Високий Вал

Последнее обновление 16:11 четверг, 25 июля

Укр Рус

Андрей ТИТОК

Журналіст обласного радіо

05.06.2016 22:29 Андрей ТИТОК

Підміна реальності, або чого Микитась та Атрошенко вчаться у Путіна

 Виборча кампанія на 206 окрузі з кожним днем все більше набирає обертів, і з кожним днем все більше впевненості у тому, що вибори будуть надзвичайно брудні, цинічні, а для досягнення результату кандидати не погребують нічим.

Такі думки лунали в експертному середовищі ще раніше, однак перший відчутний дзвіночок ми отримали у пятницю: скандал із затриманням в офісі БПП у Ріпках представника ОПОРИ на Чернігівщині Святослава Бабілі.

У цій новині було «прекрасним» все: агітація від Микитася, який не хоче йти від БПП, в офісі БПП, анкети із персональними даними виборців та працівниця офісу, яка вперто не хотіла витоку інформації. А також голова місцевої РДА, який «просто проходив поруч» і різко вирішив «розрулити» ситуацію.

Найцікавіше сталося згодом: до редакції svoboda.fm почали надходити дзвінки і листи від людей, які працюють на Микитася, із проханнями зняти із сайту матеріал про затримання Бабілі. Мовляв, ще треба розібратися, а чи не була це провокація від «ворожих сил».

І це вже після офіційного оприлюднення на сайті ОПОРИ інформації про затримання їхнього представника.

Далі – текст прохання від людей Микитася в оригіналі.

«Убедительная просьба пока нет возможности разобраться был ли это реальный представитель ОПОРЫ или это провокация, очень просим снять материал с сайта. БПП "Солидарность" выдвинула своего кандидата, а Максим Микитась не является кандидатом. Кроме того, стоит разделять БПП "Солидарность" и "Полесский обериг". Микитась является партнером и меценатом благотворительного фонда, но не имеет никакого отношения к БПП»

Найцікавіше, що навіть після того, як до представників Микитася та чернігівських партійців БПП дійшло те, що представник ОПОРИ все ж таки не провокатор, ані від перших, ані від других ми не почули вибачень у звязку із неправомірним затриманням журналіста, або хоча б елементарного розяснення ситуації, що склалася.

Приміром, що робила в офісі БПП агітація(давайте називати речі своїми іменами) Микитася, якщо він, як вже написано вище, не є кандидатом від БПП? Чому в офісі не було агіток від того ж Сергія Гаруса?

Питання радше риторичне, адже на цих виборах саме Микитась – кандидат від пропрезиденсткьої політсили, як би це не намагалися приховати. І саме йому голова обласного осередку БПП та міський голова Чернігова Владислав Атрошенко публічно «подарував» округ, згодом благодійний фонд «Поліський оберіг», а також перші шпальти та ефіри на підконтрольних йому медіа.

Незрозуміло лише, навіщо настільки неприховано робити спробу підмінити реальність. Це, приміром, коли пан Микитась публічно критикує на зустрічі із виборцями голів Чернігівської та Ріпкинської РДА, які із великою ймовірністю й організовували цю зустріч.

Або ж до чого показушна критика із бігбордів Атрошенка, який просуває тебе, дає адмінресурс і самоусувається від керування частиною твого округу, щоб ти міг робити «добрі справи».

Цікаво, чи розраховуватиме хоча б на десяту частину цієї підтримки офіційний висуванець від БПП Сергій Гарус? Очевидно, що ні і таких прикладів можна наводити безліч.

Це свідчить про одне – намагання створити картинку, якої не існує.

Щось подібне(не в масштабах і наслідках, а за сутністю) ми спостерігаємо у словах і діях Путіна. Він каже, що російських військ на Донбасі нема, але від того їх менше не стає.

 Він спростовує свою роль у вторгненні до України, але від того сутність не змінюється.

Щось схоже ми спостерігаємо і в намаганнях підміни реальності, у сутності – цинічній брехні своєму виборцеві,  Атрошенка і Микитася, хоча для першого це лише «передача округу у надійні руки». Для другого ж купівля виборів – лише інвестиція у майбутнє. 

09.02.2015 15:34 Андрей ТИТОК

Повалених ідолів – на потреби АТО

 Пропозиція, загалом, не нова, однак актуальна. А що, якщо здати Антонова-Освієнка та Подвойського на металобрухт(вони, скоріше за все, з бронзи), або ж за кругленьку суму продати з молотка? Виручені гроші витратити на щось необхідне для наших хлопців на передовій. Там, танк відремонтувати, або ж аптечки купити. Будь-що, загалом.

Так само вчинити і з іншими бюстами, якщо до їх демонтажу міськрада підійде цивілізовано. Знаю лише, що Примакова не вийде здати на металобрухт, адже він зроблений з граніту.

Поза тим, управлінню ЖКГ необхідно лишень списати бюсти з балансу. Міськраді – знайти покупця на металобрухт. У Гадячі із Леніним тамтешня влада не зволікала, купивши на виручені кошти джип.

Точно, забув. І заодно потрусити наших люстраторів і все-таки дізнатися, де вони ховають Леніна. Чи вже нема чого ховати? 

23.10.2014 17:41 Андрей ТИТОК

Концерт на площі як ознака кандидата-мудака

 Цей пост із серії «накипіло». Адже ще вчора у Чернігові був траур: проводжали в останню путь Івановича. А тижні зо два тому ми говорили про те, що виборча кампанія в області проходить, як і повинна проходити у нормальних країнах.

Тобто, трохи гречкосійства, але не критично, майже без бруду і, в принципі, все змінюється у кращу сторону.

Наврочили? Можливо. Але та критична маса бруду, вилитого кандидатами один на одного у пошуках політичних дивідендів вражає.

Те засмічення агітаційним брудом древнього міста: все це раніше ми бачили, але не в таких масштабах.

Ці й інші методи політичної конкуренції інакше як мудацтвом язик назвати не повертається. Навіть закриваючи очі на інші «грішки» кандидатів, як-от тотальна підміна понять.

Це коли зі спортсмена-олімпійця вперто ліплять «профессіонала»(цікаво, у чому?), або ж з досвідченого бізнесмена, який голосував за «закони 16 січня» - невинну вівцю, чи то пак – барана, якого ввели в оману, саме коли він думав про інтереси своїх виборців.

У цій виборчій кампанії(принаймні у Чернігові) не вистачало одного рудименту старих часів: концертів на Красній площі.

Апогеєм політичного мудацтва якраз і стануть ці 2 дні. Сьогодні на підтримку мажоритарника Куліча відспіває Олександр Пономарьов.

Завтра ж свої «реальні справи» вкотре продемонструє Анатолій Долеско, запросивши на «благодійний концерт» Дзідзьо.  На якому(це, певно, цвях у труну кандидатського мудацтва) ще й збиратимуть гроші на підтримку бійців АТО.

Не беруся оцінювати кількість реальної допомоги, яку можна було б купити і зібрати на гроші, витрачені на 2 дні потанцульок на площі.

Хотілось би пригадати, як ще місяць тому чиновники, які турбувалися про моральний аспект проведення у Чернігові фестивалів, спочатку заборонили «Зелену сцену», а потім намагалися «вижити» Chernihiv jazz open.

«Нам приказано грустить» - писали тоді. А кандидатам, виходить, не наказано?

Хоча, спробуй їм щось заборонити, почнуть говорити про політичний тиск, авжеж.

Однак навіть не про цю темну сторону проведення у Чернігові передвиборних гульбищ йде мова.

Концерти на підтримку кандидатів у моїй памяті лишилися у далекій «недопомаранчевій» ері та в часах «стабільності».

Ан ні, воно таки повертається в образі нових меценатів, благодійників та філантропів: Куліча та Долеско.

Але ж ми живем «по-новому»! Чи вже своє віджили?

17.09.2014 00:50 Андрей ТИТОК

Якби була війна, якби міськрада працювала так, як зараз

 Усім чернігівським політикам та політиканам, депутатам усіх рівнів та орієнтацій, голові та усім видам заступників. 
Мені от цікаво, а якщо не дай Бог війна і на Чернігівщину конкретно так посунуть танки чи не буде у нас в місті повторення сценаріїв останніх сесій міськради(маються на увазі оці півроку конкретної клоунади)?
Тобто, збирається надзвичайна нарада, або ж позачергова сесія. І на ній депутат однієї орієнтації каже: "Треба рити окопи й бліндажі". Його перериває депутат іншої орієнтації: "Ні, це фігня повна, треба проводити евакуацію. А взагалі, у всьому винен Соколов, тому давайте спочатку його відправимо у відставку".
У 40 кілометрах від Чернігова запеклі бої, а тут приходить Глаба з бабульками і кричить про тарифи. У цей же час депутати тієї орієнтації, яка за окопи, виходять із сесійної зали, говорячи, що депутати іншої орієнтації зрадили інтереси громади. Голосів на відставку Соколова нема, рівно як і на прийняття якоїсь ефемерної програми оборони міста. 
Натомість, показуючи свою турботу про громаду "евакуаційні" депутати наймають 2 маршрутки, які забирають перших втікачів з міста(головно - родичів і знайомих цих депутатів)
Замовити більше маршруток, рівно як і напрягти комунальні підприємства дати транспорт для евакуації їм впадлу. Натомість, на цю "подію" запрошують усіх можливих журналістів, до того ж замовляють 200 біг-бордів з приблизним текстом: "Наша орієнтація - евакуація. З турботою про громаду". І фотки тих самих двох маршруток. 
"Окопні депутати" на чолі з головним "благодійником" риють 2 показові окопи у центрі міста і замовляють ще 200 бігбордів та сотню проплачених матеріалів у ЗМІ. 
Бабульки Глаби ж продовжують про тарифи. 
Поки вся ця балаболія триває, російські танки вже на околицях Чернігова, а що робити ніхто не знає.
А Соколов у цей час сидить у Києві, п'є коньяк і плювати на все хотів....
Це так, приблизна схема. Подумайте

17.06.2014 22:30 Андрей ТИТОК

Комуністам про зраду, Сталіна та "інакомисліє"

Комуністи знову активізувалися у Чернігові. Погоджусь, слово "активізувалися" надто гучне для того аби говорити про сьогоднішній так званий "антивоєнний" мітинг під стінами обласної ради, на який прийшло зо півтора десятки представниць "Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць" на чолі з "червоними" депутатами облради.

Набагато яскравішим, як на мене, був "перформанс" із яйцями. 

Але мова не про це і навіть не про те, що так звана "активізація" дивним чином співпала із тим, що саме у цей день чернігівцям у поштові скриньки підклали "Новоросію".  Не  вибудовуватиму конспірологічні теорії і не звинувачуватиму нікого, на це у нас є правоохоронні органи(якщо вони, звісно, звернули увагу на сепаратистську макулатуру). 

Мова піде, як не дивно, про Сталіна і Велику Вітчизняну - священні слова для кожного, хто називає себе комуністом. І зараз поясню, чому. До редакції потрапив новий плід агітаторської думки комуністів, у кращих традиціях більшовицьких тез названий "Про некоторые итоги выборов". 

 Не буду детально зупинятися на олігархічній риториці, на тому що тепер комуністи протиставляють Сходу України(не Південному Сходу, як раніше - оце бандерівці постарались!) Західну і Центральну Україну(читаємо поміж рядків - нормальні люди чомусь не хочуть чути голос терористів).

А от так звана "антивоєнна" риторика, з якою сьогодні так відчайдушно мітингували комуністи, мовою обожнюваного ними Сталіна дорівнює зраді Батьківщині.

Все просто, товаріщі комуністи. Згадайте Велику Вітчизняну, про яку ви так багато говорите. Згадайте рік 1941й. Червона армія відчайдушно веде оборонні бої,  солдати героїчно закривають собою амбразуру.

І як ви думаєте, що зробив би з вами "ефективний менеджер", якби ви почали розповсюджувати антивоєнні листівки, головний зміст яких - припинення вогню. В умовах, коли Гітлер вже захопив величезний шматок вашої території.

Правильно, розстріляв би.

У тому випадку, якщо ви не вважаєте АТО ні чим іншим як російсько-українською війною, а у російських терористах та "кадирівцях" бачите простих шахтарів та донбаських ополченців - це ваші проблеми. Певно, невиліковні.

До речі, війна, яку розв'язав Путін проти України - також неоголошена. Нікого не нагадує?

Інша  теза,  варта уваги - про "Росию - стратегического партнера". Тут комуністи поступили і взагалі вишукано, навівши(точніше, вихопивши із контексту) цитату Петра Порошенка. Щоправда, коли він таке казав і за яких умов із листівки не зрозуміло. Та і не треба.

Наведу товаріщам комуністам інший приклад. За основу, знову ж таки, візьмемо Сталіна та Велику Вітчизняну. Уявіть-но собі, будь-який рік із 1941го по 1945й. Уявили? І уявіть реакцію "ефективного менеджера", якщо би він дізнався про листівки із закликами відновлювати контакти із стратегічним партнером - нацистською Німеччиною.

Тут у вас був би вибір: вас або розстріляли б, або б відправили на Колиму. 

А тепер давайте поговоримо про "інакомисліє", яке, на вашу думку,  забороняє "київська хунта". Чи мали б ви, або інша "опозиція" про яку ви говорите хоч якийсь ефірний час та право на мітинги, у випадку, якщо б вас притісняли? Правильно, ні.

Щоб із вами зробив Сталін? Думаю, не варто нагадувати.

А вам від "злочинного фашистського режиму" загрожує, у найгіршому випадку, лише заборона вашої ідеології. 

Це не "інакомисліє", товаріщі комуністи, це зрада України. Що ж, Батьківщиною ви завжди вміли торгувати. 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

16.06.2014 22:43 Андрей ТИТОК

Про Олексія Коновалова. Post Scriptum

 Я не буду хизуватися близьким знайомством з Олексієм. Навіть не буду хизуватися знайомством як таким, адже ми ніколи не бачилися уживу, лише спілкувалися телефоном. Багато хто розповідав мені про нього:  активіста Самооборони, майданівця-відчайдуху(у хорошому сенсі цього слова), мужнього капітана 13 батальйону територіальної оборони.

В останні 2 тижні його життя(як складно писати таке), я, здається, почав хоча б поверхнево розуміти, хто такий Олексій Коновалов. При підготовці матеріалів про реалії 13 батальйону, телефонував йому до Луганщини. І  чи не найчастіше чув від нього: "Скоро все завершиться, ми їх дотиснемо. Ми повернемось, але лише з перемогою. Хто, якщо не ми, це повинні робити.".

Потім я познайомився з Тетяною Назаренко, яка активно допомагає 13 батальйону. Вона контактувала саме з Олексієм. І що примітно, жодного разу не почула від нього скарги на складнощі і відсутність елементарного забезпечення. Він завжди повторював: "Все нормально". Те ж саме казав і мені, тільки іноді промовляв: "Нам би ще 5 бронежилетів для того, аби захистити хлопців на блок-посту"....

Востаннє ми з Олексієм розмовляли за лічені години до трагічної звістки. Записував його для проекту "Польова пошта"(є такий на обласному радіо). Олексій довго відмовлявся передавати вітання на рідну Чернігівщину, натомість запропонував поспілкуватися чи не з половиною бійців зі свого блок-посту. 

Зрештою, я все ж таки вмовив його на запис. Він коротко передав вітання усім, кого знає та замовив "Ленту за лентою". Як він сам сказав: "Нашу улюблену ротну пісню". Ще, пригадую домовилися по його поверненню до Чернігова(обов'язково, лише з перемогою!), зробити з ним передачу.

Після тієї 10хвилинної розмови я почав розписувати підводки до матеріалу про капітана Олексія Коновалова. І далі по тексту....

А потім мені подзвонили і сказали, що його вже нема. Він помер, бо йому було не все одно. Кажуть,  був із тих, кому "найбільше за всіх треба". Так було і тоді. Не ховався цей капітан за спини солдатів...

Вживу я з Олексієм так і не побачився, але ж герої не вмирають, правда?