Високий Вал

Останнє оновлення 16:50 вівторок, 2 квітня

Укр Рус

14.01.2011 18:48 Сергій СТУК

Загадка: вгадайте, хто? ВІДЕО

Перш за все – прохання НЕ запускати ВІДРАЗУ відео.

Спробуйте спершу вгадати, чиї це слова.

Підказка: це уривок промови кандидата в депутати перед виборцями. Може це хтось з палких демократів 90-х років? (Деякі «демаскуючі» прізвища і вислови видалені.)

 

Отже, промова:

… между депутатами и избирателями существуют некоторые своеобразные, я бы сказал, довольно странные отношения.

Пока идут выборы, депутаты заигрывают с избирателями, лебезят перед ними, клянутся в верности, дают кучу всяких обещаний. Выходит, что зависимость депутатов от избирателей полная.

Как только выборы состоялись и кандидаты превратились в депутатов, – отношения меняются в корне. Вместо зависимости депутатов от избирателей, получается полная их независимость На протяжении 4-х или 5-ти лет, т.е. вплоть до новых выборов, депутат чувствует себя совершенно свободным, независимым от народа, от своих избирателей.

Он может перейти из одного лагеря в другой, он может свернуть с правильной дороги на неправильную, он может даже запутаться в некоторых махинациях не совсем потребного характера, он может кувыркаться, как ему угодно, – он независим.

Можно ли считать такие отношения нормальными? Ни в коем случае ...

Это обстоятельство учла наша Конституция и она провела закон, в силу которого избиратели имеют право досрочно отозвать своих депутатов, если они начинают финтить, если они свёртывают с дороги, если они забывают о своей зависимости от народа, от избирателей.  

Мой совет, совет кандидата в депутаты своим избирателям, помнить об этом праве избирателей, – о праве досрочного отзыва депутатов, следить за своими депутатами, контролировать их и, ежели они вздумают свернуть с правильной дороги, смахнуть их с плеч, потребовать назначения новых выборов. Правительство обязано назначить новые выборы. Мой совет – помнить об этом законе и использовать его при случае.

Избиратели, народ должны требовать от своих депутатов, чтобы они оставались на высоте своих задач, чтобы они в своей работе не спускались до уровня политических обывателей, …, чтобы они были также мудры и неторопливы при решении сложных вопросов, где нужна всесторонняя ориентация и всесторонний учет всех плюсов и минусов, … чтобы они были также правдивы и честны… Чтобы они также любили свой народ…

Можем ли мы сказать, что все кандидаты в депутаты являются именно такого рода деятелями? Я бы этого не сказал. Всякие бывают люди на свете, всякие бывают деятели на свете. Есть люди, о которых не скажешь, кто он такой, то ли он хорош, то ли он плох, то ли мужественен, то ли трусоват, то ли он за народ до конца, то ли он...

Есть такие люди и есть такие деятели. Они имеются и у нас… Сами знаете… семья не без урода.

Я не могу сказать с полной уверенностью, что среди кандидатов в депутаты (я очень извиняюсь перед ними, конечно) и среди наших деятелей не имеется людей, которые напоминают скорее всего политических обывателей, которые напоминают по своему характеру, по своей физиономии людей такого типа, о которых говорится в народе: «ни богу свечка, ни черту кочерга».

Я бы хотел, ... чтобы вы влияли систематически на своих депутатов... Функции избирателей не кончаются выборами. Они продолжаются на весь период существования Верховного Совета данного созыва.

Я уже говорил о законе, дающем право избирателям на досрочный отзыв своих депутатов, если они сворачивают с правильной дороги. Стало быть, обязанность и право избирателей состоят том, чтобы они всё время держали под контролем своих депутатов и чтобы они внушали им ни в коем случае не спускаться до уровня политических обывателей, чтобы они – избиратели – внушали своим депутатам…

Таков... мои второй совет вам, совет кандидата в депутаты своим избирателям.

Повний текст цієї промови можна прочитати ТУТ.

 

 

 

Коментарі (14)

Сергій | 2011-01-20 15:30

"Сергію, цитати - цитатами, наміри - намірами, а але курчат рахують восени."
Та я ж не проти.
Але от заковика: що вважати настанням осені?
Якщо говорити про зниження цін, задеклароване в тій цитаті, то вони неодноразово відбувалися, наскільки мені відомо. МГУ зводилося, незважаючи на витрти, бо то - наука. Щоправда масове житло було названо вже іменем Хрущова.
У сталінські роки відбувалося спершу будівництво потужної держави на руїнах аграрної країни після революції і громадянської, а потім - відбудова після війни. Небаченими у світі темпами.
Інше питання - чому при тих темпах розвитку до 80-х років СРСР дійшло в багатьох питаннях позаду інших? Як на мене, то після дідуся Йосипа вже пішло загнивання радянської верхівки. Зокерема в силу того, що за результати управління вже не відповідали головами.

Відповісти | З цитатою

Сергій Соломаха | 2011-01-20 10:55

Сергій

НиколайКакое-то сложное для понимания объяснение каши в голове.

ЧитачУ Вас Сергію, повна еклектика в голові через те, що Ви продукт явно советского фрагментарного рітуального всітогляду!

Сергій

Сергій Соломаха

Сергію, цитати - цитатами, наміри - намірами, а але курчат рахують восени.
Наведена цитата типовий образчик соціальної демагогії, якою користувалися не тільки більшовики.
Але завжди влада побудована на демагогії для люмпена починалася і закінчувалась мордобоєм і крахом.
І, нажаль, новою демагогією!
Цитування і знання цитат ще не ознакая аналітичного мислення. Це лише засоби для розуміння і пояснення іншим власних висновків.

Відповісти | З цитатою

Сергій | 2011-01-19 18:58

НиколайКакое-то сложное для понимания объяснение каши в голове.

ЧитачУ Вас Сергію, повна еклектика в голові через те, що Ви продукт явно советского фрагментарного рітуального всітогляду!

Сергій

Сергій Соломаха

У мене в голові те що й має там бути і використовується для того, для чого призначене.
Ось ще цитата:
«Было бы неправильно думать, что можно добиться такого серьёзного культурного роста членов общества без серьёзных изменений в нынешнем положении труда. Для этого нужно прежде всего СОКРАТИТЬ РАБОЧИЙ ДЕНЬ ПО КРАЙНЕЙ МЕРЕ ДО 6, а потом и ДО 5 ЧАСОВ. Это необходимо для того, чтобы члены общества получили достаточно свободного времени, необходимого для получения ВСЕСТОРОННЕГО ОБРАЗОВАНИЯ. Для этого нужно, далее, ввести общеобязательное политехническое обучение, необходимое для того, чтобы члены общества имели возможность свободно выбирать профессию и не быть прикованными на всю жизнь к одной какой-либо профессии. Для этого нужно дальше КОРЕННЫМ ОБРАЗОМ УЛУЧШИТЬ ЖИЛИШНЫЕ УСЛОВИЯ и ПОДЯНТЬ РЕАЛЬНУЮ ЗАРПЛАТУ рабочих и служащих МИНИМУМ ВДВОЕ, если не больше как путём прямого повышения денежной зарплаты, так и ОСОБЕННО ПУТЁМ дальнейшего систематического СНИЖЕНИЯ ЦЕН на предметы массового потребления.»
[Сталин И.В. Экономические проблемы социализма в СССР. — М.: отд. изд., Государственное издательство политической литературы. 1952., с. 69].
Шкода, нема цього у вигляді звуку. Потрібна більш-менш професійна начитка.

Відповісти | З цитатою

Николай | 2011-01-18 10:25

ЧитачУ Вас Сергію, повна еклектика в голові через те, що Ви продукт явно советского фрагментарного рітуального всітогляду!

Сергій

Сергій Соломаха

Какое-то сложное для понимания объяснение каши в голове.

Відповісти | З цитатою

ВГ | 2011-01-17 12:59

Класне відео. Зброд циніків і лицемірів у не надто гарниї для них ракурсах.

Відповісти | З цитатою

Читач | 2011-01-17 09:47

Сергій

Сергій Соломаха

У Вас Сергію, повна еклектика в голові через те, що Ви продукт явно советского фрагментарного рітуального всітогляду!

Відповісти | З цитатою

Сергій | 2011-01-17 00:00

Сергій Соломаха

У Ваших міркуваннях про історію і її оцінку нема одного основного елементу. Згадування про методологію. А без неї нащадки так само будуть схухати різні байки про історію, не знаючи у що вірити.
Чому історія українських земель у підручниках починається з хрещення Русі? А до того - лише кілька абзаців про якісь племена? Чому ми на державному рівні відзначаємо як свято 1020-річчя хрещення Русі? Адже цей процес винищення духовного надбання могутнього народу тривав насильно близько сторіччя.

Відповісти | З цитатою

Сергій | 2011-01-16 23:52

Сергій Соломаха

"...обирати треба різні гілки влади не одночасно раз на 4-5 років, а кожну окремо, тобто развести їх у часі.
Так живуть усі демократії.
У США, наприклад, перобирають третину Палати представників кожні 2 роки."
Мене вчили у 1 класі правилу: "От перестановки слагаемых сумма не изменяется". Від того, що почнемо обирати якісь-там "гілки влади" як у США, ми не почнемо жирувати, як у США. У США друкують бакси. А ми за них продаємо реальні ресурси, Росія теж поки що продає, Китай продає. А в ЄС друкують євро.
І, до речі, тут ще треба визначитися, що таке ота демократія... Як на мене, то зараз найбільш схожий на демократію лад у Білорусі. Адже там люди принаймні знають, хто як ними управляє.

Відповісти | З цитатою

Експерт | 2011-01-16 17:30

Чи не намагається автор провести аналогію між 1917 і 1937 роками та 1991 і 2011 роками?
Як ні як через 20 років курс бандитів, що захопили владу, змінився майже на 180 градусів.
А його базікання про депутатів лише фон.

Відповісти | З цитатою

Сергій Соломаха | 2011-01-16 11:51

"Щоб нам сперед рухатися, треба "частіше озиратися на зади", як казав віртуальний Козьма Прутков (якщо не помиляюся."
???
Пане Сергію, КП має добру рацію?!
Більш того, оцінку будь-якої події треба об"єктивно переглядати з часом, бо через 5 років - це може бути одна оцінка, а через 20 років - інша, а через 100, 1000 років - абсолютна протилежна.
Тому до власної історії треба ставитися з великою любов"ю, особливо до сучасної, бо вона ще дитина.
Саме для того щоб не були втрачені якісь її сторінки потрібно збирати і оприлюднювати факти поки ще живі її безпосередні учасники.
Це в майбутньому допоможе нащадкам більш грунтовно і об"єктивніше розібратися в історичній події, а не користуватися міфами чи фальсифікатом.
Для цього треба навіть "провокувати до відвертості" декого щоб з"явилися їх мемуари.
Але таке продуктивно лише перші 20 років від події(коли ще багато живих учасників подій).

Відповісти | З цитатою

закритиДодати коментар: