Високий Вал

Последнее обновление 19:28 пятница, 10 мая

Укр Рус

Татьяна РОМАНОВА

громадська діячка, представниця ГО "Агенція міських ініціатив"

Безкоштовна освіта? Ні, не чули!

Гарантована ст. 53 Конституції – безкоштовна дошкільна та загальна освіта – в Україні перетворилася на джерело корупції та головний біль для батьків.

 «Демократичний Альянс» у Чернігові розбирається, які суми обертаються у сфері дошкільного та шкільного виховання, кому дістаються батьківські гроші та чому «дитячі» корупціонери залишаються безкарними.

Як доречно назвати сотні, а то й тисячі гривень, які керівництво навчальних закладів вимагає у батьків за прийом дитини в садок? Або як назвати щомісячні сплати обов’язкових благодійних внесків у школах та садках? Офіційні освітяни говорять про добровільну допомогу та підтримку навчального закладу, але ми думаємо по-іншому і готові говорити про це відкрито.

 

Відкрите порушення чинного законодавства

Своє розслідування розпочали із отриманням інформації про використання коштів ДНЗ (дошкільними навчальними закладами) та ЗНЗ (загальноосвітніми навчальними закладами), отриманими у вигляді благодійних внесків. Дана ситуація пов’язана з фактами порушення прав дітей та учнівської молоді на доступність та безоплатність освіти, зокрема, примусовим збиранням в окремих дошкільних та загальноосвітніх закладах коштів на проведення різноманітних заходів.

Згідно Законодавства України про благодійну діяльність та благодійні організації прийом благодійних внесків від фізичних і юридичних осіб відбувається виключно на добровільній основі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. № 1222 (із змінами) «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування» з обов'язковим оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку.

В свою чергу, із відповіді від Управляння освіти ми дізналися, що благодійні фонди в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста Чернігова відсутні. Благодійні внески для потреб вищезазначених установ перераховуються на розрахункові рахунки Управління освіти Чернігівської міської ради, відкриті в органах державного казначейства.

 

Проста арифметика

Доки чиновники скаржаться на нестачу коштів, саме батьки стають «дійними коровами» – так мовити спонсорами державних дитсадків. За рік сума так званих внесків на ремонти та інші потреби сягає кількох тисяч гривень. Візьмемо для розрахунку одну із чернігівських шкіл, де всього 28 класів (1-9 класи – А,Б,В; 10,11 – А,Б). У кожному класі беремо в середньому по 25 учнів, тобто всього в школі навчається приблизно 700 учнів. За словами батьків, на початку кожного року кожен учень має сплатити 60 грн на ремонт, а в деяких випадках й більше. Тобто сума, яку повинна отримати школа в якості благодійних внесків, складає 42 000 грн в рік, тобто з одного класу − 1500 грн. Всього загальноосвітніх навчальних закладів у Чернігові нараховується до 30. Отже, логічний висновок можна зробити такий, що в рік зі всіх шкіл надходить 1 260 000 грн благодійних внесків, не рахуючи збір грошей із батьків на інші потреби. І це тільки зі шкіл і тільки на загальнообов’язкові витрати ремонту. На установку пластикових вікон, наприклад, батьки здають гроші окремо. Чи можна за ці кошти відремонтувати школу?

Для порівняння подивимось, які цифри нам надали з Управління освіти Чернігівської міської ради про використання коштів, отриманих від благодійних внесків за 2012-2014 роки. Отже, із даних розрахунків видно, що 166 949,04 грн було витрачено в 2012 році на придбання різноманітного обладнання, матеріалу та оплату послуг ДНЗ та ЗНЗ. Із них: 130934,57 грн витратили на придбання будівельних та господарських матеріалів, 18778,87 грн – на повірку лічильників та поточний ремонт, 17235,6 грн – придбання холодильного обладнання, комп’ютерної техніки і музичного обладнання. Ця сума йде з розрахунку на всі дитячі садки і школи. Тобто з одного навчального заклад за даними управління надходить приблизно 2100 грн благодійних внесків (інші дані дивіться в додатку, наданому Управлінням освіти). Суттєва різниця: 2 100грн і 42 000грн. Чи не так?

 

Звернення до прокуратури

Вважаємо, що наявність подібних порушень свідчить про персональну безвідповідальність керівників місцевих органів Управління освіти і навчальних закладів, недостатній контроль за діяльністю посадових осіб з боку міської ради. В зв’язку з цим ми звернулися до прокуратури Чернігівської області з проханням провести перевірку щодо протиправних дій посадових осіб Управління освіти Чернігівської міської ради під час отримання благодійних внесків для потреб дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова, бездіяльності щодо створення благодійних фондів у зазначених закладах та роз­по­ча­ти роз­слі­ду­ван­ня що­до вчи­не­но­го кри­мі­наль­но­го правопорушення.

У статті 53 Конституції України чітко зазначено: кожен має право на освіту. Зокрема, держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної та шкільної освіти. На жаль, сьогодні дану статтю Основного Закону України не виконують. Сьогодні ж ми спостерігаємо картину: дитяче виховання перетворилося на бізнес, а система дошкільного виховання – на корупційний спрут, у який втягнуті і чиновники, і прості працівники навчальних закладів.

Ми усвідомлюємо складну ситуацію навчальних закладів. Але вся допомога, якщо вона необхідна, має бути сугубо добровільною і максимально прозорою. Чеки, квитанції, звіти та потреби можна легко оприлюднювати в мережі на загальне ознайомлення. Таким чином формуватиметься довіра батьків і суспільства. Саме таких змін і прагнемо!»

 

Команда «Демократичного Альянсу» продовжує розпочате розслідування і буде робити все можливе, щоб зміни, які всі очікують, таки почали втілюватись. Також просимо всіх, хто має будь-яку інформацію щодо корупційних діянь в шкільній та дошкільній освіті, або маєте бажання змінювати систему, звертатися за контактним номером телефону: (097) 606-70-96.

Разом зробимо більше і краще!

 

 

 

Тетяна РОМАНОВА,

голова Чернігівської міської організації

ПП «Демократичний Альян

Бюджет міста: На що просять гроші?

Засідання постійної комісії з питань ЖКГ, транспорту та зв’язку (24.02.2015р).

Основні питання по виділенню коштів з бюджету міста, які були розглянуті на засіданні комісії:

- Учасники АТО: надати фін. допомогу військовим частинам, що знаходяться на території області (закупівля паливно-мастильного матеріалу, укомплектування військового шпиталю та інше). Розпорядник коштів - Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Просять виділити на ці потреби 500 тис. грн на рік. Велике питання стоїть щодо контролю використання цих коштів, адже проконтролювати використання паливно-мастильних матеріалів дуже важко. А чи не раціональніше було б попіклуватись за ці ж кошти про цивільний захист населення, наприклад, облаштувати ті ж самі бомбосховища? Тим паче, що кошти виділяються на потреби військових із державного бюджету.

- Програма поліпшення екологічного стану м. Чернігів: розчищення річки Стрижень, конструкція гідротехнічної споруди для регулювання рівня води, придбання машин та обладнання для прибирання сміття (3 100 000грн), проведення моніторингу та аналізу про забруднення атмосферного повітря. Всього потрібно більше 7 млн грн.  Це програма Комунального підприємства ”АТП-2528” (прибирання сміття). Питання: наскільки взагалі утримання цього КП є вигідним для міста, і не раціональніше було б продати дотаційне і збиткове підприємство в приватні руки? І наскільки розумно витрачати такі кошти на роботу КП, та чи виконується належним чином їх робота?

- Утримання комунальної газети "Чернігівські відомості" коштує 600 000 грн в рік за рахунок міського бюджету. Місячний тираж - 20 000шт. Моя думка: не раціональне витрачання коштів з міського бюджету. В комунальній газеті повинні публікуватись тільки рішення міської ради, а для цього не потрібно витрачати з бюджету міста таку суму на утримання штату працівників. Також вважаю, що для забезпечення незалежності газети від місцевої влади,  має проводитись фінансування з центрального бюджету (всеукраїнського), а не місцевого. Комунальні газета і телерадіокомпанія мають стати суспільними мовниками (національними). Потрібна реформа. Але це вже трохи інша історія. 

Громадський транспорт у Німеччині: здобутки німців

З німецькими досвідом та підходами до створення комфортних умов для кожного жителя вдалось познайомитись під час навчальної поїздки представників партії «Демократичний Альянс» до міста Трір, що знаходиться на південному заході Німеччини. Трір є невеликим найстарішим містечком Німеччини, в якому проживає 107 тис. жителів. Перше, на що звернула увагу делегація з України – це громадський транспорт.

Якість транспорту важливіша за його ціну

У Німеччині існує багато різних видів громадського транспорту для зручності пересування жителів та, в окремих випадках, економії території. В основному це великі автобуси, трамваї, поїзди наземні та підвісні.  Вартість квитка 2,5 євро за одну поїздку. Досить висока ціна на білет в громадському транспорті майже не впливає на людей і не викликає обурення. Найбільше для населення має значення якість, чистота та комфорт транспорту. Зазначимо, що середня зарплата у Німеччині – 1800-2000 євро.

Вигідні знижки для всіх

Крім того, для людей існує гнучка система знижок на користування громадським транспортом. Передбачена знижка, якщо купуєш проїзний білет зразу на місяць – 60 євро на одну людину і користуєшся всіма видами міського та міжміського транспорту в Німеччині (в тому числі і залізничним). На вихідні можна придбати за 44 євро білет на 5-х людей з необмеженою кількістю поїздок. Також якщо людина купує зразу ж річний квиток, то платить не за 12, а за 10 місяців. Німці дуже заощадливі, тому зазвичай купують зразу ж на рік проїзний квиток.

Прозорість та відкритість

У Німеччині діє тільки муніципальна транспортна система. Тарифи на транспорт встановлює не місто, а спеціальна регіональна установа. Також важливо зазначити, що все це відбувається публічно і з врахуванням думки громадськості. Окрім цього, на кожній зупинці розміщений розклад руху транспорту. Також кілька разів на рік транспортна компанія висилає кожному жителю свій журнал із розкладом, звітом про роботу та планами на майбутнє.

Чернігівський громадський транспорт

Переважна кількість громадського транспорту в Чернігові – це маршрутне таксі. Цей вид транспорту є приватним, серед якого майже не існує конкуренції. В результаті чого ні про яку прозорість, на жаль, мова навіть не йде. Тому зрозуміло, що вартість квитка не відповідає якості надання послуг. Причин багато, одна з них корупційна складова.

Тетяна РОМАНОВА,

голова Чернігівської міської організації

партії «Демократичний Альянс»

Сміття у Німеччині – це засіб отримання додаткових джерел енергії

 З німецькими досвідом та підходами до створення комфортних умов для кожного жителя вдалось познайомитись представникам «Демократичного Альянсу» під час навчальної поїздки до міста Трір, що знаходиться на південному заході Німеччини. Трір є невеликим найстарішим містечком Німеччини, в якому проживає 107 тис. жителів. Першим пунктом візиту делегації з України був трірський сміттєпереробний завод.

Розподільний збір сміття у Німеччині розпочався ще у 1990х роках. Ось тоді святим обов’язком кожного німця стало сортування відходів.  У німецьких помешканнях і поряд з будинком, зазвичай, стоять кілька контейнерів зі сміттям: для пластикових або металічних упаковок, для паперу, для скла та для решти відходів. Окремо сортується скло – в спеціальні контейнери для коричневого, прозорого та зеленого скла. Також окремо збирається небезпечне (хімічні речовини), габаритне (електроніка) і «зелене» сміття (садове). Біля кожного приватного будинку стоять контейнери для сміття. Вони бувають різних розмірів – 80л, 120 л та 240 л. Розмір контейнера залежить від кількості членів сім’ї. На кожного члена сім’ї передбачено до 20 літрів на місяць загального сміття, за які вони і платять податок.

Податок на сміття

Загальне сміття збирається кожні два тижні. А ось пластик, скло і папір місто збирає безкоштовно один раз на місяць з метою подальшого вторинного використання у промисловості. У Німеччині існують підприємства, які охоче користується досить дешевою сировиною.

Податок на сміття для всіх німців є обов’язковим. «Сміттєвий» податок можна сплачувати як щомісяця, так і зразу за рік. Він може автоматично сплачуватися з банківського рахунку. В разі, якщо людина не сплачує податок, то будинок боржника виставляється на публічні торги і продається. А в свою чергу місто обов’язково повинно  звітуватись за рік щодо податків. Ці звіти є публічні і в відкритому доступі. Також жителі міста можуть вимагати зниження податків, якщо вважають їх завищеними. Керівник підприємства може бути притягнутим до суду в разі, якщо тарифи не відповідатимуть дійсності.

Технологія переробки сміття

Після того, як сміття зібрали, воно потрапляє на величезну сортувальну станцію, де ще раз сортується і готується до відправки на вторинну переробку. Далі сміття потрапляє до сміттєпереробного заводу, який був збудований 10 років назад у передмісті Тріра. На будівництво заводу було залучено 20 млн. євро інвестицій. Більшість процесів на заводі відбуваються автоматично, але є одна зміна з чотирьох осіб, які повністю контролюють всі процеси. Процес переробки сміття є досить тривалим. Спочатку сміття подрібнюється, після чого воно збирається у 50-титонні контейнери для зберігання. Сміття в герметично закритих контейнерах з певною температурою і вологістю зберігається протягом 10 днів. Таким чином сміття висушується, 30-40% стає легшим і пресується в брикети. Після чого ці брикети відправляються до промислових підприємств, які використовують їх як паливо на виробництві. Хоча все залежить від потреб ринку в який продукт перетворювати сміття (це може бути і пластик, і паливо та інше).

Сміттєзвалище

Біля заводу розташоване сміттєзвалище, але воно зовсім не схоже на українське і є максимально безпечним для навколишнього середовища. Сміття накрите поліетиленовою плівкою, яка не дає випаровуватись газам і забруднювати атмосферу. Також варто відмітити, що ті гази, які акумулюються під плівкою, виводяться через спеціальний трубопровід. Після чого розділяються і частина їх надходить на поряд встановлену міні-електричну станцію. Вона вже займається переробкою цього газу в електричну енергію. В результаті держава купує вироблену електричну енергію в загальну мережу. 

Винагорода за дбайливість

А деякі види сміття можна використовувати кілька разів, наприклад, пластикові пляшки, які є одними з найважливіших забрудників навколишнього середовища. Є спеціально позначені пластикові пляшки або пивні банки, які можна здати і отримати за неї гроші. Деякі супермаркети обладнані спеціальними автоматами по прийому пластикових пляшок. Вартість пустої пластикової пляшки – 0,25 євро.

 

 

Позитивні та негативні сторони сортування

Щодо того чи потрібне сортування сміття у Німеччині не сумнівається майже ніхто. Адже це призвело до помітного поліпшення стану навколишньої сфери, дає гарну можливість економити цінні ресурси і електроенергію, яка нині досить недешева. Але окрім цього, ручне сортування не є ефективним на 100 відсотків. Це пов’язано з тим, що не всі німці ставляться відповідально до процесу сортування відходів, і викидають у контейнери з харчовими відходами папір або пластик. В зв’язку з цим на виробництві доводиться знову сортувати сміття.

Варто зазначити, що у Чернігові вже намагалися створити сміттєпереробний завод. В 2010 році чернігівські ЗМІ повідомляли про виділення земельної ділянки під сміттєпереробний комплекс та розробку проектно-кошторисної документації. Але до сьогодні, на жаль, нічого поки не змінилося.

Окрім цього, потрібно ще й кожному із нас займатися самовихованням з метою збереження довкілля. На сьогодні існує багато європейських прикладів запровадження державних програм по вихованню населення з поводження зі сміттям. Сюди ж входить і шкільна програма, і інформування населення через ЗМІ, це і соціальна реклама. Звичайно, що культурі поводження зі сміттям нам треба буде вчитися ще довго. Жителі міста Трір до цього «йшли» сорок років. Маю надію, що ми з цим питанням справимось дещо швидше. І якось одного дня побачимо біля свого під’їзду різного кольору контейнери.

Тетяна РОМАНОВА,

Голова Чернігівської міської організації

партії «Демократичний Альянс»

Один день із студентського життя у німецькому місті Трір

 Перебуваючи тиждень на навчанні у Німеччині, активістам «Демократичного Альянсу» випала чудова можливість відвідати один із престижних вищих навчальних закладів. Отже, кілька слів про гарний німецький досвід в сфері освіти.

Багатьом відомо, що древнє німецьке містечко Трір славиться своїм Університетом, до якого приїжджають здобувати знання люди зі всього світу. Всього навчається у цьому навчальному закладі 17 тисяч студентів на шести факультетах, переважно гуманітарного напрямку. Найбільший - це факультет мови, літератури, ЗМІ. Окремо стоїть сьомий факультет - богослов'я. Він знаходиться у веденні церкви і розташований формально не тут, а в резиденції єпископа, але заняття проводяться здебільшого на території Університету.

Все для комфорту студента

Сама територія навчального закладу надзвичайно велика. Кожен окремий факультет розміщений в окремій будівлі. А для більш комфортного і зручного пересування студентів по навчальному закладу існують тунелі, які з’єднують будівлі кожного факультету.  

Перше, на що звернули увагу, прибувши до Університету  – це місце розташування ВУЗу. Він займає окремий район, який знаходиться у передмісті. Цей район забезпечений гарної транспортною інфраструктурою, обладнаний зручною парковкою. Студентське містечко обладнане безліччю лавками із зручним сидіння для відпочинку. А неподалік від студмістечка розташовані гуртожитки для студентів, які теж розташовані у зелених парках з гарною можливістю відпочинку та прогулянкою. Університет для своїх студентів пропонує гуртожитки для одиноких або ж квартирні комплекси для сімейних пар з дітьми. Для студентів з дітьми передбачені всі умови для навчання - коли мама йде на заняття, дитину можна залишити в яслах, які знаходяться на території університету.

Фінансова частина навчання

Проїзд для студента в будь-якому громадському транспорті є безкоштовним, тому що сам проїзний входить вже в вартість навчання.  Кожен студент один раз на півроку (2 семестри) має заплатити за навчання 227 євро. В цю суму входить пакет послуг для студентів: проїзний квиток на будь-який вид громадського транспорту, послуги страхування, знижки на їдальню та інші. Також для студентів є послуга так званого «кредиту», по-нашому – це щомісячна стипендія, яку після навчання на протязі зазначеного терміну у договорі ти повинен повернути Університету. Суму «кредиту» встановлює сам студент або взагалі може відмовитись від нього. Більшість студентів намагається суміщати навчання з роботою.

Університетська їдальня

Їдальня Університету складається із трьох поверхів, на кожному з яких готується окрема їжа: на третьому поверсі готуються страви з риби, на другому – вегетаріанські страви, на першому – м’ясні страви.  Ціна комплексного обіду для студентів коштує 2,5 євро, для інших – 5 євро.

Бібліотека для студентів

Університет обладнаний великою трьох-поверховою бібліотекою з електронним каталогом для зручності пошуку книг. Бібліотека повністю інтегрована у навчання, дуже популярна серед студентів. Працює до 24.00 і має літературу на різних мовах.

Крім основних предметів навчання, студенти мають можливість відвідувати додаткові предмети, які є для них цікавими. Наприклад, багато студентів додатково вивчають іноземні мови. Якщо студент не здає іспити по своїм обов’язковим предметам з трьох можливих разів, то такому студенту буде заборонено навчання у Німеччині наступні три роки.

Тетяна РОМАНОВА,

Голова Чернігівської міської організації

партії «Демократичний Альянс»

У Чернігові проходить конкурс патріотичного будинку

 У Чернігові теж вже почали з’являтися «патріотичні будинки», створені за ініціативою мешканців будинку. Тому Демократичний Альянс вирішив для активних будинків провести конкурс та продовжити перетворювати сірі будинки на шедеври мистецтва. Патріотичний малюнок отримати зможуть найактивніші будинки, які визначатимуться шляхом голосування в рамках конкурсу.

До участі в конкурсі запрошуються всі небайдужі чернігівці – всі будинки міста, які бажають отримати на свій будинок патріотичний малюнок від чернігівських художників, і виставили свій будинок на голосування. Голосування за майбутній патріотично розмальований будинок вже проходить на відомому чернігівському порталі«Експертна думка» у розділі «Конкурс».

 Для того, щоб прийняти участь у конкурсі необхідно подати заявку:

1. Зібрати мінімум 10 підписів мешканців будинку, як згоду на участь у конкурсі. Отримати макет бланку на згоду мешканців будинку можна, подавши запит на електронну поштуromanowatanya@gmail.com або зателефонувавши по контактним номерам телефону.

2. Відправити відсканований бланк з відміткою «Отримай патріотичний малюнок на будинок» на електронну пошту romanowatanya@gmail.com або занести оригінал листа в офіс за адресою: вул. Коцюбинського, будинок 49а, офіс 407.

Для того, щоб виграти у конкурсі, потрібно:

 

1. Знайти свій будинок на чернігівському порталі «Експертна думка» в розділі «Конкурс». Віддати свій голос за будь-який будинок зможе кожен українець, зайшовши на сайт «Експертна думка».

2. Бути активним у голосуванні, залучати друзів, родичів, знайомих до конкурсу.

3. Мати велике бажання прикрасити наше місто патріотичними малюнками.

Прийом заявок від чернігівців, які хочуть отримати на свій будинок малюнок в патріотичному стилі, триває до 1 вересня 2014 року. Після чого відбудеться голосування за будинок, який більше всього заслуговує на патріотичний малюнок. Патріотичний малюнок від художників зможуть отримати найактивніші будинки.

Голосування проходитиме до 14 вересня 2014 року!

Допомогти проекту може кожен:

 

Для реалізації проекту необхідна фарба (в балонах), щоб нанести малюнки. Вже частина необхідної суми на купівлю фарби залучена, але її не досить. Тому звертаємось до небайдужих до свого міста людей допомогти реалізувати цей проект. Також запрошуємо до співпраці будівельні магазини в якості партнерів-спонсорів та художників.

Проект «Отримай патріотичний малюнок на свій будинок» реалізується за підтримки Приватного багатопрофільного підприємства «Вимал» та його керівника Самоненка Сергія Васильовича, а також засновника і керівника фінансової компанії Tax Surgeon в м. Атланта (США) Дейла Діксона.

Партнер проекту: сайт «Експертна думка»

Голосування буде проходити ТУТ

Всі питання, пов’язані з конкурсом можна задати по:

- телефону 91-77-00, (097) 606-70-96, (093) 593-02-77;

- контакту https://vk.com/konkurs_patriot;

- електронній пошті romanowatanya@gmail.com

Контактна особа – Романова Тетяна

 

АНОНС. Життя чернігівських військових на Донбасі із перших вуст

26 червня 2014 року військовослужбовець 13 батальйону територіальної оборони, що зараз проходить службу на сході нашої держави, розкаже чернігівцями про війну та армійські будні.

У Луганській області зараз служать сотні чернігівських  військових, мобілізованих  військоматом. Зовсім поруч - у сотні кілометрів від нас - йдуть бої в ході антитерористичної операції на Донбасі, в якій приймають участь і наші чоловіки. Голова Чернігівської обласної організації партії Демократичний Альянс Ігор Андрійченко вже два місяці проходить службу  на посаді начальника зв’язку-командира взводу.

Останнім часом дуже багато говорять про те, наскільки слабка українська армія, і чому «розумні» не хочуть в ній служити. Саме про це, про свій побут на службі та про багато іншого розкаже Андрійченко Ігор представникам ЗМІ та громадськості.

На долю українського народу і наших військових сьогодні випали дуже важкі випробування. І щоб їх з честю пережити, відстояти людську гідність і свою державність маємо бути сильними, триматися разом і всіляко підтримувати  один одного. І, на жаль, найбільшої підтримки зараз потребують солдати, в тому числі і чернігівські, які зі зброєю в руках відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України на східному рубежі нашої країни. А для цього критично важливо зрозуміти армійську реальність.

Зустріч відбудеться у приміщенні експертної думки «Чиста політика» по вулиці Гетьмана Полуботка 6А (2 поверх) 26 червня о 14.00.

Контактна особа: Тетяна Романова (093) 593 02 77

АНОНС. Презентація книги «Змінити майбутнє» Віктор Андрусів

26 червня 2014 року відбудеться презентація книги під назвою «Змінити майбутнє», виданої  автором понад 50 наукових та публіцистичних статей щодо політичної системи, реформ та Конститутції Андрусівим Віктором.

«Книга Віктора Андрусіва – це спроба змоделювати майбутнє і головне показати читачам, що маючи візію простіше досягти змін, а також посилити впевненість, що кожен в країні має свою місію, відповідальність та обов’язок допомогти Україні перейти в перший світ» - Ганна Гопко, громадський активіст, координатор проекту «Реанімаційний пакет реформ».

Безперечною заслугою автора є те, що він не обійшов своєю увагою жодне гостре політичне питання, яке хвилює широку громадськість. Як українську, так і міжнародну. У книзі можна виявити ґрунтовні міркування про розвиток політичного майбутнього, про образи економіки майбутнього. В книзі есеїстики політика нової генерації Віктора Андрусіва йдеться про декілька варіантів розвитку політичного майбутнього. Образи економіки майбутнього, які висвітлені в книзі політичних спогадів, можуть стати цінними для України і всього світу.

Презентувати книгу буде співредактор методичних рекомендацій та брошур про доступ до публічної інформації, співорганізатор громадських і політичних кампаній і сам автор книги Віктор Андрусів. 

Віктор Андрусів народився 1983 року у Львові.

2005 — закінчив з відзнакою ЛНУ ім. І. Франка, факультет міжнародних відносин.

2008 — закінчив аспірантуру Національного інституту стратегічних досліджень.

2010 – захистив дисертацію на тему «Механізми формування спільної ідентичності в ЄС та перспективи їх застосування в Україні».

З 2006 року член ВМГО Демократичний Альянс, з 2010 обраний заступником голови політичної партії Демократичний Альянс.

Олександр Положинський цитує:

«Це був час безпросвітної безнадії. Щодня я чув про незмінність характеру українців, про наш менталітет, про трагічну історію, яку не змінити, про прокляття, злу долю тощо. Однак ще гіршим було те, що я кожного дня отримував підтвердження цих думок. Я повертався додому в знищений будинок, який знищували самі мешканці. Я відпочивав на брудних узбережжях, забруднених українцями. Я стикався з безкінечним хамством і зверхністю на кожному кроці, з ненавистю до політиків і зневірою у можливість щось змінити... 

...Сьогодні важко повірити, що українці колись були такими. Переді мною амбітні, мотивовані, розвинуті люди, для яких цінності здоров'я та саморозвитку на першому місці». Віктор Андрусів «Змінити Майбутнє».

Запрошуємо всіх зацікавлених представників ЗМІ та громадськості на зустріч.

Зустріч відбудеться в прес-клубі «Просвіта» за адресою вул. Воровського, 10, о 18.00.

Контактна особа: 093 593 02 77 (Тетяна Романова)

У Чернігові з’явився перший патріотичний будинок

Вже зараз Чернігів стає більш різнобарвним. На днях по вулиці О. Кошевого 35, кипіла робота. Декілька молодих жінок зібралися із щітками та фарбою, аби перетворити звичайний вигляд будинку на патріотичний.

Фарбою художників забезпечила політична партія «Демократичний Альянс» та громадська організація «Молодь Демократичного Альянсу», які теж долучилися до даного дійства.

«До мене звернулися активні сусіди з пропозицією розмалювати наш будинок. Тому я вирішив організувати подібний захід в нашому дворі. В першу чергу, щоб підняти настрій та патріотизм місцевих жителів, адже довкола нас забагато сірості. Це є певним символом єднання людей, що є дуже важливим в сучасній ситуації», - розповідає ініціатор художнього заходу Володимир Олександрович Сергеєнко.

До цього заходу долучилися такі художники: Онанко Наталія, Костюченко Олена, Хоренко Тетяна, Бардиіна Ольга. «Було цікаво та весело, до процесу розмалювання долучалися наші діти. Всі перехожі на нас звертали увагу. Реакції були різні: хтось фотографувався на фоні патріотичної стіни, потім фото можна було побачити в соціальних мережах, сусідські бабусі пильно спостерігали за роботою, хтось робив ставки, який малюнок в результаті вийде, а хтось активно допомагав, – розказують художники. – Звичайно, на цьому ми не зупиняємось. В найближчий час ми плануємо розписати балкони патріотичним орнаментом» - завершили активні жінки.

  «Ось така краса у нас на районі» - залишають такі коментарі у своїх профілях користувачі Фейсбуку.

Ну а так як в найближчій перспективі від влади годі очікувати подібних ініціатив, то Чернігів зможе отримати нові кольори лише завдяки самоорганізації їх жителів. Тому організатори акції пропонують всім чернігівцям проявляти активність і по можливості долучитися до перетворенню сірих будинків на шедеври мистецтва.