Високий Вал

Последнее обновление 21:25 воскресенье, 16 июня

Укр Рус

Александр ВОЛОЩУК

Професійний мандрівник

ПРО "ДОБРО"

На власному блогу я представлений як професійний мандрівник. Але багато хто знає мене й в іншій якості - давнього футбольного фаната чернігівської "Десни". Саме в такій якості я й сів цього разу за клавіатуру комп’ютера. Може б, і не сів, якби не діалог, що відбувся на днях. Мій співрозмовник запитав:

- А це правда, що в Києві на виїзній грі "Десни" проти "Динамо-2" наші фани дуже далеко "послали" колишнього президента клубу Олексія Савченка?

- Правда.

- Ну от, як завжди. Робить людина добро, а у відповідь чує...

Співрозмовник був для мене малознайомою людиною, тому сперечатися з ним не став. Хоча, звісно, мав кардинально протилежну думку стосовно того "добра".

Спочатку про вищенаведений факт. Я був серед тих майже 60 фанатів, що прибули в Київ підтримати "Десну" і чудово чув усі їхні "пропозиції", які давалися Савченку щодо напрямку його руху зі стадіону. Це було дійсно грубо. Сам того не кричав, але не через те, що не поділяв загальної думки колег-фанатів. Просто я поважаю самого себе. Але футбольні фанати у переважній масі - це та категорія людей, які звикли висловлювати власні думки відверто і без цензури. І те, що саме в ненормативній лексіці інколи можна знайти найвлучніші в даний момент слова, не варто ставити їм у велику провину.

В усьому світі футбольні фанати завжди були реальною силою, з якою рахуються. За той же час, що біля керма ФК "Десна" стояв Олексій Савченко, з нами якщо й рахувалися, то робили це досить своєрідно. Тож і неадекватна реакція фанів на появу екс-президента клубу стала цілком закономірною відповіддю на його "добро". Хочете аргументів? В мене їх є, але зосереджусь лише на одному факті.

У другому колі минулого сезону тодішнє керівництво клубу організувало кілька численних "десантів" болільників на виїзні матчі "Десни" (Луцьк, Київ, Сімферополь). Такого, дійсно, раніше не було. Але інколи кількість наданих автобусів перебільшувала кількість бажаючих поїхати. І тоді в авральному порядку клуб шукав "кого завгодно". От і їхали крім фанатів і просто вболівальників скінхеди, "футбольні хулігани" й інший непотріб. Футбол їх навіть і не цікавив, вони їхали, щоб подратися з такими ж, як і самі. Найприкрішим було те, що автобуси супроводжував офіційний представник клубу, "відповідальний за безпеку". Він ... відверто заохочував такі дії псевдофанатів. То це "добро"?

Можна згадати й про намагання змінити кольори клубу - з біло-синіх на фіолетові. Може, комусь і все одно, але не нам, фанатам. З 1990 року під біло-синіми прапорами ми підтримуємо "Десну" на стадіонах України, і змінювати їх не збираємося. Свої традиції ми поважаємо. А кольори клубу і кольори форми, в якій грає команда - це не одне й теж саме.

Навіщо Савченко прийшов у "Десну", ми зрозуміли досить швидко. Справжні фанати - не довірливий "піпл", якого можна купити салютами і безкоштовними автобусами. Савченко пішов з "Десни", і це дійсно добре. Можливо, це й є те "добро", за яке йому можна подякувати. Але ж ні, він невгамовний. І з номера в номер в газеті громадської організації "За Чернігів", яка фактично є савченківським рупором, як і на колишньому офіційному клубному сайті, ллється бруд на "Десну", шукається будь-який привід для зловтіхи. Спочатку чекали поразок "Десни", тепер ось знайшли нову "тему" - фінансові складнощі клубу. Та не лізьте ви, нешановні савченківці-"зачернігівці", туди, де вас вже немає. Ваш "фіолетовий зигзаг" закінчився. Без вас розберуться. Ваше "добро" чернігівському футболу не потрібне!

Комментарии (3)

Нумер 1 | 2009-11-07 19:36

Волощук, а ну повідай народу скільки з тих 60 чоловік на виїзді в Києві було фанатів, і скільки непотребу-хуліганів і скінхедів???

Ответить | С цитатой

Hool\'s Pride | 2009-11-07 19:35

"От і їхали крім фанатів і просто вболівальників скінхеди, "футбольні хулігани" й інший непотріб."
Дніпро, з яких це часів ми стали непотребом?!? Коли б'ють, то до кого біжать одразу так звані "фанати"???

Ответить | С цитатой

Garry | 2009-11-07 19:35

Та "діти Черновецького" дуже живучі, тому вигнати їх остаточно з Чернігова буде непростою справою. Ніколи не був прихильником нинішнього мера та його команди, але якщо до "корита" дорвуться ці??!!!

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: