- Блог Петра АНТОНЕНКО
- Все авторы
09.02.2010 12:38 Петр АНТОНЕНКО
Узаконене беззаконня
Прес-конференція Комітету виборців України у понеділок в УНІАН була присвячена результатам роботи спостерігачів КВУ більш як на 2000 дільниць під час другого туру президентських виборів. Лейтмотивом її стали слова голови правління КВУ Олександра Черненка : “Так, як познущалися над законом на цих виборах,не знущалися ніколи”.
Суттєве роз’яснення. Йдеться не просто про численні порушення діючого закону про вибори президента. Всім цим в найближчі дні, очевидно, займатимуться наші суди. Але ще більше мова йшла про так би мовити узаконене беззаконня. Тобто, про якість діючого закону після його спотворення внесеними влітку численними змінами. Додам, що ця тема була провідною й на проведеній того ж дня прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА, як моніторила виборчу кампанію протягом кількох місяців, а в день голосування працювала на 1003 виборчих дільницях. Висновок обох організацій аналогічний: навіть якщо на голосуванні було допущено порівняно небагато порушень ТАКОГО закону, то викликає подив, а то й обурення рівень демократичності ЦЬОГО закону. А ще — те, як вульгарно поводилися з ним політики, трактуючи на всі лади та проштовхуючи різні “уточнення, доповнення” до закону, що, як мінімум, щось “дописували” до закону, що вже є неприпустимим, а часто й просто суперечили закону.
Комментарии [ 12 ]
06.02.2010 19:07 Петр АНТОНЕНКО
Медіа на виборах : ЗМІ чи ЗМД (засоби масової дезінформації)?
Це не агітація. Це пошук інформації. Адже для того, щоб агітувати чи голосувати, треба знати, мати якусь інформацію. Джерело цього для нас, принаймні, інформації про сьогодення, — це засоби масової інформації , тобто ЗМІ. Але іноді напрошується абревіатура — ЗМД. тобто засоби масової дезінформації. Такими вони в значній мірі є у нас загалом, не лише на виборах. Просто виборчі кампанії все це загострюють. Так, як і нинішня.
Комментарии [ 2 ]
31.01.2010 20:16 Петр АНТОНЕНКО
Мова не про Луценка, а про те, чи чесними будуть вибори
Комментарии [ 5 ]
22.01.2010 21:05 Петр АНТОНЕНКО
Вибори виграє телевізор
Це дещо незвичний текст на блогу. Пропоную текст іншого автора для читачів "ВВ". Причина проста.: пройшло 5 днів після виборів, а на блогах "ВВ" ЖОДНОГО коментаря виборів. При тому, що їх називали визначальними, доленосними. Що означає така тиша? Може, те, що ми ще не можемо осмислити поразку національно-демократичних сил? І не лише в особі Ющенка. А й Тягнибока, хоч його результат був прогнозований, А особливо ганьбу Костенка, як голови більшої з партій, на які колись розколовся Рух. Таке ганьбовище ще потребує осмисленняч, якого навряд чи дочекаємося в самій партї, як і аналізу у всіх демократичних силах. Пропоную саме цей текст, поки ми зберемося з думками, бо він дуже цікавий, короткий, точний. А заголовок до блогу я поставив, в надії, що ми дійсно проаналізуємо роль медіа на виборах.
Старий Заповіт, Книга Йова 1,1
Старий Заповіт, Книга Йова 2, 3-5
Йова 18, 1-3
Йова 3, 2-5
Найуспішнішим "ніяким" політиком України, втім, є не Тигипко, а Тимошенко. Ніщо не завадило її фракції подати законопроект про статус учасників УПА, а трошки раніше проголосувати за святкування 90-річчя комсомолу. Вона пожинає плоди своєї непослідовної політики - загравання з Кремлем, задирання ціни на газ, голосування за двомовний закон про держслужбу, піару на грипі, якшання з ПР у вересні 2008-го.
Йова 40, 6-8
Комментарии [ 8 ]
31.12.2009 21:00 Петр АНТОНЕНКО
Допоможемо птахам, або Чи існує життя після виборів ?
Якось я прочитав один цікавий вірш, російською. Пригадую першу строфу:
«А где-то есть на свете,
среди иных чудес,
обыкновенный ветер,
обыкновенный лес».
Ну, й далі в такому ж дусі. Цей чарівний вірш нагадав, що є у світі щось просте й несуєтне, те, що ми розучилися помічати через житейську метушню.
Відкриваю інформаційні сайти , що стає вже якоюсь шкідливою звичкою — оце мало не щоденне їх читання. Звичкою є й читання на цих сайтах, найперше, так званих суспільно-політичних повідомлень, простіше кажучи, голої політики. Раптом, у менше заполітизованих інтернет-виданнях надибую звичайну, а, може, часом і не дуже звичайну, але не заполітизовану інформацію. Помічаю, що починаю її з цікавістю читати. Виявляється¸ «мешканка китайської провінції Хенань відзначила свій 107-й день народження з новими молодими зубами, які їй подарувала природа, Цзяо Чженьва розповідає, що її "неочікувані" зуби досі продовжують рости». Ні, ну це просто чудо. І воно чомусь зацікавило мене більше, аніж так звані політичні пристрасті. Читаю далі.
«Команда грецьких і англійських археологів досліджувала біля берегів Греції стародавнє затонуле місто Павлопетрі. Йому налічується приблизно 5000 років.. За розміром і багатством фрагментів, що збереглися , місто не має рівних». Ось куди можна заглибитися. На тисячі років, коли більшості наших політиків явно ще не було нас світі.
А чим не новина ось таке : «Жителя Дубая Каші Самаддара визнано найбільш мандрівною людиною у світі. Каші став володарем світового рекорду у сфері подорожей. Як записано в Книзі рекордів Гіннеса, за 12 років, 8 місяців і 13 днів чоловік відвідав 194 країни світу, що входять в ООН.»
І вже нарешті просто стаєш у захваті ось від такої чудової інформації :
«Житель села Раєвка в Башкирії (Росія) виготовив до Нового року гігантський валянок 130-го розміру. Над незвичайним екземпляром майстер працював вісім місяців. На виготовлення взуття він витратив близько 50 кілограмів овечої шерсті. Всі етапи, від вичісування шерсті до валяння, майстер виконував уручну за старовинною технологією. Валянок вийшов висотою 140 сантиметрів. Як пояснив майстер, ідея створення гігантського взуття полягала в тому, щоб привернути увагу суспільства до відродження стародавнього промислу -— валяння валянків.»
І раптом починає доходити: десь поруч з нами, наче паралельно, існує нормальний, часом і дивовижний, але нормально несуєтний світ, від якого ми чомусь відриваємося у своїй щоденній товкотнечі.
А тут ще наспіла справжня зима, гарна, зі снігами., морозцем. Така, що мимоволі згадуєш дитинство. Хоч насправді такі зими були й кілька років тому, просто гарне чомусь ми стали забувати.
А ще згадав про птахів. Їм зараз сутужно, бо голодують. Причому, вчені говорять, що пташки потерпають не так від морозів, як від нестачі їжі, що усугублює дію холоду. То ж допоможімо птахам — крихтою хліба (краще білого), жменькою зерна, шматчком сала. За відсутністю годівнички покладіть все це просто на підвіконня. І будете спостерігати за веселими сніданками пташок.
Хтось з прискіпливих читачів, звернувши увагу на заголовок, запитає : «А де ж тут, в цьому тексті,— про вибори?». А ніде ! На другому плані, за всім отим, що є справжнє, несуєтне житя. Ні, вибори теж справжні. І ми на них сходимо. Але прикро, мабуть, коли за всім цим ми не бачомо світу, звичайного життя. І вважаємо, що на виборах мало не закінчуєтья все на світі. То ж, перефразовуючи слова одного лектора зі знаменитої новорічної кінокомедії — «Чи є життя на Марсі?», хочеться навіть не запитати, а ствердити : життя є й після виборів.
…Так не забудьте вранці вийти й погодувати наших веселих, правда, змерзлих, пташок.
Комментарии [ 2 ]
21.12.2009 22:26 Петр АНТОНЕНКО
Знищені комуністичним режимом
Комментарии [ 114 ]
12.12.2009 19:21 Петр АНТОНЕНКО
Вибори-2010 : демократія і зневіра
Комментарии [ 22 ]
01.12.2009 13:18 Петр АНТОНЕНКО
Нація ми чи народонаселення ?
Візитом до міста Прилуки на тому тижні Президент України Віктор Ющенко фактично почав свою виборчу кампанію. Жодним законом у нас не заборонено ні главі держави, ні спікеру, ні прем’єру балотуватися на посаду Президента, що вони й роблять. І не треба звіт перед громадянами (вони ж виборці) вважати адмінресурсом. В кожній нормальній країні глава держави, балотуючись вдруге, повинен найперш прозвітувати про попередню роботу, і можете називати це агітацією.
Це все до того, що Віктор Ющенко, у якого нема часу й змоги їздити з суто агітаційними поїздками, в цей день 24-го листопада, взявши участь у трьох заходах, водночас і звітував, і агітував. І це цілком природно.
Перша акція — відкриття пам’ятного знаку на місці, де буде встановлено пам’ятник жителям Прилуцького району, що загинули від голодомору і політичних репресій. Поки що — саме цього знака, а не пам’ятника. Бо й по сьогодні на цей пам’ятник, який мав бути відкритий ще півтора року тому, нема офіційної згоди Прилуцької міської ради. Не проголосувала вона досі за таке рішення. Рада така, які ми наобирали весною 2006-го. Недобиті ліві, дивно переплетені з помаранчово-червоно-білими партіями Майдану. І вийшло, що Президент разом з жителями Прилук і району вольовим шляхом відкрив цей знак, давши сигнал тій недолугій раді. Ні, юридично нічого не порушено — встановлено ж бо ще не сам пам’ятник.
Але ця ситуація пояснює, чому завжди коректний, тактовний Віктор Ющенко на цей раз особливо не добирав слів, зокрема, назвавши соціалістів «перепеченими комуністами». Соціалістів згадав до того, що мер Прилук якраз належить до цієї партії. А ще Президент вказав на пам’ятник Леніну, що бовванів за кількасот метрів, на центральній площі міста. Зовсім поруч від пам’ятника жертвам режиму цього більшовицького вождя. Абсурд? Звичайно. Але такі ми є. І про це ще раз нагадав Президент.
Тема голодомору, політичних репресій, тема нашої історичної пам’яті логічно вийшла па перший план візиту, що проходив після відзначення Дня Свободи і незадовго до Дня пам’яті жертв Голодомору. Акцент Президента на цих темах, заклик до нас бути нацією, а не населенням — все це в черговий раз викликало сичання і шипіння опонентів глави держави, україножерів. Дехто ще й почав підраховувати: мовляв, споруджений торік в столиці Національний меморіал пам’яті жертв Голодомору коштував 110 мільйонів гривень. На це Ющенко нагадав, що невже 10 мільйонів невинно убієнних голодом українців не варті того, щоб хоч через 75 років їм встановити знак вічної пам’яті. А я, продовжуючи цю думку, пропоную просто поділити 110 мільйонів на 10 мільйонів і вирахувати ціну одного людського життя за кривавою арифметикою людожерів. Це 11 гривень. Або вартість двох пляшок поганенького пива чи 300 грамів ковбаси — може, таке порівняння декому буде дохідливішим.
Я об’єдную зараз в цьому матеріалі тези всіх трьох виступів Президента в Прилуках — на мітингу, прес-конференції і зустрічі з виборцями. Бо Ющенко, на відміну від декого, не міняється, залежно від аудиторії, тому не міняв цих своїх тез. Так от завершуючи тему національної гордості, пам’яті, наших святинь, духовності, глава держави навів сумні цифри щодо того, як наш «український» неукраїнський уряд за останні два роки «підтримував» українське слово, книгу, культуру, освіту, музеї, бібліотеки. Не для політичного піару, а насправді.
А тепер відповім тим, хто торочить, що Президент, мовляв, акцентує лише на гуманітарних питаннях, а не на економіці. Тут можна було б нагадати, що за нашою Конституцією керівництво економікою, відповідальність за неї повністю покладено на Уряд. Але поговорімо й про економіку. Сам їй був присвячений візит Президента на знамениту тютюнову фабрику, гігант цієї індустрії в Україні. Не будемо зараз торкатися теми продукції цього підприємства. Ющенко дотепно зауважив на прес-конференції якраз на фабриці, що сам він кинув курити у першому класі. Але поки що така індустрія існує, є таке підприємство на тисячу робочих місць, воно отримало дуже великі закордонні інвестиції — 120 мільйонів доларів. Закривати його ніякий уряд не буде. А от напаскудити може. Президент назвав лише три серйозні проблеми фабрики, створені з милості Уряду. Перша — тяганина з оформленням купівля землі, на якій розміщене підприємство. Це при тому, що землю під промисловість, торгівлю продано тисячам об’єктів. Друге — дивне винесення митного поста за межі фабрики. Тепер підприємство, яке є величезним експортером продукції за кордон, зустрілося з численними проблемами, дуже близькими до корупції. Третє — уряд за останні роки в кілька разів (!) підвищив акцизний збір на цигарки. Мотивуючи то «боротьбою з курінням», то потребою «наповнювати бюджет» (останнє ближче до істини — бюджет латають, чим тільки можна). В результаті — потік контрабандних сигарет із-за кордону, з тої ж Росії, де акциз у два з половиною рази менший. Звичайно, Президент пообіцяв втрутитися в ситуацію, поправити справу. Якщо треба — скасувати чергове недолуге рішення уряду, Але ж, схоже, він вже стомився їх скасовувати.
З економіки почав Ющенко і свій виступ у міському Палаці культури на зустрічі з виборцями. Тривала вона дві з половиною години, разом з відповідями на численні запитання. Так от стосовно економіки глава держави почав з того, що у нас надто багато плачів, бідкань, посипання голови попелом. Натомість просто назвав кілька цифр. За роки його президентства експорт України, тобто продаж нашої продукції за кордон, зріс у 2,5 рази. В тому числі ми займаємо 5 місце у світі по продажу зерна. Якщо за всі попередні роки незалежності, тобто станом на 1 січня 2005 року, в Україну надійшло 16 мільярдів доларів інвестицій, то лише за 4 наступні роки —майже вдвічі більше, 30 мільярдів. 22 мільйони громадян України — вкладників банків, мають на своїх рахунках 215 мільярдів гривень вкладів. За попередній рік Україну відвідало аж 24 мільйони іноземних туристів.
Але досить цифр, бо розумію, що дехто сприйме це, як колишні репортажі з партійних з’їздів. Просто цим говориться, що крайнощами є бідкання і плачі. А щодо проблем — їх теж море. І як може бути інакше, коли вони породжені політичними факторами. Простіше кажучи, відсутністю не те що патріотизму в політикумі, а елементарної порядності. Чи не тому, говорячи про підписану на початку року урядом газову угоду з Росією, яку глава уряду подає, як велику перемогу, Ющенко з сумним гумором зазначив : «Перемога така, що вже здачу давати нічим». А щодо порядності, то про що говорити, коли, як запевнив Президент, варто депутатам парламенту зняти з себе депутатську недоторканість, не менш як кілька десятків їх просто підуть під суд. Тому й не знімають недоторканості і не знімуть, попри всі заяви. До речі, щодо судів. Їх хапуги поки що можуть не боятися. Президент зробив подання у Вищу раду юстиції на звільнення з посад за корупцію 400 суддів. Згідно закону лише рада може їх, призначених пожиттєво, звільнити дочасно. Жодного ще не звільнено!
Уряд і його главу Президент згадав доволі гостро не раз за цей день, Іноді здавалося, чи не забагато? Але занадто серйозні речі на кону. Скажімо, ота сама керована урядом економіка, попри парадні реляції, дійшла до того, що нічим наповнити державний бюджет. І на зарплати, пенсії, інші соціальні витрати, на утримання бюджетної сфери, схоже, уряду доведеться позичати гроші у олігархів. Правда. під які політичні «проценти»? Колосальний дефіцит бюджету доповнюється все зростаючим державним боргом. Величезний дефіцит торгового балансу. І не лише через те, що знову з’явилися труднощі з експортом, а й через зростання імпорту, надмірного, невмотивованого завезення товарів із за кордону. Тому склалася вкрай негативна різниця між виручкою за експорт і витратами на імпорт.
І знову про політику, якої, звісно, не міг обминути переповнений зал виборців. Говорячи про січневі вибори глави держави, Президент просто попросив визначитися з орієнтирами, пріоритетами. Чи ви за латання дірок, популізм, крихти подачок зі столу олігархів, чи за нормальну економіку? Чи за беззаконня під виглядом «сильної руки», «наведення порядку», чи за нормальну, демократичну державу?
Висловлене Президентом на нашій Чернігівській землі спонукає подумати про головне: коли ми нарешті скажемо собі, що ми нація, що ми країна, яка, за словами Ющенка, повертається додому, в Європу, частиною якої завжди була України. Повертається до нормального, демократичного життя.
Комментарии [ 11 ]
20.11.2009 12:16 Петр АНТОНЕНКО
МАЙДАН з нами і в нас
Рефлексії до річниці набутої і призабутої Свободи
22 листопада. Не шукайте це свято в багатьох календарях і в багатьох головах співвітчизників. Між тим, воно існує. Навіть офіційно. Встановлений Указом Президента України День Свободи, день початку Помаранчової революції. Нині вже і ювілейна дата — 5-та річниця. Святкуємо, відзначаємо, співвітчизники ?
Для мене — це Свято. Може, й найбільше, бо свято Свободи. Бо я з тих, кого зараз називають “майданутими”, “помаранчевою чумою” та іншими милими словами. А днями один з депутатів-яструбів Партії регіонів, обігруючи модну грипозну тему, заявив, що він вдягає марлеву пов’язку лише спілкуючись з “помаранчовими”, щоб не заразитися. Я міг би зараз відповісти цьому хамуватиму депутатові не менш вульгарно, хоча б стосовно їхнього комуно-імперського вірусу, який свого часу, на жаль, глибоко інфікував не мільйони, а мільярди людей. Але звертаюся зараз не до хамів. І не до очільників національно-демократичних сил, які прогуркали, розтринькали за ці роки все, що встигли.
Звертаюся до тих мільйонів українців, які тоді стояли на тому великому МАЙДАНІ, яким стала вся Україна. Чи бодай біля нього. Це ті люди, які за два місяці прийдуть на нові вибори і які зараз у повному сум’ятті перед своїм новим вибором. І домінує в цьому сум’ятті одна теза — зневіра. З варіаціями на кшталт — розчарування, апатія, озлобленість.
Що ж, знеВІРА — почуття сильне, адже це втрата віри в себе. В що (в кого), виявляється, вірити найважче. Спробуймо розібратися в цій невірі, в тому, у що ми перестали чи перестаємо вірити? В обраного нами ж 5 років тому Президента? В його команду, лідерів Помаранчевої революції, хоч стосовно неї важко говорити про лідерів : лідер був один — народ. Але невже ми стояли на Майдані персонально за когось, а не за себе, за те, щоб не жити так, як до того, щоб бути не німим гвинтиком, а людиною.
Давно сказано, що короля грає оточення, свита. Поганою, дірявою виявилася “свита”? Може бути. От тільки чи не були ми теж бодай клаптиками її? З наплічниками й комірами ясно: розчварилися, ще починаючи з сумнопам`ятної заяви 5 вересня 2005 року, зробленої вустами чоловіка, що очолював виборчий штаб Ющенка, а тоді, у вересні, глаголив уже від імені його політичної опонентки. А ті, кого опонентка затаврувала тоді останніми словами, оті любі друзі глави держави, зараз дивним чином опинилися в її команді.
Та зараз я таки ж не про наше гниле верхів`я політикуму. А про всіх нас, посполитих, рядових, маленьких, пересічних — як ще там нас іменують?
Дивує інше — ми самі, виборці. Пригадую, як весною 2006-го чимало моїх земляків на Чернігівщині, які всього рік з лишком тому на 70 відсотків проголосували за МАЙДАН, сушили голову, затуркані чварами політичних сил Майдану, за кого ж голосувати — за “Нашу Україну” чи за БЮТ? Обрали з цих двох варіантів…голосування за соціалістів, а дехто й за регіоналів. І ми програли перший же парламент після Помаранчової революції. Плюс тоді ж, у березні 2006-го, накрутили подібного на місцевих виборах по всій Україні, наплодивши в місцевій владі україножерів, сепаратистів і просто комуняк.
Дехто зараз заперечить : що я все про високі матерії, а не про реалії життя? Будь ласка. Їду в тролейбусі, де постійно точаться гарячі політичні дебати. Сидить дебатує немолода пара тролейбусних попутників. Тема — як стало погано за останні роки. Дивлюся на цю доглянуту мадам , в якій так і проступає колишня секретар чи секретарка міськкому комсомолу або партії, на її співрозмовника, виголеного ветерана армії, міліції, КДБ чи того ж міськкому, і вірю, що їм стало гірше. Але хочетья запитати у тих мільйонів зневірених в собі : скажіть, поклавши руку на серце, невже вам стало так уже гірше в чисто житейському плані за ці 5 років? І що ти особисто зробив, щоб допомогти обраному тобою ж Президенту? Бодай хоча б у тому сенсі, що не підпав під зомбування телесобачення.
Тепер все таки про високі матерії. При всій зневірі я не повірю.щоб ми знову повіртли тим, хто 5 років тому чіплявся за прогнилу владу хамів над людьми, хто волів би на десятиліття затягти оті часи перемін, при яких дійсно жити непросто, але які у наших європейських сусідів завершилися за лічені роки. Тим, хто порпався в комп`ютерних мережах Центрвиборчкому, хто фальшував тисячі виборчих протоколів. Хами, на жаль, ще не сіли в тюрми. Натомість дехто, як «серьожа-підрахуй», ще й пнеться розказати нам “всю правду”, ту, що свою, про вибори 2004 року.
Ми знаємо цю правду без них Знаємо, що вийшли на МАЙДАН, бо не могли далі жити так, як жили. І не думаю, щоб так уже зневірилися самі в собі мої молоді колеги з газети Чернігівської “Просвіти” “Сіверщина”, яким я 5 років тому організовував поїздки на Майдан столиці, бо вони хотіли, мали там бути. А потім ці молоді люди , в тому числі і дві мої доньки, працівниці газети. в розпал революцїї на мітингу під Чернігівською міськрадою ковтали отруйний газ, який застосувала проти них міліція, нацькована кучмістами-янукістами.
Бачу, що ці прості, звичайні, пересічні українці при всіх розчаруваннях не можуь зрадити самих себе, зрадити Майдан. Вони розуміють, що після 13-ти років кравчукізму-кучмізму, цієї млявої імітації якихось перемін, останні 5 років стали роками дійсно перемін, не імітованого, а справжнього переходу від комуно-імперії, від тоталітарної облуди до СВОБОДИ. І це головне.
Комментарии [ 8 ]
20.11.2009 12:13 Петр АНТОНЕНКО
МАЙДАН з нами і в нас
Рефлексії до річниці набутої і призабутої свободи
22 листопада. Не шукайте це свято в багатьох календарях і в багатьох головах співвітчизників. Між тим, воно існує. Навіть офіційно. Встановлений Указом Президента України День Свободи, день початку Помаранчової революції. Нині вже і ювілейна дата — 5-та річниця. Святкуємо, відзначаємо, співвітчизники ?
Для мене — це Свято. Може й найбільше, бо свято Свободи. Бо я з тих, кого зараз називають “майданутими”, “помаранчевою чумою” та іншими милими словами. А днями один з депутатів-яструбів Партії регіонів, обігруючи модну грипозну тему, заявив, що він вдягає марлеву пов’язку лише спілкуючись з “помаранчовими”, щоб не заразитися. Я міг б зараз відповісти цьому хамуватиму депутатові не менш різко, хоча б стосовно їхнього комуно-імперського вірусу, який свого часу, на жаль, глибоко інфікував не мільйони, а мільярди людей. Але звертаюся не до хамів. І не до очільників національно-демократичних сил, які прогуркали, розтринькали за ці роки все, що встигли.
Звертаюся до тих мільйонів українців, які тоді стояли на тому великому МАЙДАНІ, яким стала вся Україна. Чи бодай біля нього. Це ті люди, які за два місяці прийдуть на нові вибори і які зараз у повному сум’ятті перед своїм новим вибором. І домінує в цьому сум’ятті одна теза — зневіра. З варіаціями на кшталт — розчарування, апатія, озлобленість.
Що ж, знеВІРА — почуття сильне, адже це втрата віри в себе. В що (в кого), виявляється, вірити найважче. Спробуймо розібратися в цій невірі, в тому, у що ми перестали чи перестаємо вірити? В обраного нами ж 5 років тому Президента? В його команду, лідерів Помаранчевої революції, хоч стосовно неї важко говорити про лідерів : лідер був один — народ. Але невже ми стояли на Майдані персонально за когось, а не за себе, за те, щоб не жити так, як до того, щоб бути не німим гвинтиком, а людиною.
Давно сказано, що короля грає оточення, свита. Поганою, дірявою виявилася “свита”? Може бути. От тільки чи не були ми теж бодай клаптиками її? З наплічниками й комірами ясно: розчварилися, ще починаючи з сумнопам`ятної заяви 5 вересня 2005 року, зробленої вустами чоловіка, що очолював виборчий штаб Ющенка, а тоді, у вересні, глаголив уже від імені його політичної опонентки. А ті, кого опонентка затаврувала тоді останніми словами, оті любі друзі глави держави, зараз дивним чином опинилися в її команді.
Та зараз я таки ж не про наше гниле верхів`я політикуму. А про всіх нас, посполитих, рядових, маленьких, пересічних — як ще там нас іменують?
Тих, хто вважає. що він відстояв на Майдан, відстояв. як імітатор віри відстоює обідню в церкві. І квит. І далі можна було лише чекати якихось помаранчових дивідендів. Можна було нездарно програти перші ж вибори після президентських — парламентські 2006 року. Так, підґрунтя цього було. Лідери 10-ти партій Блоку “Наша Україна”, що, власне, й переміг на президентських виборах, не зреагували на прохання, заклик Президента об`єднатися. В одну партію чи бодай один виборчий Блок. Чи хоч не чваритися, розбігшись по різних Блоках. Але що візьмеш з цих лідерів. Дивує інше — ми самі, виборці. Пригадую, як весною 2006-го чимало моїх земляків на Чернігівщині, які всього рік з лишком тому на 70 відсотків проголосували за МАЙДАН, сушили голову, затуркані чварами політичних сил Майдану, за кого ж голосувати — за “Нашу Україну” чи за БЮТ? Обрали з цих двох варіантів…голосування за соціалістів, а дехто й за регіоналів. І ми програли перший же парламент після Помаранчової революції. Плюс тоді ж, у березні 2006-го, накрутили подібного на місцевих виборах по всій Україні, наплодивши в місцевій владі україножерів, сепаратистів і просто комуняк.
Дехто зараз заперечить : що я все про високі матерії, а не про реалії життя? Будь ласка. Їду в тролейбусі, де постійно точаться гарячі політичні дебати. Сидить дебатує немолода пара тролейбусних попутників. Тема — як стало погано за останні роки. Дивлюся на цю доглянуту мадам , в якій так і проступає колишня секретар чи секретарка міськкому комсомолу або партії, на її співрозмовника, виголеного ветерана армії, міліції, КДБ чи того ж міськкому, і вірю, що їм стало гірше. Але хочетья запитати у тих мільйонів зневірених в собі : скажіть, поклавши руку на серце, невже вам стало так уже гірше в чисто житейському плані за ці 5 років? І що ти особисто зробив, щоб допомогти обраному тобою ж Президенту? Бодай хоча б у тому сенсі, що не підпав під зомбування телесобачення.
Тепер все таки про високі матерії. При всій зневірі я не повірю.щоб ми знову повіртли тим, хто 5 років тому чіплявся за прогнилу владу хамів над людьми, хто волів би на десятиліття затягти оті часи перемін, при яких дійсно жити непросто, але які у наших європейських сусідів завершилися за лічені роки. Тим, хто порпався в комп`ютерних мережах Центрвиборчкому, хто фальшував тисячі виборчих протоколів. Хами, на жаль, ще не сіли в тюрми. Натомість дехто, як «серьожа-підрахуй», ще й пнеться розказати нам “всю правду”, ту, що свою, про вибори 2004 року.
Ми знаємо цю правду без них Знаємо, що вийшли на МАЙДАН, бо не могли далі жити так, як жили. І не думаю, щоб так уже зневірилися самі в собі мої молоді коллеги з газети Чернігівської “Просвіти” “Сіверщина”. яким я 5 років тому організовував поїздки на Майдан столиці, бо вони хотіли, мали там бути. А потім ці молоді юди , в тому числі і дві мої доньки, журналістки газети. в розпал революцїї на мітингу під Чернігівською міськрадою ковтали отруйний газ, який застосувала протии них міліція, нацькована кучмістами-якукістами. Бачу, що ці прості, звичайн, пересічні українці при всіх розчаруваннях не можуь зрадити смих себе, зрадити Майдан. Вони розуміють, що після 13-ти років кравчукізму-кучмізму, цієї млявої імітації якихось перемін, останні 5 років стали роками дійсно перемін, не імітованого, а справжнього переходу від комуно-імперії, від тоталітарної облуди до СВОБОДИ. І це головне.
Комментарии [ 0 ]
Ваш пасспорт: пройдите авторизацию
Впервые на сайте? Зарегистрируйся!Ваш пасспорт: пройдите авторизацию
Впервые на сайте? Зарегистрируйся!Другие Блоги
Самое главное
Не включается стиральная машина: что делать
Опубликовано – 29.03.23 08:16
Лучший загородный ресторан премиум-класса CHALET EQUIDES
Опубликовано – 29.03.23 08:04
Как таргетированная реклама и SMM помогают увеличить продажи в социальных сетях
Опубликовано – 21.03.23 08:32
Кофемолка Bosch: Качество и надежность для идеального кофе
Опубликовано – 16.03.23 14:41
Что такое депозит и как им пользоваться?
Опубликовано – 24.02.23 09:49
© 2001-2023 newVV.net.
При любом использовании материалов ссылка на newVV.net является обязательным. Перепечатка в газетах и озвучивание электронными СМИ - исключительно при наличии письменного соглашения с Редакцией!
Редакция может не разделять мнение авторов и не несет ответственности за содержание републикаций. / Редакция / Проект
* PR, * Имидж - имиджевые публикации, не является позицией редакции.
"ВВ" на Facebook, Twitter, / E-mail редакции: news@svoboda.fm / Тел. в Чернигове: 922-922; в Киеве: 232-79-79.
Уважаемые комментаторы! Редакция сайта не намерена ограничивать свободу слова, но оставляет за собой право удалять высказывания с употреблением нецензурной лексики и оскорблений в адрес авторов материалов и их фигурантов.
Черниговские новости, Интернет газета Чернигова: политика, экономика, культура, спорт, криминал, ИТ. Чернигов фото новости