Високий Вал

Последнее обновление 16:11 четверг, 25 июля

Укр Рус

Владислав САВЕНОК

Журналіст за освітою

Як Кучма з Лукашенком тусувався, або З ким треба здороватися Ющенку

 

Сьогодні «Радіо «Мелодія» , вибачте, задрало інформацією, що Ющенко має гірший рейтинг, ніж Кучма. Сумніваюся. А хто там у нас потрапив  і не потрапв до 100 українців?

А ще вчорашня зустріч білорусів і чернігівців у нашому славному місті та ще й у готелі «Придеснянський» навіяла на мене спогади про події кучмівської давнини – початку червня 2002 року у Чернігові. Із написаного і надрукованого тоді в нині покійній груковані, а не інтернет-газеті «Вал».

Ну і дають!

 

ЗУСТРІЧ ПРЕЗИДЕНТІВ:  ЩО БУЛО ЗА КАДРОМ?

Зазвичай, коли високі офіційні особи приїжджають кудись, то журналісти в першу чергу розповідають: про що розмовляли керівники, про що домовилися. Але про це завжди відомо. Розповімо як вони поводилися.

ЛЕОНІД КУЧМА ОСОБИСТО НАДИХНУВ...

Півдесятка чернігівських журналістів кілька днів підряд після візиту Президента якось по особливому тримали руки. Справа в тому, що Леонід Кучма примчався в Чернігів до готелю «Придеснянська» чи не на 10 хвилин раніше графіка в 9.50.

Лукашенко затримувався. Тому Президент України спочатку перездоровався з тими, кого знав, потім з тими, хто у формі, нарешті з тими, хто стояв поруч із ними.

Далі, не заходячи в готель, Леонід Данилович, потис руки всім, хто вийшов його зустрічати, включаючи журналістів і операторів телебачення.

Частина представників мас-медіа, які звикли, що їх тримають на певній відстані, здивувалися й зрозуміли, що упустили шанс написати (в тому числі і автор цих рядків): «Коли Президент приїхав у Чернігів, щоб зустрітися зі мною...»

Після вітання Леонід Кучма зайшов у фойє «Придеснянського» привітав усіх, хто там перебував.

ОЛЕКСАНДРА ЛУКАШЕНКА ЗАКОЛИСАЛО, АЛЕ НЕ  ЗНУДИЛО

Президент Республіки Білорусь прибув до готелю на 10 хвилин пізніше графіка - в 10.25. Олександр Григорович майже півтисячі кілометрів пролетів у вертольоті з Мінська.

 Всі дачники на Гомельській трасі, які стояли на своїх городах від Ріпок до Чернігова, спиною відчули, що гучний вертоліт доставляв у наше місто важливу особу. «Гвинтокрил» летів над шосе. До речі, напередодні на автотрасі навели дорожню розмітку.

 Після прибуття Президента Білорусі в «Придеснянський», на півгодини пересунули початок огляду експозиції чернігівських підприємств, що співробітничають із сусідньою країною.

Чуйне журналістське вухо вловило тихо сказане, що переліт був важким, і Олександра Григоровича злегка заколисало. Але не знудило. У це легко повірити - літаючі на вертольоті з незвички глухнуть на півгодини, як мінімум, а ступивши на землю, важко ступають ...

«ОХ, РАНО ВСТАЁТ ОХРАНА...»

 У Чернігові, особливо поруч із готелем «Придеснянська» були застосовані безпрецедентні для нашого міста заходи безпеки.

Історія мовчить - чи ходили по Десні під час зустрічі підводні човни й торпедні катери. Але уже на підступах до технологічного університету, готелю «Брянськ», не говорячи вже про «Придеснянський», ходили «квадратно-гніздовим способом» якісь непримітні хлопці з парасольками або без.

Були перевірені весі будинки в окрузі, включаючи котельні, аудиторії університету й навіть тимчасові дерев'яні споруди типу ЕМЖО імені невідомого архітектора.

Студентам технологічного університету, що живуть в «общазі», не повезло - їм ненав’язливо підказали: «Учитися, учитися й учитися» і відправили (погнали) з «належаних місць» на пари на весь день - з 8.00 до 17.00.

Говорять, що деякі двері на балкони й вікна в гуртожитку позабивали цвяхами. У самому ж університеті дотепер розповідають, що на пари заходили якісь милі люди й пропонували покинути аудиторію, мотивуючи гарним оглядом з цього місця зустрічі президентів. Можливо для снайпера?

 Однак підтвердити або спростувати ці факти ви можете, запитавши у своїх знайомих, які викладають або вчаться у вузі.

ПІДОЗРІЛИХ ПЕРЕВІРЯЛИ ЩЕ РАЗ

У день візиту в технологічному університеті, як ніколи, була уведена особливо тверда перевірка всіх на вхідних дверях. Тільки по пред'явленні посвідчення.

Пильною увагою охорони користувалися студенти, що проходили з підозріло довгими валізками й футлярами типу від музичних інструментів. Чиясь «маманя» ледь не влаштувала лемент, із приводу того, що вона «раніше завжди проходила».

«РОЗГУЛ» НА ДОРОГАХ

Робоча зустріч президентів принесла найбільше незручностей учасникам дорожнього руху. Так затримали автобус зі школярами молодших класів, яких понесло в цей день на екскурсію в Менский зоопарк.

Діти просиділи в автобусі, потрапивши в «пробку» чи не з 10 до 13 годин. Тобто в той час - з 10.30, коли дороги можна було розвантажити, тому що президенти працювали в готелі. Напевно, або зв'язку не було в « найбезпечніших шляховиків», або різні перестрахувальники віддають такі накази «не пущать», завдяки яким прості громадяни «чихвостять» владу.

Схожа ситуація склалася й поруч із Валом, по 8 маршруту тролейбуса. Туди, до Спасо-Преображенского собору президенти спізнилися на годину, вибившись із графіка під час переговорів.

ОБОЄ ПРЕЗИДЕНТІВ ЗНАЮТЬ УКРАЇНСЬКУ

Це з'ясувалося на прес-конференції.

Кореспондент «Інтерфаксу» з Києва почав, за звичкою - українською мовою запитувати президентів про Чорноморський флот і НАТО. Журналіста перебив Леонід Кучма:

- Російською мовою, будь ласка, а то я повинен перекладати?

- Давайте, говоріть українською, - втрутився Олександр Лукашенко.- Я все прекрасно розумію.

Це збило журналіста. Він продовжив українською, але почав вживати російські слова. Тоді Леонід Кучма, що очевидно перебував в прекрасному настрої, почав весело поправляти інформаційника:

- Не «шаги», а «кроки».

У залі почувся сміх. Тоді Лукашенко заступився за журналіста:

- Ви його збили, змусили говорити російською. Він, бідолаха, настроївся на російську, а довелося знову українською...

- Так він не бідолаха! Серед журналістів бідолах нема... - додав Кучма.

- Немає, так ? - перепитав білоруський гість.

- Нєє-є, нема. Тут всі хлопці досвідчені!

- Ясно.

Присутні реготнули. І тільки після цього Леонід Кучма почав відповідати на запитання.

 ...

А взагалі зустріч президентів була набагато цікавішою «побачення» прем'єр міністрів обох держав, які в тім же готелі розмовляли в грудні 2001 року .

4 червня 2002 роду

Владислав САВЕНОК, спеціально для газети «Вал»

закрытьДобавить комментарий: