Високий Вал

Последнее обновление 21:25 воскресенье, 16 июня

Укр Рус

Ирина ЧУГАЕВА

Кореспондент "Високого Валу"

04.10.2008 16:50 Ирина ЧУГАЕВА

Політика проти культури чи культура проти політики?

Цим питанням переймаюся вже давно. Підштовхнув до таких роздумів той факт, що найбільшу кількість коментарів залишається під статтями, написаними на політичні теми, а не під "культурологічними" розвідками. Зараз і соціальні теми врешті-решт зводяться до політики. Саме ці злободневні теми викликать ажіотаж, найбільші дискусії. Але куди сучасній інтелігентній людині, яка займається інтелектуальною працею, без культури? Освіченість, обізнаність, вихованість, вишуканий естетичний смак - це ті ознаки, які долучають людину до еліти, вищіх класів. Так чи інакше кожен з нас день-у-день стикається не лише з політикою, економікою та соціальною сферою, але й культурою. Це і культура поведінки, творчість (адже у світі дуже багато творчих людей. Чому культурна тематика проходить непоміченою? Невже вона не зачепляє людей? Чи читає основна маса статті про "культуру"? Чи оминає? Чи просто більшість з нас не вміє, не готова і не хоче їх коментувати??? Невже скоро політика і всі президентсько-прем'єрсько-депутатські баталії поглинуть, знівелює звичайні людські почуття? Чи ще є час і можливість врятуватись і "окультуритись"? І, найголовніше, чи бажає народ культури? В Давньому Римі гаслом було "хліба і видовищ". Здається, людство не так вже і змінилося. Видовищ хочеться. Але для більшості - це криваві сцени, розборки, кримінал,тобто негативно забарвлені події. А не, на жаль, культурні заходи, позитивного, людського і людяного спрямування... Вирішення проблеми бачу у знаку рівності між культурою і політикою. Але не щоб культура увійшла у політику, а щоб політика була складовою культури.

Комментарии (6)

Ірина | 2008-10-08 16:20

Сергій

Якщо людина дійсно розбирається у культурній проблематиці, то буде сперечатися і відстоювати свою точку зору, адже завжди можуть бути різні оцінки одних і тих же явищ.

Ответить | С цитатой

Ірина | 2008-10-08 15:47

Сергій

Дякую за пораду! :)
Сама знаю. Робила абзаци, але вони не відобразились. Мабуть, щось з програмним забезпеченням було...

Ответить | С цитатой

Сергій | 2008-10-06 19:35

Справа в тому, що політичні теми зазвичай зіштовхують протилежні погляди. І починається... Кляті москала та хохло, що "тирять газ" і все в такому дусі.
А про шо можна сперечатися у культурі? Про ранній модернізм у піздньому кубізмі?

Ответить | С цитатой

Сергій | 2008-10-06 19:31

Текст без абзаців - що юшка без ложки (© я)

Ответить | С цитатой

Ірина | 2008-10-05 19:57

Звісно погоджуюся. Але люди дуже часто вважають культурну тематику занадто легкою і несерйозною. Тільки самим їм "слабо" щось прокоментувати?!
З такої логіки виходить, що ці люди самі визнають, що мало чого знають про культуру.
Можливо, все це через те, що культура не є прибутковою сферою, на відміну від політики... На жаль...

Ответить | С цитатой

Олександр Ломако | 2008-10-05 16:03

Ні, Іра, думаю, найбільші дискусії викликають політичні питання тому, що у нас кожен вважає, що дуже добре розбирається в поілтиці, ну краще автора так це точно, тому і лишають коментарі під такими статтями. А про культуру - що він може написати?
Така логіка абсолютно не означає, що "культорологічні" статті менш цікаві, важливі чи корисні, ніж "політичні". Просто їх читатиме і коментуватиме не кожен.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: