Високий Вал

Последнее обновление 11:55 вторник, 4 августа

Укр Рус

18.02.2016 15:43    Радио ЭРА 103,5 FM

Юлія Тимошенко сьогодні о 18:08 буде гостею на хвилі 103,5 FM

                   Юлія Тимошенко, народний депутат України, лідер партії ВО «Батьківщина» буде гостею програми «Від першої»на «Радіо-Ера ФМ» у четвер, 18 лютого, о 18:08.

 


Основна тема програми – як вийти з політичної кризи без Майдану?

 

Початок програми «Від першої особи» – 18.08.

Пряма трансляція на www.eramedia.com.ua

Відеоверсія - телеканал «Ера», 18 лютого - 23.40 (повтор 19 лютого - 6.20 та 7.35)

 

Ведуча – Ярина Лазько

 

Прес-служба «Радіо-Ера ФМ»

т. (044) 536-96-09

15.02.2016 06:34    Радио ЭРА 103,5 FM

Міхеїл Саакашвілі на радіо "Ера ФМ"

 Міхеїл Саакашвілі, голова Одеської облдержадміністрації, буде гостем програми "Від першої особи" у понеділок, 15 лютого, на "Радіо-Ера ФМ". Початок – 18.08

Йтиметься про долю українських реформ: хто, як і коли їх має проводити, і чи є на це ще час.

Пряма трансляція програми на сайті www.eramedia.com.ua

Відеоверсія програми - на телеканалі "Ера" о 23.40 (повтор - 16 лютого, о 7.30)

 

08.02.2016 08:47    Татьяна РОМАНОВА

Конкуренції бути чи не бути: конкурс на 27-й маршрут

Черговий конкурс з визначення перевізника на маршрут №27 відбудеться вже 9 лютого 2016 року. Боротьба за даний маршрут триває більше, ніж півроку. Основними фігурантами запеклої боротьби є два перевізника: ДП «Пассервіс» і ПрАТ «Таксосервіс».

За умовами конкурсу кожен претендент має заявити на маршрут документи 9 автобусів (з них 1 резервний) пасажиромісткістю понад 35 місць класу І, ІІ. Режим руху – звичайний. Час роботи: 6:00 – 22:00 з інтервалом 8-15 хвилин.
 
 
Процедура нарахування балів
 
Надаю до ознайомлення попередні підрахунки балів по кожному перевізнику згідно Постанови КМУ №1081 в разі, якщо обидва перевізника будуть допущені до конкурсу за рішенням конкурсного комітету. 
 
 

Робота виїзної групи з огляду транспорту перевізників.
 
За процедурою конкурсу після відкриття конвертів з документами, необхідно провести роботу з перевірки відповідності поданих документів та побачити на власні очі той транспортний засіб, на якому, власне, перевізник має намір перевозити пасажира. Тому, на мій погляд, це є найвідповідальніший етап всього конкурсу. І те, наскільки відповідально поставляться до нього члени конкурсного комітету, залежить комфорт і якість перевезення. 
На жаль, на огляді транспорту були тільки 2 члени конкурсного комітету разом із представниками Управляння транспорту та зв’язку при загальній їх кількості більше 10 людей. Цікаво, як решта людей будуть приймати рішення, якому саме перевізнику віддати маршрут, попередньо не вивчивши документи і не побачивши запропонований транспорт? Чи вони вже до оголошення про конкурс знають, кого будуть підтримувати?
Тепер пройдемось окремо по кожному підприємству.
 
 ПрАТ «Таксрсервіс»
 
Це підприємство кожного разу протягом півроку приймало участь у конкурсі на 27-й маршрут. І кожного разу до них з боку конкурсного комітету були зауваження то по документам, за які кілька разів навіть не допускали до конкурсу, то по транспорту, який працював на маршруті. В зв’язку з цим перевізник навіть відстоював в суді свої права. 
Наразі ж, під час огляду транспортного засобу і звірки відповідності документів, видно, що перевізник за півроку усунув вже всі можливі недоліки. А отже, подана на конкурс інформація по підприємству відповідає дійсності, транспортний засіб в гарному стані, 5 машин яких зовсім новенькі (2015 року випуску) і на інших маршрутах помічені не були з кінцевої дати подачі документів. Можливо, недоліки або порушення даного перевізника знайдуться перед конкурсом, але наразі дана інформація мені не відома. 
 
 
 
 
 
ДП «Пассервіс»
А ось, що стосується іншого перевізника – то тут не все так гладко, як у попереднього.  Все почалося з перенесення дати огляду транспорту на пізніше з невідомих причин. І тільки після того, коли я побачила всі документи і транспортний засіб, проаналізувавши їх, зробила такі висновки:
 
1) На конкурс поданий не повний пакет документів – відсутня форма 1ДФ за 4 квартал попереднього року. Хоча в Постанові КМУ №1081 в розділі №5, в п.10 вказано, що форма 1ДФ подається за останні повні два квартали. Зазначу, що кінцевий термін подачі документів – 22 січня 2016 року і оголошення про конкурс було 6 січня 2016 року, а про те, що він відбудеться знали ще з грудня 2015 року. Також нагадаю, що влітку за такий недолік один із перевізників був недопущений до участі у конкурсі згідно Постанові КМУ 1081, де це прописано.
 
 
 
 
2) Був зафіксований транспортний засіб, документи якого подані на конкурс, на іншому маршруті в іншого перевізника – маршрут №12 ТОВ «Пассервіс-Люкс». Нагадую, що на конкурс документи подало ДП «Пассервіс». А також майже кожного дня, як мінімум, 5 конкурсних машин обслуговують маршрут №20. У перевізника не вистачає транспортного засобу обслуговувати свої маршрути і він претендує ще на один?
 
 
 
3) Серед транспортного засобу,  що пропонується на конкурс, є автобус, який 25 грудня 2015 року потрапив в ДТП біля 5-ї школи. На момент огляду, 2 лютого 2016 року, він був в аварійному стані. Але все ж таки перевізник обіцяє встигнути його відремонтувати до 10 лютого після підписання договорів. Наразі тривають суди з даного питання. І наскільки мені відомо, до кінцевого рішення суду транспортний засіб, який потрапив в аварію, не можна чіпати.  
 
 
 
 
Поки що Управління транспорту і зв’язку ЧМР не бачить в даних питаннях порушення з боку підприємства. 
Висновки з вищенаведеного кожен зробить самостійно. А моя особиста позиція і позиція «Демальянсу» відома – діяти згідно законодавства,  справедливо по відношенню до кожного перевізника та на користь пасажиру.  
 
 

Тетяна РОМАНОВА, голова 
Чернігівської міської організації
партії «Демальянс»
 
 
 

01.02.2016 17:56    Дарина СИРОПАРА

Увага - шахраї!

Ніколи раніше не зіштовхувалася з телефонними шахраями. Та все колись буває вперше.
 
Вчора ввечері з номера 0939546822 мені телефонувала та надіслала смс жіночка з таким змістом:
 
"Добрый вечер Дарина Михайловна! Ваш номер телефона мне дали у нас в горисполкоме Новозаводского района и посоветовали обратиться к Вам, так как Вы наш депутат. Мой муж пошел служить добровольцем и вот уже 5-й месяц служит в АТО, в 92 бригаде. У нас маленькая доченька - ей 1 год и 8 месяцев, почти три месяца назад у доченьки диагностировали онкологию. И нас отправили в Киев, в НИИ онкологии. На данный момент мы здесь прошли все необходимое нам лечение и во вторник  нас будут транспортировать обратно в Чернигов, в нашу больницу на Пирогова. И на вторник нам очень нужны 4-5 человек, которые могли бы сдать кровь для моей доченьки. Я просто  не знаю, что мне делать и как быть. Мне посоветовали обратиться к Вам."
 
Оскільки жодного згадування про гроші не було, а з процедурою здачі крові для станції перливання я знайома через моїх друзів, то спочатку підвоху я не відчула і вирішила поспілкуватися з нею наступного дня.
Сьогодні вранці вона зателефонувала, назвалася Світланою Кравченко, плакала в трубку, що потрібні донори крові на завтра. Я пообіцяла продзвонити друзів та написати про це в фб. Відразу після цього зателефонував чоловік Світлани Олександр з номера 0688500670 та повідомив, що перерахував дружині 700 грн на картку, та ще не вистачає 280 грн. Попросив допомогти, звернутися до того, хто може ці кошти перерахувати до завтра. Знову дзвінок від Світлани, сльози та постійне повтрення фрази "я вже не знаю до кого звернутися". 
 
Перевірила номер телефону Світлани в інтернеті та побачила статті про шахрайство цієї жінки (стаття 1, стаття 2). Та раніше вона називала себе Оленою Надточій. 
 
Історія не змінюється, номер телефону той самий. В епоху інтернету це виглядає дивно.
 
Отже, перевіряйте всі прохання про допомогу від незнайомих людей. Бо благодійність - це прекрасно, та бажючих нажитися на цьому вистачає.

19.01.2016 20:45    Петр АНТОНЕНКО

Війна на екранах

Петро АНТОНЕНКО,  редактор газети "Світ-інфо"

Торік Україна почала вживати заходів із обмеження російської пропагандистської агресії в українському інформаційному просторі. Він дійсно заполонений російською присутністю, досить згадати телебачення чи продаж друкованої продукції. Адміністративні заходи влади торкнулися насамперед російського кіно, значно обмеживши його на нашому телебаченні.

Були заборонені на телеекранах російські фільми, які розхвалюють російську армію та інші їхні силові структури, потім — загалом фільми і серіали, зняті Росією останніми роками. І ось дійшло до заборони конкретних російських митців, котрі займають ворожу до України позицію, зокрема схвалюють російську окупацію Криму і участь Росії у війні на Донбасі.

Найбільш одіозним постатям російського мистецтва вже заборонено в’їзд до України. А щодо заборони присутності в нашому інформпросторі, то такий «чорний список» теж існує і поповнюється. Недавно він значно розширився.
Уряд України своєю постановою від 2 грудня 2015 року заборонив Державному агентству з питань кіно реєструвати й видавати прокатне посвідчення на фільми, учасників яких внесено до переліку осіб, що загрожують національній безпеці. Тобто тепер до такого списку потрапляють і самі фільми, в яких знялися артисти, а також вистави, концерти, телепрограми, де вони виступають.
«Чорний список» складається на підставі Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» з метою національної безпеки держави, так пояснила це влада. Список цей, за поданням Служби безпеки, формує Міністерство культури. У грудні воно доповнило список осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Тепер там 83 особи.
Назвімо хоча б найбільш відомих російських митців із цього «чорного списку»: Безруков Сергій Віталійович, Бистрицька Еліна Авраамівна, Бондарчук Наталія Сергіївна, Бондарчук Федір Сергійович, Бортко Володимир Володимирович, Боярський Михайло Сергійович, Бурляєв Микола Петрович, Варлей Наталія Володимирівна, Газманов Олег Михайлович, Гальцев Юрій Миколайович, Гафт Валентин Йосипович, Гостюхін Володимир Васильович, Кара Юрій Вікторович, Клюєв Борис Володимирович, Кобзон Йосиф Давидович, Лановий Василь Семенович, Лещенко Лев Валер’янович, Ліванов Аристарх Євгенович, Лужина Лариса Анатоліївна, Лунгін Павло Семенович, Михайлов Олександр Якович, Назаров Юрій Володимирович, Охлобистін Іван Іванович, П’єха Станіслав П’ятрасович, Пєнкін Сергій Михайлович, Перфілова Валерія Юріївна, Порєченков Михайло Євгенович, Расторгуєв Микола В’ячеславович, Розенбаум Олександр Якович, Стеблов Євген Юрійович, Табаков Олег Павлович, Тализіна Валентина Іларіонівна, Теличкіна Валентина Іванівна, Харатьян Дмитро Вадимович, Шахназаров Карен Георгійович.
Мінкультури наголошує, що демонстрування програм за участі осіб, які внесені до даного переліку, тягне за собою адміністративну та іншу відповідальність. Тобто, виходить, мова не лише про надання прокатних посвідчень новим фільмам, а й загалом про демонстрацію фільмів за участю таких акторів?
Ось що постановила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, яка напередодні новорічних свят нагадала програмним директорам українських телеканалів про існування заборонених фільмів, а також діячів культури, внесених до«чорнихсписків»:«Національна рада нагадує телерадіоорганізаціям і провайдерам програмної послуги, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» Міністерство культури склало Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Тому фільми, передачі й інші програми за участі осіб, внесених до нього, не можуть транслюватися в ефірах телерадіоорганізацій».
А тепер давайте детальніше подивимося на цей список. У ньому чимало вихідців з України. Явище, цілком звичне протягом століть. Скільки їх, талановитих українців, їхали з колонії до метрополії, «на ловлю щастя і чинів», як писав Лермонтов у знаменитому вірші про вбивцю Пушкіна. Одні їхали, не знайшовши визнання в рідних краях, іншим байдуже було, де «ловити щастя і чини».
До цього списку дійсно талановиті митці потрапили з різних причин. Одні, найбільш одіозні, затято долучилися до пропаганди «руського міра», вороже ставлячись до всього, що поза цим «світом». Це про таких, як актор Михайло Порєченков, котрий «уславився» тим, що в рядах сепаратистів у Донецьку попросив у них кулемета, аби постріляти в бік українських військ. Це актор Іван Охлобистін з його неприкритою ненавистю до нашої держави. Це такі співаки, як Олег Газманов, Валерія (прізвище — Перфілова), котрі теж активно політиканствують і давно засвітилися з антиукраїнськими настроями. Це Йосип Кобзон, уродженець України, Донеччини, народний артист України і не тільки, видатна особистість радянської естради, котрий, на жаль, обома ногами так і залишився в радянському минулому, де був його зірковий час. З цими все зрозуміло.
Але, на жаль, надто активними виявилися у своїх антиукраїнських поглядах і тому потрапили до цього списку двоє справді видатних акторів, уродженців України, — Василь Лановий і Еліна Бистрицька. 82-річний Лановий — українець, син простих українських селян із села Стримба на Одещині. Народився в Москві лише тому, що батькам, Семену і Галині Лановим, які рятувалися від голоду, чудом вдалося вирватися в Москву, до Семенового брата. Але й потім дитячі роки Васі Ланового проходили в рідному селі, у його діда й баби.
 Ми знаємо Василя Ланового, театрального актора, насамперед за багатьма чудовими ролями в кіно: капітан Грей в екранізації повісті Гріна «Червоні вітрила», Куракін в епопеї «Війна і мир» (знятій, до речі, українцем Сергієм Бондарчуком), звичайно ж, Вронський у фільмі «Анна Кареніна».
 Еліна Бистрицька, котрій незабаром 88, народилася в нашій столиці Києві, якийсь час жила і навчалася на Чернігівщині, в Ніжині. Вона зіграла одну з головних ролей — Аксиньї — в кіноепопеї «Тихий дон», екранізації геніального роману Михайла Шолохова, українця по матері (мама його з Чернігівщини). Шкода, що в такому поважному віці Еліна Авраамівна втягується в політику найгіршого штибу і весною 2014 року підписала (як і Лановий) отого вірнопідданого листа митців Путіну, де вони, по суті, схвалюють загарбання Росією Криму.
Це найбільш сумні приклади антиукраїнства. Однак переважна більшість названих митців особливою антиукраїнською агресивністю не відзначається, просто тягне людей до політики, до проявів вірнопідданства перед російською владою. Хоча, здавалося б, яка така потреба, адже радянські часи такого холопства митців давно минули.
Загалом прикро, що до «чорного списку» потрапили стільки талановитих митців. У ньому й діти Сергія Бондарчука, видатного українця, який став одним із метрів радянського кіно, але встиг зіграти, й дуже талановито, українських геніїв Тараса Шевченка й Івана Франка. Тепер персонами нон-ґрата стали на наших екранах його син Федір і донька Наталія. Крім них, і зять Сергія Бондарчука Микола Бурляєв (головна роль у фільмі «Військово-польовий роман»).
Кінорежисер Володимир Бортко — випускник Київського театрального інституту (нині університет) імені Карпенка-Карого, починав як режисер у Києві. До речі, виріс у родині свого вітчима Олександра Корнійчука. У 2009 році Бортко екранізував «Тараса Бульбу», до 200-річного ювілею Миколи Гоголя. Головну роль зіграв незабутній Богдан Ступка. Стільки критичних стріл полетіло і в режисера, і в актора за те, що фільм вихваляв «російський дух». Правда, ці стріли треба було б так само адресувати й самому Гоголю, українцеві і частково полякові, котрий і вдома з рідними говорив українською мовою, а от у цій знаменитій повісті, в її фіналі, також говорить про силу «російського духу». І важко було чогось іншого чекати від Гоголя, народженого в рік 100-річчя трагічної Полтавської битви, з якої почалося остаточне загарбання України Росією.
Але Володимир Бортко не має плазувати перед російським суспільством, він там не бідний родич. Навпаки, створив найкращі російські серіали останніх двох десятиліть. Саме Бортко екранізував видатні романи: «Майстер і Маргарита» — киянина Михайла Булгакова та «Ідіот» — Федора Достоєвського, письменника з українським корінням. Кращих екранізацій від цих 10-серійних фільмів російське кіно досі не створило. Можна додати ще фільм «Собаче серце», за романом того ж Булгакова. І навіть кримінальні серіали, насамперед «Бандитський Петербург», та й «Вулиці розбитих ліхтарів», зняті Бортком, на голову вищі від російських детективів, якими й далі заповнені наші телеекрани.
Колишній киянин Сергій Гармаш, дуже гарний актор, — нині одна із зірок російських серіалів. Як і Володимир Гостюхін (серіал «Дальнобійники»), як і Борис Клюєв («Королева Марго»).
Потрапили до списку і такі російські актори, як Євген Стеблов (доктор Мортімер із фільму «Собака Баскервілів»), Аристарх Ліванов, Олексій Михайлов, Валентина Теличкіна, Юрій Назаров, котрі зіграли чимало помітних ролей, і навіть Лариса Лужина, кінозірка бозна-яких років, про яку давно забули. Чого не скажеш про суперпопулярного Олега Табакова, в жилах якого тече і польська та українська кров. Чи Дмитро Харатьян, надзвичайно популярний у нас, і не лише як «гардемарин» чи граф із серіалу «Королева Марго», а й за іншими численними ролями. Теж у списку. Як і режисери Павло Лунгін, Юрій Кара, Карен Шахназаров, які (особливо останній: фільми «Ми із джазу», «Зимовий вечір у Гаграх», «Місто Зеро») зняли ряд високохудожніх новаторських фільмів.
Повертаючись до співаків, чесно кажучи, не знаю, чим дехто з них особливо нагрішив, а якщо так — то теж прикро. Ну, Микола Расторгуєв виступає в сепаратистів на Донбасі, лідер улюбленої групи Путіна — «Любе». У свою чергу, Олександр Розенбаум хвалиться добрим знайомством із Путіним. Щось же інкримінують і таким співакам, як Сергій Пєнкін і навіть зовсім молодий Стас П`єха, онук легенди радянської естради Едіти П’єхи (польки, народженої у Франції).
Окремо хочеться сказати про Валентина Гафта — прекрасного актора, який знявся в багатьох фільмах Ельдара Рязанова. Невже через це мають бути заборонені фільми найвидатнішого режисера радянського кіно Рязанова, які у глухі радянські часи не лише тонко розвінчували «радянський спосіб життя», а й головне — були сповнені такою потрібною гуманністю, душевністю.
У чи не найпопулярнішому фільмі режисера «Іронія долі» знялася Валентна Тализіна, як і ще в кількох фільмах Рязанова. Вона — теж у списку, і хоч зіграла в «Іронії» епізодичну роль, цей незмінний новорічний фільм, якому щойно виповнилося рівно 40 років, теж потрапляє під заборону.
 Нарешті, Наталія Варлей — «студентка, комсомолка, спортсменка і просто красуня», головна героїня культової комедії Леоніда Гайдая «Кавказька полонянка». Фільму цього року буде рівно 50. Серед тисяч радянських і пострадянських фільмів нема комедії, рівної цьому фільму, хіба що «Діамантова рука» того таки ж Гайдая. А ще Наталія Варлей — це Панночка з екранізації повісті Гоголя «Вій», що знімалася й у нас на Чернігівщині. Виходить, під заборону потрапляють легендарна «Кавказька полонянка» і «Вій»?
Усе це дуже прикро. І дуже нагадує радянські часи, коли з бібліотек масово вилучалися книги найвідоміших письменників через те, що їх оголосили «ворогами народу». Коли, вже не в 1930-ті роки, а в час «розквіту застою» потрапили під заборону такі чудові фільми, як «Покровські ворота» чи «31 червня», бо емігрували за кордон актриса Олена Корєнєва (перший фільм) і танцівник Олександр Годунов (другий фільм).
Питання тут навіть ширше, ніж цензура (до речі, заборонена Конституцією України) на високохудожні твори і талановитих митців. Питання ще й у тому, що нам не треба боятися глянути правді у вічі, а вона в тому, що всі ми вийшли з того радянського минулого, і в те минуле треба дивитися відкрито й відверто. Принаймні, не боячись його, , часом і з гумором, навіть якщо це не лише талановиті кінокомедії.
…А захищати національний інформаційний простір є де і як. Він і далі розхристаний, з численними протягами.
 
Цей текст був опублікований на головній сторінці сайту 15 січня. А ось його коментування, в хронологічному порядку:

 
222 | 2016-01-15 17:13
выход простой, убрать интернет, эту всемирную, чуждую нам паутину, убрать ФМки, кино, как такое, своего то почти нету, оставить 1 плюс 1 и Стогния на телевидении ну и дальше в этом русле.
 
Славутичский москвич | 2016-01-15 19:09
Поддерживаю, интернет убрать, фильмы запретить, артистов пересажать. Своих фильмов и артистов нет, но это не беда, будем смотреть лидеров страны и это для украинцев как титульной нации достаточно.
 
Сергій Колесник | 2016-01-15 20:33
Пане Петре! Приємно вражений Вашим чудовим кіноревю. Воно достойне фахового видання. Щиро поздоровляю!
 
М.Боюра | 2016-01-16 11:33
 За кілька днів після анексії Криму Путін заявив на увесь світ, що московія захищатиме будь-де росіян та російськомовних, і російськомовні українці перейшли на українську мову, аби не прийшов сюди окупант?
 Десятки, ба сотня держав світу живуть без російської культури і не вважають себе обділеними, проживемо і ми, і більше познаємо культуру Європи та й всього світу. Захищаючи державу, гинуть мільйони громадян, а ми хочемо захистити Україну і жахаємося від того, що забудемо культуру окупанта? Та горять вони ясним полум'ям.
 
222 | 2016-01-16 12:09
шановний Боюро. Відділяйте мух від котлетів. Є Путін і його приспішники, а є Пушкін, Пастернак, Цветаєва і інші, відомі і шановані в усьому світі. Я за все хороше незалежно від раси і походження. Сказав би Вам за Крим та Донбас, але це вже політика, а не культура.
 
Автор | 2016-01-16 12:55
М. Боюрі.
Розуміючи гнів патріотів (а ними маємо бути ми всі) на агресію, зазначу таке: метод "або - або" - це, таки ж, щось від отого більшовизму, тоталітаризму. Демократичніше, в дусі тої ж Європи і світу, буде - "і - і", тобто і світова, в її числі і російська культура (а тут правильніше навіть говорити про "загальнорадянську", де й ми всі були, культуру Союзу, за найактивнішої участі і українців), і європейська та світова, і, звичайно ж, УКРАЇНСЬКА культура.
 
Автор | 2016-01-16 17:09
Продовжимо цю цікаву дискусію, яка зав’язалася.
Ще раз — М. Боюрі. Десятки країн, звичайно, живуть без російської культури, як, до речі, і без української, або й загалом без класичної культури. А десятки розвинутих країн живуть з культурою, і українською, і російською. Чайковського виконують, опери ставлять по всьому світу,Чехов зараз на світовій театральній сцені один з найбільш затребуваних драматургів, в Англії його взагалі вважають другим, після, звісно, свого Шекспіра. Подібне — щодо Гоголя. Цікаво, що всі ці три генії російської культури —наші: Чехов (Чех), Гоголь—взагалі українці, Чайковський має українське коріння (від Чайки),
Але головний акцент цієї публікації навіть не стільки в питанні демократичності, свободи, хоч і це теж. Головне — в передостанньому абзаці, на що, схоже, мало звернули уваги, на слова «не боячись». Бо якщо ми боїмося, що від перегляду якогось фільму станемо меншим патріотами, а тим паче, полюбимо наших ворогів, то бідні ми тоді і слабенький наш патріотизм.
Втім, Боюра цілком має рацію ось в чому. Телеканал же чи радіопрограма — не безрозмірні, і питання— скільки чого саме на екрані чи в ефірі. А на багатьох каналах якраз чомусь і не виходить за принципом «і — і», тобто одної культури, російсько-радянської, неміряно, інших — української та й світової —обмаль. І це вже питання якості, рівня наших мес-медіа.
 
М.Боюра | 2016-01-17 10:10
Автор
Не Вам нагадувати, що путлера створили апологети "русского мира", а не навпаки. І те, що головним винуватцем війни між "братськими народами" роблять путлера, це теж елемент гібридної війни: нема впевненості, що він виграє цю війну, що Україна перестане існувати як незалежна держава,- тоді знайдуть нового експутлера і так до безконечності. Поки є та існуватиме Україна - росія ніщо: вона украла у нас назву, украла наших святих, хрещення, наші літописи і найстрашніше, украла у нас тисячі і тисячі найкращих мізків. Якщо ми не відгородимося камяною стіною від "русского мира", у нас не буде ніякої перспективи стати самодостатньою державою і достойною нацією. А російська культура теж не зовсім російська, бо московія не створила жодного виду мистецтва, у них навіть нема того початкового, що має наша земля в виді доісторичних культур.
 Гасло "Геть від Москви!"має жити.
P.S. Ланові у нас були (читайте Шевченка) і ще довго будуть, бо написати коротенького коректного дописа до ВВ я змушений через Анонімайзер.
 
222 | 2016-01-17 15:13
Боюро вибач але мені тебе жалко, ти справді
 такий чи прикидуєшся?
 
Вася | 2016-01-17 22:26
не нужны нам заморские артисты. Всякие хфильмы и книги. Не пускать. У нас хватает своих клоунов. Смотри заседание верховной рады и балдей. А то им Никулина подавай.
 
222 | 2016-01-18 06:39
васе - уважуха.

11.01.2016 11:31    Татьяна РОМАНОВА

Піврічна епопея з 27 маршрутом продовжується

Вже пройшло більше півроку з того моменту, коли закінчився строк дії договору міськвиконкому з перевізником на обслуговування маршруту №27 (ФОП Каплюк)  а він й досі обслуговує даний маршрут, але вже без договору. З липня 2015 року триває запекла боротьба за досить прибутковий маршрут міста, а результату й досі немає.

Проведемо короткий екскурс в історію розподілу маршруту.
 
Спроба №1 – невідповідальне ставлення до конкурсу
 
Перше засідання конкурсної комісії щодо визначення перевізника на маршрут №27 по закінченню договору відбулося 23 липня 2015 року. Конкурсну документацію на конкурс подали тільки два перевізники: ДП «Пассервіс» та ПрАТ «Таксосервіс». Чомусь тоді на конкурс не подався ФОП Каплюк, який вже 15 років обслуговує маршрут №27.
Того ж разу відбувся перший огляд транспортного засобу перед конкурсом, куди запросили громадських активістів. ПрАТ «Таксосервіс» вже тоді частково купили і взяли в кредит нові автобуси для участі в конкурсі. А отже в порівняні з транспортом ДП «Пассервіс», який тоді був виставлений на конкурс, кардинально відрізнявся від транспорту ПрАТ «Таксосервіс». ДП «Пассервіс», окрім того, що виставив на конкурс маршрутки з малою пасажиромісткістю з корозійними слідами на кузовах і дірками на сходинках, ще й не змогли елементарно помити транспорт перед оглядом. 
Конкурс не відбувся  по причині виявлення конкурсним комітетом значних недоліків в документах двох перевізників.
 
 
 
Спроба №2 
 
Друге засідання конкурсного комітету з визначення перевізника на 27-й маршрут відбулося 27 жовтня 2015року. Перед проведенням конкурсу організаторами були встановлені нові умови конкурсу: автотранспорт, який буде обслуговувати міські маршрути, має містити більше 22 пасажирських місць.  Такі правила зразу ж позбавляють будь-якого шансу приймати участь у конкурсі перевізника ФОП Каплюк, який має 16 машин до 22 пасажирських місць.
Але, не дивлячись на нові умови, на конкурс подали документи 3 перевізника: ФОП «Каплюк», ПрАТ «Таксосервіс» і ДП «Пассервіс». До другого конкурсу перевізники вже були більш підготовлені і виставили належного вигляду транспорт. ДП «Пассервіс»  виставив 9 БАЗів (40 пасажирських місць), 4 РУТи 25 (23 пасажирських місць) і 3 БОГДАНи (44 пасажирських місць). 9 машин були з київськими номерами. 
Заявлений цього разу транспорт ПрАТ «Таксосервіс» на маршрут №27 – це 9 великогабаритні автобуси (40 місць і більше). А також за словами перевізника, вони відкрили кредитну лінію і планують протягом 3-4 місяців купити ще 6 нових машин. 
Конкурс на 27-й маршрут за рішенням конкурсного комітету знову не відбувся, його продовжує обслуговувати ФОП Каплюк.
 

Спроба №3 – впровадження змін і нові умови
 
12 листопада відбулося засідання координаційної ради з питань організації транспортного забезпечення населення м. Чернігова, на якому було запропоновано створити новий маршрут №39а (Олександрівка – Лікеро-горілчаний завод), який працюватиме за старим маршрутом №27. 17 листопада поспіхом було проведено засідання виконкому ще попередньої влади, на якому були затверджені відповідні зміни та умови, підлаштовані під комунальне підприємство.
В результаті на конкурс було виставлено два маршрути №39 та 39а (одним лотом) з кількістю в 16 машин на 2 маршрути. І тут вже ситуація змінилася. Претендентів виявилось всього два: КП «Чернігівське тролейбусне управління» та ПрАТ «Таксосервіс». Конкурс був призначений на 25 грудня, який потім перенесли за відсутності голови засідання і начальника Управління транспорту та зв’язку на 6 січня 2016 рік. 
Згідно з нарахованих балів по Постанові КМУ №1081 мав би виграти зразу ж два маршрути ПрАТ «Таксосервіс», який мав серйозну технічну базу, в належному стані та нові машини. Шансів у КП «ЧТУ» втратити зразу ж 2 маршрути були куди більше, аніж їх виграти.
 
 
Спроба №4 – помилкове рішення
 
Засідання конкурсного комітету 6 січня 2016 року тривало трошки більше 5 хвилин, де нам повідомили про факт відмови двох перевізників від участі у конкурсі. Від ПрАТ «Таксосервіса» це було дуже неочікувано, бо в них вже більше, ніж півроку простоюють в автопарку нові машини. І на засідання комісії представники ПрАТ «Таксосервіс» не з’явилися, аби пояснити своє рішення. Тому такі дії наводять на думку, що їх просто змусили це зробити. На засідання з’явилися тільки представники КП «ЧТУ». 
За словами начальника Управління транспорту і зв’язку ЧМР, скоріш за все рішення ще старого виконкому №308 за 17 листопада 2015 року про зміну назви маршруту №27 на №39а буде відмінено вже новим виконкомом. Проблема виникла не тільки з перспективою залишитися комунальному підприємству зразу без 2-х маршрутів, а й змогою обслуговувати два популярні маршрути 14-ма автобусами (орієнтовно по 7 машин на кожен маршрут), коли зараз на маршруті №39 працює 12 машин, а на маршруті №27 – 14 маршруток. 
 
Висновки:
 
1) Перед тим, як робити будь-які зміни в транспортній мережі міста, необхідно думати про кінцевого споживача послуг – пасажира. А подібні ситуативні зміни маршрутів ще раз показують неефективність даного рішення. Пропозиція «Демальянсу» полягає в комплексному підході до проблеми пасажирських перевезень. Першочерговий крок – перегляд транспортної мережі міста. 
2) Друга пропозиція «Демальянсу» – рівність підходів до всіх перевізників, а не упереджене ставлення до деяких із них. 
 
Окрім цього, всі напрацьовані «Демальянсом» пропозиції щодо роботи громадського транспорту в нашому місті були подані до міської ради депутатом міської ради Ігорем Андрійченком. Також в листі зауважили про нашу готовність долучатися до всіх процесів, пов’язаних громадським транспортом. Наразі чекаємо зворотного зв’язку і відповідної реакції на дані пропозиції.
 
 
 
 
 
Тетяна РОМАНОВА, голова Чернігівської 
міської організації  партії «Демальянс»
 

22.12.2015 14:12    Татьяна РОМАНОВА

Які шанси у КП «ЧТУ» отримати новий маршрут 39а?

          15 та 17 грудня 2015 року відбувся передконкурсний огляд транспортного засобу двох претендентів на обслуговування нового маршруту 39а.


    Нагадаю, що на засіданні координаційної ради 12 листопада начальник Управління транспорту і зв’язку Бельський О.В. запропонував створити новий маршрут №39а (Олександрівка – Лікеро-горілчаний завод), який має замінити два існуючі маршрути: №39 та №27 та працюватиме за старим маршрутом №27.


На даний маршрут претендентів виявилось всього два: КП «Чернігівське тролейбусне управління» та ПрАТ «Таксосервіс». Дивна ситуація по ДП «Пассервіс» та ФОП Каплюк, які навіть не подавалися та не цікавилися конкурсом, хоча до цього в них поведінка була вкрай хвилююча і перевізники до останнього боролися за маршрут №27.

За умовами конкурсу кожен претендент має заявити на маршрут документи 16 автобусів (з них 2 резервні) пасажиромісткістю понад 35 місць класу І, ІІ. Режим руху – звичайний. Час роботи: 6:00 – 23:00 з інтервалом 7-15 хвилин.

Процедура нарахування балів

Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті визначається Постановою КМУ №1081, по якій, власне, і нараховуються бали кожному перевізнику. Тому  ми, заради справедливості, будемо відштовхуватися від даного документу в подальшому аналізі.

Отже, розглянемо попередні бали по кожному підприємству.

Перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників- претендентів

КП «ЧТУ»

ПрАТ «Таксосервіс»

Показник

Кількість балів

Показник

Кількість балів

1.                      Характеристика роботи перевізника-претендента:

 

1)                      Сумарна пасажиромісткість автобусів (не нижче ЄВРО-2), які є власністю, спів власністю перевізника або взяті у лізинг для відповідного виду перевезень, місць:

-  від 520 до 780 включно (6 балів);

-  понад 780 (10 балів).

*для міст з кількістю жителів до 300 тис.

200

0

1024

10

2)                      строк експлуатації автобусів (повних років з року виготовлення), роки:

-  до 1 (6 балів);

-  від 1 до 4 включно (4 бали);

-  від 4 до 7 включно (2 бали).

*для міських і приміських перевезень (середньозважена величина для автобусів, які заявлені на конкурс)

7 шт – 2005 року, 4 шт – 2006 року, 3 шт – 2007 року, 2 шт – 2008 року.  (середньозважена величина – 9 )

0

6 шт. -2015 року; 5 шт – 2009року, 1 – 2011 року, 1- 2004 року, 1шт – 2013 року, 1 – 2008 року, 1 шт – 2006 року. (середньозважена – 3,93)

4

2.                     середньооблікова кількість працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку, осіб:

-  від 50 до 100 включно (6 балів);

-  від 100 до 150 включно (8 балів);

-  понад 150 (10 балів).

*для міських і приміських перевезень

624 працівників

10

84 працівника

6

3.                      Наявність:

-  Не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів

3

5

3

5

-  Не мнеш як двох працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв.

2

4

2

4

Наявність сертифіката відповідності послуг

 

4

 

4

Нараховано балів:

 

23

 

33

*Управлінням транспорту та зв’язку були подані запити до правоохоронних органів щодо дорожньо-транспортних пригод та адміністративних порушень.

Тобто з  вищенаведених попередніх даних, робимо висновок, що ПрАТ «Таксосервіс» на 10 балів випереджає КП ЧТУ та має більше шансів на перемогу.

Зовнішній вигляд та технічний стан транспортних засобів

З урахуванням того, що строк експлуатації більшої кількості транспортного засобу ПрАТ «Таксосервіс» до 4 років, на вигляд вони теж достатньо пристойно виглядають.  Майже всі машини з новеньким салоном, чисті, охайні і комфортні. Чого, на жаль, не скажеш про транспортний засіб КП «ЧТУ», автобуси якого заявлені на конкурс не молодше 7 років. Пару машин ми навіть не побачили в придатному до експлуатації вигляді – були на ремонті. А чи встигнуть відремонтувати автобуси до дня проведення конкурсу, ніхто не зміг відповісти.

З транспортного засобу від ПрАТ Таксосервіс зафіксовані

6 одиниць I-VAN А07АІ-40,

4 одиниць ЗАЗ I-VAN,

5 одиниць  ПАЗ 32054

1 одиниця АТАМАN A-09204.Комунальне підприємство заявило на конкурс:

7 одиниць  ПАЗ 32051-110,

4 одиниць ПАЗ 32054

5 одиниць БАЗ А079.14 

Скарги від пасажирів щодо роботи перевізників через сайт bus.cn.ua

(за період жовтень-грудень 2015 року)

ПрАТ «Таксосервіс»

По 37 маршруту була зафіксована 1 скарга від пасажира щодо недотримання вечірнього графіку роботи транспорту – після 21:00 проблематично добиратися до вул.. Єськова.

По маршруту 25 було зафіксовано кілька скарг щодо недотримання графіку роботи водієм.

По іншим маршрутам скарги відсутні.


КП ЧТУ

По маршруту №39 були зафіксовані 2 скарги: про порушення правил дорожнього руху – проїзд водієм на червоне світло та щодо великого інтервалу руху автобусів у вихідний день (1 раз в 40 хвилин).

По маршруту №38 скарги не зафіксовані. Висновки Демальянсу:

По-перше: безвідповідальне і невмотивоване в розвитку підприємства керівництво довело Чернігівське тролейбусне управління майже до зубожіння. Споживацький підхід очікування виключно бюджетної субвенції призвів до того, що ні стратегії розвитку, ні ефективних управлінських кроків зроблено не було. Результат – комунальне підприємство з кожним роком стає все менш конкурентоздатне. Від цього виграють виключно приватні перевізники, а не чернігівський пасажир.

 По-друге: вважаємо недоцільним і неправильним зараз змінювати маршрути. Це точкові і ситуативні рішення. Транспортна мережа міста потребує комплексного перегляду і актуалізації з пріоритетом на електротранспорт та великогабаритні автобуси;

По-третє: необхідно забезпечення якісних умов надання пасажирських послуг мешканцям міста: введення чітких критеріїв якості в договори, контроль за їх дотриманням та передбачені покарання щодо їх невиконання.

З цими та іншими пропозиціями Демократичний Альянс вже найближчим часом виходитиме на Виконавчий комітет.
Тетяна Романова, голова Чернігівської

міської організації партії Демальянс,

керівник робочої групи по реформуванню

громадського транспорту

 

18.12.2015 19:33    Дарина СИРОПАРА

Є Закон, а є реальність

Сьогодні відбулось перше засідання постійної комісії з питань законності, запобігання корупції, регламенту та депутатської діяльності Новозаводської районної у м.Чернігові ради.
 
На цьому засіданні були вирішені організаційні моменти діяльності самої комісії, обрані заступник голови та секретар (Довбах Віталій Олександрович та Сиропара Дарина Михайлівна відповідно). Також почали обговорювати проекти рішень на наступну сесію, яка планується на 28 чи 29 грудня. Питання на сесії будуть розглядатися дуже серйозні: бюджет на 2016 рік, програми (соціально-економічного розвитку, сприяння вуличним комітетам), регламент ради, положення про комісії, помічників, умови оплати праці, структуру виконавчих органів.
 
На моє зауваження, що всі проекти рішень за Законом "Продоступ до публічної інформації" мають оприлюднюватися не менш, як за 20 днів до прийняття, і вже як мінімум зараз всі проекти мають бути оприлюднені та надіслані депутатам для вивчення, начальник організаційного відділу відповів, що жодного проекту поки що немає, тому і оприлюднювати нічого. "В будь-якому випадку рада буде порушувати норми закону, прийме вона бюджет та інші рішення, чи ні. А приймати бюджет треба. Є Закон, а є реальність". 
 
Та у бюджетному кодексі передбачений випадок, коли бюджет не приймається вчасно, то виплачується кожного місяця 1/12 частина бюджету за попередній рік. Тому перепон для дотримання законодавства та прийняття всіх рішень після оприлюдення, вивчення депутатським корпусом та публічного обговорення немає.
 
Мною був розданий всім присутнім членам комісії проект регламенту, розроблений ІПО та УНЦПД для місцевих рад. Є домовленість, що депутати комісії розглянуть цей проект регламенту та у вівторок (22.12) на наступному засіданні постійної комісії будемо працювати над узгодженням всіх зауважень та пропозицій до проекту.
 
Вважаю, що недоцільно приймати старий регламент з "косметичним ремонтом", оскільки за попередні 4 роки прийнято багато змін до законодавства та є великий суспільний запит на повністю прозору і відкриту роботу ради.
 
Сподіваюсь, що й інші депутати будуть дотримуватись норм Закону та практика прийняття рішень без попереднього їх оприлюднення відійде в небуття.
 

17.12.2015 12:41    Дарина СИРОПАРА

Забути про прапори та працювати на благо громади

Саме під таким гаслом проходило друге засідання першої сесії Новозаводської районної у м.Чернігові ради 15 грудня 2015 року.
 
Такий підхід, на думку деяких депутатів, передбачає одноголосне голосування і мінімальну кількість критики (а краще її відсутність) по проектам рішеннь.
 
Піднята мною дискусія щодо персонального складу виконавчого комітету закінчилась жартами, що досить задавати питання претендентам, а то потрібно буде приносити ліжка до ради і працювати до ночі. Хоча засідання тривало не більше півтори години.
 
Отже, результатами сьогоднішнього засідання є прийняття кількісного та персонального складу виконавчого комітету, визначення складу та голів постійних комісій.

Виконавчий комітет Новозаводської районної у м.Чернігові ради:
 
Склад постійної комісії з питань економічного розвитку, фінансів та бюджету:
Клименок Алла Савівна ("БПП") - Голова,
Данькова Катерина Олександрівна (ДемАльянс),
Деркач Олена Валентинівна (РПЛ),
Миненок Ольга Валеріївна (ВО "Свобода"),
Поклад Олександр Миколайович (ВО " Батьківщина),
Примаков Олександр Володимирович ("Опозиційний блок"),
Стрішний Олександр Миколайович ("Наш край"),
Шібірін Сергій Олексійович (РПЛ),
Щеголева Ядвіга Георгіївна ("УКРОП").
 
Склад постійної комісії з питань законності, запобігання корупції, регламенту та депутатської діяльності:
Соколов Юрій Юрійович ("УКРОП") - Голова,
Бут Тетяна Олексіївна ("Наш край"),
Довбах Віталій Олександрович ("Наш край"),
Казновецький Любомир Михайлович (Аграрна партія України),
Моголівець Микола Петрович (ВО "Батьківщина")
Пушкова Світлана Олексіївна ("БПП"),
Сапон Володимир Миколайович (ВО "Батьківщина"),
Сиропара Дарина Михайлівна (ДемАльянс),
Суярко Ігор Станіславович ("УКРОП").
 
Склад постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та екології:
Федорок Володимир Костянтинович (ВО "Свобода") - Голова,
Богуш Анатолій Олександрович (Аграрна партія України),
Дорош Поліну Миколаївну ("Громадянська позиція"),
Карлова Ольга Михайлівна ("БПП"),
Магдич Віталій Васильович ("Опозиційний блок")
Мєх Сергій Михайлович (ВО "Свобода")
Стариков Петро Іванович ("Наш край")
Федорченко Оксана Пантеліївна (ВО "Батьківщина")
 
Склад постійної комісії з гуманітарних питань та соціального захисту населення:
Кислиця Ірина Анатоліївна (РПЛ) - Голова,
Дяківська Ірина Анатоліївна (" БПП"),
Квачан Олексій Васильович ("Наш край"),
Кезько Сергій Петрович (РПЛ),
Кузнецова-Молодчая Тетяна Степанівна ("БПП"),
Мельник Олександр Григорович ("Громадянська позиція"),
Мовлян Надія Борисівна ("Наш край"),
Цибульський Володимир Віталійович ("Опозиційний блок").
 
Нагадаю, що заступника та секретаря постійної комісії її члени обирають самостійно.

08.12.2015 15:28    Дарина СИРОПАРА

Посади в обмін на підтримку колишнього регіонала

Перша сесія Новозаводської районної у місті Чернігові ради розпочалась 7 грудня.
 
Присутність 100% складу депутатського корпусу - чи не єдиний "плюс" цього засідання.
 
Адже про коаліцію "Наш край" +  ВО "Батьківщина" + РПЛ + Аграрна партія + "Опоблок" + УКРОП (назвемо це просто - "об'єднання") вже можна було здогадуватися після сесії Деснянської районної ради. Хоча попередньо вважалося, що і ВО "Свобода" також буде частиною цього об'єднання, та напевно не домовилися.

Отже, головні питання цього дня - обрання Голови та заступників.
 
Про кандидатуру колишнього регіонала Атрощенка на посаду Голови було відомо, тому в якості альтернативи представницею ДемАльянсу Катериною Даньковою був висунутий Олександр Мельник. Останній зняв свою кандидатуру і закликав демократичні сили не брати участь у голосуванні. За його словами, завдяки цьому можна побачити, які саме політичні сили в зговорі з регіоналами. Не взяли участь у голосуванні БПП, Свобода та сам Мельник. Представники ДемАльянсу проголосували "проти". Результат голосування був прогнозований з самого початку, та тепер чітко окреслений склад коаліції.
 
Якщо на початку сесії було питання, чому, а точніше - за що, "Батьківщина" та РПЛ підтримує Атрощенка, то після оголошення кандидатур на посади заступників всі відповіді були очевидні. Адже заступником голови став представник РПЛ Володимир Велігорський, а заступником голови районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів ради - керуючого справами виконкому стала представниця "Батьківщини" Світлана Личак.
 
Обурливим було не дотримання новим Головою Регламенту ради, адже депутатам був наданий тільки один проект рішення - порядок денний, та й той не за сім днів (ст.17 Регламенту Навозаводської районної ради), а в день сесії.
 
Проекти рішень щодо структури та загальну чисельність виконавчих органів, утворення постійних комісій, умови оплати праці голови та засупників зачитувались вголос Головою та відразу ставились на голосування. Зауваження Олександра Мельника, що проекти рішень депутатам не надані, через що вони не можуть детально з ним ознайомитись та висунути зауваження, було проігноровано.
 
Коли дійшли до питання обрання персонального складу постійних комісій, було оголошено перерву до п'ятниці. То ж є чотири дні, щоб депутатам визначитись із своїм напрямком роботи в раді, а головам фракцій 'порєшать' розподілення керівних посад постійних комісій. 
 
От давайте просто проаналізуємо, у яких з фракцій об'єднання ще немає посад. Це Аграрна партія, УКРОП та Опоблок. Представники цих фракцій - потенційні голови постійних комісій.
 
Спосерігаючи за процесами, що відбуваються в раді, залишається мало шансів, що питання будуть вирішуватись прозоро та демократично.
 
Невже кулуари рулять?

Самое главное

1

Цены: кидать курить или есть?

Опубликовано – 05.01.17 12:42

2
4
5

Мерзнуть с 6 января готовы?

Опубликовано – 05.01.17 11:04