Високий Вал

Последнее обновление 16:50 вторник, 2 апреля

Укр Рус

Роман СЕМЕШКО

Голова ГО “Молодіжна Спілка Юристів”, член партії “Україна Майбутнього”

23.02.2012 16:27 Роман СЕМЕШКО

Чи не залишиться реформа ЖКГ на папері? (або чи має продовження зимовий вестерн по-Чернігівські)

   31 січня 2012 року на сімнадцятій сесії шостого скликання Чернігівська міська рада з певними потугами затвердила Програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Чернігова на 2012-2014 роки.

Можна здійснювати юридичний аналіз цього документу, критикувати, вказувати на недоліки, але, спробуємо до цього підійти з точки зору потреби громади та запропонувати можливі альтернати, замість однієї критики. Хоча, потрібно дещо з неї почати:

1. В першому розділі, який стосується сучасного стану житлово - комунального господарства міста, дійсно визнаються пробленими питання належного утримання зупинок у відповідному санітарно-гігієнічному стані, незадовільний стан значної частини пішохідного огородження, підтримання міських доріг, ремонту тротуарів і т.і. Єдина і найголовніша причина всього – це „поганий” Податковий кодекс України, внаслідок дії якого міський бюджет коштів  недоотримає і необхідний обсяг фінансування відсутній. Але чи лише в цьому проблема. Завжди були дороги, тротуари та зупинки, але Податковий кодекс почав діяти з 01 січня 2011 року і до цього моменту ситуація в місті Чернігові не була кращою. Тому, можливо, необхідно змінювати підходи до системи управління та менеджменту в сфері ЖКГ, оптимізовувати витрати. Так, це може бути непопулярним, призведе до скорочень персоналу, але підвищить рівень надання відповідних послуг і виключить марне витрачання бюджетних коштів.

 2. Як констатація факту зазначається, що: „…комунальне підприємство «АТП-2528» Чернігівської міської ради виконує комплекс робіт з санітарного очищення міста Чернігова, що включає механізоване та ручне прибирання території об’єктів благоустрою, а саме: чищення доріг, замітання вулиць, прибирання снігу, криги, листя, належне їх захоронення, посипання сіллю та піском, збір сміття та видалення у встановлені місця відходів тощо”. Рівень такого прибирання досить помітний був цією зимою – на прикладі   відеоматералу, який ми додаємо.

 3. В другому розділі „Мета Програми та шляхи реформування житлово-комунального господарства”  відзначається про питання, які необхідно вирішити, принципи підходів до їх вирішення і тому подібне. І, практично, жодного конкретного механізму реформування, крім збільшення або спрямування коштів на ті чи інші заходи.

 4. Окрема тема про створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Зазначається, що „кількість будинків ОСББ на 01.01.2012р. складала 29 од., орієнтовно заплановано створення у місті  503 ОСББ, а саме: за 2012 рік – 48, за 2013 рік – 193, за 2014 рік – 262.

Проблеми, що перешкоджають створенню ОСББ:

- відсутність зацікавленості всіх мешканців будинку у створенні ОСББ, складні процедури реєстрації та неврегульованість окремих питань їхньої діяльності, недостатнє інформування мешканців міста;

- можливість, але не обов’язковість надання у власність ОСББ землі під будинком та прибудинкової території;

- відсутність конкуренції на ринку житлових послуг – неспроможність ОСББ обирати надавачів житлових послуг”.

Таким чином, визнається, що однією із форм організації обслуговування житла буде передача його на утримання безпосередньо населенню шляхом створення ОСББ.

Необхідно відзначити, що у свій час, коли 16 грудня 2011 року Чернігівський міськвиконком приймав рішення про збільшення плати за обслуговування прибудинкових територій майже на 60% (згодом це рашіненя за „благословення” М. Азарова було розкритиковане і не лише по місту Чернігову, а тому було скасоване – досить продуманий і цікавий піар хід) – ОСББ взагалі не розглядалась як альтернатива існуючій системі надання послуг в сфері ЖКГ. Значить – ситуація і бачення міської влади змінились? Глянемо на Додаток 2 до рішення Чернігівської міської ради від 31 січня 2012 року, в якому передбачено фінансове забезпечення  виконання завдань зазначеної вище Програми. В пункті, напроти фінансування технічного переоснащення та капітального ремонту житлових будинків, в яких утворюються або діють ОСББ виділяється коштів з місцевого бюджету – 00 грн. 00 коп. Всі сподівання – на державний бюджет, а чи він буде звертати увагу на необхідність вирішення проблем ЖКГ в місті Чернігові – питання залишається вдкритим. Зате кошти у великих обсягах виділяються для Дільниці з благоустрою, Чернігівводоканалу й інших комунальних підприємств. Знов чергове проїдання коштів.

 Наостанок – є величезне бажання вірити, що реформування ЖКГ в місті Чернігові пройде не лише на папері.

 

Голова Чернігівської обласної організації 

політичної партії „Україна Майбутнього”  

 Роман Семешко

Комментарии (5)

Soufian | 2013-12-09 08:21

If you want to get read, this is how you sholud write.

Ответить | С цитатой

Carito | 2013-12-07 14:58

I thank you humbly for shirnag your wisdom JJWY

Ответить | С цитатой

Jagjeet | 2013-12-06 15:21

And I thought I was the sensible one. Thanks for setting me sttarghi.

Ответить | С цитатой

Роман | 2012-03-01 09:50

коммунальщик

В данном случае суть идет о Программе реформирования ЖКГ, которая уже принята горсоветом и предусматривает аморфные решения проьблем этой сферы. И данная тематика нисколько не направлена на пиар политических партий, Это больше видение представителя местной громады и юриста. А что касается "отмены" тарифов, то на сайте города действительно и по сей день опубликовано решение горисполкома, эта интерпритация применена в оригинале, озвученном для граждан в СМИ. А вообще удивительно, почему тарифы, проблемы ЖКГ, которые касаются практически каждого жителя Чернигова (и более чем перевозки общественным транспортом) - не являются активным предметом обсуждений в местной громаде

Ответить | С цитатой

коммунальщик | 2012-02-25 09:29

роман, тема жкх важная и необходимая. но это не тема для пиара политических партий. очень хорошо что ты затронул программу реформирования жкх. но очень плохо что ты не в теме. даже про новые тарифы ты пишешь, что их отменили. на самом деле решение исполкома только приостановили. проблема в том что программа была написана "для галочки". просто сверху дали команду принято такие программы в регионах. вот и приняли. поэтому анализ бессмысленного становится таким же бессмысленным.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: