Високий Вал

Последнее обновление 21:25 воскресенье, 16 июня

Укр Рус

Людмила Ивашко

заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області

01.09.2010 12:35 Людмила Ивашко

Знову про наболіле

 

Цьогорічна літня спека, примушуючи шукати рятівної прохолодної тіні, в черговий раз примусила чернігівців звернути увагу на стан і кількість зелених насаджень в місті. Проблему, яка неодноразово піднімалася як в ЗМІ, так і на чисельних круглих столах, засіданнях Громадської ради при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в області за участю спеціалістів і керівника підрозділу міської влади, який відповідає за стан озеленення міста. Проблему стану зелених насаджень міста вже на стільки заговорено, що навіть не зручно піднімати. Все сказано, всі проблеми названі, напрямки роботи визначені, а віз і нині там ...
Відповідь Держуправлінню від 26.08.2009 року, за підписом начальника КП «Зеленбуд»: «..Наявність інвентаризації зелених насаджень міста відсутня. Остання інвентаризація проводилася МБТІ у 1990 році. …..Нагальність проведення інвентаризації...стоїть надзвичайно гостро…Наявність плану озеленення міста – відсутній, а вкрай – необхідний… Нові насадження: квітники, газони, давно не створювалися…».
Це повідомляє керівник структури, який десятки років її очолював. Логічно виникає питання - а чому? Чому, при таких результатах праці, його так довго тримали на цій посаді?
На сьогодні загальна площа зелених насаджень загального користування в місті складає 81,75 га (2,6 кв.м/чол..) при необхідній нормі - 464 га (16 кв. м./чол.). Проблема вирішується двома шляхами: або через створення нових парків, скверів, бульварів тощо, що є логічним і природним, або – через переведення існуючих лісопарків у загальноміські парки.
Як Ви думаєте, що нинішній міській владі більш підходить?...
На погодження до Держуправління надійшов проект «Детальний план території лісопарку «Ялівщина. Функціонально – планувальна організація території».
Незважаючи на ініціативу громадськості створити на даній території регіональний ландшафтний парк, основна мета якого забезпечити відпочинок громадян при максимальному збереженні зелених насаджень, незважаючи на наявність рішення сесії обласної ради «Про резервування території лісового парку «Ялівщина для створення об’єкту природно-заповідного фонду», яке забороняє проводити на цій території будь-які будівельні роботи, міська рада вклала декілька сотень тисяч гривень в розробку даної містобудівної документації.
Це при тому, що вкрай необхідні кошти для  створення парку в районі Масанів, облаштування Комсомольського парку, парку відпочинку в районі Шерстянки, який так волає про допомогу. Привокзальний парк потребує реконструкції...
Зазначений проект передбачає будівництво паркової алеї («великого прогулянкового маршруту») через всю територію Ялівщини шириною 9 метрів (!), декілька автостоянок, загальною площею 2,5 га на 900 машиномісць, набережну з будівництвом культурно-відпочинкового комплексу з готельними приміщеннями, рестораном тощо. Чомусь із 7,2 га лісового заказника в територію запланованого парку ввійшло тільки 4,8 га і т. д.   
Проект наданий на розгляд Держуправління з особливим письмовим застереженням - "документ для службового користування".
Громадському обговоренню містобудівна документація підлягає після проходження в установленому порядку державної експертизи (ст..30/3 Закону України «Про планування і забудову територій»). «У разі потреби за результатами громадського обговорення вносяться необхідні зміни до документації та проводиться її повторна державна експертиза…» (ст.. 30/6).
Хочу звернути увагу на один момент. Розробнику проекту «Детальний план території лісопарку Ялівщина. Функціонально-планувальна організація території» міською радою були надані для використання «Матеріали інвентаризації об’єктів нерухомості та землекористувачів території Ялівщина з урахуванням земельного кадастру території».
Це якраз ті матеріали які так і не були надані Держуправлінню для отримання погоджень від землекористувачів даної території на створення регіонально - ландшафтного парку і підготовки відповідного проекту рішення.
Держуправлінню міська рада повідомила «…не представляється можливим надання інформації щодо власників землі та землекористувачів».
 

Комментарии (9)

Neil | 2013-12-09 09:10

Felt so hopeless looking for answers to my quisoitns...untel now.

Ответить | С цитатой

Ali | 2013-12-07 16:02

Wait, I cannot fathom it being so stiotghrfarward.

Ответить | С цитатой

Lucka | 2013-12-07 02:11

Damn, I wish I could think of somenhitg smart like that!

Ответить | С цитатой

Romanov24BORIS | 2010-12-04 17:51

аренда автобусов.пассажирские перевозки.прокат-заказ автобусов и микроавтобусов.Киев

Ответить | С цитатой

Вася | 2010-09-09 09:50

Владик, Аналитик прав!
Не метай бисер перед...

Ответить | С цитатой

Аналітик | 2010-09-09 09:48

Владислав Савенок

Владиславе, невже і ти такий наївний, що віриш у самостійність клерків з якоїсь ТОВ"ВВВВени"?
Там ті ж хазяєва, що і у всіх імпортоторгуючих мережах світу на зразок того ж "Союзу-Євротеку".
Українці, не будьте наївними!!!!!!

Ответить | С цитатой

Владислав Савенок | 2010-09-09 09:10

Це проект чернігівської фірми - столиці Австрії :)) і громадської організації, яка на своїй емблемі показує руку, яку накладе в Черігові після приходу до влади :))

Ответить | С цитатой

гість | 2010-09-01 16:16

Як завжди управління не погодить, передадуть на Міністерство екології, ну а там все куплять

Ответить | С цитатой

Джавахарларл Неру | 2010-09-01 14:57

Сміливо! А що ж мовчить газета, що існує на кошти містян "Чернігівські відомості"7

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: