це хто на фото? Раніше тут, здається, був Паша. А тепер?

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий:

Самое главное