Високий Вал

Последнее обновление 16:11 четверг, 25 июля

Укр Рус

Петр АНТОНЕНКО

журналіст

21.12.2009 22:26 Петр АНТОНЕНКО

Знищені комуністичним режимом

 

    В ці дні —   черговий страдницький ювілей нашої української історії. 75 років тому була перша хвиля розстріляного українського Відродження. Звичайно, можна вести відлік тоталітарного терору і від перших же днів жовтневого перевороту, згадати перші радянські концтабори, врешті, Голодомор 1932-1933 років. Але те. що почалося в грудні 1934-го, в українській історії стоїть осібно. Бо це вже була війна проти самого духу й душі нашого народу, проти його духовної еліти. 
     14 грудня 1934 року каральними органами СРСР були розстріляні за сфальсифікованими звинуваченнями письменники Григорій Косинка, Іван Крушельницький, інші відомі представники творчої інтелігенції. Розстріли продовжувалися і в наступні дні й тижні.
   З нагоди цієї сумнопам`ятної дати Всеукраїнське Товариство “Меморіал”, Інститут національної пам’яті організували на Лук`янівському цвинтарі Києва акцію вшанування розстріляної української інтелігенції. На одній з ділянок кладовища було освячено пам’ятний хрест на місці умовного поховання жертв тоталітарного режиму. Умовного, бо не те що через 75 років, а вже на ранок після нічних розстрілів навіть працівники Лук`янівського кладовища не могли розпізнати місць цих безмогильних, безхресних поховань. Розстріляних закопували у ями там, де по їх останках проходили цвинтарні доріжки, газони. Все старанно вирівнювали, маскували. Так закопували в мерзлу землю цвіт нації.
    Біля пам’ятного хреста було відправлено панахиду. Відбувся мітинг представників громадськості. Ось що, зокрема, говорили промовці.
    Відомий правозахисник, колишній політв`язень Василь Овсієнко : ”Для сталінського режиму зручний момент знищення української еліти настав у грудні 1934 року після вбивства в Ленінграді Кірова. Вбивство це було зовсім не політичним, скоріше провокативним. І вже 1 грудня виходить підготовлена Сталіним постанова про порядок ведення справ “по підготовці та здійсненню терористичних актів”. Тобто, цей терор був поданий як “боротьба з тероризмом”. На все слідство відводилося 10 діб. Участь представника захисту, самого звинуваченого, оскарження вироку — все це не передбачалося. І вирок виконувався негайно після його винесення. Що було цілком в дусі настанов творця радянської держави Леніна. Вке 4 грудня газета “Правда” повідомляє про арешти знайдених терористів”. Такі люди були арештовані і в Україні, зокрема, в Києві, І це були представники української творчої інтелігенції.”
     Доктор історичних наук Сергій Білокінь : “Дехто нині твердить, що, мовляв, уже пізно робити якусь люстрацію, судити тих, хто винен в масових репресіях, Голодоморі. Ні, це не так і це ніколи не пізно. Бо історія продовжується. І ми зараз виходимо на нові випробування у зв’язку з певними політичним процесами.”
     Голова Товариства “Меморіал” Лесь Танюк : “ Людей розстрілювали в Жовтневому палаці і привозили ховати сюди. Маємо жахливі цифри про знищення людей, які були цвітом нації. Знаменита родина Крушельницьких, яких фактично заманили з Галичини сюди і знищили. Це були геніальні юди, вершина мистецтва. Їх було розкидано по всьому світу, від Києва до Сандормоху, від Соловків до Ленінграду. Ясно було, що так звана “справа Кірова” була вигадана ще до його вбивства. А Кіров сказав свого часу :“Треба карати так, щоб на тому світі був великий приріст населення”. Ось так впроваджувалася ця ідіотська ідея, що чим більше вб`єш людей, тим більше принесеш їм щастя. Ідея, яка рівняє коричневий фашизм з червоним. .Але сьогодні ми можемо вдруге ступити в ту ж ріку, якщо до влади прийдуть люди, які не мають історичної пам`яті. То ж   постараймося зробити все, щоб подібне не повторилося.”
Онука Івана Крушельницького Тетяна Крушельницька : “Таке вшанування мало б відбутися значно раніше. Може, отут та яма, де поховані мій дід і його брат Тарас, може, десь поруч? Але належного вшанування цього місця поховання досі не було. Всі бачать, наскільки це непривітне, невпорядковне місце. А хіба ж то не був геноцид, подібний до голодомору ?”
 Академік Ігор Юхновський, керівник Інституту національної пам’яті : “Добре, що нарешті жертви цього терору названі по іменах, що їх будуть поминати. Інститут національної пам’яті буде ініціювати судові справа стосовно злочинців, які нищили люд України. Запам`ятаймо : ми є господарі у своїй Україні і маємо себе вести як господарі.”
      Були й ще не менш схвильовані виступи. Від Всеукраїнського Товариства ”Просвіта” слово вшанування сказав член Центрального правління Микола Оцун. Було те, що промовистіше виступів. На акції була донька Івана Крушельницького пані Лариса Крушельницька. Які почуття переповнювали цю немолоду вже жінку, батька якої розстріляли і таємно закопали ось тут рівно 75 років тому? Пані Лариса ковтала пігулки і ледве могла встояти на ногах. За неї, їхню замучену родину говорила на мітингу донька Тетяна.
      …Схиляють голови свого пломіння свічки біля хреста. Звучить молитва. Вічна їм пам'ять. І недопустімо повторення тих часів, тих трагедій.
                                 х     х    х
 
   Наостанок мушу сказати про дві речі. Перше — це повна відсутність представників влади, і всеукраїнської, і міської. Втім, не зволили вшанувати пам'ять патріотів і деякі політичні сили, що постійно афішують себе як національні, патріотичні й демократичні. І друге. Місце, де довелося встановити пам’ятний хрест, представляє собою задвірки Лук`янівського цвинтаря, більше схожі на смітник. Крім того, з усіх боків місце впокоєння людей оточили будівельні майданчики, роботи ведуться впритул до могил, мало не на самих похованнях. То хто ми тоді такі? Сумно, боляче…
   

Комментарии (114)

Pavlosztq | 2018-08-25 00:49

Приветствую Вас товарищи!
Предлагаем Вашему вниманию замечательный сайт для заказа бурения скважин на воду.Основной деятельностью нашей компании является обеспечение клиента качественной питьевой водой в достаточном количестве. скважина на воду,бурение скважин на воду, скважина минск,скважина на воду цена,бурение скважин в минской области,ремонт скважин и бурение скважин минск.Поможем пробурить скважину, которая будет отвечать именно Вашим пожеланиям.Бурение скважин на воду в Минской области производится на глубину около 30-40 метров.Несмотря на это, непосредственный водозабор начинается уже с глубины 20-25 метров, удается получить 1-3 метров кубических в час. Компания «БурАвтоГрупп» использует современный роторный способ бурения, его можно использовать на самых разных грунтах. Ждем Вас у нас в офисе.
Увидимся!
http://playsc.com/forum/home.php?mod=space&uid=208648
http://www.iatraf.co.il/member.php?u=422594
http://mega-xxx.net/user/Patriotnke/
http://biggamers.xf.cz/profile.php?lookup=4364
http://oblozhki.net/member.php?u=241654

Ответить | С цитатой

mauglivaw | 2016-05-25 12:11

Хорошего дня!
для всех автовладельцев и владельцев Android усторйств, а так же устройств работающих на IOS, предлагаем - Автосканер для Android и IOS, который позволит всегда быть в курсе технического состояния вашего автомобиля!

Ответить | С цитатой

mauglivaw | 2016-05-21 19:53

Добрый день! Если предпраздничная суета
выбила вас из калеи и летний нардероб не пополнен во время - решить проблему можно просто посетив наш магазин скады есть во всез крупных городах России.
А если образовался лишний вес - готовим фигуры к пляжному сезону!

Ответить | С цитатой

mauglivaw | 2016-05-15 17:41

Доброго времени суток! Если предпраздничная суета
выбила вас из калеи и летний нардероб не пополнен во время - решить проблему можно просто посетив наш магазин скады есть во всез крупных городах России.
А если образовался лишний вес - готовим фигуры к пляжному сезону!

Ответить | С цитатой

mauglivaw | 2016-05-11 10:42

Доброго времени суток! Если предпраздничная суета
выбила вас из калеи и летний нардероб не пополнен во время - решить проблему можно просто посетив наш магазин скады есть во всез крупных городах России.
А если образовался лишний вес - готовим фигуры к пляжному сезону!

Ответить | С цитатой

Edduardoel | 2016-05-07 00:52

Любой задолбленный пособник по холодным системам обследует за дарма и осуществит оживленно на месте с договором на любые расходные материалы.Ознакомиться и вывести в расход все листы цен вы можете у нас на сайте. http://www.uzstars.biz/index/8-60553

Ответить | С цитатой

Jgosephpred | 2016-05-07 00:04

Надежный отзубренный собрат по холодильным установкам заменит предохранитель в течении 30 минут и проведет живой рукой на месте с гарантией на любые работы.Прочитать и победить любые прайсы вы можете у нас на сайте. http://mf-arena.at.ua/index/8-16151

Ответить | С цитатой

RgobertHep | 2016-05-06 18:38

Гарантийный подкованный помощник по охлаждающим системам выполнит тестирование в течении дня и пробьет ночной ремонт холодильников Библиотека имени Ленина вскачь хоть в деревне с документами на любые узлы.Выучить и устранить любые листы цен вы можете у нас на сайте.

Ответить | С цитатой

Denunistam | 2016-04-26 20:58

Ответить | С цитатой

Brventontiff | 2016-04-26 17:44

Безошибочный муштрованный сотрудник по морозильным установкам прокачает в течении пары часов и сделает богемный ремонт холодильников Южное Бутово торопливо на даче гарантированно на любые запасные части.Ознакомиться и срисовать все цены вы можете у нас на сайте.

Ответить | С цитатой

закрытьДобавить комментарий: