Високий Вал

Последнее обновление 11:53 четверг, 21 марта

Укр Рус

Людмила Ивашко

заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області

06.04.2009 10:33 Людмила Ивашко

Чи бути місту зеленим? Якщо бути, то коли?

«…Органи державної влади та органи місцевого самоврядування визначають на конкурсних засадах із числа спеціалізованих підприємств, організацій балансоутримувачів об'єктів благоустрою зеленого господарства державної та комунальної власності…»

 

(із Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 N105)

 

Я не випадково навела витяг із документу, тому, що напевно багато хто із нас, мешканців м.Чернігова задумувався над тим, чому в непривабливому стані  знаходяться наші парки і сквери і хто зобовязаний їх доглядати ?

Через активізацію будівництва сьогодні місто втрачає не тільки в кількісному вимірі площі зелених насаджень, а і в якісному – не доглянуті парки, сквери, газони. Відсутня видова різноманітність насаджень, декоративних кущів, клумб.

Напевно всі ми хотіли б бачити в парках, скверах та бульварах міста приклади ландшафтного будівництва з використанням ландшафтного (або природного) та геометричного стилів, цікавого підбору видового складу дерев і кущів, витких рослин, квітучих клумб з рокаріями (кам’янистими гірками) тощо.

Саме підприємство, визначене міською владою на конкурсних засадах, має здійснити наші мрії – перетворити місто в зразок садово-паркового мистецтва (ну хоча б в найпростіший).

Судячи з того, що КП «Зеленбуд», яке незмінно вже десятиріччями опікується зеленим господарством міста, і є ним, то природно виникає ряд дуже серйозних запитань до його роботи. Виникає думка і про те,  що ведення зеленого господарства в місті далеко не є пріоритетним напрямком роботи міської влади.

«Я неприємно вражена тим, що побачила в місті. В древньому Чернігові я очікувала побачити не тільки унікальні храми і собори, а і під їх стать доглянуті парки та сквери. Натомість – недоглянуті зелені насадження з бідною видовою різноманітністю, захаращеність, засміченість. А те, що у місті немає розсадника, взагалі не вкладається в голові» - так сказала при зустрічі на засіданні Громадської ради екологічних організацій при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в області, доктор біологічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Наукового центру екомоніторингу НАН України, член Ради ботанічних садів і дендропарків України Олена Миколаївна Байрак.

Практично в тому ж руслі виступали і представники громадських екологічних організацій, які готові були на себе взяти виконання деяких робіт по озелененню.

В чому ж проблеми спеціалізованого комунального підприємства міста, яке має «забезпечити належне утримання та своєчасний ремонт об'єктів благоустрою власними силами або на конкурсних засадах залучити інші підприємства, установи, організації, використовуючи для цього кошти, передбачені власником об'єкта..»?

Зі слів представника КП»Зеленбуд» - у невеликому штатному складі працівників (90 чоловік) та в недостатньому фінансуванні (Деснянська районна рада запланувала 2,5 млн. грн..(!), Новозаводська – «всього» 3 млн. грн.(!) на догляд за зеленими насадженнями. Тому до цього часу не розроблений План озеленення міста, жоден зелений об'єкт міста немає паспорта, а відповідно і планових робіт по його догляду. Як наслідок - робота підприємства по озелененню полягає в епізодичному підсаджуванні дерев.

А може проблеми в іншому? Давайте подумаємо.

А поки що  - в минулому році в м. Чернігові було знесено 4409 дерев, посаджено…2924 (із Довідки КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста»). Перераховано коштів на відновлення знесених насаджень КП «Зеленбуд» 64 253 грн..

Думаю, що проблему організації догляду за зеленими насадженнями міста необхідно піднімати негайно. Кому? Перш за все   громадськості, що і зробила на своєму засіданні Громадська ради при Держуправлінні, і головне -  депутатами міської ради та екологічною службою області.

 

 

 

Комментарии (4)

Musthafa | 2013-12-09 09:06

I much prefer inifomatrve articles like this to that high brow literature.

Ответить | С цитатой

Damaris | 2013-12-07 15:55

Boom shakklaaa boom boom, problem solved.

Ответить | С цитатой

Muhammad | 2013-12-07 04:17

Most help articles on the web are inaccurate or inrnoeceht. Not this!

Ответить | С цитатой

Ian | 2013-12-07 03:29

You Sir/Madam are the enemy of confusion evyerwhere!

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: