Віфлієм в Палестині - місце народження Христа- невелике містечко за 10 кілометрів від Єрусалима. В XII столітті араби майже зовсім зруйнували місто, відновленням якого зайнялися хрестоносці.
Головною святинею міста є печера, у якій народилася дитина - Ісус.

Над печерою зараз височіє храм Різдва Христового - найдревніший храм Палестини. Він був зведений за наказом Імператора Костянтина Великого.

Мозаїчна підлога констянтинівськой базиліки частково збереглася і донині.

У 529 році повсталі самаритяни майже повністю зруйнували церкву (вищезгадана мозаїчна підлога була покрита товстим шаром попелу й битої черепиці). Імператор Юстиніан відновив церкву приблизно на тих же фундаментах.

Більша частина сучасної будівлі збереглася з епохи Юстиніана. На фасаді того часу було три входи. Сьогодні залишений тільки один центральний, інші закладені.
У базиліку веде вузький прохід, що змушує кожного паломника низько схилити голову, мовби кланяючись. У народі ці двері називаються «вратами смиренності».
Печера, де народився Спаситель, є підземним храмом базиліки. Для того, щоб потрапити в печеру, треба спуститися по східцях у двері, наполовину врослі в землю, потім спуститися ще на тридцять сходів до місця народження Ісуса Христа.

Вся печера освітлюється лампадами, підлога викладена мармуром. У центральній ніші перебуває престол, а під ним срібна Зірка, що позначає місце, над яким зупинилася зірка Сходу, коли народився Спаситель.
По внутрішньому колу Зірки напис по-латинському: «Hic de Virgine Maria Jesus Christus natus est» (Тут від Діви Марії народився Ісус Христос). Навколо цієї ніші постійно горять 15 лампад, 6 з яких належать православним грекам, 5 вірменам і 4 католикам. Прочани схиляють коліна й благоговійно прикладаються до срібної Зірки.
За кілька кроків від Зірки перебуває престол «Святих ясел», у яслах лежить зроблене з воску зображення Дитини Христа. Тут же перебуває престол «Поклоніння волхвів».

До храму Різдва Христового прилягають три монастирі: грецький, вірменський і католицький. Ці монастирі служать притулками для численних паломників.
Детальніше розповім у великому матеріалі.

Комментарии (1)
ана | 2012-10-17 09:00
мені дуже цікаво,я люблю про це читати!!!
Ответить | С цитатой
закрытьДобавить комментарий: