Високий Вал

Последнее обновление 21:25 воскресенье, 16 июня

Укр Рус

Владислав САВЕНОК

Журналіст за освітою

П’ятниця, 13-те, та ще й січня. Хто і про що нас попереджає?

Прохання: не витрачайте час на читання, коли вас не цікавить ваше здоров'я і ви вважаєте, що неприємності можуть трапитися будь з ким, тільки не з вами.

Цей день шість років тому я згадую не як незрозумілу оказію, яка сталася в моєму життя, а як останнє попередження – фол останньої надії.

Так хочеться, щоб час відкрутив свої коліщатка назад, аби не допусти помилок, які я зробив тоді.

Інколи мені здається, що Всевишній вибирає такі числа, щоб попереджати нас про ті небезпеки, які ми самі собі створюємо. А ще не реагуємо на Його підказки і за те нас карають.


Щастя від 13-ти


Число 13 супроводжувало мене по життю. Я звик до нього і вважаю його щасливим. З тих, що пам’ятаю: чернігівська 13-та школа вела цілих 10 років по життю. 13-го травня пішов до армії з воєнкомата….


…І нарешті 13 січня 2006 року загримів з інсультом до лікарні. А чому пощастило? Бо залишився живим, на відміну від доброго знайомого.


Чому потрапив до лікарні? Бо був переконаний, що я – здоровий, а робота – головне. І працювати можна з ранку до ночі. І у вихідні також.


Побачивши мою регулярну, без вихідних, працю, Всевишній вирішив, що я не шаную його заповіді щодо «воскресения», а по нашому – неділя.


Всевишній дав мені шанс: рівно за тиждень до того, як я перестав писати і говорити внаслідок інсульту. Він мене попередив – я перестав відчувати скроню. Зомліла.


Після такого попередження нормальні люди, а не трудоголіки, мають мерщій бігти до поліклініки чи лікарні!
Від роботи не тільки коні…


Що робить трудоголік під час зимових новорічних свят? Продовжує працювати над книгами і статтями! Як було у мене.


Що залишалося зробити Всевишньому, щоб я його ПРАВИЛЬНО зрозумів? Позбавити мене можливості працювати!


Що він відняв у мене найперше? Можливість писати і говорити!


На деякий час забув, як пишуться літери і вимовляються слова. Міг думати, але не міг сказати. Бачив, а не міг написати.


Що довелося робити? Відпочивати і думати: чи правильно жив? І лікуватися. Не тільки фізично. Але й духовно.

Минуло рівно 6 років з тієї п’ятниці, 13 січня. А я ще й досі не досяг і третини тієї швидкості, з якою друкував на клавіатурі комп’ютера. До цього часу не маю можливості вільно начитувати тексти на радіо чи вільно висловлювати свої думки на телебаченні.


Сумний досвід відомого знайомого


Перед самісіньким Новим роком від інсульту помер один мій знайомий. Про цю смерть навіть писали. Але мало хто знає, що він страждав від високого тиску. Йому не раз говорили: давай тебе обстежимо і призначимо лікування. А він відповідав: мовляв, погляньте, який з здоровий, що зі мною станеться?


Чоловік був переконаний, що він великий і кремезний. Він не міг зрозуміти, що фізично сильна людина, може померти від… високого тиску. Все думав: дороблю ось те, закінчу те, а потім звернуся до лікарів. Розтин показав, що при такому крововиливі у нього не було шансів вижити.


Так було і зі мною, все відкладав візит до лікаря. Тільки мене Всевишній милував. У мене стався так званий ішемічний інсульт, а не гемологічний, як у мого знайомого.


Не чекайте 13-го числа, п’ятниці


Мені аж не по собі стає, коли я бачу, як у когось із знайомих високо підскакує тиск, а вони кажуть: дайте таблетку від голови. Це може бути мертвому припарка.


Ви міряли тиск?


Якщо ви маєте не досить треновані судини, вас може очікувати несподіваний «сюрприз» і горе для ваших рідних.


Я не розумів, ЩО для людського організму означає тиск, доки не привезли в неврологічне відділення лікарні однієї з чернігівських лікарень. Тож не допускайте цих ситуацій.


Якщо вам терапевт раз сказала чи сказав, що у вас проблеми з тиском, зарубайте собі на носі:


1. Купіть чи попросіть у когось тонометр, аби щоранку перевіряти тиск і відповідно діяти, як призначить лікар.


2. Не працюйте до знемоги. Українське прислів’я «Від роботи коні дохнуть» ніхто не відміняв. Бо коні завжди багато працювали.


3. Візьміть собі за правило висипатися. Ваші проблеми – лягати раніше, чи дрімати додатково 10 хвилин удень. Тільки в повноцінному сні організм відновлює свої сили і відрегульовує сам себе – перенастроюється.


4. Якщо відчуваєте симптоми хвороби – негайно звертайтеся до лікаря. Кожна людина знає, що тільки повне обстеження в спеціалізованому (за ознаками хвороби) стаціонарі лікарні дає картину того, що з вами відбувається і чого можна очікувати.


5. Береженого Бог береже. І спочатку тільки попереджає


Так що бажаю, аби ви не мали приводу запам’ятовувати свою п’ятницю 13 числа. Будьте здорові!

Комментарии (2)

мила светлая | 2013-05-22 22:57

прочитала про вас то что не знала. Спасибо что рассказали. дай Бог чтобы в нужную минуту эта информация помогла предупредить, может после поддержать.
У меня было только 2 микро хоть мне еще нет 50.Говорить было плохо а думать нормально и глаза закрывались. Но страшно не было - на все воля Божья.
Да согласна с вами - воскресение дано для отдыха не нам нарушать. спасибо за сотрудничество и позитивную энергию.

Ответить | С цитатой

Норман | 2012-11-21 10:18

Рекомендую систему Порфирія Іванова

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: