Високий Вал

Последнее обновление 11:53 четверг, 21 марта

Укр Рус

Петр АНТОНЕНКО

журналіст

04.09.2012 11:57 Петр АНТОНЕНКО

Гаряча виборча осінь

  Лідери перегонів — за гратами

  Звичайно,  не нових, осінніх виборчих  перегонів, вони ще попереду. Але саме на тижні, що минув, остаточно, принаймні, на найближчий період, визначилося місце перебування переможців попередніх парламентських виборів,  на яких, нагадаємо, і  був обраний нині діючий парламент VІ скликання. На тих  виборах перемогли два блоки демократичних сил, блоки Майдану. Це БЮТ (Блок Юлії Тимошенко)і НУ—НС (Наша Україна — Народна Самооборона). Першим номером виборчого списку БЮТ була., зрозуміло, лідер блоку. А першим номером виборчого списку НУ—НС був  Юрій Луценко. Так от, днями завершилося його мало не  дворічне  «тимчасове» сидіння в СІЗО (слідчому ізоляторі) , де підслідні і підсудні можуть місяцями й роками, така наша сумна практика, чекати на вердикт правосуддя. Іноді й виправдувальний, і тоді взагалі незрозуміло, за що людина  стільки перебувала фактично в ув’язненні.

    Суди  по  обох справах  Луценка нарешті завершено і днями його доправлено уже у справжнє місце ув’язнення — Макошинську колонію на Чернігівщині. В цьому спеціальному закладі  відбувають покарання засуджені працівники різних правоохоронних органів. У звичайній, але теж колонії, в Харкові сидить Юлія Тимошенко,

    А тепер залишилося лише пошукати ще країну в Європі, де за гратами не просто колишні прем’єр і міністр, а переможці виборів, на яких обраний діючий парламент.

       Чвари «єдності» опозиції

     На радість правлячій партії регіонів та їх союзникам  литвинівцям і комуністам,  опозиційні сили,  що йдуть на вибори одразу чотирма колонами, списками, й далі демонструють боротьбу не так з політичними опонентами, як між собою. Чого вартий свіжий коментар одного з лідерів об’єднаної опозиції Анатолій Гриценка. Він іде другим номером у виборчому списку ВО «Батьківщина».  Формально з’їзд цієї партії затвердив список, у якому на першому місці Юлія Тимошенко, а на п’ятому, до речі, Юрій Луценко. Обох, як ув’язнених, ЦВК зняла з перегонів. У судах в ці дні «крутилося» лише  питання, чи будуть прізвища цих двох політв’язнів ( попри те, що вони не балотуються) у виборчих бюлетенях, адже  саме такий список затвердив ззд. Фактично ж Гриценко йде в списку  другим, одразу після Арсенія Яценюка.  

   Так  от, Гриценко днями завив, що замість Юлії Тимошенко в тюрмі повинен сидіти Віктор Ющенко, як президент України на початку 2009 року, коли й були підписані оті газові угоди з Росією, за які засуджено  Юлію Тимошенко. Цитата з  Гриценка: «Багато хто вже забув, що саме Ющенко зірвав 31 грудня 2008 року підписання контракту з Газпромом про постачання газу за ціною $230 за тисячу кубів. Після цього кроку Росія зайняла жорстку позицію з набагато вищою ціною…Ющенко тоді відкликав керівника Нафтогазу Дубину з переговорів. »

    Власне, ці претензії до Ющенка  не нові. Питання в іншому: чому такі заяви робляться в розпал виборчої кампанії? А йдеться,  нагадаємо, про лідера виборчого списку ще однієї опозиційної сили — «Нашої  України».  Як тут не порадіти суперникам по виборах.

        До чого може доборотися опозиція, красномовно свідчить   ситуація по Дубенському  округу 154, що в Рівненській області. Рейтинг підтримки Партії регіонів в окрузі не перевищує семи відсотків. Але свою ставку влада зробила на голову Дубенської райдержадміністрації, аграрного олігарха. Натомість партії  опозиції висунули по цьому округу аж  чотирьох кандидатів — від  партій "Батьківщина" ,  "УДАР" , "Наша Україна" і  УНП  (останні дві взагалі йдуть на вибори єдиним списком).. Очевидно,  сумарно ці кандидати наберуть суттєво більше ніж кандидат від влади,  але кожен з них може йому програти .

 Торгівля місцями в комісіях

   Більше питань виникло з формуванням окружних виборчих комісій. А це ж  орган, який організовує вибори в окрузі і підводить їх підсумки. Між тим., тут у  новому виборчому законі вже просто дивне положення. Одне з тих, за які опозиція зараз критикує закон,  хоч сама теж голосувала за нього, мотивуючи, що провладна більшість парламенту, мовляв, могла ухвалити ще гірший закон. В окружні виборчі комісії автоматично можуть делегувати своїх представників політичні сили, що представлені зараз у парламенті, а це 5 фракцій. Решта членів комісії, а їх всього в ОВК 18—19 чоловік, визначаються жеребкуванням Так от, до нього допускаються всі партії — «учасники виборчого процесу». А до учасників зараховано не лише партії, що висунули кандидатські списки, таких нині 22, а й ті, які виставили кандидатів по округах. І головне — не вказано бар`єр, скільки треба їх виставити, щоб стати учасником виборчого процесу, наприклад, 20 чи 30. То ж дійшло до абсурду: право на жеребкування отримали й партії, які виставили кандидатів у двох—трьох і навіть лише в одному окрузі!  Загалом аж 87 партій! І сліпий жереб посміхнувся деяким «диванним партіям». Натомість не посміхнувся партіям, які виставили великі  списки і, за рейтингами, мають пройти в парламент. Це, зокрема. ВО «Свобода» і партія Кличка «УДАР».

    А тепер подивімося, хто рахуватиме голоси, визначатиме переможців виборів. Заодно гляньмо, хто  крутиться в нашому карикатурному політикумі, де кількість партій вже перевищила 200. Отже, місця в окружкомах, у всіх (!) 225-ти комісіях,  отримали   партії "Руська єдність",  "Громадянська солідарність", "Русь єдина",  "Союз анархістів України", які виставили всього по кілька кандидатів.  А ще  партії "Молодь до влади", "Братство" та "Єдина родина",  які  висунули  лише по 1 кандидату! У когось є сумніви, що ці декоративні партії  всунули своїх людей у окружкоми не для контролю за балотуванням своїх кандидатів в округах, яких там і нема,  а  для обслуговування інших, потужних політичних сил, які й плодять подібні декоративні  партійки. 

    Прикладів чекати довелося не довго,  характерний і по Чернігову, де після отаких «жеребкувань» одну з комісій очолив представник «Братства», очолюваного небезвідомим  Корчинським. «Братчики» тут жде здали посаду голови комісії, і  на неї ЦВК призначив представника регіоналів.

    У понеділок голова комітету виборців Україні Олександр Черненко провів прес-конференцію в столичній агенції  УНІАН, на якій назвав такі технології торгівлею місцями в комісіях. Називають навіть тарифи, скільки  тисяч доларів платять  реальні партії  технічним за місце  члена окружної комісії, а ще більші суми — за місце голови комісії.

    Наступним етапом є формування дільничних комісій, яке проводитимуть окружні. На місце в дільничній комісії в селі чи місті подадуть кандидатів не лише оті 87 партій — «учасників виборів», .а й кандидати по даному округу, а їх подекуди зареєстровано по 30—40 чоловік. То ж знову буде жеребкування,  на цей раз з доброї сотні чи й більше кандидатів. Знову торгівля місцями в комісіях.

  Не склав присягу — поза виборами!

   На згаданій прес-конференції голові КВУ О. Черненку було задано й запитання стосовно конкретної ситуації — скандалу в одному з виборчих округів. За отими «квотами і жеребкуваннями». ЦВК призначила тут головою окружної комісії представника від компартії. На першому ж засідання комісії комуніст-голова відмовився прийняти присягу, яку повинні скласти всі член комісії, бо присяга державною українською мовою.  Ненависть комуністів до всього українського відома, але невже вони саме так потрактували новий мовний закон Ківалова—Колесніченка? Але ж текст присяги  є офіційним документом, і присяга затверджена винятково державною мовою.

     Як розцінити цей факт відмови  від прийняття присяги? На це запитання голова КВУ дав однозначну відповідь: відмова будь-якого члена виборчої комісії від прийняття присяги має тягти за собою виключення його з виборчого процесу, тобто з виборчої комісії.    

 

 

 

 

 

  

 

Комментарии (8)

asOlm7jedv | 2016-07-06 11:24

http://buy-vpxl.stream/ - vpxl online http://buyhydrochlorothiazide.gdn/ - buy hydrochlorothiazide http://buymedrol.kim/ - medrol 16mg http://diflucan-150-mg.cricket/ - diflucan http://trazodone-hcl.science/ - trazodone hcl

Ответить | С цитатой

М. Боюра | 2012-09-13 14:54

Що вже товкти Ющенка, хай відпочиває вже без "любих друзів".

Ответить | С цитатой

Норманчикам | 2012-09-10 06:41

норман

НОрманчику, всі хто з вилами і без вил токуються у заслуженої журналістської морди на 1 національному каналі телебачення такі ж самі апазіціонери?

Ответить | С цитатой

норман | 2012-09-07 12:11

Ющенко опозиціонер? Ха-ха-ха1...ющенкомани відкрийте очі...

Ответить | С цитатой

Аноніму | 2012-09-06 14:37

Автору

Невже в цій країні може бути хоч один проект не партії влади?
Шиза косит наши ряди!

Ответить | С цитатой

Автору | 2012-09-04 18:16

Якщо для автора "Наша Україна" здається опозиційною партією, то гріш ціна такій "аналітиці". На цих виборах Ющенко - це проект Партії регіонів. Кому це не зрозуміло - той сліпий!

Ответить | С цитатой

М. Боюра | 2012-09-04 16:17

Сіли в калошу, п.Антоненко - зразу безліч прикладів засудження бувших.Не треба було соромитися, а запропонувати шукати країну в Європі, де б президентом обрали двічі кримінального злочинця, проффесора, академіка з знаннями за початкову школу, лідера антидержавницької партії, котра якраз і керує державою, лідера кровавого бандитського угруповання в період заволодіння державним майном і т.п., а головне - закликала голосувати за цього ... інтелігенція Чернігова.

Ответить | С цитатой

Автор | 2012-09-04 16:06

Алексу
Ви неточно навели мою цитату, чомусь загубивши ключове слово "в Європі. І з 6-ти наведених прикладів 5 стосуються Африки й лише один нещасної європейської країни. А Лівію чи Туніс важко назвати наддемократичними. Там сьгодні преклоняються комусь, завтра в нього стріляють.
Взагалі ж я не про те, що не можна судити корупціонерів, навіть високопоставлених, а про те, як розвинуті й у нас азіатсько-африканські мімікрія і хамелеонство: преклонятися - обпльовувати. В кількалітню ж дискусію на тему Юлі-Віті (того, що Андрійович) і хто з них кращий, ніколи не втягуюсь, бо у чварах завжди винні обидві сторони.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: