Високий Вал

Останнє оновлення 08:36 субота, 19 вересня

Укр Рус

04.02.2013 17:50 Сергій СТУК

А судді... тобто, експерти - ХТО?

Facepalm ПреображенскийВже аж восьмий рік проводить своє "потужне" опитування такий собі "Поліській фонд", а його ПРЕЗИДЕНТ :) Гена Максак оголошує результати. 
Ось і вони, останні результати: http://newvv.net/politics/region/221872.html

Результати як результати... Середньозважена думка "пригламуреної" суто чернігівської, за парою виключень, "тусовки". Тому й результати очікувано відірвані від життя.

Втім, чхати мені на резулльтати.
Найбільше мені в цих опитуваннях завжди подобалася відкритість списку опитаних

Почув на презентації результатів, що опитаних аж 98. "О, непогано, - подумав собі, - це краще, ніж 60-70 у минулі роки". Але, як виявилося, я помилися, бо якість того списку надто вже поступилася його кількісному показнику.

 

"Широко відомі у вузькому колі"

На слайдах бачу заголовки, що містять вислови: "на Чернігівщині", "в Чернігівській області", "жителів Чернігівщини" і тому подібні. Та й у "шапці" кожного слайда презентації - вислів "Чернігівщина експертна". 

Тобто опитування начебто стосується області. Але... 
Скільки експертів залучено по області? Два? Три? Це з 98?!
Халтура!
Чи у нас мало райцентрів з їх ЗМІ, посадовцями, громадськістю, щоб залучити хоча би половину респондентів для обласного опитування?

 

"Доки сам себе не похвалиш..."

Підбірка експертів з точки зору представництва організацій (чи господарів) - це просто "ЖЕСТЬ", як то кажуть:
1 місце - облдержадміністрація - ДЕСЯТЬ представників, тобто більше ніж 10% взагалі усіх опитаних - представники однієї організації;
2 місце - Чернігівська міська рада - ДЕВ'ЯТЬ представників, ще 10% опитаних;
3 місце - Чернігівська медіа група - ВІСІМ представників від Сухомлина, тобто ще ледь не десята частина респондентів.

Тобто "експертне" в лапках опитування значною мірою "зробили" три організації.

Ще на скромному 4 місці - "Дитинець" (Ломака-Атрошенко) - "нещасні", порівняно з лідерами, чотири представники.  Далі - дрібнички на тлі вищенаведеної статистики: по двоє з "Просвіти", "ДемАльянсу", "Гарту", два від Ляшка, парочка з облради...
Халтура! 
Невже більше не було кого опитувати в усій Чернігівській області, що по 2, 4 або й 8 - від однієї контори чи власника? 

 

"Кто все эти люди?" ©

Добір персоналій теж іноді вражає. Неначе суто для кількості їх висмикнули десь на вулиці, чи то пак в інтернеті. Халтура, халтура...
Наприклад: 

№5 - Анцибор Є.Є., ТРК "Дитинець" - це хто? Кореспондент? Який досвід має? Скільки років того досвіду? За яким принципом необхідно було включити до опитування цього четвертого представника "Дитинця"?

№9 - Богун Л.І., Газета "Главная/Любимая" - хто це? Верстальник рекламних блоків? Які якості дозволяють хоча б натягнуто назвати експертом?

№34 - Кравченко М.О., ВЗГ міськради - вперше чую про таку (чи "такого" треба сказати?). І навіщо вона/він в опитуванні, коли там УЖЕ є й Соломаха, і Синельник?

№35 - Кудабеков А.З., блогер - а це що за професія така - "блогер"? Напевно, від англійського blog та закінчення -er (позначка професії), тобто, по-нашому - "професійний балабол" виходить? 

№48 - Мусій О.В., тижневик "Гарт" - вона ж займається (майже) виключно криміналом, а опитування навколополітичної тематики. І чому, якщо долучали "Гарт" до опитування, то опитували не Дмитра Іванова?

№58 - Письменний О.С., Інформаційний портал "Siver-info" - він у якій царині експерт, у відеозаписі прес-конференцій хіба що? У нього хоч кілька аналітичних матеріалів є за душею?

№63 - Романова Т.О., Gorod.cn.ua - одна з восьми представників "ЧМГ". Ті самі запитання: які аналітичні матеріали, який досвід має за плечима? Дводенний "тренінг" з журналістики?

№76 - Стародуб О.О., ГО "Чернігівська ініціативна група" - я вас умаляю, "експерт"... Як з мене балерина.

№82 - Трегубенко С.М., громадський діяч - та ви що, знущаєтеся?! Це ж стара хвора людина! Дірвавася напенсії до інтернету - знайшов вільні вуха, чи то пак очі, щоб "виговорюватися".
Взяли б уже краще Володимира Фараона та представили його як "Оглядач друкованих видань області". Він, принаймні, адекватніша людина, аніж Трегубенко.

№94 - Шешеня А.О., ГО "Маю право" - а хто це? Цінність його для опитування в чому полягає? В тому, що він/вона зображав діяльність на якийсь-там ґрант? Я б зрозумів, аби взяли Семена Бельмана. А ось Шешеню якогось - ні, не розумію.

Нічого особистого, панове "експерти".
Запитання поставлені суто в контексті якості опитування від "Поліського фонду..."

Коментарі (20)

росич | 2013-02-06 14:25

Все вірно написав. Сергію, як завжди з викликом і правдиво.

Відповісти | З цитатою

Сергій | 2013-02-05 09:29

Ну я прийшов на ЇХ захід на ЇХ запрошення, а мені підсунули опитування, що з трьох точок зору (описане вище) не годиться. Тим більше у газету.
Час мій зіпсували.
Організували "мєждусобойчик", а назвалися - ой-йой! :)
Як на мене, оті їх "орбіти" проходять далеко від реального життя.
...
«Скоро я сам убедился, что такое “профсоюзник”. Прежде всего Виноградов гражданский. Он вечно бегает по коридорам с деловым видом, на ходу размахивая листками бумаги. Когда я заглянул в эти листки, то они оказались списками людей, которым полагается специальная гражданская экипировка для работы в Контрольном Совете. На первом месте красовалась фамилия самого Виноградова, хотя делать ему в Контрольном Совете было нечего.
Приветствие у Виноградова было не такое как у обычных людей. Для простых смертных у него всегда наготове стахановское “Здорово!” с бодрящим взмахом руки, для меня и Кузнецова – “Привет! Что нового на горизонте?”, для генерала подобострастное – “Здравия желаю!” хотя это приветствие положено только между военными.
Внешне Виноградов не человек, а вулкан. Но если присмотреться, то сразу видно, что вся кипучая деятельность “начальника личной канцелярии” концентрируется вокруг отрезов материи, пайков, спиртных напитков, квартир и тому подобного. Все эти блага распределяются Виноградовым, исходя из соображений, какую взаимную выгоду может он извлечь из данного человека. “Профсоюзник” ведет учет кадров, общественную работу, партийную работу, хозяйственную работу и, кроме того, сует свой нос во все дырки. Не Виноградов, а Совнарком. Смертельно боится он только одного – какой-нибудь конкретной работы.»
(Григорий Климов, "Песнь победителя")

Відповісти | З цитатою

Сергій | 2013-02-05 09:12

"з 2009 року – керівник проектів ММГО “М’АРТ”"
Дякую за інформацію,
тепер я неприпускаю, а точно знаю: це типовий грантожер. Була би вчителем - мала би шану. А проводити інформаційні кампанії на шкоду нашому суспільству за грошики старої масонської рожи Сороса - звиняйте...
До того ж я не з тих, кого можна вразити переліком організованих посиденьок з балачками. Раніше це називалося "масовік-затєйнік".
До речі,
відразу перевірив сайт тієї організації, що "Має право" (інакше б не писав) - теж типова грантожерська конторка, де, до того ж, голова і бухгалтер - з однім прізвищем, та різним по-батькові. Наштовхує на думку, що це сімейне підприємство з дерибану грантових грошей :)

Відповісти | З цитатою

До відома Стука | 2013-02-05 08:48

Шешеня Альона - Голова правління Чернігівської міської молодіжної громадської організації “Маю право”.Трудовий досвід:

з 2009 року – керівник проектів ММГО “М’АРТ”
2001р.-2003р. – викладач менеджменту Чернігівського радіомеханічного технікуму
2001р.- вчитель математики сш №1 м. Славутич
1999р.- вчитель англійської мови сш № 9 м. Чернігів
Досвід громадської роботи:
З 2001 р. голова правління Чернігівської міської молодіжної громадської організації “Маю право”, керівник проектів організації
1999-2012 – координатор, організатор конференцій, семінарів, тренінгів, робочих зустрічей(в тому числі за участі іноземних партнерів), інформаційних кампаній в рамках проектів громадських організацій;
2000-2012 – менеджер громадських(правових) приймалень.
Листопад 2000, січень 2001- міжнародний спостерігач за виборами до Меджилісу в Азербайджані( в рамках моніторингової програми Комітету виборців України, підтримка NDI).
2001-2002- координатор інформаційного проекту ММГО “Молодіжний інформаційний центр”
2002, 2004, 2009, 2010- тренер, організатор тренінгів для членів дільничних виборчих комісій та спостерігачів за виборами. Загальна кількість заходів – 38 . Загальна кількість слухачів – 3800 чол.
2005-2008, 2010, 2011 – координатор та тренер на освітніх заходах з прав людини, що проводилися для студентів вищих навчальних закладах м. Чернігова та школярів міста
2009-2012 – організатор та координатор навчальних і інформаційних заходів проектів всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”
2010 – 2012 – робота в мобільній групі з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області
2012 – учасник моніторингової групи в рамках проекту ММГО “М’АРТ” “Захист прав дитини в Чернігівській області”
2011-2012 – одна з організаторів Фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA” в Чернігові


Проекти, програми, в реалізації яких приймала участь

2001 Висвітлення діяльності жінок на Чернігівщині та координація їх зв’язків у регіональній мережі НДО, Фонд Відродження, Програма “Громадянське суспільство та належне врядування”, керівник
2007 – проект “Захистити право дітей буд. №103, №105, №109 по вул. Пухова м. Чернігів”, ММГО “Маю право”, керівник
2008 -проект “Покажи дитині рідний край”, ММГО “Маю право”, керівник
2008-2010- проект “Розуміємо права людини”, “Мережа активістів програми “Розуміємо права людини”, що є складовими проектами однойменної Всеукраїнської освітньої програми, підтримка Фонду “Відродження”, керівник
2010-2011 – організація діяльності медіа-центру правової допомоги “На захист підприємця”, підтримка Фонду “Відродження”, асистент проекту
2010-2011 – проект “Шкільний міліціонер” (“School Policeman”) з залученням експертів, тренерів Алабамського Центру права і громадянської освіти (Алабама, США) підтримка Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, керівник проекту
2011-2012 рр .- проект “Центр правової допомоги для сімей, в яких виховуються діти з вадами фізичного і розумового розвитку “Соціальний Адвокат”, підтримка Проекту ПРООН “Розвиток громадянського суспільства”, керівник
Грудень 2007 – Грудень 2010 рр – проект “Надання правової допомоги через приймальні правозахисних організацій (підтримка – Українська Гельсінська спілка з прав людини, Oxfam Novib (Нідерланди), асистент координатора в Чернігівській області.
2011-2012 – інформаційна кампанія “Діти як діти” в Чернігівській області, координатор

Відповісти | З цитатою

Савенок | 2013-02-05 08:22

Сергію, твій,якби м"якше сказати, максималізм означає лише одне - твою молодість. Тобто ти пізно прийшов у журналістику і зараз перебуваєш на етапі молодечого протесту проти всього.
Трішки б досвіду і ти б нізащо не назвав більшість прізвищ, бо вони говорять саме ПРО ТВОЄ НЕЗНАННЯ ситуації в громадсько-політичному житті Чернігова.
Це не смертельно. Молодість - недолік, який швидко проходить.
Похвальна риса в тобі, що ти не погоджуєшся з установленими канонами, нічого не приймаєш на віру, а вимагаєш доказів. А це - риса принципового журналіста.
А в даному випадку з деякими пізвищами тебе занесло. Ці люди просто обертаються на тих орбітах промадсько-політичного життя, куди тебе ще не заносило. А це не їх вина, а твоя.

Відповісти | З цитатою

Trezvo | 2013-02-05 00:23

"учасник і організатор акцій РУХуу проти злочинів тоталітарного режиму" - Ха ха ха! Так, те що Радянська влада так і не знищила таких параноїків як Трегубенко, дійсно є злочином.

Відповісти | З цитатою

Сергій | 2013-02-04 22:55

У кого? :D

Відповісти | З цитатою

СС | 2013-02-04 22:37

Серьожа, у 54 років Ви теж будете вважати себе дідуганом, тобто як радянські діти Леніна?
Всі ознаки манії величі.

Відповісти | З цитатою

Сергій | 2013-02-04 21:57

Та хоч у трьох довідниках.
У дідугана ознаки параної.

Відповісти | З цитатою

СС | 2013-02-04 20:55

Стуче, Сергій Трегубенко відома людина, відомості про яку увійшли до Довідника "Чернгівщина: 20 років незалежності України.
Трегубенко Сергій Миколайович (14.05.1958 р. н.), мешкає в м. Мена Чернігівської області, працював головним метрологом Менського сиркомбінату (1987-1992), завідуючим відділу молоді і спорту райдержадміністрації (1992-1994). Член РУХу з 1990 р., активний учасник і організатор акцій РУХуу проти злочинів тоталітарного режиму та за незалежність Україні в м. Мені. Депутат Менської міської ради (1998-2002 і 2006-2010) від УНП.
Вам пане Стуче, треба ще вивчати матчасть.

Відповісти | З цитатою