Високий Вал

Последнее обновление 16:50 вторник, 2 апреля

Укр Рус

Радио ЭРА 103,5 FM

Офіційний блог радіо "ЕРА", 103,5FM Чернігів

01.04.2012 08:50 Радио ЭРА 103,5 FM

Олексій Ананов, керівник відділу культурно-просвітницьких програм: «Життя нині змушує усіх вчитися говорити точно, лаконічно і одразу про головне!»

Ананов Олексій Керівник відділу культурно-просвітницьких програм               «Радіо Ера» ФМ - радіостанція,  де  говорять багато, про серйозне  і  без  жартів. Мовлення - цілодобово.  Але  навіть в такому ритмі  знайшовся час,  щоб перевести  дихання і поговорити    легко і  невимушено. А ще вчені довели,  що  якщо ви їсте поодинці, то їжа   перетравлюється гірше.  Тому «Обідня  перерва» запрошує до  радіостолу кожен день о  13:08.

 

Скажіть, як з’явилася ідея створити програму «Обідня перерва»?

     Ідея створити програму такого формату визрівала два роки. Мене довго мучила проблема, як сполучити серйозні суспільні чи політичні теми і легку, майже розважальну манеру розмови. Я розумів, що нинішні слухачі більше звикли до блимання кліпових картинок, аніж до глибокого зосередження. Це не добре і не погано. Це просто є. І тому головним нашим завданням було зробити програму дійсно швидкою, але не втратити глибини і вичерпності обговорення нагальних проблем. Та і , врешті, обід – прекрасна нагода неформально поспілкуватися за столом зі знайомими чи просто цікавими людьми, то чому ж не зробити цього за столом радіостудії?!

 

Яка її основна відмінність від інших інформаційно-аналітичних програм?

 

     Основні відмінності «Обідньої перерви» - це велика кількість різних тем в одній програмі, високий темп розмови і дуже неформальна, легка манера спілкування. У нашій програмі п’ять різних рубрик, які змінюють одна іншу, як страви на обідньому столі – від салату до компоту. Ми намагаємося зробити так, щоб ніхто зі слухачів не встиг і просто не зміг занудьгувати.

 

Що для Вас як ведучих значить  ця програма?

 

     «Обідня перерва» - це певною мірою виклик нашій професійності і гнучкості. На «Радіо-Ера» ведучі і гості звикли до серйозніших і вичерпніших розмов. Тож перед нами стоїть непросте завдання: зберегти серйозний зміст, але оправити його у майже розважальну форму і при цьому сильно активізувати і добре контролювати гостей. До речі. Багато з них після програми відзначають, що у такому темпі і при такій швидкості зміни тем говорити їм не просто. Але і саме життя нині змушує усіх вчитися говорити точно, лаконічно і одразу про головне!

 

Яких гостей запрошуєте? Які критерії відбору гостей і тем?

 

     Гості на «Обідню перерву» приходять зовсім різні, адже за обіднім столом можна поговорити про все, що вас сьогодні непокоїть, без винятку! У нас побували політики і політологи, вчені, митці і найчастіше громадські активісти, учасники соціальних ініціатив та чиновники, відповідальні за реалізацію конкретних соціальних чи економічних програми. Серед найвідоміших гостей Олекандра Кужіль, Віктор Пинзеник, Роман Безсмертний, Дмитро Видрін, Михайло Іллєнко, Віктор Марущенко та інші. Ну а головний критерій для вибору і гостя, і теми – актуальність. Адже за столом із другом ми будемо говорити тільки про те, що нас дійсно хвилює або вразило, що є важливим для нас обох. Тож і ми намагаємося відчути і знайти такі важливі теми.

 

Що хочете донести до слухача в «Обідній перерві»?

 

    Як і всі ЗМІ ми хочемо повідомити вам про цікаве і важливе. Але хочемо почути і вашу думку у відповідь. Програма дуже інтерактивна: для зв’язку зі студією наші слухачі можуть користуватися телефоном, наших сайттом чи напряму студійною електронною поштою. І, можливо, головне: ми дуже хочемо побачити у кожному нашому гості людину, а не тільки фахівця! Адже спілкування – це не лише сухий обм ін інформацією! Це наші емоції, симпатії чи антипатії… Це пошук спільних інтересів і цінностей. Ось чому ми намагаємося щоразу обговорити із гостем багато різих речей, які, здавалось би, не мають прямого стосунку до його професійної компетенції і нашої основної теми, але дозволяють зрозуміти людину. І улюблена рубрика, яка, певно, найнесподіваніше і найцікавіше розкриває гостя – це музика на його вибір – «Компот». Отже, у програмі ми намагаємося сказати слухачам: головне – це людина, наша цікава особистість, наші цінності і переконання, - усе людське в нас.