Високий Вал

Последнее обновление 20:48 пятница, 21 июня

Укр Рус

Николай БУТКО

Народився 7 листопада 1947 року в селі Крути, Ніжинського району, Чернігівської області.

Трудову діяльність розпочав у 1965 році після закінчення Чернівецького фінансового технікуму в системі органів Держстраху Чернігівської області. Після закінчення Київського інституту народного господарства, де отримав кваліфікацію економіста, та служби в армії пройшов шлях від рядового працівника до спеціаліста високої кваліфікації, здібного, з високим почуттям відповідальності, керівника обласної ланки. Набувши досвід роботи в районному і обласному економічному органі вміло використав його при роботі на посаді головного економіста, заступника, а після і генерального директора виробничого об’єднання «Чернігівський радіоприладний завод».

З його ініціативи найперше у державі на заводі була розроблена і впроваджена система сертифікації продукції, низка програм по конверсії виробництва в умовах державності України. Він вміло провів виробництво в умовах зміни суспільного устрою та дій 7 урядів. За його керівництва завод мав чисельність працюючих понад 12 тисяч чоловік. Для підвищення фаху закінчив Академію народного господарства у Москві, Вищу комерційну школу у місті Тулуза (Франція), отримавши кваліфікацію менеджера вищої категорії. Вільно володіє французькою мовою.

З врахуванням досвіду і потенційних можливостей Бутко М.П. у липні 1994 року був призначений першим заступником голови Чернігівської обласної адміністрації. Одночасно виконує обов’язки начальника управління економіки. Активно працює над методологією розвитку регіонів. Його проблемно-дискусійні статті тільки в 1997 році друкувались в семи центральних журналах і газетах. У цьому ж році отримав вчений ступінь кандидата економічних наук. У серпні 1999 р. був призначений головою обласної державної адміністрації.

Бутко М.П. – спеціаліст високої кваліфікації, виключної працездатності, вдумливий керівник з аналітичним підходом до роботи, умілий організатор. Докладає максимальні зусилля по реструктуризації і відновленні виробництва, стабілізації соціально-економічного розвитку області, впровадженні економічних реформ за що удостоєний звання «Заслужений економіст України».

За його керівництва область була ініціатором цілої низки пілотних проектів в Україні. Це зокрема реформування системи міжбюджетних відносин та надання житлових субсидій, реалізації програми «Шкільний автобус», «Діти Чернігівщини з комп’ютером у третє тисячоліття», підтримки обдарованих дітей та багато інших.
У бурхливих політичних подіях 2002 року, він не піддався політичній кон’юнктурі  і займав чесну принципову позицію у виборчому процесі.

Проте це не влаштовувало тодішнє керівництво держави. І хоча область займала в той час 6 (в 2000 р.) і 9 (в 2001 р.) місце в загальнодержавному рейтингу по показниках соціально-економічного розвитку (за ці вагомі здобутки та на честь 10-ої річниці Незалежності України Бутко М.П. один із всіх голів обласних державних адміністрацій України був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України) він був звільнений з посади голови облдержадміністрації. Проте він не став шукати себе у столичних владних кабінетах, хоча такі пропозиції були, а почав активно торувати науковий пошук.

З грудня 2003 року Бутко М.П. доктор економічних наук, з жовтня 2004 р. – професор. З цього часу його життя тісно пов’язане з Чернігівським державним технологічним університетом, де він працює і понині завідувачем кафедри менеджменту. Свої знання і багатий досвід він щедро передає молоді. Не випадково за короткий термін кафедра стала провідною в університеті, під його керівництвом активно працює аспірантура, 6 його вихованців захистили дисертації і здобули науковий ступінь кандидата економічних наук, а творчий науковий колектив видав 7 навчальних посібників.

У 2006-2007 роках Бутко М.П. обіймав посаду Радника Президента України.

Электронная почта: butko@cg.ukrtel.net